Hani kimse kimsenin çocuğunun sesini çekmek zorunda değil ya peki el kadar bebekleri nasıl oyalıyorsunuz?

Geldiler zaten ilk taşındığımızda hiç kullanmadığım ardiyeye çevirdiğim ebeveyn banyosundan su sesi geliyor dediler :)
ben çok yaşadım böyle saçmalıkları
dünyanın en sessiz insanı olsan takıntılı tipler nefes alışını bile duyup şikayet ediyor
bunun çözümü kendini kısıtlamak değil ama kavga etmek de değil
karşısında muhatap bulmayacak, bitti gitti
ben gece duş alıyorsunuz su sesinden uyuyamıyoruz diyen manyakları da gördüm
ev sahibimden numaramı alıp arayanı da (engelledim)
olmayan bişey için kapıma geleni de (kapıyı açmadım)
kavga karşılıklı bişeydir muhatap bulamıyorsa kavga da edemez
gece geç saatlerde ses yapmamak yeterli . gerisi onların psikopatlığı .

Allah herkese benim komşum gibi komşu nasip etsin. Kadın çocuklarıma; sesinize bayılıyorum diyor. Kendisi de zaten çocuk psikiyatristi o kadar melek bir insan ki. Zaten onlar evdeyken çocuklar uyumuş olduğu için hep der hiç ses duymuyorum diye . Duysam da çok güzel bir şey bu çok seviyorum diyor.
Halden anlayana denk gelmek lazım. Küçücük çocuk koşacak da konuşacak da oynayacak da. Sesinden rahatsız olanın aklına şaşmak lazım yazık!

Benim üst katımda bebekli aile olsa gıkım çıkmazdı sonuçta bebek ya yan duvardan ses geliyor bebek ağlıyordu büyüdü ses bitti ikinciyi yaptı arada kadın da bağırıyor dejavu oluyorum 😄

O yaşta çocuk durmaz uyku saati akşam 8 se ne olabilir ki bırakın oynasın laf söz anlamaya başladığı zaman daha sakin olacaktır

Çok haklısınız maalesef ki ev borcuna girdik bir maaş oraya gidiyor bakıcı tutmaya gücüm yok

Ablacığım kreşe verin çocuğu en temiz. Çocuk bu enerjisini atması gerek. Üstelik konuşma geriliği var diyorsun. Kreşe gitsin yaşıtlarıya sosyalleşsin en temizi. Evde yaşlı bir insanın bakımı çocukllara yetmiyor artık bu kamu spotu olarak konulmalı. Kızma ama madem çocuk sahibi oluyorsunuz, ona göre finansal plan yapıcaktınız kreş masrafını bakıcı masrafını hesaba katacaktınız. Çocuk sahibi olamkla aynıı anda ev borcuna girmek aptalca, ikisine aynı anda yatişemezsiniz. Bu ülkede insanlar hiç mi plan program yapmıyor, çocuk dediğin saldım çayıra mevlam kyaıra mı büyüyor anlamıyorum :KK51: Çocuğun konuşamıyor, bütün gün evde oturup sıkılıyor enerjisini akşam atıyor, çocuk hepi topu anne babasının eve geldiği 2 saatte bir şeyler yapabiliyor ona da yazık değil mi? Bu kadar bilinçsiz ebeveyn de olunmaz ki, eşin de sen de demiyor musunuz bu çocuk neden konuşamıyor diye, çocuk kimseyle iletişim kurmuyor ki nasıl konuşsun?? Gerekirse kredi çekin kreşe verin veya bakıcı turun oyun gruplarına düzenli götürsün. Ev dediğin beton yığını çocuğunun gelişiminden önemli mi Allah aşkıına ... komşun da haklıı, bebeği de evcil hayvanı da bütün gün evde tutarsan akşam saatlerinde kudururlar bakamayacak olanlar yapmasın/almasın. Bu kadar.

Gündelik işlerime onu da dahil ederek . Birlikte çamaşır makinesine çamaşır atm , asma , bulaşık makinesi boşaltma , çalıştırma hatta cam silerken bile benim arkamdan kendisi silerek 😀 onun dışında belirli saatler kudurdugumuzda oluyor tabiki ama saat 9 a kadar mesela . 9 dan sonra daha sessiz oluyoruz. Zaten 9 buçuk gibi uyuyor .

Ben tatilden evime yeni geldim benim komsularim hosgeldin senin miniğim sesini özledik diye mesaj attılar.iclerinden birinin esi vardiyalı calisiyor onun sesi bana yoldaş oluyor korkmuyorum iyiki geldiniz diyor.bwbek 22 aylik akşam 9 a kadar ses olabilir gece 12 de olmadığı sürece sorun edilmemeli

:) olay ses çıkarmasında ne verirsek eline ses çıkarsın istiyor ritim tutuyor çıkan seslerle peluş bez oyuncaklar ses çıkarmadığı için yüzüne bile bakmıyor

Daha bebek olduğu için olabilir mi?

Sırf alt komşu ile yüz göz olmamak için nasıl çocuğunuzu harcayabiliyorsunuz?? Bebek/çocuk o daha farkına varın lütfen. Tabii ki atacak, koşacak, zıplayıp oynayacak, bağıracak. Bundan doğal ne olabilir ki? Dünyayı keşfediyor, keşfetmeli de. Bırakın çocuğunuz çocuk olsun, alt komşu da ne yaparsa yapsın. Abuk saatlerde gürültü yapmadığınız sürece hiçbir şeye karışmaya hakkı yok.

Böyle devam ederseniz çocuğunuzda gelişim geriliği baş gösterecek, zaten konuşma geri, bilişsel gerilik de olduğunda ve iş işten geçtiğinde ne yapacaksınız? Özel eğitimden özel derse koştururken ne kadar yıpranacaksınız bir düşünün derim.

çocuk bu ne anlar otur ses yapma dur sustan?
komşunuza aşırı sinir oldum 🤐
çocuğa yazık değilmi eziyet çekmeyemi geldi bu hayata?
orasi onunda evi ve şuanki doğası geregi aglayacak bagiracak kosacak vs. ileride o bastırdığınız duyguları size hava yol ve su olarak geri döner.
benim alt ve ust komsum hic bir zaman yukari cikmayip yada inmedikleri halde ben sormustum gece ne tarafta yatiyosunuz gunduz ne tarafta oturuyorsunuz diye çünku onlarin cocuklarida sinava hazirlaniyordu evimi onlara gore ayarlamistim.
gunduz onlarin bulunduklari tarafin aksi yonune oturma odasi geceleride yattiklari yerin aksi yonune cocugumun odasini ayarlamistim.
bazen karsilasinca ya ses geliyormu cocuklara cok diyordum yoo biz hic duymuyoruz diyorlardi halbuki evde kiyametin koptugu dakikalar oluyordu ama aksi yonlerde yasadigimiz icin o kadar etkilenmiyorlardi tahminim sizede tavsiye ederim.
buna ragmen alttan vurmaya devam ediyorsa ya umursamayacaksiniz belirli saatlere kadar yada imkan varsa tasinin.

Daha bebek olduğu için olabilir mi?

Sırf alt komşu ile yüz göz olmamak için nasıl çocuğunuzu harcayabiliyorsunuz?? Bebek/çocuk o daha farkına varın lütfen. Tabii ki atacak, koşacak, zıplayıp oynayacak, bağıracak. Bundan doğal ne olabilir ki? Dünyayı keşfediyor, keşfetmeli de. Bırakın çocuğunuz çocuk olsun, alt komşu da ne yaparsa yapsın. Abuk saatlerde gürültü yapmadığınız sürece hiçbir şeye karışmaya hakkı yok.

Böyle devam ederseniz çocuğunuzda gelişim geriliği baş gösterecek, zaten konuşma geri, bilişsel gerilik de olduğunda ve iş işten geçtiğinde ne yapacaksınız? Özel eğitimden özel derse koştururken ne kadar yıpranacaksınız bir düşünün derim.
Çok haklısınız

Ablacığım kreşe verin çocuğu en temiz. Çocuk bu enerjisini atması gerek. Üstelik konuşma geriliği var diyorsun. Kreşe gitsin yaşıtlarıya sosyalleşsin en temizi. Evde yaşlı bir insanın bakımı çocukllara yetmiyor artık bu kamu spotu olarak konulmalı. Kızma ama madem çocuk sahibi oluyorsunuz, ona göre finansal plan yapıcaktınız kreş masrafını bakıcı masrafını hesaba katacaktınız. Çocuk sahibi olamkla aynıı anda ev borcuna girmek aptalca, ikisine aynı anda yatişemezsiniz. Bu ülkede insanlar hiç mi plan program yapmıyor, çocuk dediğin saldım çayıra mevlam kyaıra mı büyüyor anlamıyorum :KK51: Çocuğun konuşamıyor, bütün gün evde oturup sıkılıyor enerjisini akşam atıyor, çocuk hepi topu anne babasının eve geldiği 2 saatte bir şeyler yapabiliyor ona da yazık değil mi? Bu kadar bilinçsiz ebeveyn de olunmaz ki, eşin de sen de demiyor musunuz bu çocuk neden konuşamıyor diye, çocuk kimseyle iletişim kurmuyor ki nasıl konuşsun?? Gerekirse kredi çekin kreşe verin veya bakıcı turun oyun gruplarına düzenli götürsün. Ev dediğin beton yığını çocuğunun gelişiminden önemli mi Allah aşkıına ... komşun da haklıı, bebeği de evcil hayvanı da bütün gün evde tutarsan akşam saatlerinde kudururlar bakamayacak olanlar yapmasın/almasın. Bu kadar.
Yorumunuz için teşekkür ederim şöyle ki çocuktan önce ev borcuna girdik ikinci çocuğu düşünmüyorduk ki zaten eşim testis kanseri teşhisiyle testisinin teki alındı diğer testisinde de sıkıntı var o yüzden doktor bize çocuk düşünüyorsanız tedavi olmanız gerek dedi biz zaten düşünmüyorduk ama yine de korunuyorduk o kadar ki düşünmüyorduk yani ama oldu doktorların bile şaşırdığı şekilde oldu. Haklısınız herkes çocuk sahibi olmasın bakamayan yapmasın umarım siz çok iyi bir ebevyn olursunuz.

Herkese merhaba. Daha öncede konu açmıştım alt komşumun sıkıntılı olmasından dolayı en ufak bir sese bile duvara vurmasından bahsetmiştim. 22 aylık bir bebeğim var zaten geç yürüdü haliyle sustan durdan anlamıyor. Ben çalışıyorum akşam eve 7 gidiyorum haliyle çocuk bizi görünce sevincinden yerinde duramıyor sürekli koşturuyor kahkahalar eğlenmeler ve çoğunlukla da ağlamaları var (2 yaş sendromu). Alt kata ses gidecek diye bebeğimi oturmaya zorluyorum oyuncak oynatmaya çalışıyorum ama asla oynamıyor zaten onları da alıp yere etrafa atıyor ses çıkarıyor diye artık topladım hiç oyunca vermiyorum eline mecburen tv açıyorum zaten anneannesi bakıyor akşama kadar o da açıyor tv çünkü yetişemiyor bir de ben açıyorum ses yapmasın diye ama o kadar kötü hissediyorum ki kendimi ben bu çocuğa bu kötülüğü neden yapıyorum diye çünkü konuşma geriliği de var tv olmaması gerekirken ben ses yapmasın diye tv açıyorum. Siz bebeklerinizi nasıl oyalıyorsunuz küçücük bebeğin koşmasını nasıl engelliyorsunuz yada engellemiyor musunuz?
Gündüz anneniz parka bahçeye götürse keşke . TV süresi çok uzun :KK43: benim de bebeğim küçük şuan 15 aylık ve gündüz dışarı çıkarmazsam evde tutmak çok zor oluyor. Akşam siz gelince de 1 saat çıkarsanız ona yeter . Gündüz anneniz de kitapla oyuncakla vs oyalasa hırçınlığı azalır sanki :KK43: çok zor biliyorum anlıyorum sizi

Yorumunuz için teşekkür ederim şöyle ki çocuktan önce ev borcuna girdik ikinci çocuğu düşünmüyorduk ki zaten eşim testis kanseri teşhisiyle testisinin teki alındı diğer testisinde de sıkıntı var o yüzden doktor bize çocuk düşünüyorsanız tedavi olmanız gerek dedi biz zaten düşünmüyorduk ama yine de korunuyorduk o kadar ki düşünmüyorduk yani ama oldu doktorların bile şaşırdığı şekilde oldu. Haklısınız herkes çocuk sahibi olmasın bakamayan yapmasın umarım siz çok iyi bir ebevyn olursunuz.

Ablacım bak yanlış yoldasın. Burda komşuyu kötüleyerek, evde ona kızarak ya da benim yazdıklarımı cımbızlayarak bir yere varamazsın. Komşu mırıldanıyor diye sıkılmışsın ama komşu sana bir iyilik yapıyor. Senin çocuğun konuşamıyor gelişim geriliğinde, evde sıkılıyor enerjisini atamıyor konu tamamen bu. Komşu sana iyilik yapıyor aslında, otur düşün bu çocuğun problemini çöz diye. Sen bu durumu çözecek misin onu yaz. Annem bypasslı çocuğu dışarı çıkaramıyor demişsin. Sizde akıl var mı Allah aşkına, bypasslı ve yaşlı bir insan 2 yaş çocuğuna yetebilir mi? Belli ki yetemiyor. Önce bunu kabul et ve çözüm ara. Komşu haklı tabi ki çocuklar enerjilerini gün içinde boşaltmalı, akşam da düşüp kalmalı bu kadar. Senin çocuğun bütün gün evde sadece yaşlı bir insanı görerek büyüyor ve gelişim geriliğine sahip. Buna çözüm bulman gerek. Çocuğunu götür kreşe ver, yaşıtlarıyla sosyaleşsin, konuşsun, vakit geçirsin akşam eve mutlu gelsin. Bu kadar.

Bana da komşuya da kırılma, alınma, sana işin dümdüz doğrusunu yazdın git çözüm ara diye. Sen bilirsin işin kolayına kaçıp çocuğunu yaşlı annemin başına atıp giderim uğraşamam para da veremem dersen de birkaç yıl pedagog, dil terapisti uzman uzman gezersin çuvalla da para dökersin. Şimdi akıllı davranırsın, kreşe bir miktar para koyarsın çocuğunun gelişimi doğal şekilde ilerler kimseye de yazık olmaz. Sen bilirsin tabi, çocuk senin hayat senin, sadece evde konuşamayan bir cocuğun bulunup 2 yetişkinin bu kadar duyarsız olması ve hiçbir cözüm aramaması inanılmaz. Madem yaptınzı o çocuğu bakmak, ilgilenmek zorundasınız. Eşine geçmiş olsun diliyorum da madem bakamayacaktınız, yetemeyecektiniz neden llle de 2.çocuk?, çok mu gerekliydi? Madem yaptınız artık hakkıyla bakııcaksınız. Okuyanlara teşekkür ederim, umarım sen de komşunun lafı gibi boş işleri bırakıp adam gibi çocuğunun gelişimine odaklanırsın.

Son düzenleme:
Söyle birsey alsaniz altina hali ustune oyun matlari var bayagi kalin hem gecmeli olanlar var hem katlanir kopukli hali gib olanlar sesi biraz azaltir burasi oyun alani burda oyuncak atilma serbest ama baska yerde yasak diye kural koyabilir siniz kendine ait bir alan oldugi icinde cok sevecektir bunların bayagi cesitleri var çin pazarlarinda

Eklentiler

• Screenshot_20240209-133713_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20240209-133713_Samsung Internet.jpg
    74,1 KB · Görüntüleme: 20
ben buna çok karşıyım o koşucak enerjisini atacak diye benim başım ağrıyor üst komşumu 24455254654 kere uyardım Allaha havale ediyorum sabah 7 den akşam 7;30 a kadar çalışıyorum gelip bide onların gürültüsünü çekiyorum inşallah üstüne daha beteri gelir
Küçücük çocuğu mu Allaha havale ediyorsunuz?Siz nerde büyüdünüz mandirada mi?Bu havale iptal bence.

lütfen boyun eğmeyin komşulara.
Hiç bir şey yapamaz.
Polise git şikayetçi ol diyin.
Köpek havlamasına işlem yapılmıyor çocuk ağlamasına yapılmaz.
İleride komşuyu hatırlamayacaksınız bile ama bu ekran müptelalığı yüzünden pişmanlık yaşayacaksınız bir ömrü.
İlk üç sene sıfır ekran önerilirlen siz minicik bebeğe sürekli tv açmaktan bahsediyorsunuz.
Olmaz. Olmamalı. Zeka gelişimi için dil gelişimi için motor becerileri için oyuncağa ve uyarana ihtiyacı var onun

Eee yetiştirmeyin insan falan diyordur onlar da.biz mi dedik yetiştirin diye.her çocuklu çocuklu konuya da yazacağım.hayat hiç güzel bir şey değil.lütfen yapmayın artık çoluk çocuk.rezillikten, acıdan, perişanlıktan başka birşey değil.ohh iyi yapıyorlar.kimse için bir anlamımız yok, sizin çocuğunuzun da yok.ben geberip kurtulsam diye bakıyorum, siz yenilerini getirip bir de anlayış bekliyorsunuz.sana mi soracağım diyeceksiniz ama kimi uyandırabilirsem kârdır.sevipmiyoruz işte yani.ne biz me çocuğumuz.niye ısrar ediyorsunuz.sanki yetiştirdikleriniz de çok bir halta benziyor.toplumun hâli ortada.çok elit bir toplumuz da benim mi haberim yok.
Sen mutsuz olabilirsin ama herkes böyle değil. Anla artık bunu.

X