Hanımlar lütfen yardım edin artık içim o kadar daralıyor ki

Bakma aslında işin bahanesi bu çünkü başka şeyi diyemez, yazamaz.
Mecburen katlanmak zorunda oldugunu kendisi de biliyor.
Annemde senelerce "çocuklarım babasız kalmasın" bahanesi altında babamdan boşanmadı. Babam evi terketmeseydi daha da boşanmazdı. Babam bana prensesler gibi davranırdı. Ona rağmen evdeki huzursuzluk beni mahvetti. Geçen gün aklıma şey geldi. (Babam annemi aldattı, şu anda aldattığı kadınla evli) Hani ünlü bir markanın reklamında "Babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi" diyor ya aslında ürünlerin arkasında yazan tariflere atıf yapıyor. Ben "Babası acaba annesini aldattığı kadından mı öğrendi pasta yapmayı" diye düşünüyordum küçücük çocukken. Beynimden vurulmuşa döndüm farkına varınca. O yüzden çocuğum için laflarını geçsin herkes.

Annemde senelerce "çocuklarım babasız kalmasın" bahanesi altında babamdan boşanmadı. Babam evi terketmeseydi daha da boşanmazdı. Babam bana prensesler gibi davranırdı. Ona rağmen evdeki huzursuzluk beni mahvetti. Geçen gün aklıma şey geldi. (Babam annemi aldattı, şu anda aldattığı kadınla evli) Hani ünlü bir markanın reklamında "Babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi" diyor ya aslında ürünlerin arkasında yazan tariflere atıf yapıyor. Ben "Babası acaba annesini aldattığı kadından mı öğrendi pasta yapmayı" diye düşünüyordum küçücük çocukken. Beynimden vurulmuşa döndüm farkına varınca. O yüzden çocuğum için laflarını geçsin herkes.
Benim babam da zor bir karakterdir arada yazarım buraya.
Çocuklugumuzun agzına etmiştir.
Annem de boşanabilecek bir kadın degildi, çünkü dedem bizleri kabul etmezdi zaten.
Biz de babamızla kalmayı kesinlikle istemezdik.
Anneme böyle adama niye 4 çocuk yaptın diye çok defa demişimdir.
Ama ne fayda.
40 yasındayım hala unutmam bazı şeyleri.

Benim babam da zor bir karakterdir arada yazarım buraya.
Çocuklugumuzun agzına etmiştir.
Annem de boşanabilecek bir kadın degildi, çünkü dedem bizleri kabul etmezdi zaten.
Biz de babamızla kalmayı kesinlikle istemezdik.
Anneme böyle adama niye 4 çocuk yaptın diye çok defa demişimdir.
Ama ne fayda.
40 yasındayım hala unutmam bazı şeyleri.
Evet unutulmuyor yani çocuk eksik kalmasın ne demek zaten kızın babasından uzak durduğunu kendi ağzıyla söylemiş. Açık açık boşanamıyorum kardeşim de geç yani çocuğu öne sürmesin kimse en hassas noktam

Madem evin reisi erkek çalışıp eve de bakacak ailesiyle de ilgilenecek. Yorgun da olsa evi ihmal etmeyecek. Ev reisliğini emir vermek zannediyor bu erkekler.
2002 Ocak ayında Medeni Kanun’daki “Evin reisi erkektir.” ifadesi kaldırılarak bir evde kadın ve erkeğin eşit söz hakkı olduğu ibaresi getirildi. Yani 22 yıldır evin reisi erkek değildir. Bilginize…

Ben eşini bırak cocuğunla ilgilen başka mesgaleler bul.ile iç sıkıntınızin geçecegini düşünmüyorum.Demekki konu açacak hale gelmissiniz Niye evlisiniz o zaman.Cocuksuz anne baba evinde daha iyi yasardiniz o zaman.Bu kendine dön modu yaramaz işinize hem bir süre sonra paylaşacak ne kalıyor kadınlar konu komşuya sarıyor gözünün feri sönüyor kadının.50 metreden tanıyorum böyle kadınları Bilmiyorumki ne yapabilirsiniz eşinizin modu bu.Evli ama boşanmış gibi yaşamaya alışin bari.Belliki çocuğuyla ilgilenen sizi seven sayan bir eşe donusmeyecek.Uzuldum sizin için.Baska çözümlere kapalisiniz öneremiyorum

Ben çocuğumu babamın evinde büyütmek istemiyorum sadece benim kızım eksiklik hissetmesin diye

E niye konu açtınız o zaman? Kendiniz çocukla da hiç ilgilenmiyor demediniz mi? Çocuk şuan tam hissediyor mu ki eksiklik hissetsin? Kusura bakmayın boşanma konusunda çocuklara sığınmak klişesi bana bahane olarak geliyor. Adam çocukla ilgilenmiyor, sizin attığınız adımı yönetiyor sizde çocuğum eksiklik hissetmesin diyorsunuz?

Yalnız dışarı çıkamamak ne demek? Cahiliye döneminde miyiz? Maşallah sizde gayet uyum sağlamışsınız normal şeylermiş gibi.

Size yasak koyabiliyorsa kızınıza da koymayacak mı? İşte sonra da böyle çocuklardan sağlıklı bireyler olmalarını bekliyoruz. Siz de tabii bu durumda çocuğunu düşünen anne kişisi oluyorsunuz.

Son düzenleme:
X