Hanımlar lütfen yardım edin artık içim o kadar daralıyor ki

Arkadaslar evlenmeden once 48 kiloydum 4 senedir evliyim 70 üzerindeyim. Evden disari esim olmadan cikmam yasak. Kisitliyim yani annem olursa yada kardeşlerim o sekikde cikabilirim 1 tane jizum var alışverişe bile gidemiyorum esim gelince onunla yapiyoruz zayiflamak istiyorum kendi yöntemlerimle bugun leslie başladım faydasini gören var mi birde leslie diyeti nedir yapan var mi
Böyle bir mesajınızı okudum eski mesajlarınızda. Evden dışarı çıkmanız yasakmış. Ne diyeyim ki! Tek derdinizin eşinizin sizinle ilgilenmemesi olmadığını da okudum eskilerden. Eşinizin hayatında başka biri olabilir.

Biliyor musunuz, 1991 yılına kadar kadınların çalışması eş iznine bağlıydı. O zaman çıkan bir kanunla artık kadınların çalışmak için eş iznine ihtiyaçları yok.
Maalesef ki cahil zihniyetlere işlemiyor bu kanun ,bildiklerini okuyorlar , kadınlarda korkudan ses çıkaramıyor

Benim esimde cok calisiyor.bazen hafta sonlarida calisiyor.cogu zamanda yorgun oluyor uzuldugum zamanlar cok oldu.Ama artik eskisi kadar takilmiyorum.Sizi cok iyi anliyorum ama ne yazikki yapacak birsey yok duzeleceginide hic sanmiyorum.Koye gitseniz bile gittiginizle kalirsiniz.kendi kendinizle kizinizla mutlu olmaya calisin.Arkadaslar edinin.yeni hobiler edinin.aglayipta kendinizide bos yere uzmeyin

Çocuğum var ama olmaz ki
Kendisini sevmeyen ilgilenmeyen tenezzül bile etmeyen adamı babası olarak seçmişsiniz. Sakın boşanmayın, çocuğunuz da sizinle aynı mutsuzluğu sevgisizliği ilgisizliği paylaşsın. Zaten ayrılmamak boşanmamak çalışmamak için yapmadınız mı o çocuğu?
Boşan, olmaz çocuğum var.
İşe gir çalış, olmaz kocam izin vermiyor.
İşe gir çalış, olmaz çocuğuma bakacak kimsem yok.

İdeal evlilik aslında sizin için. İnsan kendinden vazgeçer ama çocuğundan vazgeçemez. Ona mutlu huzurlu olacağı bir ortam sunmaya mecbursunuz. Sadece siz değil babası da mecbur ama bir tarafın umurunda olmazsa iş ötekine kalıyor. İlgisizliğinden bıktığınıza göre yeni olmamış, hep böyleymiş. Tekrar yazıyorum aman sakın boşanmayın, çocuğunuz babasız büyümesin.

Ne size ne çocuğuna ilgi göstermeyen adam istemiyor diye çalışmamanız gerçekten çok mantıklı cidden.
Çocuğum var boşanamam demişşiniz zaten.
Bizden beklentiniz nedir tam olarak ?
Maalesef ki.cahil zihniyetlere işlemiyor bu kanun ,bildiklerini okuyorlar yine
Erkekler bildiklerini okuyorlarsa kadınlarda okuyabilir.
Kadın baştan çizgisini çekip sert dursa karışamaz zaten herif.

Evet hep böyleydi son zamanlarda daha da arttı
Çocuk var bosanamam ki diyosan , hep boyleydi dedigin adama da cocuk yapmayacaksin. Yaptin da bosanmayacaksan gidip seksi ic camasiri alip beklentilere girip sonda buralarda konu acmayacaksin. Oyle yasayacaksiniz. Adamin sana bi zarari yokmus bak oyle oturun kuzu kuzu

Adam izin vermediği için çalışmıyorsunuz, dışarı çıkmıyorsunuz, annenizle görüşmüyorsunuz; çocuğuna ilgi göstermiyor, sizinle beş dakika sohbet bile etmiyor.
Ne paylaşıyorsunuz peki?
İşe girip çalış, spora yazıl zayıflamak istiyorsan, annene kardeşine git sosyalleş.

5 senedir evliyim ilgisiz eşimden bıktım artık eşim kaynakci ve işi gereği bize ayıracak vakti olmadığıni söylüyordu hep. Arada bir başka şehirlere gidiyor çok nadir yani Çarşamba günü gitti bugün döndü bende onun için özel iç çamaşırları almıştım supriz olsun diye erkenden uyudu sonra ona yerine yatmasını söyledim çıktı dışarıya sigara içti sonra geldi yattı ya adam benimle tek kelime etmedi doğru düzgün hiç konusmadik her zaman böyle oluyor saat 22:00 oldu mu uyuyor bazen 21:00de yatıyor ben böyle yaşamak istemiyorum e zaten eve 20:00 de geldiyor. Güzelce konuştum bana bu benim işim ne yapayım diyor haftanın 3 günü mesaisi var daha geç geliyor haftasonumuz da yok ağlamaktan gözlerim şişti kendimi yanlız hissediyorum çok yanlız evliyim ama doğru düzgün eşim yok 1 tane kızım var o da aynı babası ilgilenmiyor diye ondan uzak duruyor ona da çok üzülüyorum ben ne yapicam hanımlar ya allah aşkına bir akıl verin eşime bu durumu söylediğimde güzelce konustugumda köye göcelim yoksa düzelmez diye beni tehdit ediyor
Eşinle karşılıklı oturup konuşman şart açık açık herşeyi söyle böyle de evlilik olmaz de direk Bosanin demek doğru olmaz konuşarak cozebikirsiniz inşallah

5 senedir evliyim ilgisiz eşimden bıktım artık eşim kaynakci ve işi gereği bize ayıracak vakti olmadığıni söylüyordu hep. Arada bir başka şehirlere gidiyor çok nadir yani Çarşamba günü gitti bugün döndü bende onun için özel iç çamaşırları almıştım supriz olsun diye erkenden uyudu sonra ona yerine yatmasını söyledim çıktı dışarıya sigara içti sonra geldi yattı ya adam benimle tek kelime etmedi doğru düzgün hiç konusmadik her zaman böyle oluyor saat 22:00 oldu mu uyuyor bazen 21:00de yatıyor ben böyle yaşamak istemiyorum e zaten eve 20:00 de geldiyor. Güzelce konuştum bana bu benim işim ne yapayım diyor haftanın 3 günü mesaisi var daha geç geliyor haftasonumuz da yok ağlamaktan gözlerim şişti kendimi yanlız hissediyorum çok yanlız evliyim ama doğru düzgün eşim yok 1 tane kızım var o da aynı babası ilgilenmiyor diye ondan uzak duruyor ona da çok üzülüyorum ben ne yapicam hanımlar ya allah aşkına bir akıl verin eşime bu durumu söylediğimde güzelce konustugumda köye göcelim yoksa düzelmez diye beni tehdit ediyor
Bence kendi ailenizle yakınlaşmaya, ilişkinizi düzeltmeye odaklanın ve arkanızda olurlarsa boşanın artık bu adamdan.

Size yaptığı baskının farkına varmaya başlamışsiniz ve sizde biliyorsunuz sorununuz koca ilgisizliği değil artık sizi insan yerine bile koymuyor olmasını kaldiramamaniz.

Onsuz dışarı çıkmak yasak, çalışmak yasak, markete gitmek bile yasak! Siz kendinizde misiniz ya bu nasıl evlilik?

Kızınız da aynı baskıyı ve sevgisizligi görerek mi büyüsün? O da mı sizin gibi özgüvensiz olup iğrenç bir erkeğe mahkûm kalsın?

Kendi başınıza ne kendinize ne de kızınıza sahip çıkacak biri değilsiniz bu gayet net, o yüzden ailenizden destek seçeneğini değerlendirin diyorum. Aksi halde kızınızın hayatı da hayat olmaktan çıkacak.

Hanımlar gerçekten bazı kişilere boşan denilmez, katlan denilir.
Aile yapısı da belli.
Yoksa evden dışarıya eşi olmadan çıkmayan kızlarına çoktan sahip çıkarlardı.
Baba evine döndüğünde de onu muhteşem bir hayat beklemiyor.
Çalışmasına babası da izin vermeyecek, mecburen bir nasibi çıkana kadar evde bekletip evlendirmek isteyecekler.
Elalem ne der diye dul kaldı kızımız diye üzülecek, laf söz gelmesin diye onlar da dışarı çıkmasına musade etmeyecek hatta dul kadınsın çalışırsan başımıza iş alırsın diye kabul edilmeyecek.
oturacagı evde oturma odasında kızıyla beraber yatıp kalkacak işte.
Ben bu sebeble bazı kişilere asla boşan demiyorum.
Yaşayacagı hayatı bundan daha iyi olmayacak.
Evet ayakları üzerine keşke durabilse ama cevval kadın lazım bunun için, o da konu sahibesinde yok.
Yerler kıtır kıtır

Adam 4-5 gün şehir dışına gittiğinde siz sürekli evde mi oturuyorsunuz? Böyle olursa 100 kilo da olursunuz, çok normal.
Çok lazımmış gibi koştur koştur çocuk yapıyorsunuz bir de şöyle adamlara. İleride kızınıza da yasak koyar, dışarıya çıkmasına izin vermez.
Ana kız oturur birlikte beklersiniz artık yüzünüze bakmayan adamı.

X