Hassas olanlar okumasın !!!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Oğlumla güzel bir fotosu var dedesinin onu kocaman bir tablo yapıp eve asicagim inşallah onu göre gore unuturum 🙏 siz mesleğiniz gereği aliskinsiniz ben hayatimda ilk kez ceset gördüm çok etkilendim
evet maalesef.. (sen diyebilirsin bana,lütfen) :)

her canlı ölümü tadıyor,tadacak...

evet klişe bir söz ama, maalesef insanoğlunun en aciz olduğu konu geçirilmiş zamanı geri almak ve ölümü engellemek bence...

inançlıysan dua et, eşine destek ol,oğluna dedesiyle ilgili güzel şeyler anlat, onun adına sadaka falan ver...

bir şekilde hayat devam ediyor kalanlar için,ateş düştüğü yeri yakıyor haklısın,ancak hiçbir çözümü olmayan bir konu olduğu için,bir yerden sonra ayağa kalkmak,kalkmak için çabalamak lazım :)

Başınız sağolsun, ben hiç ceset görmedim çok şükür, umarım bunu çok geç yaşarım ama hayatın bir gerçeği yani ölüm. Rahmetli babaannem seneler seneler önce öldüğünde yengem görmek için ısrar etmiş ve gördüğüne pişman olmuştu. Açıkçası çok yakınım biri ölünce cesedine nasıl bakarım bilmiyorum bende pek o cesaret yok bence.

Ölüm en acı tecrübelerden birisi malesef.
O son anda görmek kimi insana iyi gelmiyor. Keşke bakmasaymışsınız çokta sevdiğiniz için daha çok etkilemiştir sizi.

Mekanı cennet olsun.
Cennette yanyana olun inşallah

Başınız sağolsun. 19 sene önce öldü babam. O hali haşa gözümün önünde. Ki 11 yaşında falandım... Çoğu şeyi unuturum o halini unutmam. Bembeyazdı gülümsüyordu.. Kolay kolay unutulacak bir anı değil..

evet maalesef.. (sen diyebilirsin bana,lütfen) :)

her canlı ölümü tadıyor,tadacak...

evet klişe bir söz ama, maalesef insanoğlunun en aciz olduğu konu geçirilmiş zamanı geri almak ve ölümü engellemek bence...

inançlıysan dua et, eşine destek ol,oğluna dedesiyle ilgili güzel şeyler anlat, onun adına sadaka falan ver...

bir şekilde hayat devam ediyor kalanlar için,ateş düştüğü yeri yakıyor haklısın,ancak hiçbir çözümü olmayan bir konu olduğu için,bir yerden sonra ayağa kalkmak,kalkmak için çabalamak lazım :)
Belki rahatsız olursun diye sizli konuşuyordum (sizli bizli konuşmak aslında benimde hoşlanmadığım birşey 🥰 oğluma ve kendine eşofman takımı almıştı oğlum büyüyünce beraber yürüyüşe çıkacaklardi nasip olmadı.ama ben dedesinin onu çok sevdigini hep söyleyeceğim. Oğlumda zaten dedoş dedoş diye tutturmuştu orda (bilmiyorki işte dedoşunu kaybettiğimizi 🥺 görümcem en son babasının ona, oğlumla hamburger yiyeceklerini söylemiş buda çok dokundu içime keşke yiyebilselerdi keşke enazindan istedikleri olsaydı torununa doyabilseydi.ölumun önüne geçemiyoruz maalesef

Başınız sağolsun, ben hiç ceset görmedim çok şükür, umarım bunu çok geç yaşarım ama hayatın bir gerçeği yani ölüm. Rahmetli babaannem seneler seneler önce öldüğünde yengem görmek için ısrar etmiş ve gördüğüne pişman olmuştu. Açıkçası çok yakınım biri ölünce cesedine nasıl bakarım bilmiyorum bende pek o cesaret yok bence.

Aslında buna refleksmi denir yani adı ne olsa bilemedim. Ki anksiyete bozukluğum var benim hayret ettim nasıl görümcemin arkasına takıldım diye

Başınız sağolsun. 19 sene önce öldü babam. O hali haşa gözümün önünde. Ki 11 yaşında falandım... Çoğu şeyi unuturum o halini unutmam. Bembeyazdı gülümsüyordu.. Kolay kolay unutulacak bir anı değil..
Siz güzel şekilde görmüşsünuz ne güzel.ben pek öyle gördüğümü söyleyemem bakmamla gözümü kaçırmam bir oldu çok korktum çok.gorumcemde korktu bayıldı zaten

Malesef toplam 3 cenaze vardı.biri eşini kaybetmişti biri evladını.hele o evladını kaybeden anne yüreğimi dağladı öyle bir feryat ediyordu kadın.kaynanam kendi acısını unuttu Allah sabır versin dedi.en zor onunki olmali
Allah rahmet eylesin bugün aldığım 2. Vefat haberi 😔

Ben abimi gördüm, gerçi ben çoğunluğun aksine iyiki gördüm diyorum
Çünkü hastanedeki durumu çok kötüydü yoğun bakımdayken, gözlerin altı mosmor vücudunun her yeri delik deşik ağzından burnundan her yerinden bi alet çıkmış, offff Allahım 🥺🥺🥺

Vefat ettikten sonraki hali o kadar huzurluydu ki, Nur gelmiş derler ya aynı öyleydi yüzü iyiki öyle gördüm iyiki son hatırladığım hali hastanedeki hali olmadı iyiki 🥺🥺

Kusura bakmayın, bugün çok hassasım, hele ki konu sevdiğimiz birilerinin vefatıysa teselli veremiyorum 😔 içimin yarası tekrar tekrar kanıyor sanki

Başınız sağolsun, Rabbim sizlere sabır versin, mekanı cennet olsun inşallah 🤲🏻

Allah rahmet eylesin bugün aldığım 2. Vefat haberi 😔

Ben abimi gördüm, gerçi ben çoğunluğun aksine iyiki gördüm diyorum
Çünkü hastanedeki durumu çok kötüydü yoğun bakımdayken, gözlerin altı mosmor vücudunun her yeri delik deşik ağzından burnundan her yerinden bi alet çıkmış, offff Allahım 🥺🥺🥺

Vefat ettikten sonraki hali o kadar huzurluydu ki, Nur gelmiş derler ya aynı öyleydi yüzü iyiki öyle gördüm iyiki son hatırladığım hali hastanedeki hali olmadı iyiki 🥺🥺

Kusura bakmayın, bugün çok hassasım, hele ki konu sevdiğimiz birilerinin vefatıysa teselli veremiyorum 😔 içimin yarası tekrar tekrar kanıyor sanki

Başınız sağolsun, Rabbim sizlere sabır versin, mekanı cennet olsun inşallah 🤲🏻

Canım benim seni çok iyi anlıyorum rabbim yar ve yardımcınız olsun ❤️🥺

Başınız sağolsun Allah rahmet eylesin🙏

Ama ben açıkçası bir yakınımın cesedini görmek istemem, ben onu o gülen haliyle, güzel anılarımız ile hatırlamak isterim. O son haliyle değil. Rüyalarıma girer, daha çok kahrolurum diye düşünüyorum.

Çocukken babam beni babaannemin yanına götürmüştü bende odasına dalıp babaanne uyan biz geldik diye bağırmaya başlamıştım ama suratı çok kötü görünüyordu, biraz da korkmuştum ama anlam verememiştim. Sonra kalkmayınca da babam anladı durumu çıkardı beni odadan ama şu yaşıma geldim halen babaannem diyince aklıma o hali gelir.

O gülen yüzü, bana ördüğü hırkalar, kazaklar değil. Sadece o an.. Ve bunu annem babam içinde yaşamak istemem.

Başınız sağolsun da bu kadar etkilenecekseniz keşke bakmasaydınız.
Ben de babamı kaybettim 3 yıl önce amcamın kızları görün görün diye tutturdu.Babam asla vefat eden birini görmemize izin vermezdi.Boşver kızım iyi hatırlayın derdi anneannemi kaybettim geç gitmemizi istedi görmememiz için.Herkes kaldıramaz kızım derdi.Bende babam onu öyle görmemizi istemez diye görmek istemedim.İyiki de bakmamışım çok huzurluyum.Asla pişman değilim.

Başınız sağolsun Allah rahmet eylesin🙏

Ama ben açıkçası bir yakınımın cesedini görmek istemem, ben onu o gülen haliyle, güzel anılarımız ile hatırlamak isterim. O son haliyle değil. Rüyalarıma girer, daha çok kahrolurum diye düşünüyorum.

Çocukken babam beni babaannemin yanına götürmüştü bende odasına dalıp babaanne uyan biz geldik diye bağırmaya başlamıştım ama suratı çok kötü görünüyordu, biraz da korkmuştum ama anlam verememiştim. Sonra kalkmayınca da babam anladı durumu çıkardı beni odadan ama şu yaşıma geldim halen babaannem diyince aklıma o hali gelir.

O gülen yüzü, bana ördüğü hırkalar, kazaklar değil. Sadece o an.. Ve bunu annem babam içinde yaşamak istemem.

İşte bu yüzden bende keşke hiç gormeseydim diyorum gözümün önünden gitmiyor çünkü o hali.zamanla unuturum inşallah

Başınız sağolsun da bu kadar etkilenecekseniz keşke bakmasaydınız.
Ben de babamı kaybettim 3 yıl önce amcamın kızları görün görün diye tutturdu.Babam asla vefat eden birini görmemize izin vermezdi.Boşver kızım iyi hatırlayın derdi anneannemi kaybettim geç gitmemizi istedi görmememiz için.Herkes kaldıramaz kızım derdi.Bende babam onu öyle görmemizi istemez diye görmek istemedim.İyiki de bakmamışım çok huzurluyum.Asla pişman değilim.
O an ne etkileneceğim ne başka birşey hiçbirsey düşünmedim ayaklarımın gittiği yere gittim.bilsem böyle olacak bile bile lades dermiyim.oyuzden keşke görmeseydim diyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X