Hastalık

2 teyzenin de annesi sonucta. Gelsinler annenizin yanina..
Hep beraber birbirlerine destek olmalilar. Sizin ufak bebekle yollarda hastalik riskiyle gelmeniz epey riskli
Haklısınız keşke öyle olsa ama onlar biraz daha duygusuz sanırım, küçük teyzem ben şimdi gitsemde birşey yapamam (dedem karantinada, anneannemin yanına insan almıyorlar hastanede) diye gelmiyor, büyük teyzem enişteniz hasta onunla ilgileniyorum şimdi diye gelmiyor
Anladığım kadarıyla cenaze olursa gelecekler 🥺

İnsanlar yeni dogmus bebekleriyle, kac aylık bebekleriyle ne yolculuklar yapıyor. Yeter ki istesinler. İstedikten sonra insanın yapamayacagı bir sey yok.

Anneanneneniz 80 yasında risk grubunda, gecmis olsun. Ölüm yakalarsa eger yapacak bir sey yok bu yalan dünyasını bitirmis olacak. Annenizin eli ayagı tutuyor ve kendisine destek olacak esi varsa üstesinden geleceklerdir diye düsünüyorum. 75 küsür yasındaki büyükbabam aylar önce 100 yasındaki annesini covidden kaybetti yanımda agladı. İnsan kac yasına gelirse gelsin anneye aglayacak tabikide. Ve simdi kendisi covid ve yogun bakımda. Simdide ben babamın yanındayım. Her sey istemekte bitiyor. Bu uzun sürecli yolculukta bebeginizi en iyi siz tanırsınız tabi.

Cok gecmis olsun 🙏🏼

Haklısınız keşke öyle olsa ama onlar biraz daha duygusuz sanırım, küçük teyzem ben şimdi gitsemde birşey yapamam (dedem karantinada, anneannemin yanına insan almıyorlar hastanede) diye gelmiyor, büyük teyzem enişteniz hasta onunla ilgileniyorum şimdi diye gelmiyor
Anladığım kadarıyla cenaze olursa gelecekler 🥺
Ne tuhaf. Yasli dede karantinada ne yiyip iciyo.karantinada kim bakiyo dedeye?
Ne demek eniste hasta, basip gitmesi lazim kardesinin (annenizin) yanina.
Allah evladin da hayırlısını versin valla..
Bu ne böyle..

Ne tuhaf. Yasli dede karantinada ne yiyip iciyo.karantinada kim bakiyo dedeye?
Ne demek eniste hasta, basip gitmesi lazim kardesinin (annenizin) yanina.
Allah evladin da hayırlısını versin valla..
Bu ne böyle..

Annemle babam günde 3 5 kez gidiyorlar, içeri girmiyorlar şimdi karantinadayken ama yemeklerini annem yapıp götürüyor kapıya kadar
Çok şükür dedem hasta değil ama bu dönemde tabiki manevi desteğede ihtiyacı var

Arkadaşlar merhaba kötüyüm yardımınıza ihtiyacım var
Anneannem 80 yaşında covid pozitif durumu kötü hastaneye yatırıldı her an herşey olabilir 🥺
Annem çok üzgün çok kötü durumda psikolojisi bozuldu kaç yaşında olursa olsun annesi sonuçta ve ağlıyor, titriyor, bakışları bile bi değişti bir kaç gündür
Ben yurtdışındayım 1 yaşında bebeğim var hala emiyor bir gün bile ayrı kalmadık kalamam ama onuda bu covid döneminde uçaklarda yollarda hırpalayamam

Ne yapacağım bilmiyorum kendimi çok kötü hissesiyorum
Annem cenaze durumunda bile kimsemiz yok biz babanla ikimiz ne yaparız nasıl yaparuz zaten hastaneden kötü haber gelirse ben ne durumda olurum bilmiyorim dedi az önce görüntülü konuşurken kendimi kötü hissediyorum

Az önce markete gidecektim bebek arabasıyla hava alalım diye sonra kendimi suçlu hissettim annem anneannem ne durumda ben dışarı mı çıkma derdine düştüm diye.. yemek yerken bile kendimi suçlu hissediyorum sanki ben boğazımın derdine mi düştüm diye

Ne hissedeceğimi, düşüneceğimi ne yapacağımı bilmiyorum, desteğinize ihtiyacım var.. aklım durdu mantıklı düşünemiyorum
Rabbim şifa versin, önceliğiniz ailenizin bulunduğu şehirden yardım edebilecek birilerini bulmak olsun (sizin eşinizin akrabaları, baba tarafı akrabalar, anne tarafı akrabalar vs). İnsanlar hiç düşünmeden git diyorlar ama diyelim ki siz yolda kaptınız bebek ve size bulaştı, annenize ve babanıza bulaştırırsanız ne olacak? Neticede bebeklere maske takılmıyor. Cenazeye gidip bütün ailesine bulaştıran binlerce insan var. Yahu bir yakınım öz kızkardeşinin taziyesine gitti dönüp eşine korona bulaştırdı, kadıncağız öldü. Vicdan azabından her gün ağlıyor, keşke gitmeseydim keşke ben ölseydim diyor. Kaldı ki yurtdışından gideceksiniz hangi ülkedesiniz bilmiyorum
ama bazı ülkelerden Türkiye’ye gelişte pcr da istenmiyor kararı ekliyorum sona. Yardım edecek bir yakın bulamıyorsanız da maskesini asla çıkarmamak şartıyla (anne babanızın da muhtemelen yaşı vardır risk altındalar) eşiniz gitsin ya da bebeği eşinize bırakıp yine maskenizi asla çıkarmayıp çok yakınlaşmamak şartıyla siz gidin derim. Bebeği götürmeyin anneniz babanız ister istemez sevecek kucaklarına alacaklar, Allah korusun bir şey bulaşırsa vs inanın vicdan azabından yaşayamazsınız. Zira 11 saatlik tren- uçak- otobüs seyahatini içeren bir yolculuktan söz ediyorsunuz, pcr yapsanız bile kaptığınız an pozitif çıkmıyor ne yazık ki.
Türk Hava Yolları'nın resmi internet sitesinde yer alan 'Türkiye'ye Seyahat' başlıklı bölümde yer alan açıklamada, "15 Mayıs 2021 tarihinden itibaren Hong Kong Özerk Bölgesi ile Çin, Tayvan, Vietnam, Avustralya, Yeni Zelanda, Singapur, Tayland, Güney Kore, İsrail, Japonya, İngiltere, Letonya, Lüksemburg, Ukrayna ve Estonya'dan Türkiye'ye gelen kişilerin Türkiye'ye girişlerinde PCR testi talep edilmeyecektir" denildi. Kaynak

Son düzenleme:
Rabbim şifa versin, önceliğiniz ailenizin bulunduğu şehirden yardım edebilecek birilerini bulmak olsun (sizin eşinizin akrabaları, baba tarafı akrabalar, anne tarafı akrabalar vs). İnsanlar hiç düşünmeden git diyorlar ama diyelim ki siz yolda kaptınız bebek ve size bulaştı, annenize ve babanıza bulaştırırsanız ne olacak? Neticede bebeklere maske takılmıyor. Cenazeye gidip bütün ailesine bulaştıran binlerce insan var. Yahu bir yakınım öz kızkardeşinin taziyesine gitti dönüp eşine korona bulaştırdı, kadıncağız öldü. Vicdan azabından her gün ağlıyor, keşke gitmeseydim keşke ben ölseydim diyor. Kaldı ki yurtdışından gideceksiniz hangi ülkedesiniz bilmiyorum
ama bazı ülkelerden Türkiye’ye gelişte pcr da istenmiyor kararı ekliyorum sona. Yardım edecek bir yakın bulamıyorsanız da maskesini asla çıkarmamak şartıyla (anne babanızın da muhtemelen yaşı vardır risk altındalar) eşiniz gitsin ya da bebeği eşinize bırakıp yine maskenizi asla çıkarmayıp çok yakınlaşmamak şartıyla siz gidin derim. Bebeği götürmeyin anneniz babanız ister istemez sevecek kucaklarına alacaklar, Allah korusun bir şey bulaşırsa vs inanın vicdan azabından yaşayamazsınız. Zira 11 saatlik tren- uçak- otobüs seyahatini içeren bir yolculuktan söz ediyorsunuz, pcr yapsanız bile kaptığınız an pozitif çıkmıyor ne yazık ki.
Türk Hava Yolları'nın resmi internet sitesinde yer alan 'Türkiye'ye Seyahat' başlıklı bölümde yer alan açıklamada, "15 Mayıs 2021 tarihinden itibaren Hong Kong Özerk Bölgesi ile Çin, Tayvan, Vietnam, Avustralya, Yeni Zelanda, Singapur, Tayland, Güney Kore, İsrail, Japonya, İngiltere, Letonya, Lüksemburg, Ukrayna ve Estonya'dan Türkiye'ye gelen kişilerin Türkiye'ye girişlerinde PCR testi talep edilmeyecektir" denildi. Kaynak

Okadar haklısınız ki
Çok teşekkür ederim

İyi ki bu konuyu açmışım yorum yapan herkesten Allah razı olsun
Bir çok konuda beynimdeki bulanıklık gitti diyebilirim sayenizde ❤

Olduğum şehirden hava alanına 3 saat araba veya tren yolculuğu yapacağım sonra uçak 4 saat ve indiğim şehirden ailemin yanına 4 saat araba veya otobüs yolculuğu yapmam gerek yine

Evet bu durumda bende yanlarında olmalıyım diye düşünüyorum ama korkuyorum işte bebeğimle gitmeye, bebeğimi bırakıpta gitmek ise söz konusu bile değil benim için
Hayat bazen bizi normal zamanda yapmayacağımız şeyleri yapmaya zorluyor. Siz de şu an öyle bir durumdasınız. Allah daha zorunu göstermesin. Alın çocugunuzu da gidin yanlarına. 1 yaşındaki çocugu zaten 3 günden fazla bırakamazsınız, türküyedeki işinizin 3 gün sürmesine imkan yok.

Ben sizden daha kötü bir durum için 15saatlik uçak yolculuğu yaptım çocugumla, çok şükür hastalık kapmadık. Maskeye, dezenfektana çok dikkat ettik. İnsanlara hep mesafeli durmaya özen gösterdim. Aşım da vardı. Hatta o an bilmediğim bir gebeliğim bile varmış. Yaşanıyor yani böyle şeyler. Keşke yaşanmasa. Gidin annenizin yanına.

Ne olırsa olsın
Anneannem 80 yaşında covid pozitif durumu kötü hastaneye yatırıldı her an herşey olabilir 🥺
Annem çok üzgün çok kötü durumda psikolojisi bozuldu kaç yaşında olursa olsun annesi sonuçta ve ağlıyor, titriyor, bakışları bile bi değişti bir kaç gündür
Ben yurtdışındayım 1 yaşında bebeğim var hala emiyor bir gün bile ayrı kalmadık kalamam ama onuda bu covid döneminde uçaklarda yollarda hırpalayamam

Annem cenaze durumunda bile kimsemiz yok biz babanla ikimiz ne yaparız nasıl yaparuz zaten hastaneden kötü haber gelirse ben ne durumda olurum bilmiyorim dedi az önce görüntülü konuşurken kendimi kötü hissediyorum

Az önce markete gidecektim bebek arabasıyla hava alalım diye sonra kendimi suçlu hissettim annem anneannem ne durumda ben dışarı mı çıkma derdine düştüm diye.. yemek yerken bile kendimi suçlu hissediyorum sanki ben boğazımın derdine mi düştüm diye

Ne hissedeceğimi, düşüneceğimi ne yapacağımı bilmiyorum, desteğinize ihtiyacım var.. aklım durdu mantıklı düşünemiyorum
Ne olursa olsun ben annemin yanın da olurdum

Senin çocuğunu hava aldırmaya çıkmanla anneannenin hastalığının ne ilgisi var lütfen böyle düşünme. Ölüm de hayatın bir parçası. Evet zor bir durum yaşanıyor ama bununla mücadele etmesi gereken başta annen. Hem yalnız da değilmiş babanlaymış. Anneannene bişey olursa babanla ikimiz ne yapabiliriz ne demek? Herkesin ailesinde vefatlar kayıplar oluyor herkes ne yaparsa onu yapacaklar. Umarım anneanne iyileşir..
Annem öldüğünde ben 26 kardeşim 21 yaşındaydı. Eşim cenazeye yetişemedi. Biz gittik hastane işlemlerini, defin işlemlerini, belediyeden vs hallettik. O karmaşada misafirlere yemek derdine bile düşüp onu dahi ayarladık. Kaldı ki anneniz babanız gayet yetişkin koca koca insanlar. Az metanetli durup daha küçücük bebeği olan yurtdışındaki kızlarını üzmesinler.

Olduğum şehirden hava alanına 3 saat araba veya tren yolculuğu yapacağım sonra uçak 4 saat ve indiğim şehirden ailemin yanına 4 saat araba veya otobüs yolculuğu yapmam gerek yine

Evet bu durumda bende yanlarında olmalıyım diye düşünüyorum ama korkuyorum işte bebeğimle gitmeye, bebeğimi bırakıpta gitmek ise söz konusu bile değil benim için

Bebeğinle gitmelisin. 1 yaşında bebek için yorucu bir şey yok ortada. Emziriyorsan işler daha da kolay zaten.

X