Hata mı yaptım ? Sağlıkçı arkadaşlar bi baksanız

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O arkadaşınız halt yemiş, siz de abartmışsinjz. Herkes herşeyi çok biliyor. Birde adamı aramissiniz, ne diyecek evet çok tehlikeliydi keşke yaptirmasayfiniz falan mı diyecekti? Bak birşey çıkmamış demiş birde gece gece tam sinir olmalık.
Evet aradım bilgi almak istedim bunda ne var anlamıyorum . Kendısı bana gayet mantıklı bilimsel bir açıklama yaptı. Yalandan içimi rahatlatmak amacıyla konusmadı, ikisi arasındaki farkı anlayabilecek kadar yaşadım

ınsan olecegını hıssedıyor mu ne tovbe yarabbım
bayramdan sonra olmustu bayramdan bırkacgun once hep bırlıkte resım cekılelım ölümlü dunya hazır bır aradayız demıstı cok kızmıstık ne bıcım konusuyorsun dıye
hatta o zamanlar sıyah kalın cercevelı gozluk modası vardı derecelı gozluk kullanıyorduk ıkımızde yedek cercevesını bana hedıye etmıstı sevıyorum onları dıye benden sana hatıra kalsın demıstı
murat kekıllının bu aksam olurum benı kımse tutamaz sarkısı yenı cıkmıstı buyuk deprem olmustu o yıllar o kış oldu

hastaneye dava acıldı hastane nasıl farketmez grıp olmus dıye eve gonderır dendı bu cocuk nıye ıyılesmıyor dıye defalarca doktora gıdıldı doktor grıp dınlensın dedı eve gonderdı sureklı

benım ıcın bır travmadır aklıma geldıkce bogazım dugumlenıyor ılk gunku gıbı
Off ya vallahi çok üzüldüm. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Pisi pisine derler ya hani öyle. Her detayı hatırlamanız ne kadar etkilendiğinizi gösteriyor zaten. Ailesi için de yıkım olmuştur. Ya ben çok korkuyorum çocuğum herhangi bir konuda kızacağım zannedip bana anlatması gereken şeyleri anlatmazsa diye..
Hastaneye karşı sonuç alındı mı peki?

Alınacak risk var, alınmayacak risk var. Çocuk düştükten sonra kusma varsa dur biraz daha bekleyeyim radyasyon almasın dendiği nerde görülmüş, nerde duyulmuş. En doğrusunu yapmışsın arkadaşım diyeceğine, zaten bozuk olan moralinizin üstüne bir de o eklenmiş. Bence bu tarz olayları kendisine anlatmayın. Sizin yerinizde olsam aynı şeyi yapardım bir saniye düşünmezdim.

Tomografi çekilmeden nasıl çocuğunuzun iyi olup olmadığını anlayacaktınız? Bir şey olmasını mı bekleyecektiniz oturup? Lütfen arkadaşlarınızın söylediği ve internette yazan her şeye inanmayın.

Alınacak risk var, alınmayacak risk var. Çocuk düştükten sonra kusma varsa dur biraz daha bekleyeyim radyasyon almasın dendiği nerde görülmüş, nerde duyulmuş. En doğrusunu yapmışsın arkadaşım diyeceğine, zaten bozuk olan moralinizin üstüne bir de o eklenmiş. Bence bu tarz olayları kendisine anlatmayın. Sizin yerinizde olsam aynı şeyi yapardım bir saniye düşünmezdim.
Şansıma o an denk geldi kötü hissettim açtım yanı bilsem böyle diyeceğini açmazdım teli .

Arkadaşınıza o kadar sinirlendim ki şuan kendi hayatıma geri dönemiyorum. Tut ki gerçekten gereksiz yere çektirmiş olsaydınız ( ki gereksiz yere çektirmediğiniz bariz) artık o tomografi çekilmiş bir anlamı var mı felaket tellallığı yapmanın? Çok panik olmuşsun arkadaşım bir daha yanıma gel beraber gözlemleyelim hemen tomografiye götürmeyelim, şuan götürmekte haklısın ama en azından gereksiz durumlarda götürmeyiz falan dese anlayacağım. Resmen size neden beyin kanaması riskini göze almadın demiş, kendisi ne dediğinin farkında mı acaba?!

Off ya vallahi çok üzüldüm. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Pisi pisine derler ya hani öyle. Her detayı hatırlamanız ne kadar etkilendiğinizi gösteriyor zaten. Ailesi için de yıkım olmuştur. Ya ben çok korkuyorum çocuğum herhangi bir konuda kızacağım zannedip bana anlatması gereken şeyleri anlatmazsa diye..
Hastaneye karşı sonuç alındı mı peki?
doktorla ılgılı bırseyler oldu ama tam olarak ne oldu bılmıyorum cunku sunu hatırlıyorum kızım gerı gelmeyecek ama en azından bu sebeple baska cocuklar ölmez demıstı. o doktoru bırdaha o hastanede de gormedık ama tam olarak doktorla ılgılı ne oldu bılmıyorum

doktorla ılgılı bırseyler oldu ama tam olarak ne oldu bılmıyorum cunku sunu hatırlıyorum kızım gerı gelmeyecek ama en azından bu sebeple baska cocuklar ölmez demıstı. o doktoru bırdaha o hastanede de gormedık ama tam olarak doktorla ılgılı ne oldu bılmıyorum
Başka hastaneye sürülmüştür ne olacak

Abartmayin siz de hemen gaza geliyorsunuz. Kafasini carpip kusmus cocuk basim donuyor demiş daha neyi gozlemleyecektiniz ya ters bir şey olsaydi ve gecikseydiniz yine boyle dusunecek miydiniz?

Çocuğunuz düşüp, üstüne kustuysa hastaneye gitmeyip, doktor istediyse tomografi çektirmeyip ne yapacaktınız?
Arkadaşınız halt etmiş en kibar ifadeyle.
İnternette baş ağrısı yazsanız, beyninizde tümör bara kadar abartılı sonuçlar çıkıyor.
Sağlık konusunda en son bakılacak yer bence o yüzden.

Siz de gereksiz evham yapıyorsunuz. Çocuğunuz da birşey çıkmamış işte ne güzel.

Çocuğunuz düşüp, üstüne kustuysa hastaneye gitmeyip, doktor istediyse tomografi çektirmeyip ne yapacaktınız?
Arkadaşınız halt etmiş en kibar ifadeyle.
İnternette baş ağrısı yazsanız, beyninizde tümör bara kadar abartılı sonuçlar çıkıyor.
Sağlık konusunda en son bakılacak yer bence o yüzden.

Siz de gereksiz evham yapıyorsunuz. Çocuğunuz da birşey çıkmamış işte ne güzel.
Öncesinde de kustugu için aceleci davrandım ben diye düşündüm o ilk anlatın şaşkınlığı ve endişesiyle mantıklı olamadım bir an ama arkadaşlara hak verdim, yorum yapan aklı selim insanlara teşekkür ederim, çok şükür bir şey yok , daha dikkatli olacağız , kafasını koruması gerektiğini ifade edeceğim . O an neden kustugunu bilme şansım olmadığı için tomografi doğru karardı , bu soruya tekrar geri dönmeyecegim artık . Dilerim birdaha yaşamayız , konum kapatılabilir teşekkür ediyorum yazan arkadaşlara Mune Mune

Merhabalar , Maalesef bugün kötü bi olay yaşadık , 4 yaşındaki kızım , odasında iken nasıl başardı bilmiyorum yatağından inmeye çalışırken düşüp kafasını çarpmış ve biraz kustu, ama midesi De rahatsızdı neden kustu tam kestiremiyorum ama başım dönüyor deyince korktum bende doğru hastaneye götürdüm . Dr direk Tomografi dedi hemen çekildi ve çok şükür ki temiz çıktı . Buraya kadar sorun yok . Yakın arkadaşım aradı tam o sırada, anlattım , neden tomografi çekildi hemen dedi , radyasyon dedi kısaca gereksiz yere radyasyon almış bak bişey de çıkmamış dedi , tabi ona o zaman telefon da kullanma tv de izleme vs dedim ama , sonradan arama motoruna yazınca içim karardı neden çektirdim ki dedim kendi elimle çocuğumu cihazın içine koydum . Şimdi de vicdan azabı duyuyorum, belki bir süre daha takip etmeliydim bilemiyorum, 1 tomografi 400 küsür röntgenle es değer vs yazıyor kanser vs . Sonra içim rahat etmedi hastaneyi arayıp tomografi çeken teknisyen ile görüştüm . Zaten çocuk ayarında çekiyoruz düşük doz dedi . Allahım sen koru hiç araştırmadan etmeden bazen hiç kafam çalışmıyor sanırım :KK43:
Ayrıca son bir haftadır evimde cam ne varsa kırılıyor sureklı olarak , sebepsiz yere. Ikı gün önce ben hastalandım şimdi de kızım , yani bu negatif enerji mi desem bilemiyorum artık nasıl kurtuluruz
Bence gereksiz yere evham yapıyorsun tomografi çektirmekle de iyi yapmışsın teknisyenin dediği gibi çocuğa göre düşük dozda yapmışlar bi şey yokmuş keşke çektirmeseydim diyosun arkadaşın niye çektirdin diyo peki bi şey varsa sen çektirmeseydin o zaman vicdan azabı çekmicek miydin şükret ki kızının bi şeyi yok cam her şey kırılıyor üstünde bi nazar olduğunu büyü bi şey olduğunu düşünüyorsan evde Yasin oku yada okut nazar duaları var onlardan oku kötülüklere karşı korunacak dualar var onlardan okumanı öneririm

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X