Hatalı olan ben miyim o mu?

Mylife24

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2020
422
144
Bugün korona olduğumu öğrendim ve moralim bozuk, aylardır konuşmadığım eski sevdiğim kişiye mesaj attım korona olduğumu söyledim bana dua eder misin hakkını helal et bana bişey olursa dedim ama cevap bile vermedi geçmiş olsun bile demedi. Amacım sadece helallik almaktı ona karşı duygum yok artık bir duygumun hala olması da imkansız.
Ben ona ilk 3 ay yüz yüzeyken çok soğuk davrandım ama telefonda hep konuştum, ve antidepresanın etkisini gördükçe kendimi mutlu gibi hissedip kız erkek herkesle konuştum fotoğraf çekindim bazılarıyla ve instagramda paylaşıyordum o da bunları görüyordu ama bazen fotoğraflarımı beğeniyordu ve durumlarımda ne paylaşsam bakıyordu. Benim ona karşı yaptığım tek hata bunlar oldu. Antidepresan etkisi gidince herkesten uzaklaşıp yeniden içime kapandım bunu da gördü, zaten antidepresan kullandığımı bilen biriydi. Bende anksiyete yani sosyal fobi var bunu en başından biliyordu. Sevdiğimi söyleyince reddediyordu başkalarıyla sevgili oluyordu ve bende böyle yaptığı zaman sana karşı duygum yok bende seni arkadaş olarak görüyorum diyordum ama ayrılıp bana geri dönünce yine aklım bulanıyordu yine sevdiğimi söylüyordum. Benim gibi sessiz bir erkekle sınıfta oturup gezip dolaşıyordum okul bitene kadar bunu biliyordu. Bunları yaptım diye helallik istedim en azından bir cevap verebilirdi bu kadar büyük kötülük mü yapmışım sizce, benim onunla konuşmamın 2.5 yıl uzamasının nedeni lisede de kötü birini sevip aşk olaylarından uzaklaşmamdı, bu kişi de bana ilgi gösterince korkup uzak durdum sonra da pişman oldum, ve yüz yüze çok soğuk davranıp telefonda da ilgili konuştuğum için onunla dalga geçtiğimi mi sandı diye vicdan azabı çektim. Ama o da 2.5 yıl (son 1 yıl araya konuşmayalı aylar girse de) bir şekilde benle konuşmayı sürdürdü. Sizce bu kadar nefret edilecek bir insan mıyım hatalı olan ben miyim, o mu? 2.5 yıl boşuna mı üzülmüşüm? Okuduğunuz için ve görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Ben onun da bana karşı yaptıklarını eski hesabımda detaylı anlatmıştım ama buraya da ekleyeyim;

"Merhabalar, onunla tanışalı 2.5 yıl oldu ama size olayı en baştan anlatmak istedim, düşünceleriniz çok önemli benim için; Ben buna üniversite zamanı hep whatsappta yazıyordum ben onu görmüştüm ama o beni yüzyüze görmemişti. Aynı sınıfa düştük her gün whatsapptan konuşuyorduk 2.dönem aynı sınıfa düştük, ilk gün beni yemeğe götürmek istedi hayır dedim, onunla yüz yüze çok nadir konuşuyordum hep whatsapptan konuşuyordum genelde. 4 kez o ve arkadaş grubuyla yemek yedim bahçede oturdum Sınıfta hep bir şekilde benimle konuşuyordu ama ben soğuk davranıyordum Bende sosyal anksiyete ve ağır depresyon vardı antidepresan kullanıyordum bunu biliyordu. Ben, benim gibi sınıfta yalnız oturan çok sessiz bir erkekle sınıfta oturuyordum ders dinlerken falan çünkü kızlarla bir yakınlık kuramamıştım. Benle hep buluşmak istedi gezmek istedi ama ben psikolojik sorunumdan dolayı kabul edemedim istememe rağmen ve ona ondan hoşlandığımı da söyleyemedim, ilaç benim duygularımı bastırdığı için buz gibi davrandım hep. Sonraki zamanlarda derslere gelmemeye başladı onu ikna ettim geri geldi ama başka bir kızla görüştüğünü öğrendim ve sevgili oldu 1 hafta, ayrıldıktan sonra yine benle gezmek istedi konuşmaya çalıştı ortak arkadaşlarla beraber oturduk dışarıda, sonra okuldan ayrıldı ve ben arkadaşlarının yanında bırakma dedim, ve akşam ona onu sevdiğimi söyledim ama bana karşı duygusu olmadığını söyledi ve beni üzmek istemediğini söyledi ama her zaman yanımda olduğunu söyledi, baya üzüldüm ama kabullendim ve normal konuşmaya devam ettik başkalarıyla sevgili oldu ama benle de ilgili konuştuğu için arada bana umutta oluyordu yine onu sevdiğimi söyledim yine istemediğini söyledi, okuldan ayrıldıktan 1 sene sonra cafede buluştum onunla karlı bir günde sabah erkenden hiç bilmediğim bir semte gittim aynı şehirde olmamıza rağmen, erken uyanabilirim ama belli olmaz sen geç gel dedi ama ben erken uyanır belki diye erkenden gittim 4 saat cafede bekledim, konuştuk fotoğraf cekindik ama sonra bana beni istemediğini arkadaş olarak gördüğünü söyledi fotoğrafı da paylaşma dedi, kimseyle sevgili olmak istemiyorum dedi ama 1 hafta sonra başkasıyla sevgili oldu ve beni engelledi hiç bişey demeden, 8 ay konuşmadık sonra yine normal konuştuk birkaç ay sonra hattımı değiştirince bağlantımız koptu bende başka birine şans vereyim dedim 9 ay önce onunda yalancı biri olduğunu anlayınca vazgeçtim hemen, 7 ay sonra yani 2 ay önce tekrar konuşmaya başladık benle aylardır konuşmamamıza rağmen buluşmak istedi bende koronadan dolayı kabul etmedim, normal konuştuk yine, 1 ay sonra da cinsellik teklif etti, bakire misin diye sordu bakireliği sorun ediyorsan düzelttiririz hastanede dedi ve ben kabul etmedim, bana konuşmaları sil ve ekran görüntüsünü at dedi bir daha da bu konuyu açmadı, ve başkasıyla sevgili oldu ve benle arkadaş kalmak istedi bende tamam dedim ama sonradan olmayacağını fark edip sildim onu, hayatımın şokunu yaşadım ve geçmişi sorgulamaya başladım bana karşı en başından düşüncesi bu muydu eğer öyleyse neden bu teklifi 2 yıldan sonra etti bana karşı düşüncesi neydi, ben nerde hata yaptım diye düşünüyorum, ben lisede de aynı bu tip birini sevmiştim yıllarca ve çok üzülmüştüm o yüzden kabullenmek zor oldu, 4 tane arkadaşı benim arkamdan konuştuğunu söylemişti adımı duymak istemediğini söylemiş, beni görmek istemediği için okul çıkışına gelmemiş, bana yapıştı demiş benim için, öyle dediler ama ben bilemedim gerçekten dedi mi diye, adımı duymak istemediğini sordum söyledim dedi ama diğerlerini sormadım ona, Okuduğunuz için teşekkür ederim, sizin düşünceleriniz önemli benim için, artık o kişiyle olabileceğimi sanmıyorum vazgeçtim ama onun niyetini de öğrenmek istedim yine de, görüşleriniz için teşekkür ederim şimdiden."

Yeni Gelişme

Bugün onun nişanlandığını öğrendim bir kızla, hepiniz haklıydınız beni hiç sevmemiş beni aptal bir insan gibi görüp kullanıp atılabilecek bir kız yerine koymuş, ne kadar körmüşüm, korona olduğum zaman büyük bir salaklık yapıp bir kötülüğüm olmadığı halde helallik istedim kendime kızıyorum bu konuyu da açmıştım burda hatırlayanlar olacaktır, asıl helallik istemesi gereken oydu, soğuk davrandım diye kendimi suçlamıştım hep o benden cinsellik isteyene kadar, bilerek de soğuk davranmamıştım Allah uzak tutmuş beni ama ben bunu göremeyecek kadar körmüşüm, bazılarınız beni yapışkan gördü belki de ama ben masumca sevmiştim, kendisi de benim soğuk olduğumu ve psikolojik tedavi gördüğümü bile bile çok görüşmek istedi hep konuştu aradı 2.5 sene, zaten ondan vazgeçmiştim son zamanlarda sevgim de yoktu, ona da demiştim zaten sana sevgim yok diye son konuşmamda, ben onun nişanlanmasına değil kendime çok üzüldüm keşke başkasını sevseydim, kendime çok haksızlık yapmışım ama kendimi affediyorum nerden bilebilirdim ki bunların olacağını, Allah beni hep korudu da onunla aramda cinsel bir şey yaşanmadı, geçen bir konu açmıştım üniversitedekiler benle konuşmak istemedi diye onlardan bazıları bana okul sürecinde de soğuktular bu yüzden üzülmüştüm belki de aram iyi olur diye konuşmak istemiştim onlara bir kötülüğüm hiç olmadı, bu kişi benle buluşmak istediği zamanlarda onlara da bu kız bana yapıştı demiş ve birçok dedikodumu yapmış ve ben bu süreçte daha ona sevdiğimi bile söylememiştim ona kanka falan diyordum şimdilik bilmesin diye, beni rezil etmiş resmen herkese, ona asla hakkımı helal etmiyorum onu asla sevmiyorum, nişanlandığı kızda aklı varken hem benden cinsellik istedi hem de başkasıyla sevgili oldu ayrıldı belki de bu süreçte nişanlısıyla bile görüşüyordu bunları da nişanlandığını da ortak arkadaşımızdan öğrendim, ben bu yaşadıklarımdan anladım ki kimseyi çok sevmemek gerekiyormuş insan ne yaşarsa yaşasın kimseye kendi derdini anlatmamalıymış insan en çok kendine değer vermeliymiş, ben dersimi aldım, o kendi yolunda artık, bende kendi yolumdayım karşıma iyi bir insan çıkarsa yeni biriyle aşkta şansımı deneyecem, hepiniz yorumlarınızda haklıydınız Allah sizlerden razı olsun beni kendime getirdiniz yorumlarınızla, zaten sizlerin yazdıklarını okuyunca çok soğumuştum tamamen bitti benim için, yeni birini istiyorum artık hayatımda, iyisi varsınız sevgili ablalarım teşekkür ederim hepinize 💗

Son düzenleme:
Tamamını okuyamadım kusura bakmayın, ancak genelde eski sevgililer hastayım serum takıldı, bayramın mübarek olsun, kandilin mübarek olsun fırsatlarını kaçırmadığı için bu bi klişeye dönüştü belki inanmamış bile olabilir :) Geçmiş olsun
Çok teşekkür ederim, ben hastalık konularını asla bahane edebilecek biri değilim açıkçası, en azından geçmiş olsun demesini beklerdim ama onun hiç umrunda değilmişim öyle değil mi ama

Ona karşı duygum yok demişsiniz ama bariz olduğu belli.. Ne diye yazıyorsun geçmiş gitmiş bitmiş. Yazarak hatalısın evet.. Ama o da bir geçmiş olsun diyebilirdi (diyeceğim ama belki cevap verirse tekrar konuşursunuz diye cevap vermek istememiştir).

Ona karşı duygum yok demişsiniz ama bariz olduğu belli.. Ne diye yazıyorsun geçmiş gitmiş bitmiş. Yazarak hatalısın evet.. Ama o da bir geçmiş olsun diyebilirdi (diyeceğim ama belki cevap verirse tekrar konuşursunuz diye cevap vermek istememiştir).
Açıkçası konuşmak için bahane etmedim hastalığımı, ama geçmiş olsun diyebilirdi diye düşünüyorum, bana o en son dediklerinden sonra ona karşı duygum var dersem kendime haksızlık yaparım kendi yüzüme bakamam

Geçmiş olsun.

Bu adam size sevişelim diyen adam değil mi? Adamı bıktırdınız sanırım. Hastayım diye haber vermek de işin mokunu çıkartmak olmuş biraz. Kim olsa cevap vermez buna.
Çok teşekkür ederim aslında hata yaptım mesaj atarak, geçmiş olsun demesini beklerdim açıkçası hiç konusmak istemese bile

Hepsini okumadim. Bu kisiyle sevgili bile degilmissiniz. O birsey hissetmedigini soylemis zaten. Seninle konusmasini, sosyal mexyada takip edip paylastiklarini begenmesini sen yanlis degerkendirmissin. Koronayin hakkini helal et diye neden mesaj attin anlamadim. Cevap gelmeyince uzuldugube gore onunla haka birsey olabilir mi dite umit besliyorsun. Oysa o bastan birsey hissetmedigini soyleyip durust davranmis. Seni de arkadasi olarak gormus. Sen herseyi yanlis yorumlamissin. Helallik istemen bana anlamsiz geldi. Birsey olur mu diye umit beslemissin. Olmayinca da hayal kirikligina ugramissin. Sanirim artik kabullenmen gerek. Bu arada antideoresan kullanmak kotu birsey degil. Gunumuzde bu zor sartlarda cogumiz kullaniyor ama bu senin ozelin. Bunu herkese soylemek zoruda degilsin.

Hepsini okumadim. Bu kisiyle sevgili bile degilmissiniz. O birsey hissetmedigini soylemis zaten. Seninle konusmasini, sosyal mexyada takip edip paylastiklarini begenmesini sen yanlis degerkendirmissin. Koronayin hakkini helal et diye neden mesaj attin anlamadim. Cevap gelmeyince uzuldugube gore onunla haka birsey olabilir mi dite umit besliyorsun. Oysa o bastan birsey hissetmedigini soyleyip durust davranmis. Seni de arkadasi olarak gormus. Sen herseyi yanlis yorumlamissin. Helallik istemen bana anlamsiz geldi. Birsey olur mu diye umit beslemissin. Olmayinca da hayal kirikligina ugramissin. Sanirim artik kabullenmen gerek. Bu arada antideoresan kullanmak kotu birsey degil. Gunumuzde bu zor sartlarda cogumiz kullaniyor ama bu senin ozelin. Bunu herkese soylemek zoruda degilsin.
Zaten antidepresan kullandığımı söyleyerekte pişman oldum keske benim içimde kalsaydı demeseydim, hata yaptım ya mesaj atarak ben de farkındayım ama mesaji geri de alamadım

Açıkçası konuşmak için bahane etmedim hastalığımı, ama geçmiş olsun diyebilirdi diye düşünüyorum, bana o en son dediklerinden sonra ona karşı duygum var dersem kendime haksızlık yaparım kendi yüzüme bakamam
O zaman onun geçmiş olsununa da ihtiyacınız yoktur. Ne diye haber verdiniz ki? Olayı biraz dramatize ediyormuşsunuz gibi geldi.

evet hatalısın.
çocuğun başına silah mı dayadın 2,5 sene senle konuşsun diye ne helalliği allallasen.
Haklısınız ben kimseyi zorlayamam benle konuş diye öyle bir insan değilim, sadece üzülüyordum onun kalbini mi kırdım diye ama son olanlarla birlikte benim kalbim daha çok kırıldı

O zaman mesaj da atmamalıydınız.. Hata ettiniz ne yazık ki.. 😒

Amacım sadece helallik almaktı ona karşı duygum yok artık bir duygumun hala olması da imkansız.
Bence şu bahaneyi geçin bi isterseniz
Zaten burada biz bizeyiz bize niye bahane uyduruyorsunuz?
Ölecek olsam ve hiçbir şey hissetmiyor olsam aklıma asla eski sevgililerim gelmez
Zaten ölümcül hasta değilsiniz. Umarım hafif bir şekilde atlatırsınız.
Eski sevgilinize bence daha yazmayın. Şansınızı denemişsiniz ama tutmamış.
Bu saatten sonra önünüze bakın.
İlişkinizin geçmişiyle ilgili olan kısmı okumadım.
Ama bana da eski sevgilim korına oldum yazsa bu da yeni moda bahane sanırım derdim. Sizinki de öyle demiş büyük ihtimalle

X