Saç Uzatma Yöntemleri Hayalimdeki saç için gelsin yağlar ballar

aLoneangeL22

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2017
29
22
31
Hanımlar, her kadın gibi bende bi anlık gafletle omzuma kadar kestiğim saçlarımı uzatmaya çalışıyorum. Aşırı yavaş uzayan saçlarım olduğundan kendi haline bıraktığım bir yıl içinde çok az uzadı ve sağlıksız görünüyordu. Bende kolları sıvadım ve araştırmalara başladım.

Şimdi size 14.12 ve 24.12 tarihlerinde çekilmiş iki fotoğrafı atacağım ve bu süreçte neler yaptığımı anlatacağım.

Öncelikle ylang ylang yağı, kara sarımsak yağı, çam terebentin esansı, lavanta esansı ayrı ayrı olarak aldığım bitkisel yağlar. İki tane de karışım yağ aldım. Biri v... yılan yağlı saç bakım yağı diğeri de l.... at kuyruğu bitki özlü karışık bitkisel yağ.

İlk olarak at kuyruğunu merak ettiğimden işe onunla başladım, 4 Aralıktan beri de 2 günde bir uygulamak suretiyle kullanıyorum.

Ekstra olarakta şampuanıma (700ml) diğer yağlardan 20 25 damla arasında damlattım ve yumuşaklık için 2 tatlı kaşığı bal ekledim.

4ünde saçımın resmini çekmek aklıma gelmemişti. Ama artık resim çekip uzamayı sizlerle birlikte takip etmeye çalışacağım. 20191226_160304.jpg 20191226_160253.jpg

Elimdeki at kuyruğu bakım yağını bitirdim ve son hali saçımın bu şekilde. Ekstra olarak tatlı badem yağı, çörekotu yağı ve argan yağı aldım.

Bir hafta kadar bakıma ara verip ardından 3 günde bir kullanmak suretiyle yılan yağlı saç bakım yağıma geçeceğim.

İlk yağla ilgili izlenimime gelirsem de benim hiçççç uzamayan saçlarımı uzattı, aşırı dökülme vardı, oldukça azaldı ve en güzel yanı da saçlarım fazlasıyla gürleşti. L...at kuyruğu bakım yağını tavsiye ederim.

Diğer yağlara da zamanla yorumumu yapacağım. ☺️

Ekstra olarak kuru mayayı şampuana katarak yapılan metodu denemek istedim, ancak ilk kullanımdan sonra şampuanda berbat bir koku olduğu için şampuanı çöpe attım. Belki kullansam etkisi olabilirdi, ama kokuya dayanmak biraz zor gibi. _20200106_030712.JPG

Karanfil kürü de güzel sonuç veriyor uzaması için.

IMG-20200201-WA0003.jpg saçımın son hali kızlar. Tatil sebebiyle yağ bakımına 2 hafta ara verdikten sonra şimdi ikinci aldığım yağa geçtim. 3 günde 1 seans olacak şekilde kullanacağım. Şampuanımda bitince tresan aldım, onu kullanmaya başlayacağım, tabi ki içine bal ve aldığım yağlardan ekleyerek. Bu arada şimdiki fotoğrafı saçlarım kuruyken çektiğimden saç uçları uzaya doğru bakış atıyor. 😂 Yine de ilk resimdeki haline göre baya canlandığını, gürleştiğini söylemem gerek. Bakıma devam.

Nasıl saçmış o ya ben bes sampuanlamaya yagli lafayla geziyorum
Yeni gördüm tatilde olduğum için canım. Saçı nasıl alıştırırsan öyle gidiyor . Bende senin gibi en az 3 4 kez şampuanlıyordum. Daha çabuk yağlanıyordu bu yüzden. Zamanla azaltırsan saç alışıyor, yıkadıktan sonra yağlanıyordu normalde saçlarım. Şimdi 2 gün temiz duruyor.

Bu da 19.02.20 tarihli fotoğraf. Saçlarımı bundan önceki fotoğrafı çektikten sonra 5 cm kadar kestim, ardından bakıma devam ettim. Uzama hızı iyi. Haftada 2 kere karışık yağdan bir kere de hindistan cevizi yağı kullanıyorum. Hiç uzamayan saçlarım kendine geldi ve uzuyor. Saçları kendi haline bırakmak bence çözüm değil, bakım şart. 👍🏻 Screenshot_20200220-154148.png

Saçların çok hızlı uzamış canım maşallah darısı bana inşallah :) at kuyruğu yağını ilk kez duyyorum. Ama at kuyruğu şampuanı var bende yeni başladım. Acaba o da işe yarar mı ki

Saçların çok hızlı uzamış canım maşallah darısı bana inşallah :) at kuyruğu yağını ilk kez duyyorum. Ama at kuyruğu şampuanı var bende yeni başladım. Acaba o da işe yarar mı ki
İnşallah yarar canım, faydası olursa bana da yazarsan çok sevinirim. 😘 At kuyruğu bitkisi saç için gerçekten çok faydalıymış. Bu arada şampuanına 500ml için 1 tatlı kaşığı bal tavsiye ederim, saçın nemini korumasına yardım ediyor ve saç daha az yıpranıyor. Sağlıklı sağlıklı uzasın saçların inşallah canım 😘

Bu da 19.02.20 tarihli fotoğraf. Saçlarımı bundan önceki fotoğrafı çektikten sonra 5 cm kadar kestim, ardından bakıma devam ettim. Uzama hızı iyi. Haftada 2 kere karışık yağdan bir kere de hindistan cevizi yağı kullanıyorum. Hiç uzamayan saçlarım kendine geldi ve uzuyor. Saçları kendi haline bırakmak bence çözüm değil, bakım şart. 👍🏻Eki Görüntüle 2593643
At kuyruğu yağı mi kullanıyorsunuz varsa fotoğraf ekler misinz

At kuyruğu yağı mi kullanıyorsunuz varsa fotoğraf ekler misinz
Canım tek at kuyruğu yağı kullanmadım. Marka yazmak yasak mı bilemedim de Lyonsey at kuyruğu bitkili saç bakım yağı kullandım. İçinde 15 çeşit yağ var. 1 kutu bitti, şimdi valensey yılan yağlı saç bakım yağı kullanıyorum. Kutusunu atmışım, netten bulduğumu yüklüyorum. _20200306_102218.JPG

Canım tek at kuyruğu yağı kullanmadım. Marka yazmak yasak mı bilemedim de Lyonsey at kuyruğu bitkili saç bakım yağı kullandım. İçinde 15 çeşit yağ var. 1 kutu bitti, şimdi valensey yılan yağlı saç bakım yağı kullanıyorum. Kutusunu atmışım, netten bulduğumu yüklüyorum. Eki Görüntüle 2601023
tamam cnm çok teşekkür ederim

Biraz ara verdikten sonra tekrar bakıma başladım. Yılan yağlı saç bakım yağı konusunda uzatma etkisini düzensiz kullandığım için anlayamadım, ancak saçlarımı gürleştirdiğini söyleyebilirim.

Şimdi kendi hazırlamış olduğum karışımla saçlarıma 3 günde 1 bakım uyguluyorum.
4 Haziranda çektiğim fotoğrafı ekliyorum.
Bu arada saçımı biraz daha kesmiş bulundum. Elim makastan kopamıyor, alışkanlıklar. 🤭
Ölçtüğüm kadarıyla 6 ayda 20 cm uzama olduğunu söyleyebilirim, ancak kestiğim kısımla beraber uzama bu süreçte 25 cm olmuştur (belki daha fazla).
Bakıma devam. 😍
20200622_120928.jpg

Hazırladığım karışım:
Aynı miktarda Hint yağı, Siyah sarımsak yağı, Argan yağı, Tatlı Badem yağı, Ylang Ylang yağı(bitki yağı, yılan yağı ile karıştırılıyor), Zeytinyağı
Yarısı kadar Çörekotu yağı,
Az miktarda Çam terebentin ve Lavanta esansı
Son olarak bu karışımın çeyreği kadar hindistan cevizi yağı.

Ben karışımı bir sprey şişesinde hazırladığım için kalan kısma yine hindistan cevizi yağı ekledim.

Kuzum şampuanın faydasını gördün mü acaba merak içerisindeyim. 🤔 Yazarsan çok sevinirim.
Canim şampuanı yaklaşık 4 aydır kullanıyorum. Korona sürecinde hevesim kaçtı bakımları komple bıraktım. Sadece sampuani kullandım. Bence uzaması fena degil. Herkesin saç uzama hızı farklıdır tabi. Bnm dönem dönem uzama hızlandi bazı dönemler yavasladi. Degiskendi yani. Tabi bu süreçte ben hiç bakım yapmadım ve çok stresli bı dönem geçirdim bunlarda uzamayi yavaşlatan etmenler. Ama normal hızında uzadı öyle mucize yaratmadi

Canim şampuanı yaklaşık 4 aydır kullanıyorum. Korona sürecinde hevesim kaçtı bakımları komple bıraktım. Sadece sampuani kullandım. Bence uzaması fena degil. Herkesin saç uzama hızı farklıdır tabi. Bnm dönem dönem uzama hızlandi bazı dönemler yavasladi. Degiskendi yani. Tabi bu süreçte ben hiç bakım yapmadım ve çok stresli bı dönem geçirdim bunlarda uzamayi yavaşlatan etmenler. Ama normal hızında uzadı öyle mucize yaratmadi
Anladım canım. O zaman hiç almayayım onu. Çok teşekkür ederim dönüş yaptığın için 😍

X