Saç Bakım Ürünleri Saç için evde papatya yağı yapmak

gecevekedicik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2015
562
341
Öncelikle Merhabalar..
Ve yine ben.. güzel bir uğraş buldum niçin? Saçım için,yüzüm için,egzama için..

Hangi başlığı kullansam hangi konuya yazsam diye tedirgin oldum. Bugün papatya yağı yapımını anlatacağım. Saç ve akne için. Ve bir kaç sorum olacak hanımlar:) umarım papatya yağı kullananlar bana yardımcı olur.

Şöyle anlatayım korona sebebiyle kendimizi pastoral bi hayata attık kimileri yaylada kimileri köyünde kimileri yazlığında.. şöyle ki bizde şehirden kaçtık bir kaç aylığına.. tabi insan betondan çıkınca ortalığı gezmek dolaşmak istiyor ama korona var ve size sadece evin bahçesi kalıyor. Baktım ki bizim bahçemiz papatya bahçesi olmuş beyaz sarı güneş gibiler sanki bilerek birileri elleriyle ekmiş gibi allahım doğayı bize verdiğin için şükür rabbim. Bu doğadan yararlanmamız gerekiyor değil mi? Çiçeklerden özür diliye diliye bir kavanozcuk topladım gövdelerinide tanıdığım bir ineğe verdim.
Siz sarı papatya mı kullanıyorsunuz yoksa genel beyaz papatya mı????

Herneyse size yapılışından biraz bahsedeyim çoook basitmiş.
Malzemler:
Bir kavanoz kapaklı
Zeytinyağ(gerçek bir zeytin yağı hakiki)
Papatyalarrrr

Evettt kavanoza iyice doldurdum bu papatişleri sonra üzerine alabildiği kadar zeytin yağ. 2 gün oldu yapalı daha 30 gün kalacakmış kavanozumuzda.. bunun dışında bazı kaynaklarda güneşte bekletin bazılarında da gölgede bekletin diyor.. ilk sorum bu hanımlar????? Sizce güneşte mi yoksa gölgede mi beklemeli.. bunun dışında ben papatyaları tüm tüm atmıştım bazı kaynaklarda güzel kıyın yazıyor.. hava biraz güzel olursa çıkıp bir avuç daha toplayacağım kıyıp kavanoza katacağım.. işlemler buraya kadar 30. Günümüzde ise sıcak bir suda bekletecekmişim ama kaç dakika bekleteceğim yazmıyor. Sizce kaç dakika bekleteyim hanımlar?????

Şimdi size bi kaç şey daha soracağım dermatologlae,aktarlar ve kuaförler toplanın iki dakika:))

Şimdi saçım ombreli önleride ben boyamıştım sadece önlerini ama ombreli yerleri uçlarında onlar turuncu olur mu???? Saç önümü ayrı bir sarı yaptırmıştım kuaförde açtılar o renkte bana çok açık geldi saçımın önüne boya sürmüştüm kahve tonlarında hafif siyah herneyse sorum şu????? Bu papatya yağı saçımı kızılaştırır mı? Ben açsın istemiyorum hani açılmak istiyorsa açılsın bi ton falan ama açılırsa kızıla mı açılır?? Çünkü saç tonlarımda kızılık var malesef of neden kızıllık oluyor hiç anlamıyor bu arada bi ara güneşte açılan sprey sürmüştüm saç diplerime o kızıllık yaptı galiba şimdi bu papatya kızllık verir mi çok korkuyorum ya saçımı düzelteceğim boya deydirmeyecegim uzatacagım derken kızıl olursa berbat olur saç lütfen kuaför ya da saç konusunda bilgiler yardım etsin???

(Ben saçıma neden sürüyorum çünkü saçım yıpranmış durumda aleo verayla ya da herhangi bir bitkisel yağ ile karıştırıp süreceğim saç uçlarıma papatyanın saçı onarma etkisi var)

Diplerime ise badem yağıyla hindistan ceviziyle karıştırıp süreceğim belki evigen bepantende koyarım hani korkuyorum bi zarar verir mi? belki diplerime, asla kullanmam ama kepeğe karşı mükemmel çözümüş saçları uzatıyormuş egzama giderirmiş,yıpranmış saçlara faydası varmış..

İlk olarak kolumda alerjik test yapacağım ama:KK43: en büyük korkum saç dibime iyi gelmezse? Saç uçlarımı kızıl yaparsa? Bana hiç yakışmıyor kızıl ya da turuncu:KK43:( hiç düşünemiyorum..

Ya yapamazsam ya bozulursa saç rengim aktarlar yardım edin)) ısırgan yağınıda böyle çıkarabilir miyim acab)) kafamda deli sorular.

Ben kantoron yağı yapıyorum aynen bu şekilde güneşte 2 ay bekler ve olur ama süper olur.
saçlarıma hindistan cevizi yağı ve kantoron yağı kullanıyorum
papatya hakkında bilgim yok ama gölgede olacağını sanmam

Ben kantoron yağı yapıyorum aynen bu şekilde güneşte 2 ay bekler ve olur ama süper olur.
papatya hakkında
papatya hakkında bilgim yok ama gölgede olacağını sanmam
Ayy çok güzel olur kantron yağı saça ekstra renk veriyor mu? İlk defa duyuyorm

Konuya bir açıklama getireyim.. eğer saçlarınızda boya varsa ya da saçınızı gerçek anlamda sarı istiyorsanız.. uzak durum bu yöntemden. Çünkü saçlarım turuncu hatta kızıl olmuştu. Kuaföre gittim düzeltirmeye kuaförün yaptığı saç aktı yine o kızıllık saç diplerimde ortaya çıktı yani bunu kapatmanın bir imkanı yoook. Saçımın uzamasını bekliyoruum. Ve o uzayan yerleri açtırıp sarı yaptıracağım. Dediğim gibi saçınızda hiç boya yoksa saç sararıyor kullandıkca ama.. boya varsa yanaşmayın derim.

X