hayallerim kör umutlarım topal komisyon yüzünden!

pembecanta

EN KARİZMATİK ÜYE
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2014
2.251
1.644
Aylardır umutla beklediğim birçok fedakarlık ettiğim ama bu sabah büyük hüsranla sonuçlanan
Ehliyet sınavı. . Kaldım!
Sebebi. .
Herşey çok iyi giderken " eğimli yolda durma-kalkma, geri geri gitme dahası"geçtim
İki duba arasına parka sıra gelince sadece kaldırıma DOKUNDUĞUM için
komisyon kaldınız. . dedi.
O an içimde paramparça olan cam parçaların sesini duydum.
Allah büyük dertlerden korusun.Ama saatlerdir ağlamama neden olan dert bu!
Resmen hakkımı yediler göz göre göre sadece tamam diyerek arabadan indim.
Yani üç kuruş için bunu yapmak zorundalarmıydı?
Emeklerim! en çok canımı yakan.
tüm gece heyecandan uykusuz kaldım!

Son düzenleme:
kardeşim de 2. de geçti
şimdi moda bu galiba 2. ye illaki bırakıyolar.
bi dahakine alırsınız dert etmeyin.

Bence kızmanız yersiz yere. Yeni ehliyet sistemine göre yazılı sınav herkesin geçebileceği düzeyde kolaylaştırıldı buna karşılık direksiyon sınavı zorlaştırıldı. Tek bir hatada kalıyorsunuz. Kurs size 4 hak vermiş zaten bu olmadıysa 2. olur. Üzülmeye değmez.

Üzülmeyin.
Beni yanlış anlamayın ama kaldırıma dokunmak,yokuşta kalkamamak gayet makul sebepler.
Bakın ben ehliyetimi alırken kolayca aldım,ne iki duba arasına parketme,nede yokuşta dur kalk yaptık. Park etmeyi bilmiyordum ehliyet aldığımda,kendi imkanlarımla öğrendim. Doğru olan bu değildi bence. Bir insan ehliyetini aldığında araba kullanmayıda,park etmeyide öğrenmiş olmalı. Sadece düz yolda sürmekten ibaret değil araba kullanmak. Daracık yere park etmekte,yokuştaki trafik ışığında durmakta var bu işin doğasında. Gerçek hayata geçirebilmek önemli bunları. Sizi anlıyorum üzgünsünüz ama olmasi gereken bu inanın. Önceki sistem yanlıştı. Şu an eğitim yeterlidir degildir bilemem ama sınavda doğru olanı yaptıklarını düşünüyorum.
Dilerim bir dahaki sınavı başarıyla gećersiniz.

İyi hoş da yaptığınız hatalar cidden belgeyi almanıza engel olacak şeyler.
Trafiğe çıkıyorsunuz ve tehlikeye attığınız şey kendi canınız değil sadece.
Ben zorlamalarını doğru buluyorum. Malum ülkede trafik terörden daha çok can alıyor.
Bir süre eksikliklerinizi gidermek içşn çalışın. Bir dahakine geçersiniz.

Hakkında hayırlısı olsun.Ben de 2. de geçtim.Bu süre zarfında özel direksiyon dersi almanızı tavsiye ederim.Ben öyle yaptım.

Başlıga bakınca sanki kocası tarafından üc cocukla cami önüne terk edilen kadın canlandı gözlerimin önünde :KK70:

Ya bi işgüzarlık dönüo o ehliyetlerde cözmüş değilim tam.
Bende 2. direksiyonda. Ve 2. yazılı sınavdan gecmiştim. İlklerim olmadı :KK53:

Üzülmeyin, inşallah ikinci denemede sınavdan geçersiniz ,
Sürücü kurslarının verdiği direksiyon dersi saatleri çok yetersiz, o sebeple ; ikinci denemeye daha da çok pratik yaparak girer ve kazanırsınız inşallah .
Ben de ilk sınavda yarı yolda inip arka koltuğa geçtim :) evet o an için moral bozucu olsa da , yaptığımız hataları düzeltip, o koltukta kendmize daha çok güvenmemiz için bir fırsat doğmuş oluyor ..

Beni de kırmızı ışıkta bir kaç adım ileride durdum diye bırakmışlardı :KK48: üstelik geri geri park yokuşta durup kalkma herşeyi de yapmıştım sorunsuz. Sonrakinde aldım bende yeniden denersiniz üzülmeyin bu kadar

Bu kadar abartılacak saatlerdir ağlayacak ne yanı var bunun Allah başka dertvermesin.Şimdi uygulama sınavı zorlaştırıldı,bence çok iyi oldu hergün yollarda kelle koltukta dolaşıyoruz.geri geri çıkarken dörtlü lamba yakmayı unuttuğu için kalan arkadaşım var.ayrıca kaldırıma dokunmanız ve yokuşta kalkamamanız kalmak için geçerli sebepler.bu durumlar şöförlük için sıkıntılı heryer ova gibi dümdüz değil mesela. Demekki daha çok pratik yapmanız gerekiyor.bence saatlerce ağlayacagınıza,şöförlüğünüzü oturtmak için bunu bir fırsat olarak görün.

İyi hoş da yaptığınız hatalar cidden belgeyi almanıza engel olacak şeyler.
Trafiğe çıkıyorsunuz ve tehlikeye attığınız şey kendi canınız değil sadece.
Ben zorlamalarını doğru buluyorum. Malum ülkede trafik terörden daha çok can alıyor.
Bir süre eksikliklerinizi gidermek içşn çalışın. Bir dahakine geçersiniz.

Üzülmeyin, inşallah ikinci denemede sınavdan geçersiniz ,
Sürücü kurslarının verdiği direksiyon dersi saatleri çok yetersiz, o sebeple ; ikinci denemeye daha da çok pratik yaparak girer ve kazanırsınız inşallah .
Ben de ilk sınavda yarı yolda inip arka koltuğa geçtim :) evet o an için moral bozucu olsa da , yaptığımız hataları düzeltip, o koltukta kendmize daha çok güvenmemiz için bir fırsat doğmuş oluyor ..

Bu kadar abartılacak saatlerdir ağlayacak ne yanı var bunun Allah başka dertvermesin.Şimdi uygulama sınavı zorlaştırıldı,bence çok iyi oldu hergün yollarda kelle koltukta dolaşıyoruz.geri geri çıkarken dörtlü lamba yakmayı unuttuğu için kalan arkadaşım var.ayrıca kaldırıma dokunmanız ve yokuşta kalkamamanız kalmak için geçerli sebepler.bu durumlar şöförlük için sıkıntılı heryer ova gibi dümdüz değil mesela. Demekki daha çok pratik yapmanız gerekiyor.bence saatlerce ağlayacagınıza,şöförlüğünüzü oturtmak için bunu bir fırsat olarak görün.
belki çok haklısınız ama inanın o kadar çok çalıştımki hemde ne şartlarda .
üstelik o kadar ders sırasında hiç sıkıntı olmadan park etmişken şimdi bunu haksızlık olarak görüyorum
neticede ben kaldrıma çıkmadım dubalara çarpmadım sadece kaldırıma sürttü tekerlek.
bu kadar zorlaştırmak şartmı!

Size göre kalmanızı gerektiren hatalar ne acaba merak ettim. Yeterince hata yapmışsınız zaten. Ayrıca bu sınavlarda her zaman aynı kişiler görev almıyor. Sanki mükemmel araba kullanmışsınızda hakkınızı yemişler gibi görüyorsunuz olayı. Birde üç kuruş için beni bıraktılar diye sui zanda bulunuyorsunuz.

Aylardır umutla beklediğim birçok fedakarlık ettiğim ama bu sabah büyük hüsranla sonuçlanan
Sebebi. .
Herşey çok iyi giderken " eğimli yolda durma-kalkma, geri geri gitme dahası"geçtim

Gercekten cok degisik isler dönüyor bu ehliyet sinavi isinde. Sonucta bi sektor. Kim gercekten birakilmasi gerektigi icin birakiyor,kim daha fazla gelir olsun diye birakiyor,bilemeyiz. Insallah bi dahakine gecersin. Bence Kaldirima surtmek cok da onemli bi hata degil. Sinavda yapamadiginiz sey, gercek hayatta bi kazaya sebep olabilecek bir sey mi, birine Zarar mi vereceksiniz, boyle durumlarda biraksinlar anlarim. Mesela sinyalleri ihmal etmek gibi, kontrolsüz serit degistirmek gibi,yokusta haddinden fazla kaydirmak gibi. Ama bi kere stop et nolcak? En fazla arkadaki kornaya basar. Kaldirima surtmek de oyle. En fazla az ileri gider yine girersin gireceğin yere.bazen adaletsizce davranildigini dusunuyorum.

üstelik o kadar ders sırasında hiç sıkıntı olmadan park etmişken şimdi bunu haksızlık olarak görüyorum
neticede ben kaldrıma çıkmadım dubalara çarpmadım sadece kaldırıma sürttü tekerlek.
Bakın sizin içşn söylemiyorum ama trafiğe çıkınca anlayacaksınız ve hak vereceksiniz. Keşke o sınav çok daha zor olsa. Herkes ehliyet alamasa, alanlar da gerçekten hak ederek alabilseler.
Üzülmeyin dediğim gibi eksikleri gidermeye çalışın halledersiniz. Ölüm kalım meselesi değil.

Üzülmeyin lütfen ikincide alırsınız

Bende yazılmayı düşünüyorum

Korkuyorumda kalmaktan

Ama çocuklar buyudu okula gıdıp gelmek zor oluyor esim işlerini bize göre ayarlamak zorunda kalıyor falan fılan

O yuzden bu sene alıp ıyıce öğrenmem lazım

Gecınce üzüldüğünüze üzülürsünüz

Sebebi. .

Bu kadar buyuttugunuz sey ehlıye sınavımı allah askına. Kacıncı gırısınız bılmıyorum ama artık ılk gırıste gecmek cok zor. Ben bu sene nısanda gectım sınavı, gercekten zorlu bır surec gecırdım. Oncesınde hıc ama hıc araba kullanmayı bılmıyordum. Kursun verdıgı ders tabıkı yetmedı ben esımle de calıstım aksamları ısten donunce. Esım cok acımasız oldugu ıcın aglaya aglaya kullandım arabayı. Ilk sınavda gectım ama aksama kadar gecenler arasında 2.cıydım.

Sımdı oncelıkle kaldırıma degmek malesef kalma sebebı, benım sınava gırdıgım gun kalanlar genelde park ederken kaldırımla araba mesefesını ya cok yakın ya cok uzak tutanlar. Yanı dusunun kaldırıma degme falan yok sadece mufettıslerın ıstedıgı gıbı xcm yanastıramaladılar kaldırıma. Ben araba bındıgımde resmen elım tıtrıyordu, esım dısarıdan seslendı sakın ol dıye kendıme geldım:KK57: Oncelıkle park ederken hangı dubaya gırecegımı gozume kestırdım, dubaların onunce bı cızgı olur o cızgıye denk gelıp gerı vıtesle dubalara yanastım ve arabanın arka camı ılk dubaya denk gelınce durdum. Sonra tam sag yaptım ve yarım debrıyajla kaldırıma yaklasırken gozumle ayarlayıp durdum, sonra tam sol yaptım ve hoop gırdım. Yenı sıstem cok zor farkındayım ama lutfen cok fazla pratık yapıp gırın ıkıncı sınava

Üzülmeyin lütfen ikincide alırsınız

Bende yazılmayı düşünüyorum

Korkuyorumda kalmaktan

Ama çocuklar buyudu okula gıdıp gelmek zor oluyor esim işlerini bize göre ayarlamak zorunda kalıyor falan fılan

O yuzden bu sene alıp ıyıce öğrenmem lazım

Gecınce üzüldüğünüze üzülürsünüz
Sımdıden calısmaya baslayın derım esınızle, kesınlıkle dubaların arasında cok fazla pratık yapın. Gerı vıtesınız cok ıyı olmalı, yokus kalkısı sorunsuz olmalı.

Kaldırıma surttuysen ılk sag yaptıgında gerı gerı gıderken mesafeyı ayarlayamadan cok gıtmıssın. Heyecanla bunu yapman normal ama yapacagın tek sey parkı daha cok calısmak. Ben senın kadar park calısmadım belkıde ama ısı kavramıstım, nerde duracagımı bılıyordum. Ikıncı sınava parka daha cok calısırsın olur bıter

Yokusta kalkamadıgına dıkket etmemıstım ben ama eger oyleyse malesef ancak 3. sınavda gecer konuyu acan arkadas.

Sımdıden calısmaya baslayın derım esınızle, kesınlıkle dubaların arasında cok fazla pratık yapın. Gerı vıtesınız cok ıyı olmalı, yokus kalkısı sorunsuz olmalı.
Ben de çok istiyorum çalısmak ama araba hem çok büyük hem otomatık

Bazen düz bos yolda verıyor eşim kullanmam için bırakın park etmeyı yolda bıle tutamıyorum arabayı

Sınav arabaları düz vites ve küçük

O yuzden hocayla öğrenmek istiyorum

Gerekırse özel der bıle almak istiyorum

Çok sıkıntı oldu bu sene bıze çocukların okulu uzakta

Hemen alıp tabıkı trafıge çıkamam ama bır sure sonra öğrenır seney rahat olur dıye düşünüyorum

Umarım yapabılırım

Tavsıyelerınız içinde çok tesekkür ederim

Bildiğiniz seyleri paylasırsanızda sevınırım:)

X