hayallerim kör umutlarım topal komisyon yüzünden!

Sınav sıstemı ıyıde ders sayısı yetersız ve kurs ucretlerı pahalı. Sadece sıstemı degıstırmekle olmuyor. Ayrıca konu sahıbı barız hatalar yapmıs ama benım sınava gırdıgım gun mukemmel kullanıp kaldırıcam sadece mufettıslerın ıstedıgı xcm yanasmadı dıye bırakılanlar ve dosyası yananlar var. Kısacası sıstem ıyı ama uygulayanlar ve koyanlar kötü
Evet özel ders 50 lira dedi. Yuh dedim ya. 6 ders bile öğrenmeye yetmez ki 300 lira eder.

belki çok haklısınız ama inanın o kadar çok çalıştımki hemde ne şartlarda .
üstelik o kadar ders sırasında hiç sıkıntı olmadan park etmişken şimdi bunu haksızlık olarak görüyorum
neticede ben kaldrıma çıkmadım dubalara çarpmadım sadece kaldırıma sürttü tekerlek.
bu kadar zorlaştırmak şartmı!

iyi de ders sırasında sıkıntısız kullandığınızı sadece kendiniz biliyorsunuz demekki heyecanlı durumlarda panik yapıyor,stres oluyorsunuz.eksik ve havada kalan birşeyler var belli ki.eğer bir gün trafiğe çıkma şansınız olursa neler var görürsünüz öyle ki bazen en önemsiz sayacağınız hatalar bile o yoğunlukta saçma sonuçlara yol açıyor.dediğim gibi imkanınız varsa özel ders alın,bunu şöförlüğünüzü oturtmak için fırsat olarak görün.

Canim uzulme calisir bir dahakine alirsin ehliyeti ne olacak kendini yiprattigina deger mi?

Evet özel ders 50 lira dedi. Yuh dedim ya. 6 ders bile öğrenmeye yetmez ki 300 lira eder.
even ben 5 saate 250 lıra verdım ama yetmez. Esımle aksamları yokuslu yerlerde calıstık hep. Ozel ders almayan gecemez mumkun degıl eger onceden pratıgı yoksa

even ben 5 saate 250 lıra verdım ama yetmez. Esımle aksamları yokuslu yerlerde calıstık hep. Ozel ders almayan gecemez mumkun degıl eger onceden pratıgı yoksa
Ben özel derssiz geçtim de trafiğe çıkmadım ehliyeti alınca. Geceleri babam veriyodu yol boşken. Yani öyle iyi şoför olana kadar kendim çıkmadım. Hep geceleri hatta sabaha karşı.

Mesela sahurda dışardan yiycektik ben gidiyodum. Yanımda babam. E sahur vakti zaten bomboş. Ama trafik yoğunken vermezdi.

Korkarım çünkü bilmiyosan öğrenene kadar milletin canına kastetmek pahasına geçmiyceksin direksiyona.

Bu arada araba kullanmaktan zevk alan var mı ya :63: ben hep bitse de kurtulsam modundayım tam çile.

Ben özel derssiz geçtim de trafiğe çıkmadım ehliyeti alınca. Geceleri babam veriyodu yol boşken. Yani öyle iyi şoför olana kadar kendim çıkmadım. Hep geceleri hatta sabaha karşı.

Mesela sahurda dışardan yiycektik ben gidiyodum. Yanımda babam. E sahur vakti zaten bomboş. Ama trafik yoğunken vermezdi.

Korkarım çünkü bilmiyosan öğrenene kadar milletin canına kastetmek pahasına geçmiyceksin direksiyona.

Bu arada araba kullanmaktan zevk alan var mı ya :63: ben hep bitse de kurtulsam modundayım tam çile.

Ben seviyorum valla. Gayet eglenceli geliyor. Tek seferde sinavi gecip o haftasonu uzun yola ciktik esimle. 2 acemi 18 saat araba kullandik:) simdi delilikmis diyorum ama o da lazim bazen.

Ben seviyorum valla. Gayet eglenceli geliyor. Tek seferde sinavi gecip o haftasonu uzun yola ciktik esimle. 2 acemi 18 saat araba kullandik:) simdi delilikmis diyorum ama o da lazim bazen.
Bana eziyet geliyo arkadaşım ya:/ vallahi. Arka koltuk ya da ön koltukta oturup camdan bakmak varken..

Gerçi ben kadınların her alanda olmasını istediğimden şoförlükte de çoook iyi olalım En Büyük KK sırf o yüzden valla havalı diye:KK53:

Bana eziyet geliyo arkadaşım ya:/ vallahi. Arka koltuk ya da ön koltukta oturup camdan bakmak varken..

Gerçi ben kadınların her alanda olmasını istediğimden şoförlükte de çoook iyi olalım En Büyük KK sırf o yüzden valla havalı diye:KK53:

Sehiricinde bakacak manzara olmadigi icin diger koltuklarin bi albenisi yok bana gore:) en azindan sen kullanirken bi atraksiyon oluyo, guzel oluyo, hele ki istanbuldaysan hareketi kavgasi sacma sapan yere park edeni cok oldugu icin kivrak olmaya basliyorsun bi sure sonra. E o da insanin hosuna gidiyo:)

bana da eziyet geliyo ne yazık ki, üstelik resmen benim diyen erkeklere taş çıkarırım trafikte ama bi üşeniyorum bi yoruluyorum anlatamam hele de trafik varsa sağda oturup kitap dergi okumayı tercih ederdim, keşke zamanında sınavdan kalaydım da bizimkine gel beni gel beni götür al beni buraya bırak yapsaydım, arabayla geçen kaza yaptım kaskodan arabayı özellikle iki gün geç istedim, o iki gün sağda oturmanın keyfini sürdüm valla :KK70:

bu işler biraz da nasip meselesi o an ki heyecan da çok önemli.
ben mesela, normalde park olayından çok korkuyordum ve çalışmalarda hocayı her iki araba arasında durdurup lütfen buraya da park edeyim diyordum. ama bir türlü olmuyordu. ancak ben hep sıkışık caddelerde iki daracık araba arasına park yapmaya çalışmıştım. hatta hoca bir keresinde lüks arabanın birine çarpmak üzereyken hadi gidelim başımızı belaya sokacaksın demişti :)
ama sınav günü iki dubayı görünce önce bi sevindim. çünkü iki araba arasına park etmekten çok daha kolay geldi gözüme. sonra öyle bir park yaptım ki, kaldırıma çok az bir mesafede tam paralel, cuk diye oturtmuşum:KK57: ben bile hayret ettim. çok şükür ki geçtim ilk sınavımda. dediğim gibi biraz da nasip. hayırlısı olsun. inşallah bir dahakine geçersiniz.

Benim kardesim de 3. Deneme de gecti sinavi. Herseyi cok guzel yapmis fakat donemecte yol nasilsa bos diye en sag seritten degil de ortada ki seritten girmis direk yola.. E affetmemisler tabi bu hatayi.. Ben bu sistemi cok dogru buluyorum acikcasi.. Hata yapilirsa tabiki kalinir.. Bir dahaki sinava daha sıkı calisir gecersiniz..

Sehiricinde bakacak manzara olmadigi icin diger koltuklarin bi albenisi yok bana gore:) en azindan sen kullanirken bi atraksiyon oluyo, guzel oluyo, hele ki istanbuldaysan hareketi kavgasi sacma sapan yere park edeni cok oldugu icin kivrak olmaya basliyorsun bi sure sonra. E o da insanin hosuna gidiyo:)
Gerçekten istanbulda kullanmak hoşuna gidiyosa pes:) ben anayoldakinin önüne fırlayan çok ayı gördüm. Nefret ederim o yüzden.

Ya o değil de :KK70: sırf kullandığı görülsün diye direksiyonda selfie ya da video çeken yeni şoför kadınlar çok komiğime gidiyo :KK70: biri vardı çok yapardı :-) yahu sanki trafikte ondan başka şoför yok. Vitrine koyacak fotosunu resmen :KK70:

Size göre kalmanızı gerektiren hatalar ne acaba merak ettim. Yeterince hata yapmışsınız zaten. Ayrıca bu sınavlarda her zaman aynı kişiler görev almıyor. Sanki mükemmel araba kullanmışsınızda hakkınızı yemişler gibi görüyorsunuz olayı. Birde üç kuruş için beni bıraktılar diye sui zanda bulunuyorsunuz.
pardonda siz yorum yapmış olmak için yapmışsınız sanırım yorumu !
kaçtane hata görüyorsunuz ordan bakınca benim konuda tek hatadan bahsediyorum bilmem farkındamısınız?
aynı kişiler ne alaka?
bu benim ilk sınavımdı .
üstelik hayatında sadece sayılı araç kullanmış biri olarak mükemmel olduğumu iddaa edebilirim!
çok rica edicem konuya bu kadar uzakken yorum yapmayın .
by by !

ben her kalışımda dayanamaz ağlardım. ama sizin daha ilk sınavınızmış ki .ben 4. de geçebildim. ne dualar ettim de öyle kazandım Rabbime bin şükür

hangi ildesiniz acaba?
kuzenim silivri de sinava girdi, en ufak bir hataya dahi goz yummuyorlar dedi. yalovada kuzenim komisyon olarak gorev yapiyor o da ayni seyi soyledi. ancak ben istanbul kucukkoy de cok ama cok feci bir alanda sinava girdim. inanilmaz bir trafik, serit cizgisi bile olmayan yollar ve 2 serit yolda 1 seridi parklarla dolu tirlarin cirit attigi bir alandi. oyle cok trafik vardi ki sinavda 30 dk lik sinav alanini 2 defa dolanmamiz gerektigi halde ilk turda vakit doldugu icin ikinci turu bile yapamadik. tum sinavi dur kalk halinde yaptim ve bir defa stop bile ettim. ancak komisyon sinavimi basarili saydi. bunu sunun icin soyluyorum, komisyon muhtemelen sinavin cok zorlu oldugunu fark ettigi icin bir defa stop etmemi kabul etti cunku minibus beni sıkıştirdiginda bile olayi toparlayabildim. hocalarimizin soyledigine gore komisyon aracta otururken tehlikeli olmadiginizi dusunmeliymis yani koltukta ha carptik ha carpacaz imajini ciziyorsaniz birakiyorlarmis. tabiki istisnalar olabilir ama sanirim istanbulda bu sinavlar daha kolay bir hal aliyor. bu trafikte kullanan her turlu kullanir diye mi dusunuyorlar bilemiyorum. sinav alaniniz rahat bir alanda ise belki ona gore degerlendiriyor olabilirler.

halkali da bir sinav alani var calismaya gitmistim kurs zamaninda, calistigim 40 dk boyunca iki arac yanimdan ya gecti ya gecmedi. dumduz yol. ordada sorun yasiyorsa kisi zaten hazir degildir diye dusunuyor olabilirler.

merhablar baya olmuş siz sınava gireli acaba geçtinizmi merak ettim çünkü bugun bende 3. defa girip parkdan kaldım tekerlek kaldırıma değdi diye siz geçtiyseniz banada püf noktasını söyleyebilirmisiniz.

X