Hayat’a nasıl 0’dan başladım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

bsz

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2021
18
1
Merhaba arkadaşlar,aslında uzun zamandır buranın takıpçisiydim ama bu sefer bende hikayemi anlatmak istedim.Pozitif bir hikayem var benim her ne kadar hayat şartlarını zorlasa da..
Konunun sonunda sizinde bilgilerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.
Geçen yıl bu zamanlar gibi hamileydim zaten pandemi yeni çıkmış eşim yövmiyeli çalışıyordu..İşden çıkarıldı çok zor şartlar altında evimize yiyecek geçiriyorduk geçen yıl bu yıldan daha kötüydü biliyosnz.Eşyalarımızı satmaya başladık eşimle.Zaten 2 yıllık evliydik,eşyalarımız öyle çok ahım şahım değildi ama evimizi ev yapan onlardı neticede..Çok üzgün ve çaresiz bi şekilde sattım oturma odamı,beyaz eşyamı,tenceresinden tutun da kaşık çatal setime kadar sattığım biliyorum azar azar.Önce bin lira aldım bitti ,başka eşya sattım onunki bitti, başka derken...Artık evimiz yoktu.Vardı ama yoktu.Yanlız yatak odam kalmış ve ben kaynanamın evine yerleşirken buldum kendimi..

Toparlanana kadar orada kalıcakmışız eşim sağlam iş bulduktan sonra tekrar çıkıcakmışız ayrı eve falan filan..Bana birkaç ay sabredelim aşkım dedi.Elbette karşı gelmedim çaremiz yoktu.Kaynanamla tartışmalar,kıskançlıklar,ne bileyim hamile halimle ayağının altını gırgırlamalar falan öyle söyliyim siz anlayın..Zor bi süreçdi Allah’a havale ediyorum.Eşimle bu süreçde çok ciddi anlaşmazlıklar yaşıyor hergünümüz kötü geçiyordu.Normalde öyle mutluyduk ki evimiz boşken bile..!! Net bir konuşma yapmıştım,bu şekilde devam ederse beni kaybedeceğini,şartlar ne olursa olsun istersen günde 50 tl alsın ama evimizin ayrı olması gerektiğini anlattım.

Uyguladı da Allah var.Ama ben doğru mu yaptım bilmiyorum.Memelekete kaynanamın yanına gittikden sonr eşimi sağlam bi iş bulması ve beni yanına alması için istanbula yönlendirdim.Tamı tamına 6 ay ordan oraya sürüklendi bi iş buldu maaş çok düşüktü başka bir iş buldu eleman fazla dediler çıkardlar böyle böyle derken aradan 6 ay geçmiş eşim sağlam bir iş bulmuş bense kaynanamın evinde çürümeye yemn etmiş gibi eşimi beklemiştim.Nihayet o zaman geldi..Eşim iş buldu ev tuttu,içine en uygunundan iki tekli baza almış, yapıştırmış ikisini.. yatak odası olarak kullanıyoruz şuan.Eve yerleşeli 1 hafta oldu.Ama gelin görün ki eşyalar kullanılmayacak kadar kötü.Assla isyan etmiyorum yanlış anlaşılmasın,yuvasını temiz düzenli görmeyi her kadın ister..En azından eşimle huzurluyum bir şekilde eşyalar gelir diyorum kendime.9 aylık bebeğim var tam emekleme zamanı.Halı öyle berbat ki,yıkamacılar kapalı e bizde apartmanda oturuyoruz sokak ortasında yıkanılmaz.Bebeğimi yere koyamıyorum bile emeklesin sürünsün diye.Bende gerek koltuklara gerek halıya temiz kılıf alırım hem odam düzenli durur hem bebeğim rahat olur diye düşündüm.

Hemen 2. El sitelerine baktım eve dair herşeye..Yahu iki koltuk örtüsü 100 tl olur mu ??! Olmuş..Gerçekten durumu bizden kötü olanlar vardır diye düşünüyorum Allah herkese bereket bolluk versin.Ülkenin zengini çok zengin,fakiri çok fakir oldu şu dönemde..Neyse konumuza gelirsek,ben bugun evimde çaydanlıkla pilav yaptım. o sattığım tencerelere yazık ettim.Boş bir evi yavaşça ve huzurlu şekilde doldurmak niyetimiz..kaynanamla tartışmalı çıktım evden tek eşya almadan..Şimdi size sorum şu.. Ben nerelerden ne tür yardımlar alabilirim belki birimizin bildiği yardımı diğerimiz bilmiyordur.Bir de evinde temel ihtiyaçlarını uyguna satmak isteyen arkadaşlar olursa bana özelden mesaj atabilirler mi ? Yani süpürge olur ne bileyim çatalı kaşığı eve dair herşey..Ev o kadar boş ki..Gelir az olunca eşyasız ev üstüne gelince ben ilk zamankinden daha çok zorluklar çekiyorum şuan..Okuduğunuz için teşekkür ederim yanınızda sizi destekleyen eşiniz ve kurulu bir düzeniniz varsa önce eşinize sonra eşyalarınıza sarılın☺️ Umarım her kadın evinde eşiyle mutlu bi şekilde yaşlanır.🌸

Annen yokmu canım tencere tabak halı vs destek olurdu komşular da yardım eder böyle durumda bizim sokakta el birliği ile ev kurduk evi durumu gören boş durmaz

Annen yokmu canım tencere tabak halı vs destek olurdu komşular da yardım eder böyle durumda bizim sokakta el birliği ile ev kurduk evi durumu gören boş durmaz
Annem başka şehirde,ne bi tanıdığım komşum var ne de arkadaşım.Zaten 1 hafta oldu buraya taşınalı anneme durumumu anlatsam da pek yardımcı olacağını sanmıyorum hayatımın her anında yanlızdımda.....

Hangi şehirdesiniz ?? Bazı şehirlerde sosyal medyadan fazla eşyasını ücretsiz paylaşan insanlar var onu için soruyorum.

Hangi şehirdesiniz ?? Bazı şehirlerde sosyal medyadan fazla eşyasını ücretsiz paylaşan insanlar var onu için soruyorum.
İSTanbul pendikteyim,açıkçası hiçbir sosyal ağ kullanmıyorum öyle bişey varsa o kadar çok işimi görür ki..hangi uygulama olduğunu söylemek yasakmı ki 🤔

Merhaba, herkesin evinde fazladan eşya vardır diye düşünüyorum. Hepimiz ufak birşeyler göndersek yardımcı olabiliriz. Ve çok güzel birşey yapmış oluruz. Özelden adresinizi yazabilir misiniz?

bir de kaymakamlık ve belediyeye mutlaka başvurun, ibb de destek sağlıyor. Hem ibb ye hem pendik belediyesine başvurun

Merhaba, herkesin evinde fazladan eşya vardır diye düşünüyorum. Hepimiz ufak birşeyler göndersek yardımcı olabiliriz. Ve çok güzel birşey yapmış oluruz. Özelden adresinizi yazabilir misiniz?
Forum da yardım istemek ve yardımlaşma yasak. Çünkü bir çok insan bu yüzden mağdur oldu. Konu sahibini tenzih ederek söylüyorum ki insanların iyiliklerini suistimal eden çok insan var. Buradan bir kaç şey koparıp belli sitelerden satan olsun..vb

Konu sahibi için şunu söyleyebilirim ki F.......k gruplarında ücretsiz eşyalarını veren insanlar oluyor veya spotçular ucuza eşya satıyor ya da l...o gibi sitelerde de ucuza bulabilirsiniz.
Allah yardımcınız olsun.

Açıkçası yanlış anlaşılmak istemem tabiki bu benim işime yarar ama biri çıkıp da ‘ kalkınamıyorsanız ne diye evlendiniz kardeşim derse haklıdır,bu duruma düşmekde istemem,üzer...Özelden mesaj yollayamadım bu arada size neden bilmiyorum

Kaymakamlığı gitmelisiniz.Muhtarlıga danışın önce ama kaymakamlıkdan yardım alan çok insan var çevremde
Aylık belli miktar mutfak desteği yakacak desteği GB yardımlar veriyorlar.
Yardım kuruluşları var onları İnternet sayfasından araştırıp kayıt olabilirsiniz
Allah yardımcınız olsun

Forum da yardım istemek ve yardımlaşma yasak. Çünkü bir çok insan bu yüzden mağdur oldu. Konu sahibini tenzih ederek söylüyorum ki insanların iyiliklerini suistimal eden çok insan var. Buradan bir kaç şey koparıp belli sitelerden satan olsun..vb

Konu sahibi için şunu söyleyebilirim ki F.......k gruplarında ücretsiz eşyalarını veren insanlar oluyor veya spotçular ucuza eşya satıyor ya da l...o gibi sitelerde de ucuza bulabilirsiniz.
Allah yardımcınız olsun.
Teşekkür ederim birçok 2. El sitesine kayıt yaptım zaten halımı,koltuğumu ve eşimin aldığı baza ve yatağı oralardan aldık..Ana f...k hiç bakmadık bakacağım mutlaka..Teşekkürler yorumun için🙏🏻🌸

bir de kaymakamlık ve belediyeye mutlaka başvurun, ibb de destek sağlıyor. Hem ibb ye hem pendik belediyesine başvurun
Şu işe her seferinde düşüyorsunuz valla
S sassyassyy de gelsin tam olsun 😂

Kaymakamlığı gitmelisiniz.Muhtarlıga danışın önce ama kaymakamlıkdan yardım alan çok insan var çevremde
Aylık belli miktar mutfak desteği yakacak desteği GB yardımlar veriyorlar.
Yardım kuruluşları var onları İnternet sayfasından araştırıp kayıt olabilirsiniz
Allah yardımcınız olsun
Çok teşekkür ederim🙏🏻 Allah hepimizin yardımcısı olsun henğz ikametimi buraya almadım..Cimere yazmıştım ilk geldiğim gün hatta evi çekip foto koyup yollamıştım ama dönüş olmadı.Bilmiyorum ilgilenirler mi..Ama bakacağım mutlaka sağolun🙏🏻

Pandemi sosyal desteğe başvurdunuz mu e-devletten?
Başvurmuştuk.Benim ikametim kaynanamın evinde gözüktüğü için kaynanamın üstğne olan varlıklarından dolayı çıkmadı diye düşünüyorum..Geçen yılda çıkmamıştı bilmiyorum neye göre değerlendiriliyor cimere evin fotosunu göndererek bir mesaj yollamıştım hala dönüş olmadı onuda bekliyorum

Anlayamadım ama sanırım yazdıklarımın doğru olmadığını imâ ediyorsunuz.Bir sebebim yok yalan söylemek için görüntülü konuşma bile yapabiliriz 😏
Teklifiniz için sağ olun ama inanın hiç gerek yok
Arkadaşların başvurun dediği yerleri takip etmeniz daha iyi olur sanırım

Şu işe her seferinde düşüyorsunuz valla
S sassyassyy de gelsin tam olsun 😂
gondersinler gondersinler sonra ikinci el sitelerinde gorurler gonderdiklerinin kaca satildigini :KK70:

bu arada reis kitaplari hala okula goturmemis cozuyor herhalde yksde 1.olacak bu gurur hepimizin djdksjsksjsksjs

gondersinler gondersinler sonra ikinci el sitelerinde gorurler gonderdiklerinin kaca satildigini :KK70:

bu arada reis kitaplari hala okula goturmemis cozuyor herhalde yksde 1.olacak bu gurur hepimizin djdksjsksjsksjs
Belki konu sahibi yardım istemiyordur onu da bilemem gerçi ama bana bu tarz konular hiç masum gelmiyor niyeyse
Zaten konu sahibi bama şimdi adresini atmış özel mesajla
Ayrıca huylandım 🙄

İsmini not al yks reisin
Sonuçkar açınca bakarsın dereceye girenlerde var mı diye
Bi nevi manevi velisi sayılırsın 😂

Bende bir tane 3lü koltuk ve dolap var taşınacağım için fazla gelecekler size verebilirim herhangi bir ücret almadan. nakliyeyi sizin halletmeniz gerekir sadece gelip evden almalısınız

Haziran ayında verebilirim özelden yazabilirsiniz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X