Hayat’a nasıl 0’dan başladım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba, herkesin evinde fazladan eşya vardır diye düşünüyorum. Hepimiz ufak birşeyler göndersek yardımcı olabiliriz. Ve çok güzel birşey yapmış oluruz. Özelden adresinizi yazabilir misiniz?

bir de kaymakamlık ve belediyeye mutlaka başvurun, ibb de destek sağlıyor. Hem ibb ye hem pendik belediyesine başvurun
Konu sahibinin gerçekten de ihtiyacı olabilir ama bu site üzerinden kimseye yardım etmemenizi tavsiye ederim. Daha geçen gün burada biri herkesi kandırdı.

Belki konu sahibi yardım istemiyordur onu da bilemem gerçi ama bana bu tarz konular hiç masum gelmiyor niyeyse
Zaten konu sahibi bama şimdi adresini atmış özel mesajla
Ayrıca huylandım 🙄

İsmini not al yks reisin
Sonuçkar açınca bakarsın dereceye girenlerde var mı diye
Bi nevi manevi velisi sayılırsın 😂
Diğer arkadaş adres istemişti isimleri karıştırdım bunu özelden size belirttim..Dilenmiyorum yazdıklarım iyi okunursa uyguna satılacak ürğnleriniz varmı diye sormuştum aslında.

Konu sahibinin gerçekten de ihtiyacı olabilir ama bu site üzerinden kimseye yardım etmemenizi tavsiye ederim. Daha geçen gün burada biri herkesi kandırdı.
Aslında para istense sizin gibi düşünürüm ama eşya da böyle düşünmek istemedim

Aslında para istense sizin gibi düşünürüm ama eşya da böyle düşünmek istemedim
Gerçek olmadığını mı düşünüyorsunuz:KK43:

Şu konuyu okuyun isterseniz.

Gerçek olmadığını mı düşünüyorsunuz:KK43:
Bilemem gerçek mi değil mi
Ama buraya açılan bu tarz konuları masum bulmuyorum

Zaten konu içeriğinde öyle büyük bi hayata yeniden başlama durumu yok
Bi şekilde en sonunda herkesin yardım etmek isteyeceği bi konuya döneceği çok açık

Ucuza eşya isteyenler için bi ton ikinci el sitesi var
Kim bi forum tercih eder ki kolaylık açısından bakarsak?

muhtarliginiza gidin anlatin oncelikle sokaginizin ileri gelenlerini taniyordur bizim sokakta kac tane ogrencinin evini kurdular bu sekilde dediginiz kadar zor durumdaysaniz zaten mutlaka el atacaklardir

Şu konuyu okuyun isterseniz.
tamam kiz sen de yassynin safligini gormeyen varsa gorsun der gibi herkese atma simdi :KK70: babam hala dalga geciyor ama bizim yassy cok uyaniktir diye ahsjshsjshsjah

Konu sahibi bu arada eğitiminiz nedir? Çalışma imkanınız yok mu? Mesaj dilinizden eğitimli biri olduğunuzu çıkarıyorum -de -da yı ayırmışsınız vs. belki freelance iş imkanı bulabilirsiniz?

Arkadaşlar
Merhaba arkadaşlar,aslında uzun zamandır buranın takıpçisiydim ama bu sefer bende hikayemi anlatmak istedim.Pozitif bir hikayem var benim her ne kadar hayat şartlarını zorlasa da..
Konunun sonunda sizinde bilgilerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.
Geçen yıl bu zamanlar gibi hamileydim zaten pandemi yeni çıkmış eşim yövmiyeli çalışıyordu..İşden çıkarıldı çok zor şartlar altında evimize yiyecek geçiriyorduk geçen yıl bu yıldan daha kötüydü biliyosnz.Eşyalarımızı satmaya başladık eşimle.Zaten 2 yıllık evliydik,eşyalarımız öyle çok ahım şahım değildi ama evimizi ev yapan onlardı neticede..Çok üzgün ve çaresiz bi şekilde sattım oturma odamı,beyaz eşyamı,tenceresinden tutun da kaşık çatal setime kadar sattığım biliyorum azar azar.Önce bin lira aldım bitti ,başka eşya sattım onunki bitti, başka derken...Artık evimiz yoktu.Vardı ama yoktu.Yanlız yatak odam kalmış ve ben kaynanamın evine yerleşirken buldum kendimi..

Toparlanana kadar orada kalıcakmışız eşim sağlam iş bulduktan sonra tekrar çıkıcakmışız ayrı eve falan filan..Bana birkaç ay sabredelim aşkım dedi.Elbette karşı gelmedim çaremiz yoktu.Kaynanamla tartışmalar,kıskançlıklar,ne bileyim hamile halimle ayağının altını gırgırlamalar falan öyle söyliyim siz anlayın..Zor bi süreçdi Allah’a havale ediyorum.Eşimle bu süreçde çok ciddi anlaşmazlıklar yaşıyor hergünümüz kötü geçiyordu.Normalde öyle mutluyduk ki evimiz boşken bile..!! Net bir konuşma yapmıştım,bu şekilde devam ederse beni kaybedeceğini,şartlar ne olursa olsun istersen günde 50 tl alsın ama evimizin ayrı olması gerektiğini anlattım.

Uyguladı da Allah var.Ama ben doğru mu yaptım bilmiyorum.Memelekete kaynanamın yanına gittikden sonr eşimi sağlam bi iş bulması ve beni yanına alması için istanbula yönlendirdim.Tamı tamına 6 ay ordan oraya sürüklendi bi iş buldu maaş çok düşüktü başka bir iş buldu eleman fazla dediler çıkardlar böyle böyle derken aradan 6 ay geçmiş eşim sağlam bir iş bulmuş bense kaynanamın evinde çürümeye yemn etmiş gibi eşimi beklemiştim.Nihayet o zaman geldi..Eşim iş buldu ev tuttu,içine en uygunundan iki tekli baza almış, yapıştırmış ikisini.. yatak odası olarak kullanıyoruz şuan.Eve yerleşeli 1 hafta oldu.Ama gelin görün ki eşyalar kullanılmayacak kadar kötü.Assla isyan etmiyorum yanlış anlaşılmasın,yuvasını temiz düzenli görmeyi her kadın ister..En azından eşimle huzurluyum bir şekilde eşyalar gelir diyorum kendime.9 aylık bebeğim var tam emekleme zamanı.Halı öyle berbat ki,yıkamacılar kapalı e bizde apartmanda oturuyoruz sokak ortasında yıkanılmaz.Bebeğimi yere koyamıyorum bile emeklesin sürünsün diye.Bende gerek koltuklara gerek halıya temiz kılıf alırım hem odam düzenli durur hem bebeğim rahat olur diye düşündüm.

Hemen 2. El sitelerine baktım eve dair herşeye..Yahu iki koltuk örtüsü 100 tl olur mu ??! Olmuş..Gerçekten durumu bizden kötü olanlar vardır diye düşünüyorum Allah herkese bereket bolluk versin.Ülkenin zengini çok zengin,fakiri çok fakir oldu şu dönemde..Neyse konumuza gelirsek,ben bugun evimde çaydanlıkla pilav yaptım. o sattığım tencerelere yazık ettim.Boş bir evi yavaşça ve huzurlu şekilde doldurmak niyetimiz..kaynanamla tartışmalı çıktım evden tek eşya almadan..Şimdi size sorum şu.. Ben nerelerden ne tür yardımlar alabilirim belki birimizin bildiği yardımı diğerimiz bilmiyordur.Bir de evinde temel ihtiyaçlarını uyguna satmak isteyen arkadaşlar olursa bana özelden mesaj atabilirler mi ? Yani süpürge olur ne bileyim çatalı kaşığı eve dair herşey..Ev o kadar boş ki..Gelir az olunca eşyasız ev üstüne gelince ben ilk zamankinden daha çok zorluklar çekiyorum şuan..Okuduğunuz için teşekkür ederim yanınızda sizi destekleyen eşiniz ve kurulu bir düzeniniz varsa önce eşinize sonra eşyalarınıza sarılın☺️ Umarım her kadın evinde eşiyle mutlu bi şekilde
ARkadaşlar postum ve yazdıklarım yanlış anlaşılmasını istemiyorum ben yanlızca nerelere başvuru yapabilirim ve evinizde temel ihtiyaçlarınızdan birini bile elden çıkarmayı düşünürseniz uyguna alabileceğimi dile getirmek amaçlı yazıyorum

Arkadaşlar

ARkadaşlar postum ve yazdıklarım yanlış anlaşılmasını istemiyorum ben yanlızca nerelere başvuru yapabilirim ve evinizde temel ihtiyaçlarınızdan birini bile elden çıkarmayı düşünürseniz uyguna alabileceğimi dile getirmek amaçlı yazıyorum
Ahbap derneğine bakın eğer başvurmadıysanız. Yanlış bilmiyorsam ev eşyası yardımı da yapılıyordu, gördüğümü hatırlıyorum sanki.

Konu sahibi bu arada eğitiminiz nedir? Çalışma imkanınız yok mu? Mesaj dilinizden eğitimli biri olduğunuzu çıkarıyorum -de -da yı ayırmışsınız vs. belki freelance iş imkanı bulabilirsiniz?
Anasınıfı öğretmenliğinden mezunum..Çalışma imkanım olmadı erken evlendiğim için,9 aylık kızım var saatimin neredeyse 40 dakikasında onunla ilgilenmek zorunda kalıyorum doğduğundan beri çok zor bi bebek.Bu yuzden çalışmak bana biraz uzak bi kelime maalesef.

Ahbap derneğine bakın eğer başvurmadıysanız. Yanlış bilmiyorsam ev eşyası yardımı da yapılıyordu, gördüğümü hatırlıyorum sanki.
Daha önce denk gelmediğim gibi hiç duymadım da aslında.Hemen bakıyorum şimdi teşekkürler🙏🏻🌸

Letgo diye bir site var.Tayinciler tüm evi komple çok uygun fiyatlara veriyorlar
Canım halilarım koltuğum ve yatağım o gibi sitelerden zaten sürekli kolluyorum o tür siteleri,bunun harici başka neler yapabilirim arayışındayım teşekkür ederim yorumun için🌸

Merhaba,
F..b da "Atma Ver" adında bir grup var.
İhtiyacınız olan ürünleri ve yaşadığınız yeri paylaştığınızda, o ürünleri elden çıkarmak isteyen kullanıcılar size ulaşıyor.
Belki aradığınız eşyaları oradan edinebilirsiniz.
Umarım yardımı olur. Allah yardımcınız olsun..

Merhaba,
F..b da "Atma Ver" adında bir grup var.
İhtiyacınız olan ürünleri ve yaşadığınız yeri paylaştığınızda, o ürünleri elden çıkarmak isteyen kullanıcılar size ulaşıyor.
Belki aradığınız eşyaları oradan edinebilirsiniz.
Umarım yardımı olur. Allah yardımcınız olsun..
Çok teşekkür ederim bu tür sitelerden haberdar değildim sosyal ağ kullanmadığım için.Bakınmaya başliyacağm şimdi Allah razı olsun🌸🌸🙏🏻🙏🏻

Bilemem gerçek mi değil mi
Ama buraya açılan bu tarz konuları masum bulmuyorum

Zaten konu içeriğinde öyle büyük bi hayata yeniden başlama durumu yok
Bi şekilde en sonunda herkesin yardım etmek isteyeceği bi konuya döneceği çok açık

Ucuza eşya isteyenler için bi ton ikinci el sitesi var
Kim bi forum tercih eder ki kolaylık açısından bakarsak?
Öyle büyük bir hayata yeniden başlama durumu yok mu ? Gerçekten mi ya ? Hani bu kadar kararmamıştır diye düşünmek istiyorum içinizin..2 yıllık evli,hamileyken eşyalarını satıp kaynanasına yerleşmiş,eşinin iş Durumu asla düzenli olmayan,üstelik üstü kapalı bi şekilde olsa da kaynanasından aşağılar tarzda haraketlerde bulunduğumu dile getirdim.Bomboş bir eve 9 aylık kızımla geldim ? Daha önemlisi ne biliyo musun ? Kızımı yere emeklesin diye koyamıyorum.Halı leş yer soğuk..ikametimi henüz almadığım için bu evde kalorifer yakamıyorum,bir ikamet için 2 hafta sonraya randevu verildi bu da kızımın daha 1.haftasından öksürüğe ve burun akıntısına sebep oldu..Bu denli nefret etmeyin insanlardan ya ben her detayı anlatmak zorunda değilim sadece uyguna verilecek eşya varsa almak istiyorum dedim avucumu açıp yalvarmadım size..Biraz anlayışlı olun hepimizin çocuğu var burasa yazdıysam o sitelerden daha uygun bişeyler bulurum diye.Sizin gibilerin dilince maskara olmak için değil.

Açıkçası yanlış anlaşılmak istemem tabiki bu benim işime yarar ama biri çıkıp da ‘ kalkınamıyorsanız ne diye evlendiniz kardeşim derse haklıdır,bu duruma düşmekde istemem,üzer...Özelden mesaj yollayamadım bu arada size neden bilmiyorum
21 yaşındasınız annesinin neden meslek sahibi olmadan evlendiniz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X