Hayatı mahveden YAYGIN ANKSİYETEDEN kurtulalım artık!

YouTube’dan izzet güllü sayesişnde çok daha iyiyim ben

Bende aynı durumdayım sosyal fobi anksiyete bozukluğu panik atak hepsi mevcut bende paxera kullanıyorum 20 mg

Merhaba bende anksiyete hastasıyım yaklaşık 2haftadir bende ilaç kullanıyorum gerçekten çok zor bir durum aslinda biz hasta degiliz sadece sıkıntı yaşıyoruz aslında ilac kullanmaya karşı bir insanim ama şuan bende buna mecburum Allah'ıma şükürler olsun beterin beteri var bunuda en kısa zamanda atlatacagimiza inanıyorum bir sey sormak istiyorum ilac kullanırken nasıl bir yemek yeme düzeni oluşturdunuz ilac kullanırken herşeyi yiyebiliyormuyuz çünkü bazı besinler ilacla etkileşime geçebiliyormus bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim

Böyle yaşamak o kadar zor ki bir taraftan anksiyete bir taraftan değersizlik hissi ve hep kendinden önce başkalarını düşünme. Kendimi bir türlü çekip alamıyorum. 5-6 ay sadece terapi aldım ve çok zorlandım. 3 haftadır 10 mg citoles kullanıyorum ama yeterli olmuyor gibi .Alerjim ve İlaç hassasiyetim var. Çeken bilir zor.

Bazı devlet hastanelerinde psikolog oluyor ben küçük bir ilcedeyim buradaki hastanede var terapi yapıyormuş. Ben anksiyetemden dolayı online terapi alıyorum. Herşeyim online

Hepimize geçmiş olsun arkadaşlar dediğiniz gibi çeken bilir yaşamayanlar.icin uzaktan konuşması çok kolay bazen kendimi o kadar iyi hissediyorum ki bazen de dibe vurmuş ne zaman nerede geleceği hiç belli olmuyor hemen hemen her gün yaşıyorum ve o an geldiğinde durup geçmesini bekliyorum geçiyor geçmesine ama bende bıraktığı korkuyu gelin bir de bana sorun bu aralar gene yokluyor uyandigimda korkuyla uyanıyorum karnim resmen kalp gibi atıyor niye.boyle oluyor nlamiyorum çok korkuyorum keşke Bi sihirli değnek olsa ve hepimiz iyilessek

Ben de de aşırı değersizlik hissi var. Ailemin yanında bile rahat değilim sanki beni sevmiyolarmis benden çok sıkılıyorlarmis gibi geliyor bu anksiyete bozukluğu mu böyle düşünüyor acaba

karnındaki kalp atışı hissi bende hep oluyor

Ben de de aşırı değersizlik hissi var. Ailemin yanında bile rahat değilim sanki beni sevmiyolarmis benden çok sıkılıyorlarmis gibi geliyor bu anksiyete bozukluğu mu böyle düşünüyor acaba
Aynı şeyleri hissediyoruz bana anksiyete bozukluğu ve agorafobi teşhisi koyuldu. Bütün bu duygular , düşünceler çok yoruyor insanı. Çok iyi anlıyorum seni.

Teşekkürler. Aynen dışarıdan bakınca yaşadığımız şeyler başkaları için çok anlamsız ve aşılması kolay geliyor ama öyle değil işte.

değilsiniz çok zor dediğiniz gibi biz neden böyle olduk anlamadım fazla yaşıyoruz duyguları galiba
Gerçekten neden böyle olduk? Bu soruyu sık sık ben de soruyorum kendime. İnsanların kolayca yaptığı sıradan gündelik şeyler için o kadar çok enerji ve güç harcıyorum ki özellikle iletişim kurmada çok sorun yaşıyorum. Beynime otorite olarak kodlanmış ya da soğuk ya da egosu yüksek insanların karşısında anksiyetem tavan yapıyor. Bir kalabalık içindeyken çok çok zorlanıyorum.Saklamaya çalıştıkça işler daha da beter hale geliyor. Yüksek hassasiyetim var. En ufak bir sorun yaşasam günlerce hayatım felç oluyor. Hep bir komik duruma düşme rezil olma korkusu. Kendimi aşağı görme, iyi birşeylere layık görmeme. Sevgi ve ilgi gördüğümde rahatsızlık duymak ve daha neler neler. Farklı nedenleri oluyor sanırım. Benim anne tarafı çekingen yapıda soya çekim var. Bunun yanında narsist bir baba ve sevgisini hiç gösteremeyen kurban bir anneyle büyüdüm. İkisi de çok fazla eleştireldi. Kolay kolay birşeyi beğenmezlerdi. Hep bir kusursuzluk beklentisi hep bir elalem ne der kaygısı, ayıplanma küçük düşürülme ve benzeri durumlar.

Sırf bu sorunlar yüzünden beni gerçekten seven, sevgisini gösteren ve değer veren adamları da hayatımdan çıkardım. Aileden gördüğüm ve alışkın olduğum birşeyleri aradığım için sevgiyi yadırgadım , rahatsız oldum. Sonunda ne oldu bana sevgisini göstermeyen duvar gibi bir adamla evliyim. Belkide sevmiyor beni bilmiyorum.

Zor olduğunu biliyorum. Yazın buraya bütün yazdıklarınızı dikkatle okuyorum. Paylaştıkça azalır belki ne dersiniz Bir bakıma grup terapisi gibi birşey. Birbirinize yardımcı oluyoruz aslında, kendinize çok iyi bakın ve de hiç unutmayalım biz değerli iyi ve normal insanlarız

Whatsapptan Bi grup açsak her gün kim ne yasiyor gününü nasıl geçirdi diye birbirimize yazıp destek olsak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…