Hayatıma devam etmekte zorlanıyorum

Salvia

Guru
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2013
1.619
1.725
Herkese iyi akşamlar.
Çok bunalımda hissettiğim bir hafta, ay, yıl geçiriyorum. Oturduğum ya da gittiğim yerde içim sıkılıyor ama daha çok evde.
İçimde sürekli korku ve endişeler var ve zaten anksiyete bozukluğu mevcut.

Asıl meselem, çakılıp kaldığım ev ve maddiyat.
Bunu söylemek bile hoşuma gitmiyor, yakıştıramıyorum ama bir insan günde elli kere intihar düşünür mü?
Konuştuğum kimse iyi gelmiyor, çok boş buluyorum her şeyi ve bu aile içi durumdan kendimi kurtaramayacağım diye kaygılıyım.

Babamı duymak ya da görmek hiç istemiyorum.
Daha önce konu açmıştım, bahsetmiştim kadınlarla konuşuyor ve her şeyi böyle yedi çok şeyler oldu polis, kavga vs.
70 yaşındaki herif 38 yaşında bir kıza asılıyor ve bunu anlatıyor.
Utanarak söylüyorum ki gelinine bile niyetlendi. Yaşlandıkça enerjisi daha da çirkinleşiyor. Babamın cidden bir ahlak anlayışı yok.
Arkadaşına arabasını verip, karısının evine girmiş bir insan. Annemin telefonundan arkadaşlarını arıyordu, birkaç kere çarpılınca karşıdakilerden kesti.
Anne tarafımda böyle şeyler yok ama babada atalardan gelen sapkınlık var.

Bir de babam her şeyi batırıp en son oturduğumuz evi de satmıştı abim alırken bizim için olduğunu söylemişti hem de satamaz dedi, onun eviyle takas etmiştik, üstüne para vermişti ama şimdi evine geçmek istiyor.
Bu da beni çok kimsesiz hissettirdi.

2 yıl maliye okudum, çalışıyordum babam batırınca her şeyi o dönemler biriktirdiklerimden harcadım anneme ve kendime ev bomboştu.

4 yıllık bitirmek için ikinci üniversiteye başladım ve sona geldim ama keşke girmeseydim.
Eğer ayrı eve ya da yurda çıkarsam büyük borçlanacağım. Derslerim yoğun ve tam zamanlı işe giremiyorum şu an.
Pandemi döneminde başladım üniversiteye, şu an 28 yaşındayım. Zaten o dönemler hep evde kapalıydık. İş imkanı da çok iyi bir şehirde değilim.
Part time çalıştım ama ders programımla yürütemedim.

İçimde inanılmaz bir gitme isteği ve çaresizlik duygusu var.
Bir an karar alıyorum borç morç çık şu yola diye, diğer yandan az kaldı sabret diyorum. Bir de hep gitmek için nedenin yok diye tepki gösteriyorlar, hakaretler vs. annem ağlıyor gönül koyuyor.
Zaten bizi tek bağlayıcı unsur annem.
Suçun temelinde o var ama emeği de çok bana.

güvenlik belgesi alıp kpss ile atanmaya çalışın 2 yıllık atanma ihtimali daha yüksek 4 yıllıklarda puanlar yüksek. polislik vs deneyin. katiplik deneyin. mezun olmayın kaç aldınız kpssden

güvenlik belgesi alıp kpss ile atanmaya çalışın 2 yıllık atanma ihtimali daha yüksek 4 yıllıklarda puanlar yüksek. polislik vs deneyin. katiplik deneyin. mezun olmayın kaç aldınız kpssden
En son girdiğimde 70 aldım çalışmadan girdim ama önümüzdeki sene de gireceğim.

En son girdiğimde 70 aldım çalışmadan girdim ama önümüzdeki sene de gireceğim.
bu sene kpss atamaları kaça düşmüş baktınız mı? en son bir arkadaşım onlisans puanıyla atandı. neden 4 yıllık için uğraşıyorsunuz. sakın ama sakın bitirmeyin.

bu sene kpss atamaları kaça düşmüş baktınız mı? en son bir arkadaşım onlisans puanıyla atandı. neden 4 yıllık için uğraşıyorsunuz. sakın ama sakın bitirmeyin.
Özel sektör için istedim. Dil kursuna ve birçok kursa gittim ama özel sektör kurumsal olmadıkça eziyet resmen.
Bitirmeden atanmayı istiyorum ben de ama 4. sınıfa da geldim. Şu noktada elim kolum bağlandı, tükenmiş hissetmeye başladım.

Özel sektör için istedim. Dil kursuna ve birçok kursa gittim ama özel sektör kurumsal olmadıkça eziyet resmen.
Bitirmeden atanmayı istiyorum ben de ama 4. sınıfa da geldim. Şu noktada elim kolum bağlandı, tükenmiş hissetmeye başladım.
bu sene önlisans kpss girin. uzatın okulu. hangi bölümü okuyorsunuz

bu sene önlisans kpss girin. uzatın okulu. hangi bölümü okuyorsunuz
Uluslararası ticaret ve İşletmecilik okuyorum.
Aslında ben de uzamasın diye uğraşıyordum ama kpssye mi odaklanmak daha iyi diyorsunuz.
Bir de bu kpss yaş sınırı olayını tam anlamadım.

Kesinlikle bitirmeyin kpss odaklanın onlisans ataması daha kolay.

Uluslararası ticaret ve İşletmecilik okuyorum.
Aslında ben de uzamasın diye uğraşıyordum ama kpssye mi odaklanmak daha iyi diyorsunuz.
Bir de bu kpss yaş sınırı olayını tam anlamadım.
özelde ne kadar maaş alacaksınız ki. 8 ay var şimdiden çalışmaya başlayın. bu sene mezun olmayın yaz okuluna bırakın önlisans lisans hangisinden yüksek alırsanız ona göre devam edin

Babaniz hep mi boyleydi yoksa son zamanlarda bariz bir fark mi var? İleri yasta yuksek cinsel ilgi bir hastaligin habercisi olabiliyor bazen...

Yaşınız çok genç… mental sağlığınız bozulmuş gibi görünüyor:KK43: acilen yardım alın. Devlet hastanesine psikiyatri bölümüne vs gidebilirsiniz. Asla umutsuzluğa kapılmayın bu hayatta neler neler oluyor… kendinizi toplayın atlatacaksınız. 4 yıllığı bitirmeden önlisanstan atanmaya çalışın daha kolay.

yarın bir psikiyatri uzmanından randevu alın ,
size uygun bir ilaç reçete edilsin önce psikolojinizi bir toparlayin gerisini halledersiniz daha yaşınız genç.
ilaçlar kanda birikince bu kadar negatif hissetmeyeceksiniz daha nötr olacaksınız.
Anksiyete ve panik bozukluk için kullandım epey süre, sonra bıraktım.
Şimdi çok düşük dozda cipralex kullanıyorum ama tabi ki bu ortamda çok zor istikrar sağlamak.

özelde ne kadar maaş alacaksınız ki. 8 ay var şimdiden çalışmaya başlayın. bu sene mezun olmayın yaz okuluna bırakın önlisans lisans hangisinden yüksek alırsanız ona göre devam edin
Çalışmaya başlayacağım, biraz psikolojik olarak basiretsiz hissediyorum. O yüzden yurt ya da ev masrafları göze alıp ayrılmayı düşündüm.

Babaniz hep mi boyleydi yoksa son zamanlarda bariz bir fark mi var? İleri yasta yuksek cinsel ilgi bir hastaligin habercisi olabiliyor bazen...
Hep böyleymiş, hatta gücü yerindeyken daha berbat şeyler yapıyormuş. Dedem de ona benzer bir insanmış, yani daha neler neler.
Baba tarafında çok var böyle sıkıntılar ama hasta olduğu kesin zaten.
Böyle biri normal olamaz ve yaşlandıkça da daha kötü oluyor, çünkü yaşlandığını kabul etmek istemiyor bunalıma giriyor.

Yaşınız çok genç… mental sağlığınız bozulmuş gibi görünüyor:KK43: acilen yardım alın. Devlet hastanesine psikiyatri bölümüne vs gidebilirsiniz. Asla umutsuzluğa kapılmayın bu hayatta neler neler oluyor… kendinizi toplayın atlatacaksınız. 4 yıllığı bitirmeden önlisanstan atanmaya çalışın daha kolay.
Aldım hem de 2018'den 2022'ye kadar ilaç kullandım anksiyete ve panik bozukluk için.
Geçen senr mide ağrısından bıraktım, şimdi düşük doz cipralex kullanıyorum.
Bir süreden sonra bir şeyler değişmeden ilaç da fayda vermiyor, her gün ayrı sorunlar.

Kangren olmuş yeri kesmek lazım yaşamak için. Babanız hasta filan olsa tamam ama adamın ruhu kötü pis herkese zararlı bi tip. Annenizi karşınıza alıp konuşun, ya ikiniz beraber bu adamı geride bırakıp yeni bir hayat kurun, anneniz evden mantı açar ne bileyim sarma sarar üç beş kuruş kazanır siz hemen para kazanacak bir atılım mı yoksa biraz diş sıkıp lisans bitirmek mi karar verir ona göre düzen kurarsınız. Ha anneniz yok ben yapamam derse sizin de onlarla beraber boğulup ölmenize gerek yok, çıkın gidin o evden. Kendinize süreler koyun ne bileyim üç ay sonra KPSS ye kadar diş sıkıcam veya bir ay sonra yurt parasını biriktirenr kadar diş sıkıcam filan gibi. Kesin tarihler insanı rahatlatır çektiklerinin sonsuz olmadığını vurgular. Umarım çabucak hayatınız düzelir

X