Hayatımda bir takım değişiklikler

ismigizli

Üye
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2023
102
-16
28
Merhabalar Hanım,
Önce biraz kendimden bahsetmek istiyorum.
Ben Yurtdışında Doğdum Büyüdüm. Annem Alman Babam Türk, Annem Babam ben küçük yaştayken boşandı. İkiside tekrar evlenip yeni bir hayat kurmuşlardı. Ben Babaannemde kalıyordum. Daha sonra Babaannem maalesef vefat etti. Halamla Türkiye’ye yerleştik ve Eşimle tanıştık evlendik.
Evleneli bir Yıl oldu, Ben evlendiğim ilk zamanları Yemek bile yapamıyordum. Babaannem beni severdi ama çok da terslerdi, bana birşeyler öğretmek istemezdi. Ben evlendikten sonra Video izleyerek Yemek yapmayı öğrendim. Aynı şekilde Temizliği ve Namaz kılmayı. Tabii daha yeni öğrendiğim için hepsini dört dörtlük yapamıyorum ama hergün biraz daha iyi yaptığımdan eminim. 8 Aydır evden Müşteri temsilcisi olarak çalışıyorum ve kendi kazancımı sağlıyorum. Evlendiğimde benim Çeyizim yoktu, şimdi artık yavaştan kendi çeyizimi hazırlıyorum.
Ben kendimi herzaman çok eksik hissettim. Ama artık kendimi kötü hissetmek istemiyorum. Kendimi her konuda geliştirmek istiyorum.
Mesela artık temizlik yaparken kuran dinliyorum. Dini Radyolar dinliyorum. Kuran öğrenmek istiyorum. Çalıştığım için Kuran Kursuna gidemiyorum maalesef.. kuranı kuran kursuna gitmeden nasıl öğrenebilirim arkadaşlar?
Kendim için neler yapabilirim?
Kendimi nasıl geliştirebilirim?
Kendimi nasıl iyi hissedebilirim?

Konunuz dua bölümü var oraya taşınır muhtemelen. Yetişkinler için elifba dersi alabilirsiniz. Online olarak da veriliyordur muhtemelen. Artık her türlü kursu online veriyorlar. Onun dışında ben çocukken elifba setleri vardı evde öğrenmek için. Onları bir araştırın derim

Arapça öğrenmek istiyorsunuz anladigim kadariyla, online ders vardir belki ya da youtubeda anlatan birileri vardir illa ki.

Yemek, temizlik ben de yapmiyordum evlenene kadar bunda eksik ve kotu hissedecek bir şey yok. Erkeklerin hepsi yemek, temizlik uzmani olarak mi evleniyorlar eşinjiz cok mu biliyor, biliyorsa ogretsin. Birlikte yapa yapa öğrenirsiniz cokta önemli bir konu değil.

X