Hayatımı bir düzene sokmak üzerine...(Resimli)

zenit

f r e i h e i t
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2019
378
275
26
Ayy bende yengeç burcuyum ve aşırı gezmeyi seviyorum ama iş olmadığı için gidemiyorum bir yere okurken çok keyif aldım azmine ve sana :)

Bayan Matruska

Ёлочка & матрешка
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2017
142
383
Yedi aylık aradan sonra merhaba...
Biraz ihmal etsem de 4 yıldır ara ara gelip durum degerlendirmesi yapıyorum. Umarım gelecek 14 senede de yazmaya devam ederim
Ya hepimizin ortak derdi olan şu ingilizceyi el birliği ile halletsek keşke. Seviyemi bilmiyorum. Ortalardayim ama hangi orta? Mesela testlerde kelimelerin anlamini sor bilirim. Konuş desen ı-ıh asla olmaz. Cümle kuramıyorum. Kitap dizi falanda olmuyor. Dizide öğrendiğim kalıpları gün içinde konuşacak kimse olmadığından unutuyorum.
Ben de seviyemi bilmiyorum, flört edecek kadar işte:)))
Canım benim tek tek cevaplamışsın hepimizi çok ilgilisin çok teşekkür ederim. Ben 2021 yılını planladım tabi bir dal verebilirim hatta çok sevinirim. //Bir de ben bir şey almadan yada yaptırmadan önce aşırı derecede araştırıyorum lazer hakkında yada kurslar hakkında vs. o yüzden istersen bilgi icin lazer microblading vs gibi şeyler sorabilirsin, hemen almamanı öneririm.// Aslında bunlari yazdığım bir blogger hesabım var ama burda söylediğimde kk hesabıma bir süre girememe cezası alıyorum 😞 neyse 2021 icin hedeflerimi yaptım ve yapacaklarımın ekran görüntüsü aşağıdadır.
Son olarak bir şey yapmak istiyorsam ona para harcamanın en iyi motivasyon olduğunu anladım. Mesela İngilizce kursu. Resmen para veriyorum diye çalışıyorum. Kursa bir daha yazıldım. Amacim konuşmak olduğu icin konuşma üzerine olan kurumsal bir yere kayıt yaptırdım 🎉
Hepinize planlı güzel günler dilerim 💕
Merhaba, aradan altı ay geçtiğine göre sana da hatırlatmış olayım; nasıl geçti? Sildirebildin mi dovmeni? Freelance iş durumları nasıl gidiyor?
Hadi Z raporunu benimle paylaş:))
Selam çok güzel bir konu ben de ortak olmak istiyorum.
2019 yılında mimarlık fak. mezun oldum, okulum çok yoğun olduğu için hemen yüksek lisansa başlamak istemiyordum o yüzden ocak ayına kadar dinlenme süresi vermiştim kendime. O süre biraz uzadı sonra da covid belası cıktı. Bir de 2020 kpssye hazırlandığım için hiçbir iş başvurusunda bulunmadım. Covidden bütün sınavların tarihleri değişince benim bütün planlarım sarktı. Bu hafta tarihi yine ertelenen ve girmeyi planladığım son sınav olan (en azından ydsye kadar) yökdile gireceğim. O günden sonra da artık iş hayatıma başlamak istiyorum. Günlük hayatımda hep planlı programlı biriyimdir. Yıllık/aylık/haftalık hep planlarım vardır. 2021 için hedeflerimi yazayım:

2021 yılında mesleğimden para kazanmaya başlamak,
Bu sene içinde en azından birkaç görüşme yapıp aklıma yatan bir işte kalıcı olmak istiyorum. Kpss puanım çok iyi değil ama yine de hem kamu hem özel sektör is başvurularında bulunacağım
Yüksek lisans başvurusu yapmak,
yeterli ales puanım var ama dil puanım yok, bu hafta yökdile gireceğim. Nisan ayındaki yds için bir ön hazırlık olmuş olur. Sonra da yeni dönem yüksek lisans başvuruları yapacağım.
Sevgilimle evlilik yolunda birkaç sağlam adım atmak,
uzun süreli bir ilişkim var, şuan askerde ve gelince evlilik yolunda ilerlemek istiyoruz. Bu sürecin hızlanması ve kolaylaşması adına benim bir işe girmem çok faydalı olacaktır.
Sporu yaşam tarzı haline getirmek,
Uzun zamandır spor yapıyorum. Bu maddeyi çoğunlukla oturdum. Iki haftadır belin ağrıyordu biraz aksattım yine ama bugün iyi hissediyordum yaptım valla
Çoğunlukla sağlıklı beslenmek
Sağlıklı beslenmeye çabaladıkça mutlu oluyorum. Şekersiz tarifler, sebze yemekleri, badem sütleri antin kuntin sağlıklı ne varsa tüketmeye çalışıyorum. Ekşi maya ekmeğimi 1 senedir falan kendim yapıyorum. Ama yine de çekirdek ailemle yaşadığım ve kalabalık bir geniş aileye sahip olduğum için ev toplanmalarında falan tatlılara hayır diyemiyorum ve kendimi suçlu hissediyorum. Bu sene bu olayı bir tabu olmaktan çıkarıp, tüm yiyeceklerin bizim için olduğunun farkına varmak ve yediğim şeylerden pişman olmamak istiyorum
Daha fazla okumak ve entelektuel seviyemi geliştirmek,
Üniversite zamanlarımda ayda 6-7 kitap okurdum, aşırı bir kitap kurdu olma hali vardı. Sonra tez dönemimdeki sancılı süreçte kitaplardan ziyade akademik kaynaklar dostum oldu ve bir daha da eski alışkanlığımı kazanamadım. Bu sene daha çeşitli türlerden kendimi beslemek istiyorum. Tarih ve siyaset ilgim olmayan alanlar. Bu alanlara yoğunlaşmak istiyorum
Gezmekkk
Geçen gün uçak firmasının indirimli biletlerinden 10 günlük balkan turu bileti aldık; erkek arkadaşım kardeşim ve ben. Bir şehir gidiş-dönüş bileti ama tüm balkanları içine alacak bir rota ile başladığımız yere dönecek şekilde planladık. Seneye bu zamanlarda, sevgilim askerden gelince inşallah :confused: o zamana gelene kadar tabi pandemi şartlarında türkiye içinde gitmediğim yerleri gezmek. Özellikle arabayla doğu karadeniz ve güneydoğu anadolu turu yapmak
Senden de bir Z raporu istiyorum:) gidebildin mi balkanlara? Benim bahar ayındaki Makedonya biletim iptal oldu, bir ulkeden bir ülkeye geçişte ve Türkiye'ye dönüşte PCR testi zorunluluğu vardı, bunlar da canımı sıktı (maillestigim bir hastane 50 Euro demişti PCR testi için) , ben de uçak iptalini fırsat bilip para iadesi istedim malesef... Umarım sen gitmissindir...
yaa sen nasil bir insansin🤩 yazdiklarini okudukca enerjim yukseldiii. Ben de eskiden djnyayi gezmek isteyen enerjisi icine sigmayan bir genc kizdim ama arkadaslarima topluma ve ailemin isteklerine gore sekillendim. Sonuc olarak evde kedimle oturuyorum.. Eskisi kadar cilgin olmak istemiyorum ama hayat enerjim yukselsin isterdim, bana enerji verdi yazdiklarin tesekkurler:)
Merhaba yaykizi,benim de ay burcum yay. Hep oralardan geliyor işte dünyayı görmeye enerjim, isteğim. Valla ben de ailemi ve kendi arkadaşlarımi kendime göre şekillendirmeye çalışıyorum. Zor oluyor biraz ama yine de tünelin ucunda ışık var. Özellikle aile hususunda:)
Mrb
Bu upuzun mesajı klavye ile mi yazdınız?:eek:
Haahahah yok yaaa, ne gezer. Telefonla iki parmak yazıyorum tüm yazıları:)
Çok sevdim yazılarinizi 😍 kendinizi ifade edisiniz çok güzel aslında hobi olarak yazıyı ilerletmek işiniz ay burcunuz yay 😍 enerjinizi kaybetmeyin sadece çıkış yolu bulamadığinizi fark ettim. Çalışmayı seviyorsunuz ama neden kalıcı bir işte kalamiyorsunuz aslında dongunuz bu
Kendinize şunu sorun ne yasadim da herşeyi yarım bırakıyorum diye
Astrolojiyi seviyorum ve amatörce uğraşıyorum sadece karmaniz var yarım bırakmak ve kaçmak üzerine 🤗
Yaaa teşekkür ederim. Gerçekten bazı şeyleri tamamlamamayi tercih ediyorum hakikaten de. Bazen kendi kendimi sabote ediyorum.. sence gerçekten boyle bir karmam varsa ne yapmam gerekir kurtulmak için?
Astrolojiye dair benim az çok bir bilgim var, mesela tüm evlerim boşken 1-7-8. evlerim çifit çarşısı gibi, stelyumlu :)
IMG_20210905_231022.jpg
IMG_20210905_232810.jpg

(Telve uygulaması/ Yıldız haritasından bakılıyor)

Be kind

Estetik, bakım ve kadınlara dair her şey
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2019
52
29
Yedi aylık aradan sonra merhaba...
Biraz ihmal etsem de 4 yıldır ara ara gelip durum degerlendirmesi yapıyorum. Umarım gelecek 14 senede de yazmaya devam ederim

Ben de seviyemi bilmiyorum, flört edecek kadar işte:)))

Merhaba, aradan altı ay geçtiğine göre sana da hatırlatmış olayım; nasıl geçti? Sildirebildin mi dovmeni? Freelance iş durumları nasıl gidiyor?
Hadi Z raporunu benimle paylaş:))

Senden de bir Z raporu istiyorum:) gidebildin mi balkanlara? Benim bahar ayındaki Makedonya biletim iptal oldu, bir ulkeden bir ülkeye geçişte ve Türkiye'ye dönüşte PCR testi zorunluluğu vardı, bunlar da canımı sıktı (maillestigim bir hastane 50 Euro demişti PCR testi için) , ben de uçak iptalini fırsat bilip para iadesi istedim malesef... Umarım sen gitmissindir...

Merhaba yaykizi,benim de ay burcum yay. Hep oralardan geliyor işte dünyayı görmeye enerjim, isteğim. Valla ben de ailemi ve kendi arkadaşlarımi kendime göre şekillendirmeye çalışıyorum. Zor oluyor biraz ama yine de tünelin ucunda ışık var. Özellikle aile hususunda:)

Haahahah yok yaaa, ne gezer. Telefonla iki parmak yazıyorum tüm yazıları:)

Yaaa teşekkür ederim. Gerçekten bazı şeyleri tamamlamamayi tercih ediyorum hakikaten de. Bazen kendi kendimi sabote ediyorum.. sence gerçekten boyle bir karmam varsa ne yapmam gerekir kurtulmak için?
Astrolojiye dair benim az çok bir bilgim var, mesela tüm evlerim boşken 1-7-8. evlerim çifit çarşısı gibi, stelyumlu :) Eki Görüntüle 2911493 Eki Görüntüle 2911496
(Telve uygulaması/ Yıldız haritasından bakılıyor)
Hemen z raporumu veriyorum. Freelance isler ayda bir 100 TL gibi geliyor çok gelmiyor. İs buldum bu süreçte ve baya bayaa iyi ve rahat bir iş. Hem mesleğime hem de maaş beklentime uygun. Dövmemi sildiriyorum hala ama yaz geldiği için iz kalmaması için şuan ara verdim. Kışın devam edeceğim. Bu süreçte Clubhouse diye bir uygulamada bir kaç yayın yaptım ve yasaklar bitince uygulamanın tadı da kaçtı ve son verdim. Bir kadın platformu kurdum. Sadece insanların birbirine destek olabileceği. Ancak pr çalışması yapamadığımdan pek gelen giden yok 😅İngilizce kursuma kayıt olmustum hastalıktan dolayı açamadılar ve gidemedim 😞 Yüksek lisans başvurum bugün açıklandı, kazanmışım. Bu yüzden 32 diş yazıyorum burayı😂. Akademik olarak bir şey yapmak istemesem de kariyerim için ve bazı uzmanlık sınavları için yeterli olacağını düşünüyorum.
Bu süreçte çok kişisel gelişim kitabı okudum. Hatta sadece “momo” farklı bir türdü. Bu süreçte gerçekten psikolojik olarak yıpranmış olduğumu, insan ilişkilerinde daha esnek olmam gerektiğini, dişiliğimi keşfedemediğimi yada bastırdığımı fark ettim. Bundan dolayı kendime bakıyorum, spor yapıyorum. O çok istediğim dudak dolgumu yaptırdım çok mutlu oldum şuan tabi etkisi geçti. En azından hevesimi aldım. Kalıcı ojeye başladım inanılmaz rahat. Saçlarımı adam akıllı bir kuaförde kullanabileceğim modern hiç bir renge boyattım. Ve tüm eski bana enerji vermeyen, içinde kendimi iyi hissetmedigim tüm kıyafetlerden kurtulup yerine yenilerini aldım. Tabi burada ise girmemin etkisi de var. 🙏 çok şükür. Şükretmeyi ve evrenden bir şeyler istemenin adabını öğrendim. Ve dilimi şikayetten, beynimi kaygıdan uzak tutmaya çalışıyorum. İster karma deyin ister başka bir şey ama insan ne düşünürse ne söylerse onu çekiyor. Bu yüzden Polyana kadar olmasa da her şeyden keyif alabileceğimi öğrendim. Bunlar benim için çok kıymetli. Yaşım 29 oldu. Seneye zengin olacağım insallah 😂🙏 şaka bir yana huzurlu ve mutlu olalım. İnsan planladıklarını yapınca bile aşırı mutlu oluyor. Yine Trello planlayicimdan ekran görüntüsü ekliyorum.

Eklentiler

• 83CD5A6D-FA13-4B57-A82B-1038CDF7DB58.jpeg
    83CD5A6D-FA13-4B57-A82B-1038CDF7DB58.jpeg
    83,9 KB · Görüntüleme: 22
  • 859084C2-A180-49E3-A324-CCD4FE34C370.jpeg
    859084C2-A180-49E3-A324-CCD4FE34C370.jpeg
    100,4 KB · Görüntüleme: 23