Makarnalar Hayatımın makarnasını yaptım

nurnurzinha

OL IZ VEL OL IZ VEL
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2011
556
16
Merhaba bayanlar.
Ben makarnayı çok seven biriyimdir bu yüzden çeşitli soslar denerim.Diyette olduğum için aklımda olan bir sosu denemeyi sürekli erteliyordum ancak bugün karnımın çok azaldığını gördükten sonra ödülüm olsun deyip dolaptaki kremayı beşamel sosu alıp başladım yapmaya.

Malzemelerim şöyleydi:
Yarım paketten fazla makarna
3 yemek kaşığı beşamel sos
küçük kutularda satılan kremaların yarısından biraz fazla
1 domates
tereyağı,sıvıyağ
3 diş sarımsak,tuz, fesleğen,pulbiber.

Makarnayı haşlayıp soğuk sudan geçirerek süzdüm. Tencereye biraz sıvı yağı ve tereyağı karıştırdım.Eridikten sonra içine dövdüğüm sarımsakları koyup 30 saniye kavurdum.Rendelediğim 1 domatesi koydum 1 dakika piştikten sonra beşamel sos krema ve baharatları aktardım.Biraz piştikten sonra makarnayı sosun içine aktardım ve gerçekten değişik ve benim için çok çok güzel bir tat oldu. Tadı dolayısı ile kendimi özel bir restoranda hissettim :KK9:

Son düzenleme:
$2013-09-10 13.07.32.jpg Görüntüsü nasıl bilmem ama tadı gerçekten çok güzeldi.

Nurnurzinha, ilahi nerden geldi aklına makarna resmi koymak! Makarna işte ne kadar farklı ve güzel olabilir ki:) İlahi yani canım bir de diyet yaparken makarna mı yenirmiş! :))))))

Son düzenleme:
Nurnurzinha, ilahi nerden geldi aklına makarna resmi koymak! Makarna işte ne kadar farklı ve güzel olabilir ki:) İlahi yani canım bir de diyet yaparken makarna mı yenirmiş! :))))))

Fungisultan sana bu yazıları kim yazdırıyor :KK9: Sen yazmazsın böyle yazılar. Çok farklı ve çok güzeldi benceeeee
.İddialıyım bu sos konusunda. Deneyi ve görün

Takılıyorum canım yoksa senin yemeklerinin ne kadar güzel olduğunu biliyoruz:))) Pizza hutta yediğimiz makarnalardan bile güzel olmuştur eminim. Eline sağlık:)))

öğrenciyim nerdeyse her günüm makarnayla geçiyor :) bu tarifi de deniycem çok güzele benziyor :)))

Ellerine sağlık canım,hiç aklıma gelmezdi bu malzemeleri karıştırıp böyle bir makarna yapmak ama denemek istiyorum bakalım nasıl olacak.

X