Hayatta tek basına olmak

Monolisasa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2020
283
109
31
Merhabalar içimi dökmek istedim çünkü sıkıntı veya sevinç anında arayabileceğim kimse yok ,,kız kardeşlerimi bile..ne kadar acı bişey yaşayan bilir dışardan bakana bahaneler vermek çok kolay .çok hassas kırılgan heyecanlı yaşım ne kadar büyüse de hala çocuk bir yanım var ,kardeşlerim kendı ıstegı ile okumadı ben uğraştım okudum çok şükür sevdıgım bır ısım var ama yanlızlık benı hep yoran bır durum oldu . Çok şehir degıstırdım hepsınde de tek basıma ev kurdum eşya aldım sattım ve bunların hepsınde güçlü olmak ıcın kendı ıcimde çok savaş verrdm bısey olduğunda insanların arkadasnda babası kardeşi vs olur ya yok bende kımse benımkıler merak edıp ıcten bısekılde hıc sormadılar bıle hep kendılerı hep kendılerı..yıne en son kı iş için yenı taşındıgm büyük şehirde karşılaştığım kötü durumlar karşısında oturdum bı yere artık o kadar çok dolmuşum ki neden hep tek basıma dıye başladım ağlamaya tabı ıcıme ıcıme suan bıle hatırlaynca o caresızlıgımı yıne kötü oldum çok şükür yıne herseyi yoluna koydum Allahm bı sekılde yardım edıyor ..ama benım yaşadığım zorlukların farkında olmamaları ben anlatmaya çalıştıkça da önemsemiyor olmaları benı çok uzuyor yedı kat yabancı Bile dinleyıp o anlık da olsa teselli etmeye çalışıyor ama aılemden görememek benı çok uzuyor ..benim yaptıklarıma bana saygı duyulmaması benı çok uzuyor …çocukken kardeslık çok guzeldı sonrası hıc ıyı gıtmedı biZde ..elalem kardeş kız kardeş deyince nasılda bağlılıkla anlatıyor ben sadece gözüm doluyor ..mesela en küçük örmek benım paylaşımlarma yorum bıle yapmazlar bende artık bunları gördükçe ıyıce kendımı kötü hıssetmeye başladım ,,iyi bişeyimi görmezler hiçbir zaman kendımı evde fazlalık gıbı hıssedıyorm ınsan evinde mutlu olmaz mı..çok yanlız kaldım çok fazla herseyı kendım yaptım ama en küçük şeyde yıkılıyorum ama kimseye belli etmeden dik durmaya çalışarak yine ayağa kalkıyorum .. hayatım bana göre kolay olmadı ama ben bişey demedıkce hep önemsenmeyen ben oldum ..aıle benım ıcin yok bır anlamı yok varken böyle olması çok canımı acıtıyor ..bi tek dua edınce huzur buluyorum bugünde paylaşmak istedim okuyan olursa teşekkür ederim

Merhabalar içimi dökmek istedim çünkü sıkıntı veya sevinç anında arayabileceğim kimse yok ,,kız kardeşlerimi bile..ne kadar acı bişey yaşayan bilir dışardan bakana bahaneler vermek çok kolay .çok hassas kırılgan heyecanlı yaşım ne kadar büyüse de hala çocuk bir yanım var ,kardeşlerim kendı ıstegı ile okumadı ben uğraştım okudum çok şükür sevdıgım bır ısım var ama yanlızlık benı hep yoran bır durum oldu . Çok şehir degıstırdım hepsınde de tek basıma ev kurdum eşya aldım sattım ve bunların hepsınde güçlü olmak ıcın kendı ıcimde çok savaş verrdm bısey olduğunda insanların arkadasnda babası kardeşi vs olur ya yok bende kımse benımkıler merak edıp ıcten bısekılde hıc sormadılar bıle hep kendılerı hep kendılerı..yıne en son kı iş için yenı taşındıgm büyük şehirde karşılaştığım kötü durumlar karşısında oturdum bı yere artık o kadar çok dolmuşum ki neden hep tek basıma dıye başladım ağlamaya tabı ıcıme ıcıme suan bıle hatırlaynca o caresızlıgımı yıne kötü oldum çok şükür yıne herseyi yoluna koydum Allahm bı sekılde yardım edıyor ..ama benım yaşadığım zorlukların farkında olmamaları ben anlatmaya çalıştıkça da önemsemiyor olmaları benı çok uzuyor yedı kat yabancı Bile dinleyıp o anlık da olsa teselli etmeye çalışıyor ama aılemden görememek benı çok uzuyor ..benim yaptıklarıma bana saygı duyulmaması benı çok uzuyor …çocukken kardeslık çok guzeldı sonrası hıc ıyı gıtmedı biZde ..elalem kardeş kız kardeş deyince nasılda bağlılıkla anlatıyor ben sadece gözüm doluyor ..mesela en küçük örmek benım paylaşımlarma yorum bıle yapmazlar bende artık bunları gördükçe ıyıce kendımı kötü hıssetmeye başladım ,,iyi bişeyimi görmezler hiçbir zaman kendımı evde fazlalık gıbı hıssedıyorm ınsan evinde mutlu olmaz mı..çok yanlız kaldım çok fazla herseyı kendım yaptım ama en küçük şeyde yıkılıyorum ama kimseye belli etmeden dik durmaya çalışarak yine ayağa kalkıyorum .. hayatım bana göre kolay olmadı ama ben bişey demedıkce hep önemsenmeyen ben oldum ..aıle benım ıcin yok bır anlamı yok varken böyle olması çok canımı acıtıyor ..bi tek dua edınce huzur buluyorum bugünde paylaşmak istedim okuyan olursa teşekkür ederim

Kaç yaşındasınız ? Tayin durumlarınız nedeniyle mi şehir değişikliği yaptınız ?

Kardeşlerinizin yaşları nedir ve eğitim durumları ?

Siz ailenizin istediği biriyle evlendiğinizi ancak kendisinden boşandığınızı söylemiştiniz. Bu yüzden ailenizi mi suçladınız ? Bundan dolayı mı ailenizle aranızda mesafe var ?

Merhaba, belkide yalnız olmayı istemişsinizdir. Bunun için terapi almanızı tavsiye ederim. Çünkü farkında olmadan bazı şeyleri hayatımıza çekiyoruz belkide yalnızlıkta bunlardan biri. Bende yalnız yaşıyorum, küçük kardeşimle konuşuyoruz ama yine de bazen yalnızlık kötü hissettirebiliyor fakat düşündüm geçenlerde insanlarla olan ilişkilerimde hiçbir zaman sosyal biri olmadım. Şöyle düşün bu senin filmin sen başroldesin. Diğer yan karakterler sen nasıl istersen öyle oynuyorlar. Yani hiç düşündün mü neden yoklar. Belkide bu duyguda anlaman gereken bir mesaj var. Ayrıca yalnız olmanın güzel tarafları da var. Bunları görmeye, yalnızkende mutlu olmaya çalış. İnançlı biriyseniz hergün yedi kez inşirah suresini okumanızı tavsiye ederim. Ben yeni okunaya başladım kendimi daha iyi hissediyorum

Aile şans işi ya. İlişkilerimizi iyi tutmak için ne kadar çaba göstersek de olmayınca olmuyor işte.
Ben evin en küçüğüyüm, senelerdir abimle görüşmüyorum, sebebi de yok, kavga falan etmedik, kafalarımız uymuyor.
Ablamla da senelerdir konuşmuyorum, onla kavgalıyız, öyle sessiz sedasız kavgalardan =)
Abimle ablam da görüşmüyor. Birbirlerinin çocuklarını bile görmediler düşün. Öyle kopuğuz.
Ben de şehir değiştirdim çok kez, ev taşıdım, aile kurdum, yanımda olmadılar. Kabulleneli çok oldu. Karşı komşum bile beni ablamdan daha iyi tanır =)

Arkadaşlarıma bakıyorum kimse bizim gibi değil. Ben de üzülüyorum ara ara ama dediğim gibi, uzak olsunlar iyi olsunlar.. Ben kendi seçtiğim insanları ailem olarak görüyorum. Belki ablamın ve abimin eksikliğini hissettiğim için en yakın arkadaşlarım benden en az 8-9 yaş büyük. Kafamın uyduğu, yanlarında kendim olabildiğim insanları hayatıma alıyorum. Bana göre de aile bu yani, seçmediğim insanlar neden en yakınım olsun ki ?

Kaç yaşındasınız ? Tayin durumlarınız nedeniyle mi şehir değişikliği yaptınız ?

Kardeşlerinizin yaşları nedir ve eğitim durumları ?

Siz ailenizin istediği biriyle evlendiğinizi ancak kendisinden boşandığınızı söylemiştiniz. Bu yüzden ailenizi mi suçladınız ? Bundan dolayı mı ailenizle aranızda mesafe var ?
Merhaba lar evet tayın sebebi ile yer degısıklıgı yapıyorum bu bana gecıcı bır sure ıyı gelıyor yenı ınsanlar tanımak falan ,,
kardeslerım ev hanımı biri evlendı sadece kendı problemleri hep kendı dertlerini anlatır ve herkes onu dinler ama kendi aynı saygıyı göstermez
Evet onları çok suçladım çünkü benı bır kuyuya atıp hepsı dağıldı bır sekılde çıktım ama süreç benı çok yıprattı ama aıle ya kıyamadım yıne kabullendim bna yaptıklarını ben daha ıradelı davranıp güçlü olabılırdım sucu kendimde bulup daha da egıldım, o süreçte kardeslerım de yanımda hıc olmadılar benı zorla o yola sürüklerken çok ıyılerdı

Merhaba, belkide yalnız olmayı istemişsinizdir. Bunun için terapi almanızı tavsiye ederim. Çünkü farkında olmadan bazı şeyleri hayatımıza çekiyoruz belkide yalnızlıkta bunlardan biri. Bende yalnız yaşıyorum, küçük kardeşimle konuşuyoruz ama yine de bazen yalnızlık kötü hissettirebiliyor fakat düşündüm geçenlerde insanlarla olan ilişkilerimde hiçbir zaman sosyal biri olmadım. Şöyle düşün bu senin filmin sen başroldesin. Diğer yan karakterler sen nasıl istersen öyle oynuyorlar. Yani hiç düşündün mü neden yoklar. Belkide bu duyguda anlaman gereken bir mesaj var. Ayrıca yalnız olmanın güzel tarafları da var. Bunları görmeye, yalnızkende mutlu olmaya çalış. İnançlı biriyseniz hergün yedi kez inşirah suresini okumanızı tavsiye ederim. Ben yeni okunaya başladım kendimi daha iyi hissediyorum
Aslında bır bakıma haklısın genel olarak herkese kolay kapı açmam ve bundan yakınırım ama suan kı yaşadığım baska ben ne kadar aılemı yaptıklarını kardeslerımi merak edıp aradıkça onlardan hıc böyle bısey gelmedı uzakta olan benım ama hıc merak etmezler bunlar benı üzen ,, yoksa dıger yanlızlığa kendımle kalmaya alıştım hatta sevmeye bile başladım kendmı tanıyıp kabullenınce

sürekli uzakta olduğunuz için bağlarınız yeteri kadar gelişmemiş olabilir. dip dibe ama kavgalı olsanız daha kötü olurdu. siz ileride kendi ailenizi kuracaksınız, öyle düşünün. ayrıca hayatta herkes tek başına aslında

Merhabalar içimi dökmek istedim çünkü sıkıntı veya sevinç anında arayabileceğim kimse yok ,,kız kardeşlerimi bile..ne kadar acı bişey yaşayan bilir dışardan bakana bahaneler vermek çok kolay .çok hassas kırılgan heyecanlı yaşım ne kadar büyüse de hala çocuk bir yanım var ,kardeşlerim kendı ıstegı ile okumadı ben uğraştım okudum çok şükür sevdıgım bır ısım var ama yanlızlık benı hep yoran bır durum oldu . Çok şehir degıstırdım hepsınde de tek basıma ev kurdum eşya aldım sattım ve bunların hepsınde güçlü olmak ıcın kendı ıcimde çok savaş verrdm bısey olduğunda insanların arkadasnda babası kardeşi vs olur ya yok bende kımse benımkıler merak edıp ıcten bısekılde hıc sormadılar bıle hep kendılerı hep kendılerı..yıne en son kı iş için yenı taşındıgm büyük şehirde karşılaştığım kötü durumlar karşısında oturdum bı yere artık o kadar çok dolmuşum ki neden hep tek basıma dıye başladım ağlamaya tabı ıcıme ıcıme suan bıle hatırlaynca o caresızlıgımı yıne kötü oldum çok şükür yıne herseyi yoluna koydum Allahm bı sekılde yardım edıyor ..ama benım yaşadığım zorlukların farkında olmamaları ben anlatmaya çalıştıkça da önemsemiyor olmaları benı çok uzuyor yedı kat yabancı Bile dinleyıp o anlık da olsa teselli etmeye çalışıyor ama aılemden görememek benı çok uzuyor ..benim yaptıklarıma bana saygı duyulmaması benı çok uzuyor …çocukken kardeslık çok guzeldı sonrası hıc ıyı gıtmedı biZde ..elalem kardeş kız kardeş deyince nasılda bağlılıkla anlatıyor ben sadece gözüm doluyor ..mesela en küçük örmek benım paylaşımlarma yorum bıle yapmazlar bende artık bunları gördükçe ıyıce kendımı kötü hıssetmeye başladım ,,iyi bişeyimi görmezler hiçbir zaman kendımı evde fazlalık gıbı hıssedıyorm ınsan evinde mutlu olmaz mı..çok yanlız kaldım çok fazla herseyı kendım yaptım ama en küçük şeyde yıkılıyorum ama kimseye belli etmeden dik durmaya çalışarak yine ayağa kalkıyorum .. hayatım bana göre kolay olmadı ama ben bişey demedıkce hep önemsenmeyen ben oldum ..aıle benım ıcin yok bır anlamı yok varken böyle olması çok canımı acıtıyor ..bi tek dua edınce huzur buluyorum bugünde paylaşmak istedim okuyan olursa teşekkürnln
Sizi cok iyi anlayabilecek insanlardan biriyim malesef. Hatta okurken bazi benzerliklere sasirdim. Bende kac kere tasindim. Hep yalnizdim. Hoş zamanla artik bende yardim istemedim ama zaten onlarinda bahaneleri hazirdi. Benimde 2 kiz kardesim var. Bazen düşünüyorum ne buyuk nimet aslinda ama yok uyum olmayinca olmuyor. Biri cok agresif bi yapiya sahip. Ergenliginden beri oyle ama bi tek ailesine. Arkadaslarina tam tersidir. Yarim senedir kizkardesimin biriyle ailem ilede 1 aydir konuşmuyorum. Oysa duyuyorum baska ailelerde bosanan cocuga ve o cocugunun cocuguna manevi olarak sahip cikiyorlar. Ben anneme ayrıldığımda gel biraz bizde kal kizimada iyi gelir dedigimde her koyun kendi bacagindan asilir dedi. Birde kendi yaptiklarina bakmayip ota b.ka gucenmis rolu yapmiyorlarmi iyice nefret ediyorum. Neyse boylede dememek lazim tabii ama uzun lafin kisasi. Kotu bi teselli gibi olsada sizin ile bu durumu yasayan cok kisi var ve Allah buyuk belki cok mutlu bi yuvaniz olur ve hic takmazsiniz bile artik ailenizi. Ben bosandim ve bende mutlu bi yuvam olsun diye dua ediyorum cunku ailede yalniz birakinca kendine ait yuva hayali ve gereksinimi daha buyuk oluyor. Birbirimize dua edelim. Allah buyuk hersey gecer uzulmeyin olurmu. Bakin neler basarmissiniz Allah in izniyle.

bana nedense cok gurur verici geldi bulundugunuz durum ..emin olun baskalarinjn destegi ile dogrulmak dik durmak daha zor ...

kimseye muhtac degilmissin gibi geldi okudukca ...tek istedigin biseyleri psylasmak ...

benim bazi arkadaslarim inan kardesimden daha cok seyimi biliyor...bazen el daha samimi oluyor ...

bazi ailelerde aile ici sogukluk oluyor belki de oyledir sizde de ...sen suan çoküşe gecmissin ama eminim yine dimdik durup devam edebilecek guctesin 🥰

4 kardesiz 4 de kendi halinde arkadaşlarım daha samimi icten .bazen tek de iyidir

bana nedense cok gurur verici geldi bulundugunuz durum ..emin olun baskalarinjn destegi ile dogrulmak dik durmak daha zor ...

kimseye muhtac degilmissin gibi geldi okudukca ...tek istedigin biseyleri psylasmak ...

benim bazi arkadaslarim inan kardesimden daha cok seyimi biliyor...bazen el daha samimi oluyor ...

bazi ailelerde aile ici sogukluk oluyor belki de oyledir sizde de ...sen suan çoküşe gecmissin ama eminim yine dimdik durup devam edebilecek guctesin 🥰
Çok şükür kendı halıme yetıyorum ama ,eksıklıgını hıssettıgım duygular da oluyor öyle bır andaydım yıne geçen gün

Sizi cok iyi anlayabilecek insanlardan biriyim malesef. Hatta okurken bazi benzerliklere sasirdim. Bende kac kere tasindim. Hep yalnizdim. Hoş zamanla artik bende yardim istemedim ama zaten onlarinda bahaneleri hazirdi. Benimde 2 kiz kardesim var. Bazen düşünüyorum ne buyuk nimet aslinda ama yok uyum olmayinca olmuyor. Biri cok agresif bi yapiya sahip. Ergenliginden beri oyle ama bi tek ailesine. Arkadaslarina tam tersidir. Yarim senedir kizkardesimin biriyle ailem ilede 1 aydir konuşmuyorum. Oysa duyuyorum baska ailelerde bosanan cocuga ve o cocugunun cocuguna manevi olarak sahip cikiyorlar. Ben anneme ayrıldığımda gel biraz bizde kal kizimada iyi gelir dedigimde her koyun kendi bacagindan asilir dedi. Birde kendi yaptiklarina bakmayip ota b.ka gucenmis rolu yapmiyorlarmi iyice nefret ediyorum. Neyse boylede dememek lazim tabii ama uzun lafin kisasi. Kotu bi teselli gibi olsada sizin ile bu durumu yasayan cok kisi var ve Allah buyuk belki cok mutlu bi yuvaniz olur ve hic takmazsiniz bile artik ailenizi. Ben bosandim ve bende mutlu bi yuvam olsun diye dua ediyorum cunku ailede yalniz birakinca kendine ait yuva hayali ve gereksinimi daha buyuk oluyor. Birbirimize dua edelim. Allah buyuk hersey gecer uzulmeyin olurmu. Bakin neler basarmissiniz Allah in izniyleqt

Ne kötü, bazen insan varken de yokluk çekiyor, ben de sizin psikolojinize çok girdim, annemi kaybettikten sonra hayatım çok değişti baba zaten yoktu hicbir zaman ( hiç görmedim) şimdi gurbet eldeyim eşim ve ailesinden başka kimsem yok gibi, kız kardeşim var şükür birbirimize yetmeye çalışıyoruz ama yine de bu kimsesizlik duygusu canımı yakıyor, sonra sizin gibi ailesi olduğu halde benim gibi hissedenleri görünce Allah herşeyin hayırlısını versin diyerek kendime teselli veriyorum, gerçekten yok olmaları , var oldukları halde yok gibi olmalarından daha kötü değil bence , size tavsiyem dimdik ayakta kalın ilerisi için yatırım yapın, psikolojik olarak da yardım alın mutlaka, çünkü bu duygu insani yer bitirir, toplum olarak yapayalnız insanlar haline geldik , anne babalar bile dünyaya getirdikleri evlatları istemiyorlar haliyle kardeş bağı da gelişemiyor, eski samimiyet ve ilişkiler kalmadı Allah yeni nesile yardım etsin zira yapayanliz bir hayatları olacak daha ileride...

Okudum ve sizi anlayabiliyorum. Benim de var kızkardeşlerim güya ama gerçek anlamda YOKlar. Ahh o kadar özeniyorum ki ben de arası iyi olan kardeşlere...

X