Hayattan soğuma problemi

Size yanlış gelen acı veren ne varsa zaten öznel değildir bizlere de acı veriyo (hayvanlara işkence ya da onları yapanların yaşaması, uzar gider saydıklarınız gibi)
Doğru bir tanedir sana göresi bana göresi yok. Ama bundan Allahı nasıl sorumlu tutarsınız ya da nasıl herkes gibi olmamışım iyi ki dersiniz.

Sadece size acı vermiyo. Kendinize gelin.
Burada yanlış olanı yapanlar da insan biliyorsunuz değil mi? Onlara göre yanlış değil ki yapıyorlar. Siz hiç insanların fikir ayrılığına düştüğünü görmediniz mi? İnsanlar hiçbir konuda ortak noktada buluşmuyorlar. Bence öyledir böyledir diyeceğinize bir tanım oluşturmaya çalışın. Hiç kolay olmadığını göreceksiniz :---)

Banlanırsam da banlanayım. Yazdıklarınızın da sizin fikriniz olmadığını düşünüyorum. Aldınız bi yerden polemik çıkarmak dikkat çekmek adına farklıyım imajı vermek adına yapıştırdınız.
Başka da bi şey yazmicam sinirlerimi bozdunuz.

Burada yanlış olanı yapanlar da insan biliyorsunuz değil mi? Onlara göre yanlış değil ki yapıyorlar. Siz hiç insanların fikir ayrılığına düştüğünü görmediniz mi? İnsanlar hiçbir konuda ortak noktada buluşmuyorlar. Bence öyledir böyledir diyeceğinize bir tanım oluşturmaya çalışın. Hiç kolay olmadığını göreceksiniz :---)
Anlamakta güçlük çekiyosun arkadaşım. Kötü de var iyi de. Bi sen iyi değilsin diyorum

Anlamakta güçlük çekiyosun arkadaşım. Kötü de var iyi de. Bi sen iyi değilsin diyorum
Haklısınız, yazdıklarınızdan bir şey anlamadım, iletişim kopukluğu oldu sanırım aramızda. Bu sebeple daha fazla uzatmayacağım.

hala insanları tek bir noktada aynı fikirleri savunmasını isteyip bir de buna özgürlük mü diyecegiz.
herkes bilir camın düştügünde kırılacagını bu fikir sabittir ama kalkıp dini inançları sorgulamak yaşayanla yaşamayanı eleştirmek hatta inkara gitmek bir de dalga geçicem diye kendini paralamak bunlar için mi aynı şeyleri düşünücez.
insanın insana yaptıgı
insanın hayvana yaptıgı
insanın edebinin ve ahlakının olmadıgı herşeyi kalkıp dine baglamak bunu dinde yapılmasını emrediyormuş inancı olulturmak
düzenin içindeki en kötü kişidir

hala insanları tek bir noktada aynı fikirleri savunmasını isteyip bir de buna özgürlük mü diyecegiz.
herkes bilir camın düştügünde kırılacagını bu fikir sabittir ama kalkıp dini inançları sorgulamak yaşayanla yaşamayanı eleştirmek hatta inkara gitmek bir de dalga geçicem diye kendini paralamak bunlar için mi aynı şeyleri düşünücez.
insanın insana yaptıgı
insanın hayvana yaptıgı
insanın edebinin ve ahlakının olmadıgı herşeyi kalkıp dine baglamak bunu dinde yapılmasını emrediyormuş inancı olulturmak
düzenin içindeki en kötü kişidir
Hanımefendi ben konuyu din tartışmak için açmadım ki. Etrafımda gördüğüm canımı sıkan pek çok konudan örnek verdim başlıkta gördüğünüz gibi. Buradaki hayatın adaletsizliğini sorgularken konunun allaha falan gitmesi de doğal tabi. Ama lütfen şu din muhabbetini kapatalım çünkü fazlasıyla can sıkıcı bir konu. Umuyorum daha fazla bu muhabbeti sürdürmezsiniz siz de. Çünkü cevap vermeyeceğim, herkesin kendi düşüncesi/inancı, dolayısıyla çıkmaz bir nokta, dolasıyla tartışmak gereksiz ve sıkıcı.

Hanımefendi ben konuyu din tartışmak için açmadım ki. Etrafımda gördüğüm canımı sıkan pek çok konudan örnek verdim başlıkta gördüğünüz gibi. Buradaki hayatın adaletsizliğini sorgularken konunun allaha falan gitmesi de doğal tabi. Ama lütfen şu din muhabbetini kapatalım çünkü fazlasıyla can sıkıcı bir konu. Umuyorum daha fazla bu muhabbeti sürdürmezsiniz siz de. Çünkü cevap vermeyeceğim, herkesin kendi düşüncesi/inancı, dolayısıyla çıkmaz bir nokta, dolasıyla tartışmak gereksiz ve sıkıcı.
nedennn..
konuyu siz açtınız hemde tüm üyeye neden eleştirme hakkımı elimden almaya çalışıyorsunuz.
siz şimdi çatır çatır yazacaksınız
herşeyi eleştireceksiniz bizde waooww bee düşünceye bak ne insanlar var bunları YARADAN yaratmış olamaz herkesi kötü yaratmişsa bu kesin uzaylıdır mi diyecegiz.

Tabi ki benim de kendimi kurtarabilmek adına bireysel planlarım var, hayata getirmeye çalışıyorum bunları. Fakat benim sefa sürdüğüm yerde başka canlıların hakları gaspedilip canları yakılıyor. Mesela bir haber görmüştüm geçenlerde, p***in biri bir köpeğin anüsünden inşaat silikonu sıkmış, hayvan ölmüş tabi acı çeke çeke... Böyle şeylerin yaşandığını bilmek kalp atışlarımı aksatıyor resmen. Acaba olgunlaşmaktan kastınız nedir? Benim de bir insan olarak olgunlaşma yani yetişkin birey davranışları edinme konusunda düşüncelerim var, ama olumlu yönde değiller. Bazı noktalarda çocuk cehaleti, bazı noktalarda ergen isyankarlığı yetişkinlerin sahip olduğu o kabul etmişlikten, çıkarcılıktan, vurdumduymazlıktan yeğ oluyor.

Hayvanlara yapilan akil almaz seyler, bunlarin aynisini bin beterini insanlara da yapanlar var.
Hic o konulara girmek istemiyorum. Iskence diye birsey var, türlü türlü tarikatlar var, akil almaz seyler var ve malesef olmaya da devam edecekler.
Ben iki evlat sahibiyim ve onlari koruma icgüdüsü beni nasil vahsi bir insana dönüstürebilir biliyorum.
Bazi ahlak ve saygi kurallarim degisiyor zamanla.
Savasmak zorunda olunca cicekler böcekler diyemiyor insan, sabirli olmak lazim fakat bunu da bazen beceremiyor insan.
Gayet ezik yumusak ve sevkatliyken öyle bir hale geldim ki dislerimle bir insanin yüzüne saldirabilirim hayatta kalmak icin.
Cok sey yasadim kendimce, ne mi yapiyorum kalabaliga karismiyorum.
Elestirdigim seyleri yapmiyorum, uzak yasiyorum bütün o pisliklerden.
Elimden geldigince.
Iyilige hala inaniyorum, bir gün bir yerde eminim karsilasacagim.

Mrb, siz baya bi dolmuşsunuz hayata karşı, yaşama karşı. Yazdıklarınızı sabırla okudum. İç içe geçmiş o kadar konu var ki hangisinden başlamalıyım sohbete bilmiyorum. Ama şöyle ince detaya girmeden hayata bakış açınıza biraz dokunmak istiyorum o kadar. Canım ben doğadaki her şeyin bir yaratılış amacı olduğuna inanıyorum ve olayları yorumlarken ona göre düşünüp bir kanıya varıyorum. Eğer sen ateistsen ki olabilirsin saygı duyarım, (bir çok arkadaşım vardır) o zaman hayata bakış açın biraz daha serbest olmalı. Hayatı doyasıya yaşamalı tüm zevkleri tatmalı kendini frenlememeli ve nirvanaya ulaşmalısın. Ama sen tam tersi kendini bir odaya kapatmış haberlerde, gazetelerde veya internette ne kadar kötü olumsuz olaylar varsa onlara odaklanmışsın. Unutma oralarda izlediğin olayların haber olabilmesi için kötülük şarttır. Yoksa o sitelerde iyi birşey bulamazsın. Bence biraz dış dünyaya açılman gerekiyor. Sadece kötülük değil iyiliğinde bu dünyada var olduğuna inanmalısın. Önce sevgi denen duyguyu birkaç kişide yaşamalısın (en azından kendi ailenden başlamalısın). Çok güzel bir duygudur inan.

İnsanların kötülüklerinden bahsetmişsin. Canlı canlı hayvanları para için yüzdüklerinden. Doğrudur bende izlemiştim. Tüylerim diken diken olmuştu. Veya insanların kendi ırklarına yaptıklarını izlemiştim kafa kesmeler filan. Aynısını hayvanlarda kendi ırklarına yapıyor vahşi yaşam adı altındaki belgesellerde arslanların geyiklere neler yaptıkları görüyoruz :))

Canım, demiştimya hani hayatı yorumlamak için bir düşünce yapısı içinde yorumlamak gerekir diye. İşte ben yorumlarken hep şu diyorum. Hayatta iyilik de vardır kötülük de. İnsanlar için de bu böyledir. İnsanın içinde iyilik de vardır kötülük de. Sen kötü olan tarafını bastırıp iyi olan tarafını gün yüzüne çıkarırsan o zaman mertebelerin en üzerine çıkmış bir varlık olursun. Ama kötü tarafını sergilersen o zaman da yeryüzündeki en aşağılık yaratık olursun. Önemli olan senin o kötü hislerine yenilmemen.

Gelelim seks konusuna. Doğadaki her canlı sahip olduğu özelliği, güzelliği göstermek ister. Örneğin bir çiçek hep açmak ve etrafa güzel kokular yaymak ister. Bir bülbül her zaman ötüp güzel sesler çıkarmak ister. Bir arı bal yapma yeteneğini kullanmak ister. Bir yarış atı bile koşmadan yaşayamaz çatlar hayvar. Yani demem o ki her canlı sahip olduğu yeteneği güzelliği göstermek, yaşamak ister. Bayanlar kendi güzelliklerini göstermek ister. Saçlarını tarar, kıyafetlerini güzel seçer, temiz olmak, mis kokular sürerek karşı cinsini etkilemek ister. Bunu da karşı cinsi etkilemek ve en önemli yeteneği olan doğurganlığını kullanmak için ister. Erkekler ise sahip oldukları doğurtkanlık özelliklerini kullanmak ister. Bunun için kadınları etkileyen güçlü yapısını kullanır. Kadınlar güzeldir ama zayıftır, erkekler güzel değildir ama güçlüdür. Birbirlerini tamamlarlar. Bazen insanlar bu özelliklerini kullanmak için aceleci olurlar veya iradelerini yenemezler. Şöförü olmayan araba gibi sapıtırlar. İşte senin gördüğün bu çirkinlikler bu söförsüz arabalar gibidir. Her tarafa zarar verirler.

Sana tavsiyem o odandan çık ve dünyanın, hayatın, yaşamın güzelliklerinin peşinden koş. Hayatta iyilik de vardır kötülük de vardır. Unutma bu hayat yarıya kadar su dolu bir bardak gibidir. Bardağa ne dolu diye bilirsin ne de boş. Ne tarafını görmek istersen o tarafını görürsün. Ne tarafında olmak istersen o tarafında olursun. Bardağın hep dolu tarafını görmen dileğiyle...

Mrb, siz baya bi dolmuşsunuz hayata karşı, yaşama karşı. Yazdıklarınızı sabırla okudum. İç içe geçmiş o kadar konu var ki hangisinden başlamalıyım sohbete bilmiyorum. Ama şöyle ince detaya girmeden hayata bakış açınıza biraz dokunmak istiyorum o kadar. Canım ben doğadaki her şeyin bir yaratılış amacı olduğuna inanıyorum ve olayları yorumlarken ona göre düşünüp bir kanıya varıyorum. Eğer sen ateistsen ki olabilirsin saygı duyarım, (bir çok arkadaşım vardır) o zaman hayata bakış açın biraz daha serbest olmalı. Hayatı doyasıya yaşamalı tüm zevkleri tatmalı kendini frenlememeli ve nirvanaya ulaşmalısın. Ama sen tam tersi kendini bir odaya kapatmış haberlerde, gazetelerde veya internette ne kadar kötü olumsuz olaylar varsa onlara odaklanmışsın. Unutma oralarda izlediğin olayların haber olabilmesi için kötülük şarttır. Yoksa o sitelerde iyi birşey bulamazsın. Bence biraz dış dünyaya açılman gerekiyor. Sadece kötülük değil iyiliğinde bu dünyada var olduğuna inanmalısın. Önce sevgi denen duyguyu birkaç kişide yaşamalısın (en azından kendi ailenden başlamalısın). Çok güzel bir duygudur inan.

İnsanların kötülüklerinden bahsetmişsin. Canlı canlı hayvanları para için yüzdüklerinden. Doğrudur bende izlemiştim. Tüylerim diken diken olmuştu. Veya insanların kendi ırklarına yaptıklarını izlemiştim kafa kesmeler filan. Aynısını hayvanlarda kendi ırklarına yapıyor vahşi yaşam adı altındaki belgesellerde arslanların geyiklere neler yaptıkları görüyoruz :))

Canım, demiştimya hani hayatı yorumlamak için bir düşünce yapısı içinde yorumlamak gerekir diye. İşte ben yorumlarken hep şu diyorum. Hayatta iyilik de vardır kötülük de. İnsanlar için de bu böyledir. İnsanın içinde iyilik de vardır kötülük de. Sen kötü olan tarafını bastırıp iyi olan tarafını gün yüzüne çıkarırsan o zaman mertebelerin en üzerine çıkmış bir varlık olursun. Ama kötü tarafını sergilersen o zaman da yeryüzündeki en aşağılık yaratık olursun. Önemli olan senin o kötü hislerine yenilmemen.

Gelelim seks konusuna. Doğadaki her canlı sahip olduğu özelliği, güzelliği göstermek ister. Örneğin bir çiçek hep açmak ve etrafa güzel kokular yaymak ister. Bir bülbül her zaman ötüp güzel sesler çıkarmak ister. Bir arı bal yapma yeteneğini kullanmak ister. Bir yarış atı bile koşmadan yaşayamaz çatlar hayvar. Yani demem o ki her canlı sahip olduğu yeteneği güzelliği göstermek, yaşamak ister. Bayanlar kendi güzelliklerini göstermek ister. Saçlarını tarar, kıyafetlerini güzel seçer, temiz olmak, mis kokular sürerek karşı cinsini etkilemek ister. Bunu da karşı cinsi etkilemek ve en önemli yeteneği olan doğurganlığını kullanmak için ister. Erkekler ise sahip oldukları doğurtkanlık özelliklerini kullanmak ister. Bunun için kadınları etkileyen güçlü yapısını kullanır. Kadınlar güzeldir ama zayıftır, erkekler güzel değildir ama güçlüdür. Birbirlerini tamamlarlar. Bazen insanlar bu özelliklerini kullanmak için aceleci olurlar veya iradelerini yenemezler. Şöförü olmayan araba gibi sapıtırlar. İşte senin gördüğün bu çirkinlikler bu söförsüz arabalar gibidir. Her tarafa zarar verirler.

Sana tavsiyem o odandan çık ve dünyanın, hayatın, yaşamın güzelliklerinin peşinden koş. Hayatta iyilik de vardır kötülük de vardır. Unutma bu hayat yarıya kadar su dolu bir bardak gibidir. Bardağa ne dolu diye bilirsin ne de boş. Ne tarafını görmek istersen o tarafını görürsün. Ne tarafında olmak istersen o tarafında olursun. Bardağın hep dolu tarafını görmen dileğiyle...
Tabi olumlu şeyler olduğunu biliyorum. Mesela şirin hayvanlar var. O kadar. Şirin hayvanlar dışında güzellik yok. Müzik de güzel tabi ama sıkıcı geliyo bir süre sonra. Ama ben bu başlıkta olumsuzluklardan, iğrençliklerden, can sıkıcı şeylerden dem vurmak istedim. Bu sebeple güzelliklerden bahsetmedim.

Hayvanlara yapılan işkenceler yada dunyada olup biten olaylar.Cocuga uzanan eller benimde ciddi anlamda canımı yakıyor ama siz insanlara karşı çok saldırgansınız bu davranışınız normal değil bence acı duyan insan bukadar saldirgan tavır sergilemesi beni ürküttü

Mal gibi yaşamak, pcde zevkten zevke koşmak, içinde nefret besleyip büyütmek dışında bu iğrençliklerle dolu dünyaya güzel nasıl bir katkınız var?

Bu kadar farkındalık sahibi birinin yaptığı en mükemmel şey oturduğu yerden düzene lanet okuyup herkesi intihara davet etmek öyle mi?

Güzelmiş :)

Nerden saldirsam diye acilmis,milleti gaza getirmeye yönelik bir konu... Siz dünyayı,inancı bırakın önce dilinizi bı düzeltin... Saygısızlık diz boyu...inanmamak tercihtir saygı toplumsal yaşamda zorunluluktur... Bilginize...

Duyar kasıp şakşak toplamaya çalışanlarsa bugün.. Esas siz bi bitmediniz:işsiz:
Kadinlara karsi bol kufur içeren konuna bi bak, oyle gelip milleti elestir sen bence..
Duyarlı bir insanım ne yapayım. Şakşuk toplamaya gelmedim, sadece duygularımı paylaşmak istedim. YASAH MI?
Bir önce ki konuda kadınlara saydıran üyemiz şimdide Allahın yaratığı dunyayı begenmıyor :deli:

Allah herkese akıl irade vermiş . Ama işte bazı ınsanlar senın gibi saçmalayabılıyor .

Ama görüyoruz ki rabbım çok sabırlı .
Haklısınız. Kadınları da sevmek gerek. Umarım sevilecek bir tarafını bulurum kadın cinsiyetinin.
Bir sen iyi, geri kalan herkes kötü düşüncesinde yazmışsın.
Bence sen o odadan dışarı çık.
Çıkıyorum odadan canım. Ama bakıyorum dışarda bir şey yok, geri dönüyorum.
Seni biraz ATEİST buldum. İlgi çekmeye gelmişsin belli.
Hepimiz ilgi çekmek istiyoruz aslında düşüncelerimizi paylaşarak. Başkası okusun, dinlesin istiyor oluşumuz ilgi çekme isteği sonuçta.

Her şeyi anladım da bütüüüüüüinnnnn bu yazıyı sonunda kadınlara olan nefretini kusacak şekilde bağlamanı anlamadım...
Neden kadınları küçümsüyorsun ki?
Dertlerinin seks ve çocuk yapmak olduğunu da nereden çıkardın? Hayatlarının %50sini bunu yapmak için süslenerek falan geçirdiklerini?
Sence sperm bulmak bir kadın için ne kadar zor olabilir?
Hangi Kadınlar onlar ayrıca? Senin problemlerinin bir çoğu dünyaya odandan ve sahip olduğun dar bakış açısıyla bakmakla alakalı... video izleyerek, senin tabirinle zevkten zevke koşup, ekşi sözlük falan okuyarak kendini geliştirmiyorsun.
Hayatında kaç resim sergisine gittin? Kaç mimari yapıyı anlamaya çalıştın? Kaç sanat müzesi gezsin? Estetik zevkini geliştirmek için ne yaptın? Hangi müzikleri dinliyorsun? Hiç operaya yada baleye gittin mi? Hiç klasik müzik dinletisinde bulundun mu? Her gün ücretsiz bin tane etkinlik oluyor büyükşehirde yasıyorsan... devlet tiyatroları 5-10 lira.. git bulunduğun şehrin turistik bir yeri varsa oraya, yabancılarla konuş, bir kendini geliştir, uluslararası seyahat eden insanalrın vizyonlarını gör.
Oturduğun yerde ah vah edeceğine git barınağa yardım et. Huzurevi ziyaret et. Hiç bir b.k yapmadan dünya iğreeençççç hepiniz kötüsünüz, ben saf ve iyiyim demek 13 yaş ergen tribi.
Senin saf ve iyi olman icraate dökülmeden odadan dışarı çıkmıyorsa bir kıymeti de Yok.
Saf ve iyi falan da değil, tembel, pesimist ve ergensin.

Bu topik içerisinde kin ve nefret barındırdığı, kötü üslup kullanıldığı için kapatılmıştır fakat her zaman ki gibi birkaç kelam yazayım.

Herkes iyi bir insan değildir ama tüm insanlıkta topyekün kötü değildir, tüm canlıları sevmek, ahlaklı, erdemli, iyi biri olmak hepimizin yapması gereken birşeydir lakin bazılarımız kötü olmayı seçer, kötüleri görüp tüm kadınları veya insanoğlunu toptan kötü ilan etmek haksızlık olur, hangimiz taciz, tecavüz, canlıların katliamını görünce sinirlenmiyor, sövmüyoruz ki?

Ama söverken herkesi aynı kefeye koymadığımız gibi kendimizden bahsederken insan, diğer canlılardan bahsederken mahluk dememeliyiz, kedi köpek tavşan mahluksa insan da mahluktur, zira mahluk yaratık demektir, yaratık da yaratılmış tüm canlılar demektir.

Diğer canlılara mahluk demek duyarlı olmayı değil bakış açısının ötekileştiren yüzünü gösterir.

İnsanoğlunun kötülüğünü ve nefretini ele alırken nefret kusmak da konunun cilvesi olsa gerek.

X