Hayattan umudu kesmis durumdayim

böyle şeyler kişinin istemesi ile düzeliyor. eğer insan istemiyorsa kocası, çocuğu, anası, babası kim ne derse desin yol alınmıyor.
Aynen öyle....Böyle dramdan beslenen insanlar var etrafına yazık.Konu sahibi kötü bı anneyim diyor doğru valla...Çok doğru...Çocuğu aldırmissin bile isteye şimdide diğer kızına yasattiklari...Valla ağır oldu ama öyle belki bu mesajı okur da kendine gelir ama yok sanmam çünkü acıdan besleniyo

Kizima guzel bir anne bulsun ne demek. Bence kimsenin oz annesinin yerini kimse tutamaz.diger durumlar cok istisna,,
tam tersi kiziniza sarilin,sizi kesinlikle anliyorum.Ama tedavi olun bence,,
Bazen inanin oyle dusunuyorum cunku esimde cok sorunlarimla ugrasti benim duzelmeye calisiyorum olmadikca diyorum ben neden varim ki hic bi ise yaramiyorum ara,ara geliyor bu dusunceler.psikiyatriye gittim psikologada gidiyorum suan basindayiz daha 2.seansim 10 gun sonra psikologla

Evet ben sizi yanlis anlamisim o zaman kusura bakmayin evet icimde o kadar cok suana kadar anlatadigim dertlerim var ki esim bile bilmez.kurtaja sebep olan psikolojimi bozan cok olaylar var.kurtajda cabasi oldu bebegimede cok uzuluyirum
Bebeği aldırmayıp kendiliğinden düşseydi de böyle olurdunuz hamilelik ve doğum belki geri dönülmez şeylere sebep olacaktı neden bakış açınızı değiştirmiyorsunuz? Doğumun sınırı yokki ilerde iyileşince yine olur

Diyorum ben iyim bu saatten sonra duzelmeliyim ama yine aklimda o dusunceker kurtaj bebegimin acisi.haklisiniz gun icinde cok duygu inis cikislarim oluyor simdi iyiysem bi saat sonra bebegime agliyorum bu gunler gecmeyecek duzelemem hissi geliyor kurtulamiyorum bu durumdan
Kendi kendinize başaramayabilirsiniz, olabilir. Doktorlar bunun için var. Geçecek. Olayları olduğu gibi görmeye başlayacaksınız.

Siz bu gebeliği sonlandırmadan önce de iyi degildiniz, bu gebelikten haberiniz olmadan önce de değildiniz, buna odaklanın olur mu? İçinde olduğunuz acının sebebi gebeliğinizi sonlandırmanız değil. Hatta tam tersi zaten sıkıntı ve acı içinde olduğunuz için gebeliğinizi sonlandırdınız. Bu halinizle o gebeliğin sağlıkla nihayete erip ermeyecegi bile belli degildi.

Yapılması gereken bi şeydi ki o yüzden eşiniz bile itiraz etmedi. Olması gerekiyordu, oldu. Bu yönünü görmeye çalışın olayın.

Emzirdigim icin ilaci 1 2 ay sonraya erteledik psikologa terapiye yonlendirdi 2.seansimiz 10 gun sonra
Bu durumda emzirmeyi kesin zira ruh haliniz çok karışık, sütünüzün kızınıza iyi geleceğinden emin değilim...
Diğer anlamadığım şey başka psikiyatrist nasıl olmaz? Siz bu durumdayken, şehirlerarası yasak yokken gerekirse fizana gidilir...acıların kadını gibi davranmak yerine derdinize çare arayın artık.

Aynen öyle....Böyle dramdan beslenen insanlar var etrafına yazık.Konu sahibi kötü bı anneyim diyor doğru valla...Çok doğru...Çocuğu aldırmissin bile isteye şimdide diğer kızına yasattiklari...Valla ağır oldu ama öyle belki bu mesajı okur da kendine gelir ama yok sanmam çünkü acıdan besleniyo
Zihnim alismis 1 saat iyiysem 3 saat icindeki skintilar beni kemiriyor keske anlayabilseniz keske elimde olsa evet cabalamak elimde ama tam cabalarken icime dusen bir ates bir umutsuzluk hali bunlar benim elimde degil

Kendi kendinize başaramayabilirsiniz, olabilir. Doktorlar bunun için var. Geçecek. Olayları olduğu gibi görmeye başlayacaksınız.

Siz bu gebeliği sonlandırmadan önce de iyi degildiniz, bu gebelikten haberiniz olmadan önce de değildiniz, buna odaklanın olur mu? İçinde olduğunuz acının sebebi gebeliğinizi sonlandırmanız değil. Hatta tam tersi zaten sıkıntı ve acı içinde olduğunuz için gebeliğinizi sonlandırdınız. Bu halinizle o gebeliğin sağlıkla nihayete erip ermeyecegi bile belli degildi.

Yapılması gereken bi şeydi ki o yüzden eşiniz bile itiraz etmedi. Olması gerekiyordu, oldu. Bu yönünü görmeye çalışın olur mu?
Saolun tesekkur ederim ugrasip uzunca yazmissiniz o kadar umutsuz oluyor ki insan bazen bi cumle bile umut oluyor

Bu durumda emzirmeyi kesin zira ruh haliniz çok karışık, sütünüzün kızınıza iyi geleceğinden emin değilim...
Diğer anlamadığım şey başka psikiyatrist nasıl olmaz? Siz bu durumdayken, şehirlerarası yasak yokken gerekirse fizana gidilir...acıların kadını gibi davranmak yerine derdinize çare arayın artık.
Psikiyatrist var fakat mesela cuma gittim pazartesi tekrar gittigimde o kisi yoktu baskasi vardi gorevlendirmesi varmis digerinin bulundugum sehir biraz mahrum.kizim dis cikarma doneminde emzirmeyide kesersem kendimi tam kotu hissederim dr tamam dedi o zamana kadar pskiloga yonlendirdi

Ilac kullanmadigin icin daha kotu oluyorsun..
Bebegin kac aylik.
Emzirirken ilac kullanan cok tanidigim var bu durumda seni ilacsiz birakmak dogru degil..
22 aylik bebegim canim ilac ben istemedim dr de tamam sana birkaiyorum demisti.sende benzerini atlatmistin hatirladigim kadariyla faydasi oldu mu ilaclarin sende

Bebeği aldırmayıp kendiliğinden düşseydi de böyle olurdunuz hamilelik ve doğum belki geri dönülmez şeylere sebep olacaktı neden bakış açınızı değiştirmiyorsunuz? Doğumun sınırı yokki ilerde iyileşince yine olur
Evet olurdum kotu bunu kabul ediyorum ama kendim aldirmanin agirligi daha bi zor ve atlatilmasi zor.haklisiniz farkindayim benim duzelmem gerek bazen beynine soz geciremiyirum suan umutlandim biraz ama bu postu acarken cok kotuydum duygu dalgalanmalarim cok oluyor gun icinde bi diyorum tamam yaoarim ben bi diyorum olmayacak ben duzelemem

Eksik dua ediyorsunuz.Ben ölseydım o yasasaydı dıosunuz.Demeyın.Takdiri ilahı
Haklisiniz bazen boyle buyuk konusmalarim cok oluyor.onu esimde soyledi mesela ben kurtaja cok karsi biriydim normalde bundan 1 bucuk ay once bi arkadasimla konustum onun arkadasi esinden bosaniyormus ve hamileymis cocugu aldiracakmis ben dedim ben olsam asla aldirmazdim bakardim esi olmasa ne olacak kiyilmaz kucucuk cana ve gunlerce aklimdan cikmadi uzuldum sonuc 20 gun sonra nerdeyse benim basima geldi 😢😢

Haklisiniz bazen boyle buyuk konusmalarim cok oluyor.onu esimde soyledi mesela ben kurtaja cok karsi biriydim normalde bundan 1 bucuk ay once bi arkadasimla konustum onun arkadasi esinden bosaniyormus ve hamileymis cocugu aldiracakmis ben dedim ben olsam asla aldirmazdim bakardim esi olmasa ne olacak kiyilmaz kucucuk cana ve gunlerce aklimdan cikmadi uzuldum sonuc 20 gun sonra nerdeyse benim basima geldi 😢😢
Canım benım sen ısteyerek mı aldırdım.Allaha güven .Ablamın ılk bebegı dış gebelık 2. Bebegıde 4 haftalıkken öldü .Ve dış gebelıkte tupu patladı .Ne olursun boyle dusunme.Ve bi psıkologa gıt lutfen .

Canım benım sen ısteyerek mı aldırdım.Allaha güven .Ablamın ılk bebegı dış gebelık 2. Bebegıde 4 haftalıkken öldü .Ve dış gebelıkte tupu patladı .Ne olursun boyle dusunme.Ve bi psıkologa gıt lutfen .
Evet isteyerek inanin isteyerek olmasi kotu yapan insani yoksa dersiniz hayirlisi buymus.psikolga gidiyorum saolun ablanizada gecmis olsun

Allah aşkına daha doğmamış bebeğini aldırdığı için yaşamak istemiyorum diyen evdeki evladının da böylece hakkına giren biri onu doğursaydı da hangi psikolojiyle büyütecekti? Sizin şu an 'her şeyin sorumlusu psikolojimin iyi olmamasıydı, bu nedenle bir hata yaptım (size göre), burdan sonrasında evdeki kızım için tedavi olmalıyım deyip silkelenmeniz lazım. Yoksa daha çok hata ve püşmanlık olur.

artık biz size yazmaktan yorulduk siz yorulmadınız. canım benim, artık bir şeyi yaşamışsın geçmiş. tamam bende kürtaja cok karsıyım, o an bir buhran yaşamışsın olmuş. Allah aşkına, hiç var olmayan bir bebeğe üzüleceğine yanı başındakine üzülsen belki harekete geçersin. insanlar böyle rahatsızlıklar icin başka şehiri bırak ülkelere bile gidiyor. kendine acı cektirmekten haz almıyorsan eğer yakın cevredeki sehirlere git özel bir terapi gör. insan doktor yokun bahanesine sığınmamalı. ben sadece uyku problemim icin 2 günde bir 1 bucuk saat yola gidiyordum. kolunuz bacağınız ağırmıyor ki doktor yok diyorsanız, siz tedavi olmak istiyorsanız her şeyi yaparsınız zaten. evde bir bebeğiniz var. ona baktığınızda onu görün, hiç olmamış bir bebeği değil. o an akli melekeleriniz yerinde değilmiş demek ki, lütfen ya

Sadece kurtaj degil ben zaten eskiden suregelen bisey oldugunu belirttim kurtajla beraber tam kotulendim .emzirme bitene kadar psikolog sonra ilac tedavisi baslayacak psikiytrist
Ben sadece kendinize bunu neden yaptım, nasıl yaptım demeyi bırakmanızı öneririm. Bir çocuğu daha kaldıracak pisikoloji de değilsiniz ki, bence bu şartlarda doğurmaniz hem kendinize hem de kızınıza haksızlık olurdu. Doğru bir karar vermişsiniz ve üzülmeyi bırakın. Bazen kötünün içinden iyisini seçmemiz gerekir.
Şuan yapmanız gereken neye takıntı yapıp uzulurseniz, bunun depresyon ile alakalı olduğunu telkin etmeniz. Yani daha çok kendize kızıp irdeleyip dibe batmamaniz gerekir. Kendinizi telkin edin bu normal değil, bu kadar abartmamaliyim, fazla üzülüyorum, çok depresif bakıyorum bunun sebebi gerçeğin bu olması değil benim depresyonda olmam şeklinde telkinlerde bulunun. Ne zaman ileri gitseniz kendinize dur deyin.

Sen olup gidersen su an yasayan kizinida oldurmus olucaksin annesiz yasamak ne kadar zor. Kurtaj olmussun olen bebeginin yasini tutuyorsun yok oldum bittim diyorsun mutsuzum diyorsun yasayan bebegini hic dusunmuyormusun peki. Su an elinde kanli canli bir evladin var o senin mutsuzlugunu bilmiyormu saniyorsun. Olan olmus artik kendini oldursen ne fayda evladin var su an sonucta o senin icin mutluluk sebebi nasil olmuyor. Kac yasina gelmis cocugunu kaybeden insanlar var onlar napsin. Unutamiyorum degil unutmak zorundasin yasamak zorundasin kizin icin sen olsen yerine gelen sanki ona iyi annemi olucak. Kocani gec o bulur birini mutlu olur belki evladin peki gelen kadin ne kadar anne olur ona.

X