Gebeliğe Hazırlık HAYIT TOHUMU

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Pembeyuvam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2020
1.554
787
28
Arkadaşlar aramızda hayıt tohumu kullanıp hamile kalan var mı be kullandıktan sonra ne kadar süre de hamile kaldınız ben dün başladım Allah’ın izniyle ilk ay kullanıp hamile kalan çok sizler de nasıl oldu ? ❤️

Arkadaşlar aramızda hayıt tohumu kullanıp hamile kalan var mı be kullandıktan sonra ne kadar süre de hamile kaldınız ben dün başladım Allah’ın izniyle ilk ay kullanıp hamile kalan çok sizler de nasıl oldu ? ❤️
Yumurta kalitesini arttırıyor o yüzden yumurtlamays kadar kullan Adetten itibaren yumurtlama görünce bırak bir de ovulasyon testi kullan takvime güvenme

Merhabalar, ben bu ay aktardan hayıt suyu alıp kullanmıstım
Bi şişe kadar
Adetten sonra başlamıstım, yumurtlama zamanlarıma denk geldi
Bitinnce devam etmedim
O mu yaptı bilmiyorum ama adetim 6 gün kadar gecikmeli oldu bu ay
Gecikme yaptığını pek okumamıştım burda aslında ama bende öyle bi etki yaptı sanırım

Merhabalar, ben bu ay aktardan hayıt suyu alıp kullanmıstım
Bi şişe kadar
Adetten sonra başlamıstım, yumurtlama zamanlarıma denk geldi
Bitinnce devam etmedim
O mu yaptı bilmiyorum ama adetim 6 gün kadar gecikmeli oldu bu ay
Gecikme yaptığını pek okumamıştım burda aslında ama bende öyle bi etki yaptı sanırım
Bende ilk kez bu ay hayıt tohumunun çayını yapıyorum ve inşallah rabbim tez zamanda bizlere evlat verir ❤️

Merhaba kızlar. Ben de deneyimimi paylaşayım. 1 yıldır deniyorduk fakat bu süreçte olmadı. Adetlerim çok düzensizleşti bu süreçte. Bu arada biri önceki ay olmak üzere 2 kere kimyasal oldu. Geçen ay adetin 2 günü soğan kürüne başladım. 15 gün kullandım. Bu süreçte epey kötü kasık ağrım oldu. Adetten 1 hafta sonra ovulasyon takibi yapmaya başladım fakat yumurtlama görmedim. Herhalde gecti dedim testi bıraktım. Soğan küründen birkaç gün sonra sabah akşam hayıt içmeye başladım. Onun 4 günüydü sanırım, önceki adetin de 26. 27. gününe denk geliyordu ovulasyon testi yaptım. Onda da amacım gebelik varsa onunla anlayayım diye ve koyu çıktı. Bir telaşla gebelik testi yaptım fakat negatifti. Ovulasyonun başladığını anladım. 3 gun takip ettim ve çatlamayı gördüm. Ve şu anda hamileyim bir aksilik olmazsa:) Hayıt kesinlikle yumurtlamayı düzenledi. Belki soğan kürünün arkasından kullanmak çok etki etti bilemiyorum. Nasip Allahtan ama kesinlikle hayitin vesile olduğunu düşünüyorum. Pcos yok bende.
Hayıt tohumunu normal karabiber degirmenine koydum her seferinde 1 tatlı kaşığı kadar çektim cok pratik oldu. Bu arada 1 tutam kadar da civan perçemi ekledim. Hayiti ovulasyondan sonra da 6 7 gün kadar daha kullandım. Insallah okuyan birine vesile olur.

Soğan kürünü denedim mahvoldum o yüzden onu kullanmam yasak malesef civanperçemi öylemi birlikte mi kullanılıyor acaba
Soğan prolaktini yükseltiyormuş diye biliyorum, hayıt da fsh hormonuyla ilgili sanırım. Eğer dokunduysa kullanmayın soğan bende de çok karin ağrısı yapmisti.
Canım merhaba hayıt ve civanperçemini nasıl kullandın acaba
Merhabalar, başka başlıktan alıntılamak yasak değildir umarım, orada yazmıştım kullandığım şeklini. İnsallah iyi gelir

Soğan prolaktini yükseltiyormuş diye biliyorum, hayıt da fsh hormonuyla ilgili sanırım. Eğer dokunduysa kullanmayın soğan bende de çok karin ağrısı yapmisti.

Merhabalar, başka başlıktan alıntılamak yasak değildir umarım, orada yazmıştım kullandığım şeklini. İnsallah iyi gelir
Bulamadım başlığınızı maalesef 🥺

Cnm ben bu ay kullandım adetim bittikten 2 gün sonra içmeye başladım yumurtlamaya kadar ve dün test yaptım rabbime şükürler olsun hamileyim

Ben yumurtlama zamanı meryemana otunu suya koydum ben ve eşim sabah akşam bir bardak ictik

Yumurta kalitesini arttırıyor o yüzden yumurtlamays kadar kullan Adetten itibaren yumurtlama görünce bırak bir de ovulasyon testi kullan takvime güvenme
Merhabalar bende testere dişli aslan pençesi kullandım yumurtlama gününden sonra bıraktım hamile kalabilirim diye . Bu ayda hayıt kullanmak istiyorum ama aktardan tanecikli aldım nasıl kullanmalıyım? Yumurtlamadan sonra kesin içmemeli miyim?

merhaba, hayırlı olsun sizin adınıza çok sevindim. Meryem ana otunu nasıl yaptınız hergün bir tane mi hazırladınız ve ne kadar beklettiniz? anlatabilir misiniz rica etsem
Cnm aktardan aldım gece yatmadan önce bir taneyi cam sürahinin içine koydum ustune dört bardak su ekledim sabah uyandığımda ac karnına ben ve eşim içtik akşam yine birer bardak içtik her gün taze yapman gerekiyo cnm bir taneyi bir kerelik kullanıyorsun cnm yumurtlama zamanı hem yumurtaligi calistiriyormus hemde spermleri hareketlendiydik kalitesini artırıyormuş insAllah faydasını görürsün cnm🤲🥰bu arada sağol cnm Rabbim isteyen herkese nasip etsin insAllah en hayırlı ve en kısa zamanda

Merhabalar bende testere dişli aslan pençesi kullandım yumurtlama gününden sonra bıraktım hamile kalabilirim diye . Bu ayda hayıt kullanmak istiyorum ama aktardan tanecikli aldım nasıl kullanmalıyım? Yumurtlamadan sonra kesin içmemeli miyim?
Bende hayit tohumda kullandım cnm tanecikli yapıda sabah akşam ac karnına bir tatlı kaşığı kadar hayit tohumunu kupaya koydum üstüne sıcak su ekledim 5 dk falan demlendisonra süzdüm içtim cnm tahmini yumurtlama zamanına kadar sonra yumurtlama günleri meryem ana otunu gece uyumadan önce cam sürahiye koydum üstüne 4 bardak su boşaldım sabah akşam ben ve eşim içtik çatlama olana kadar kullanın çatlamadan sonra birakin

merhaba, hayırlı olsun sizin adınıza çok sevindim. Meryem ana otunu nasıl yaptınız hergün bir tane mi hazırladınız ve ne kadar beklettiniz? anlatabilir misiniz rica etsem
Çatlama olana kadar kullan cnm sonrasında birakirsin

Bende hayit tohumda kullandım cnm tanecikli yapıda sabah akşam ac karnına bir tatlı kaşığı kadar hayit tohumunu kupaya koydum üstüne sıcak su ekledim 5 dk falan demlendisonra süzdüm içtim cnm tahmini yumurtlama zamanına kadar sonra yumurtlama günleri meryem ana otunu gece uyumadan önce cam sürahiye koydum üstüne 4 bardak su boşaldım sabah akşam ben ve eşim içtik çatlama olana kadar kullanın çatlamadan sonra birakin
Çok teşekkür ederim bu ay bunu uygularım bende. Normalde döngüm23 gün fsh8.92 çıktı testere dişli aslan pençesi içtim yumurtlamam 13. gün olduğu için muhtemelen döngüm 28 e uzadı bu ay😌 testere dişli aslan pençesi işe yaradı gibi geldi bat’a 5 gün var keşke hamile kalsam😃

X