Hayvan Sahiplendirme Sayfalarına Güvenmiyorum

Bulundugun yerde veterinerlere sor istersen. Tedavisi bitmiş bri hayvanı seve seve verirler.
Ben üniversitedeyken esya paylaşım sitesinde cins kedi ilanı gördüm . dünya para verip almışlar,büyüyüp sevimliligi azalınca ilan açmışlar. Oradan sahiplendim ilk kedimi. Onbir sene oldu, ama ev arkadaşımda kaldı okuldan sonra.
Şimdiki kedimi de hem haysev hem Kesmeşeker (insta) paylaşmıştı. Verilen numarayı aradım, hangi veterinerde olduğunu söylediler. Kutumla gittim aldım. Hiç de sorun yaşamadım
Kesmeşeker harika bir kadın . Bence onu ekle, onun sayfasında bulursun belki

Konu eski ama madem okudum ben de yazayım belki yeni gelenler görür. Kesmeşeker çok aktif bir de Zikrettin tüm ilanları paylaşıyor etiketlediğinizde. Bana yardımcı olmuştu sağolsun.

Konu eski ama madem okudum ben de yazayım belki yeni gelenler görür. Kesmeşeker çok aktif bir de Zikrettin tüm ilanları paylaşıyor etiketlediğinizde. Bana yardımcı olmuştu sağolsun.
Kesmeşeker harika bir kadın ya, Allah ondan razı olsun..benim kedimi de bulan, ameliyat ve kafes masraflarını karşılayan oydu 😇😇😇😇

Yaklaşık 10-15 kere hayvan sahiplenme niyetiyle bu sayfalarla iletişime geçmeye çalıştım. Hiçbir şekilde mesajımı okundu bile yapmıyorlar. Bir tanesinden olmadık sebeple net cevabı aldım. Yaşım ailem düzenim gelirim gayet yolunda ve kendisine açıkladım. En son şehir dışına gönderemeyiz dedi bahane olarak. Sayfalarında geziniyorum insanlara feryat figan isyan ediyorlar neden sahiplenmiyorsunuz diye, sahiplenmek isteyenin yüzüne bakmıyorlar. Ve tüm ilanlarında şehir dışına da göndeririz yeter ki yuvası olsun diyip asla oralı olmuyorlar. Bazı sahiplendirme sayfaları ilanı paylaşıp köpeğin sahibini etiketliyorlar ki onunla iletişime geçelim. Öyle sayfalardan zaten bir tane sahiplenmiştim hayvan sahibi etiketlenen sayfalarda. Bunlarda hiçbir şekilde etiket bilgi de yok, sayfanın kendisine yazıyorum bakmıyorlar bile yalvar yakar ettikleri hayvanlar için. Destek verin para gönderin diyip duruyorlar. Bazı güvenilir iyi kalpli sayfaları tenzih ediyorum. Özellikle yasaklı ırk sahiplendirenler çok suratsız. Böyle sayfalar yüzünden insanlara güvenim gitti. Yardıma muhtaç olanlar da bunlar yüzünden arada kaynıyor. Gidip para ödeyip cinsleri de alabilirdim. Özellikle yasak ırk istedim ki o garibanlara sahip çıkalım diye. Çok net söylüyorum, tamamen bahane uydurarak vermedi. Ben de gidip ücretini ödeyerek alıcam. Hayvansever adı altında asıl işkenceyi kendileri yapıyorlar o çocuklara. Şu kötü niyetlilerin olmadığı sektör yok.
Para istemeyen yok valla. Ben de çok araştırdım. Yedikule barınağın gitmek en güvenli çözüm sanki.

X