Hayvan sevmeyenler

içinizde varmı bilmiyorum ama varsada kusura bakmasınlar hiçyerimseniben
biz evde kopek besliyoruz ve cogu kişinin dilinden kurtulamıyoruz hayvanlarla kafayı bozmus insanlar onları muattap alıyorlar kendilerine sanırım :kızgın:..konu soyle bi arkadasım kopek beslenen eve melegin girmedigini soyledi ki mantıga sıgabilcek bir cumle degil bana gore Çok üzgünüm çoook bu tarz insanlar cevrede cok var hayvan sevmeyen besleyenlerede bi ton laf sayarlar '' ay bunun kılı ucar bilmemne yapar'',''ay yemektende kıl cıkar''
ama ne hikmetse her gelişlerinde yer içer giderler ....allahın yarattıgı her canlıyı sevebilmek herkesin harcı olmuyor heralde

Aynen Canım Biz aştık Artık Çok Komik Anılarımızda oldu çok güzelde oldu
1 yıl önce yeni evimize taşındık ' katlı üst katta balkonda kalıyordu apartmandada kedi besleyen ablamız var ve kedisi devamlı apartmanda geziyor ne evine alıyor nede dışarı koyuyor 2 aylıktı ozaman karşıdaki ırk bişey yapmadıktan sonra asla yapmaz dışarı çıkarken bilmeyerek açtım kapıyı shadow uçtu gitti aşşağıya kadın çığlık çığlığa aşşağıya indim ama kediyi bilmeyerek kediden canı yandı herhalde bi anda bağırmış
Shadow kedi ile oynuyor ama ona göre iri cüsseli olduğu için canını yakmış sonra kadına dedim ya içeri al kediyi yada dışarı altında kalacak lülülülülülü

yani kimse evine alıp koynuna sokmak Zorunda Değil
Kapının Önüne bi kap su Koy
Yada Çöpe atmaktan ise topla sokaktaki kediye-köpeğe ver yesin
Buda Hayvan Sevgisidir.

dogal ortamdan kastın bahce, sokaksa eger onuda yapıyoruz kedileri kopekleri beslerim ama onu yapmayan hatta yolda hasta kedi kopek gorunce bile bi lokma bişi verim yazıktır diyemeyen bana gore vicdansızlar cok kötükedihüso

benim yigenim bizde kaldıgı surede evimizde kedi vardı hiçbirsekilde hayvanın zararı olmadı hatta benim yigenimin hayvana zararı cok oldukaydirigubbakcemile3
birde su yabancılarda suna dikkat ediyorum filmlerde olsun nette gordugum kadar videolarda olsun hayvanlarla cocuklar evlerde hep içiçe demekki birsey olmuyormus diyorum oyasta hayvan sevgisini tattırıyorlar cocuklara cok guzel birsey akannehir

bencede çocuk büyütürken evde hayvan beslemek çocuğun gelişimi için önemli hatta öyle tatlı oluyolarki mesela labradorlar falan bebeğin sorumluluğunu üstleniyolar kendilerince
şimdiye kadar evde köpek beslemedim vakit ayıramam diye ama besleyen yakınlarımın evlerine gitmekten hiiiçte tiksinmedim aklıma bile gelmez açıkçası
umarım benimde evimde besliceğim zamanlar gelir..onların kendileri melek gibi zaten Şeniz

dogal ortamdan kastın bahce, sokaksa eger onuda yapıyoruz kedileri kopekleri beslerim ama onu yapmayan hatta yolda hasta kedi kopek gorunce bile bi lokma bişi verim yazıktır diyemeyen bana gore vicdansızlar cok kötükedihüso

benim yigenim bizde kaldıgı surede evimizde kedi vardı hiçbirsekilde hayvanın zararı olmadı hatta benim yigenimin hayvana zararı cok oldukaydirigubbakcemile3
birde su yabancılarda suna dikkat ediyorum filmlerde olsun nette gordugum kadar videolarda olsun hayvanlarla cocuklar evlerde hep içiçe demekki birsey olmuyormus diyorum oyasta hayvan sevgisini tattırıyorlar cocuklara cok guzel birsey akannehir

evet bahçeli evi olanlar besleyebilirler bence,
hatta benim de bahçeli evim olursa birgün doberman beslemek isterim..
evde beslemek kişinin bileceği bir iştir..
herkes aynı düşüncede olamaz,mesela ben hayatta evde hayvan beslemem,
sağlığa zararlı mı,yoksa yararlı mı tartışılır,
ama şunuda ifade etmek isterim,
hayvanlara yapılan eziyete şiddetle karşıyım...
bu dünyada, her canlının yaşamaya hakkı vardır diye düşünüyorum...
sevgiler...

ben evde kedi köpek beslenmesine karşıyım.bu hayvan sevmiyorum anlamına gelmez.bende evde kuş ve balık besledim ve çokda büyk haz aldım.

benim yan komşumun evinde bir kedisi vardı ve hergün sokaktaki kedilerede balkondan yiyecek atıyordu.balkondan bişey silkeleseler o kedinin bütün tüyleri camdan benim evime doluyordu.sokaktaki kediler benim evin giriş kapısını açık görseler evin çatısına çıkıyordu.kaç kere doğurdular tavan arasında.kedi yüzünden pireler bastı bütün evimi

ben kusura bakmayın ama iyice soğudum.millet sevdi ceremesini ben çektim.

ben evde kedi köpek beslenmesine karşıyım.bu hayvan sevmiyorum anlamına gelmez.bende evde kuş ve balık besledim ve çokda büyk haz aldım.

benim yan komşumun evinde bir kedisi vardı ve hergün sokaktaki kedilerede balkondan yiyecek atıyordu.balkondan bişey silkeleseler o kedinin bütün tüyleri camdan benim evime doluyordu.sokaktaki kediler benim evin giriş kapısını açık görseler evin çatısına çıkıyordu.kaç kere doğurdular tavan arasında.kedi yüzünden pireler bastı bütün evimi

ben kusura bakmayın ama iyice soğudum.millet sevdi ceremesini ben çektim.

evini piremi bastı :bbo:
hayvanlarda yasar onlar nasıl oldu yaakannehir

evini piremi bastı :bbo:
hayvanlarda yasar onlar nasıl oldu yaakannehir

beenim evim müstakil ev gibi.terasa geçmeden çatı arasında doğum yapmış sokak kedileri.pis oldukları içinde pireler önce tavan arasını,bençamaşır falan asmaya gidiyordum,benim üzerime gelenlerle de üreyip bütün eve yayıldı.bütün binayı defalarca ilaçlamak zorunda kaldım

anladım bizde bahcede cok beslemiştim kedi hatta 10 tane falan vardı a.s
ama oyle bi sorunumuz olmadı hiç neyse

Sadece evde besleyenler mi seviyor hayvanları,
ben buna katılmıyorum,
bende severim ama uzaktan,yaklaşamam bile,
evde beslemeye ,hele birde çocuğunuz varsa karşıyım ben ,
bahçeli eviniz olur,doğal ortamda beslersiniz,bu gayet normal,ama
evde düşünemiyorum bile...
sevmekle beslemeyi bir tutmayalım bence...
sevgiler...

aynen katılıyorummalkisalkisalkisalkisalkisalkis

kedi köpek beslenen eve melek girmeyeceğini düşünen insanlar onlarıda allah yaratmadımı.kendi ol dediğine böyle bir ayrım yaparmı.
kedi köpek beslenen evde yemek yenmez kıl tüy olur diyen insanlar evlerinde bu canlıları barındıranlar topak topak kıl tüymü yutuyor.
kendi fikrim şudurki hayvanı sevmeyen insan merhametsiz vicdan sahibi olmayan insandır. hayvan sevmeyen insan karşılıksız hiç bişey yapmayan insandır.
isteyen kızabilir istiyen üstüne alınabilir düşüncem buuuu...

kedi köpek beslenen eve melek girmeyeceğini düşünen insanlar onlarıda allah yaratmadımı.kendi ol dediğine böyle bir ayrım yaparmı.
kedi köpek beslenen evde yemek yenmez kıl tüy olur diyen insanlar evlerinde bu canlıları barındıranlar topak topak kıl tüymü yutuyor.
kendi fikrim şudurki hayvanı sevmeyen insan merhametsiz vicdan sahibi olmayan insandır. hayvan sevmeyen insan karşılıksız hiç bişey yapmayan insandır.
isteyen kızabilir istiyen üstüne alınabilir düşüncem buuuu...

valla biz yutuoz heralde a.s
hayvanın tuyu dokuluyor insanın sacı valla insanın sacından tuyunden daha tiksinirim akannehir:bbo:

evimde iki köpek besliyordum. evlenince birini anneme bıraktım. biride benimle yaşıyor. ikiside kocaman köpek. biri rott 7 yaşında biri golden 4 yaşında.. onlar benim herşeyim.hiçbir bakımlarını eksik etmem gözüm gibi bakarım. bulunduğumuz apartmanda bir tek bizde var köpüş. baştan tuhaf karşıladılar ama sorun yok.
zaten insanlarla çok konuşup görüşmeyi sevmem. evde köpek olunca gerksiz bir çok kişiden uzak olup kafanızı dinliyorsunuz en güzeli de bu:))

beyaz hocanın bir lafı vardı.. hayvan beslenen eve melek girmiyorsa alın hayvanları şeytanda girmez azrailde yaşarsınız asırlarca diye..:)

evde alanını kıaıtlayıp temizliğe ve hapına dikkat edildiği sürece hiçbir sorun yoktur.

köpeklerın we kedılerın tüyünden insanlara hıc bır zarar gelmez onların özel aşıları war tüğlerinin yutuldugu zaman zarar wermemesi için zaten ewınde haywan bakan ınsanlarda bu konuda bılınçlı oldukları ıcın bizler için kopeğin tugunu yutmuşum felan fılan hıc bır sorun teşkıl etmıyor hatta ben bagzen oğlumu swerken gırtlagımda tüğsünü hissedıyorum hemen bı bardak su içiyorum gıttı bıttı ama bu insan kılı wea saçı olsa heralde komalara gırerım kusmaktan hee köpeğimle aynı masada oturuyorum dıye ewımde beslıyorum dıyede ewım hıc pis degıl aksıne tertemız cunku oğlumun ewe hıc bır zararı yok tuwaletını gunde 2 sefer dışarı yapar ewe sağdese tuğü dokulur onu da günde 2 sefer elektrık süpürgenı açarsan hergun tozunu ws alırsan hiç bir problemı olmamıs olur aksıne haywan beslıyenlerın ewı daha temız oluyor cünkü daha bır dıkkat edıyorlar tüğe toza gelen gıden aa haywan beslıyo da ewı pis demesın dıye ewınde haywan beslemıyen kişierde ben cok nadır gördum gunde 2 kere süpürge acılsın hergun butun ew sılınsın we toz alınsın e tabı bu sılmek we toz almak bnnm için ama yerlerı oğlum için süpürüyorum yerler tüğ dolmasın dıye cünkü bnm olum terriyer oldgu ıcın bıraz fazla tuğlü

hayvanları severim fakat uzaktan dokunamam bile ama kıllarına zarar gelse içim yanar resmen. ama evde hayvan olayı bana ters. bahçeli evin olur bahçende beslersin ama evin içinde ben sevmiyorum her şeyin içindeler. halamın evde kedisi var çok kötü kokuyor ev. gittiğimiz zaman her taraf kıl oluyor. o yüzden çok nadir giderim.

evimde 1 tane kedim var. 9 aydır kedi değil ama insanlar beni bıktırdı

yok bebek olunca ne yapacaksın, onun tüyü kist yapar, evinize melek girmez..v.s.

inanın kedi aldıktan sonra daha titiz oldum. mutfağımın kapısı her zaman kapalıdır. eğer ki mutfağa girsin tezgahı çamaşır suyuyla temizlerim.

ama gelin görün ki insanlar çoğunlukla tüksinmeden edemiyor.

bende onlara diyorum ki kediler akşama kadar yalanıp kendilerini temizliyorlar, bazı insanlar gibi haftada 1 kere duş almıyorlar.

hayvanlar insanlar gibi camdan çöp atıp, yollara balgam atmadıkları için daha pis nedense !!!!

evimde 1 tane kedim var. 9 aydır kedi değil ama insanlar beni bıktırdı

yok bebek olunca ne yapacaksın, onun tüyü kist yapar, evinize melek girmez..v.s.

inanın kedi aldıktan sonra daha titiz oldum. mutfağımın kapısı her zaman kapalıdır. eğer ki mutfağa girsin tezgahı çamaşır suyuyla temizlerim.

ama gelin görün ki insanlar çoğunlukla tüksinmeden edemiyor.

bende onlara diyorum ki kediler akşama kadar yalanıp kendilerini temizliyorlar, bazı insanlar gibi haftada 1 kere duş almıyorlar.

hayvanlar insanlar gibi camdan çöp atıp, yollara balgam atmadıkları için daha pis nedense !!!!
bos wer arkdasım ya benım gıbı yap sende begenmıyen gelmesınde olsun bıtsın o ew onlarında ewı begenmıyen gelmez bukadar besıt ben her zmaan onu bılır onu soylerım bnm ewım de prıl pırıl oğlumda prılpırıl bn onu cok sewıyorum ıster mutfak masamda dolanır ısterse bnm le aynı tabaktan yer ıster ellerımı yıkar yemek yaparım ıster yıkmadan yparım istersem de ew bnm degıl mı salonun orta yerıne twaletını yaptırım ew bnm zewk bnm kımene kardesım bunu dusunen gelmesın ewıme bu kadar basıt bnce sende takılma ınsanlara arkdasım melek gırmezmıs ewe napım gırmesse gırmesın bnnm oğlum zaten bır melek ayrıca hiç umrumda değil oyle laflarsenınde umrunda olasın ayrıca cocuk olunca ne oluyomus ewde kedı köpek olsunca ben köpeklı bır ewde buyudum bnm çocuğumda öyle buyuyecek

bende sewfiyorum kedi köpek balık kuşşş
evimiz müstakil olduğu için kedi besleyebiliyorum rahatlıkla ama dairede sadece evin içinde olmaz diye düşünüyorumm
haycan sefmek sadece evinde beslemek değilkiii
işyerime geldiğimde bi kapa sürekli su koyarım yazın kavurucu sıvaklarında zavallıcıklar susuz bari kalmasın diyee su kaplarını koyduğum yere 1 köpek ve bikaç kedi alıştı gelip su içip gidiyorlarr
ofisin kapısının önüne sürekli bi kedi geliyor masum masum bakıyor aç bi hali vardı süt aldım bi ağacın kenarına koydum içti hayvan sevmek sadece evde beslemek değil

bende sewfiyorum kedi köpek balık kuşşş
evimiz müstakil olduğu için kedi besleyebiliyorum rahatlıkla ama dairede sadece evin içinde olmaz diye düşünüyorumm
haycan sefmek sadece evinde beslemek değilkiii
işyerime geldiğimde bi kapa sürekli su koyarım yazın kavurucu sıvaklarında zavallıcıklar susuz bari kalmasın diyee su kaplarını koyduğum yere 1 köpek ve bikaç kedi alıştı gelip su içip gidiyorlarr
ofisin kapısının önüne sürekli bi kedi geliyor masum masum bakıyor aç bi hali vardı süt aldım bi ağacın kenarına koydum içti hayvan sevmek sadece evde beslemek değil
o su we sut werdıgınız bebişler adına ben sıze teşekkur ederım bu mubarek gunde allah inşallah gönlünüze göre wersin onlar susuz cok zor durumda kalıyorlar eger sızın gıbı herkez yapsa ortada ne aclık ne susuzluk problemı kalmayacak ama malesef bızım toplumumz hiç duyarlı degıl bu konuya

X