Hayvan sevmeyenler

yani kimse evine alıp koynuna sokmak Zorunda Değil
Kapının Önüne bi kap su Koy
Yada Çöpe atmaktan ise topla sokaktaki kediye-köpeğe ver yesin
Buda Hayvan Sevgisidir.

kesinlikle katılıyorum... çöpe gidiceğine kedinin köpeğin midesine gitsin. elini sürme sevme ama taş da atma.. yani sevmesende saygı duy. nihayetinde Allahın yarattığı bir canlı...

birde en çok kızdığım şeylerden biri normalde çok fazla hayvan sevmez sokak köpeği der taşlar ama sahipli köpek görünce elindeki simitten bir parça koparıp yer mi severmi vereyim dedim diyerek yaklaşırlar deli olurum.
anında cevabım onu ben besliyorum sokakta bulduğumuz yiyecekler sokakdakilerin hakkı verin onu yinede bir köpeğe vereyim derim. ki kendü köpüşlerim de sokakta yiyecek bulsa yidirmem bıraktırım. diğer hayvanların hakkıdır.

ya benim babamın gozunu kopek ısırmıstı adamın goz kapagı yırtılmıstı... ama babam hatalıydı hayvan yemek yerken yaklasmıs yani buna ragmen bile bizim evimizde kopek var..
benimde kedicigim vardı hayvanı severken bi sıkmısımki :KK43: kurtulmak icin gozume tırnak attı:)
ama bunlara ragmen bile ben ölürüm kediler için... insanların yaptıgı kalleslikler dusunulunce bunlar hiçbirsey...
kedinlerine hiçbirsey yapmadıgı halde hayvanları sevmeyen onca insan var bende onları sevmiyorum

evde kedi oluyoda köpek olmuyo bence kokuyo yani köpeği istediğin kadar yıka yinede kokuyo benimde 10 aylık erkek rott um var bahçede bakıyoruz. hayvan sevmek güzel bakmak güzel ama sorumluluğu çok ağır ben bunu bilir bunu söylerim

ya benim babamın gozunu kopek ısırmıstı adamın goz kapagı yırtılmıstı... ama babam hatalıydı hayvan yemek yerken yaklasmıs yani buna ragmen bile bizim evimizde kopek var..
benimde kedicigim vardı hayvanı severken bi sıkmısımki :KK43: kurtulmak icin gozume tırnak attı:)
ama bunlara ragmen bile ben ölürüm kediler için... insanların yaptıgı kalleslikler dusunulunce bunlar hiçbirsey...
kedinlerine hiçbirsey yapmadıgı halde hayvanları sevmeyen onca insan var bende onları sevmiyorum
aynen katılıyorum haywan sewmıyen ınsanları bnde sewmem mümkünse cewremdende uzakta olsunlar hele haywanlara hor görürbakışlarla bakanlar yok muuuuuu onlara tek dedgım sey allhım bu mubarek gunde onları kım hor görüyor kım horluyorsa gor görunur hale düşürsün allaha hawale edıyorum her gece allaha duwa edıyorum her ezan okundugu wakıt allaha duwa edıyorum haywanları koru yarabbım dıye cunku haywanlar bnm için insanlardan daha degerlı bı haywan ıcın bın tane ınsanın kalbını krar canınıda yaka bılırım

kesinlikle katılıyorum... çöpe gidiceğine kedinin köpeğin midesine gitsin. elini sürme sevme ama taş da atma.. yani sevmesende saygı duy. nihayetinde Allahın yarattığı bir canlı...

birde en çok kızdığım şeylerden biri normalde çok fazla hayvan sevmez sokak köpeği der taşlar ama sahipli köpek görünce elindeki simitten bir parça koparıp yer mi severmi vereyim dedim diyerek yaklaşırlar deli olurum.
anında cevabım onu ben besliyorum sokakta bulduğumuz yiyecekler sokakdakilerin hakkı verin onu yinede bir köpeğe vereyim derim. ki kendü köpüşlerim de sokakta yiyecek bulsa yidirmem bıraktırım. diğer hayvanların hakkıdır.

Evet Sevmediğin herşeye Dünyada Saygı Duaymak Zorundasın
Genelde 2 köpeğimle beraber Maçkaya gideriz haftasonları hep sahipli köpekler vardır işte her ırk aklınıza ne gelir ise böyle bazı genç delikanlılarımız dediğin gibi elindekini vermek ister ısırır mı? Sever mi? AMaç kaleyi içten feth etmek direk tepkim eğer elindeki yiyeceği Köpek ile paylaşmak istiyorsan şu ileride 10 tane var böl 10a paylaş benim köpek Sahipli aç değil açıkta değil?
İnsan İçten yapmalı hiç bişey zor değil ki 1 poşete doldur ayırma yaa hepsini aynı poşete dök çöpe atacağın ekmeklerinide doğra ellerin nasır tutmaz bunu yaparak
Öyle aç ağzını koy bi köşeye köpeklerden de korkuyor isen

İnsan Oplunu anlamak Çok ZorBazen.

zaten dünya üzerindeki en vahşi yaratık insanlar mış daha ne beklıyoruzkı bız ınsanlardan ıstısnalar harıc

Biz de malesef hayvan sevmeyenlerden hatta hayvanlardan nefret eden insanlardan çok şikayetçiyiz.Kendimi bildim bileli evimizde kuş besliyoruz. opuyorumnanaktan
Bahçeli eve taşındığımızdan beri bahçemizden kedi eksik olmadı.:ecrin_bebek:Her gün onlara yiyecek bir şeyler veririz. Sağolsun dişi kediler de her yıl bahçemizde birkaç kez doğurur.kaydirigubbakcemile3
Ama bu 5 yıl öncesine kadar böyleydi. Komşumuz malesef her türlü hayvandan nefret ediyor.mafoldumben Hatta onlara zarar verebilecek şeyler yaptığı oluyor. Bahçesine bir zarar verdiklerini dahi görmedim. (gerçi aslında onun derdi bizimle ama kediler bahane oluyor.)Bu nedenle sürekli takışıyoruz. 5 yıl öncesinde de bahçemizdeki kediler teker teker kayboldu. Biz de bir daha bakamadık, bir daha kedi de gelmedi bhçeye!mafoldumbenAma bu yıl iki küçük yavru kedi geldi bahçemize. Biz de kıyamadık beslemeye başladık. 6 aydır besliyoruz o kedileri. Bana kalsa evde beslerim o kedileri. Ama ailem hayvanları çok sevmesine rağmen evde kedi köpek beslemiyoruz.Biz de bahçede bakıyoruz.
Uzun sözün kısası bir insan hayvanları sevmeyebilir ama onlara zarar verirse insanlıktan çıkmış olur.

Biz de malesef hayvan sevmeyenlerden hatta hayvanlardan nefret eden insanlardan çok şikayetçiyiz.Kendimi bildim bileli evimizde kuş besliyoruz. opuyorumnanaktan
Bahçeli eve taşındığımızdan beri bahçemizden kedi eksik olmadı.:ecrin_bebek:Her gün onlara yiyecek bir şeyler veririz. Sağolsun dişi kediler de her yıl bahçemizde birkaç kez doğurur.kaydirigubbakcemile3
Ama bu 5 yıl öncesine kadar böyleydi. Komşumuz malesef her türlü hayvandan nefret ediyor.mafoldumben Hatta onlara zarar verebilecek şeyler yaptığı oluyor. Bahçesine bir zarar verdiklerini dahi görmedim. (gerçi aslında onun derdi bizimle ama kediler bahane oluyor.)Bu nedenle sürekli takışıyoruz. 5 yıl öncesinde de bahçemizdeki kediler teker teker kayboldu. Biz de bir daha bakamadık, bir daha kedi de gelmedi bhçeye!mafoldumbenAma bu yıl iki küçük yavru kedi geldi bahçemize. Biz de kıyamadık beslemeye başladık. 6 aydır besliyoruz o kedileri. Bana kalsa evde beslerim o kedileri. Ama ailem hayvanları çok sevmesine rağmen evde kedi köpek beslemiyoruz.Biz de bahçede bakıyoruz.
Uzun sözün kısası bir insan hayvanları sevmeyebilir ama onlara zarar verirse insanlıktan çıkmış olur.
wallaha haywan sewmıyen ınsanları ben hıc sewmıyorum

evde kedi oluyoda köpek olmuyo bence kokuyo yani köpeği istediğin kadar yıka yinede kokuyo benimde 10 aylık erkek rott um var bahçede bakıyoruz. hayvan sevmek güzel bakmak güzel ama sorumluluğu çok ağır ben bunu bilir bunu söylerim

7 yaşında bir rottum 4 yaşında bir goldenim var evde bakıyorum. koku sorunum hiç yok hatta misler gibi kokuyor...
eğer kaliteli bir kuru mama kullanırsanız ve iyi bir köpek şampuanı köpeklr asla kokmaz. çünkü onların ter bezleri yoktur insanlar gibi terlemezler.

köpekleri eğitmek daha kolaydır. ve kediler gibi yükseğe atlayamazlar gezemezler (tezgah raf kitaplık kapı üzeri vb.)onlar kadar da özgür davranmazlar. o yüzden bence köpek beslemek çok daha rahat.yerimseniben

köpekleri eğitmek daha kolaydır. ve kediler gibi yükseğe atlayamazlar gezemezler (tezgah raf kitaplık kapı üzeri vb.)onlar kadar da özgür davranmazlar. o yüzden bence köpek beslemek çok daha rahat.yerimseniben

Bu konuda katılıyorum canım Kedi mi Rahat Köpek mi deseler kesinlikle Köpek daha rahat ama büyük ırk için diyorum küçükler yine her deliğe girebiliyorlar ama kedi kadar rahat değiller 2 hafta arkadaşımın kedisini misafir ettim çok sakindi o ama yine de odadan çıkartamadım bi yere girer de zarar görür diye 5 ayda kendim kedi baktım çıkmadığı yer yoktu temizlik yada iğrenmek falan değil ama bi bakıyorum mutfak tezgahında bi bakıyorum kapı üstünde Köpekte bu yok işte
ya yerde yada çekyattakaydirigubbakcemile3

7 yaşında bir rottum 4 yaşında bir goldenim var evde bakıyorum. koku sorunum hiç yok hatta misler gibi kokuyor...
eğer kaliteli bir kuru mama kullanırsanız ve iyi bir köpek şampuanı köpeklr asla kokmaz. çünkü onların ter bezleri yoktur insanlar gibi terlemezler.

bencede bnm de bırtane oğlum war fakat bır kere pis koktugunu görmedım dedgınız gıbı kalıtelı mama kalıtelı sampuan kullanıldıgı surece hıc bışeycık olmaz gercı bna göre hıc bır köpek pis kokmaz bnm burnum duymuyo onların kokularını nedense mis gibi gelıyorlar bana bnm oğlum pis kokmak yerıne mis gibi kadinlarkulubu.comkadinlarkulubu.comkadinlarkulubu.comkadinlarkulubu.comkadinlarkulubu.comkadinlarkulubu.comkadinlarkulubu.comkadinlarkulubu.com gıbıı kokuyo miiiss gbi kokuyo en kral parfume degısmem oğlumun kokusunu :nazar::1closedeyes:

Bu konuda katılıyorum canım Kedi mi Rahat Köpek mi deseler kesinlikle Köpek daha rahat ama büyük ırk için diyorum küçükler yine her deliğe girebiliyorlar ama kedi kadar rahat değiller 2 hafta arkadaşımın kedisini misafir ettim çok sakindi o ama yine de odadan çıkartamadım bi yere girer de zarar görür diye 5 ayda kendim kedi baktım çıkmadığı yer yoktu temizlik yada iğrenmek falan değil ama bi bakıyorum mutfak tezgahında bi bakıyorum kapı üstünde Köpekte bu yok işte
ya yerde yada çekyattakaydirigubbakcemile3

kedininde huyuna göre degişir benim kızım assla tezgahdı rafdı öyle şeyler bilmez yapmaz koca poposunu oynatmaz öyle adrenaline gelemez onun tek derdi eşimin terlikleriyle oynaşmak uyumak mama yemek yakında çişinide üşendiği için yapmıyacağından endişeliyim. ama 2 aylık yokdu onu buldugumda hep tepkilerimi aynı yöntemle verdim ilk başlarda anlaşamamışdık ama şimdi ona bakışım bile ne dediğimi anlatıyor

şimdi kızlar insanlar evlerinde istediği gibi yaşar.ister pislik içinde ister köpeklerle ve kedilerle.bu şekilde insanları küçük görmenizi kınıyorum.
bende hayvanları çok severim.evimde evcil hayvanlar besledim.ama öldüler ya da ayrılmak zorunda kaldım.çok üzüldüm.bir daha hiçbir hayvanla yakınlık kurmadım.

ayyy ben çok korkuyorum

sokakta köpek görsem yolumu değiştiriyorum

kuş civciv butürlerede el süremiyorum

eve balık aldık oğlumla birlikte hayvan sevgisini aşılayabilmek için

onun akvaryumunu temizlerken bile çok tedirgin oluyodum

ama evde köpek konusuna gelince bunu biz değil büyük hocalar söylüyo evin içinde olmaz diye

Lütfen kırıcı yorumlar yapmayalım,hayvan beslemekte,beslememekte tercih meselesidir.
Her iki durumda da saygı göstermek gerekir.
Bende hayvanları çok severim,evimde bahçemde sokakta nerde olursa olsun onlarla ilgilenmekten mutluluk duyuyorum,korkanlar,sevmeyenler olabilir,saygı duymak gerekir.
Evinde hayvan besleyenler ona göre hijyen kurallarına uygun davranıyorlardır,böyle düşünüyorum, bende zamanında evimde terrier cinsi köpek besledim,her aşısını yaptırır,tüylerini kestirirdim,korkan veya o olduğu için rahat edemeyen dostlarım geldiğinde onu bahçeye bağlardım ve onu her sevdiğimde mutlaka ellerimi iyice yıkardım çünkü zaten insanın kendi içi rahat etmiyor,üstelik köpeğimle kızım aynı evdeydi,kızıma hijyen bakımından hiçbir zararı olmadı,hamileliğimde de aynı şekilde.
Hayvanlar hakkındaki düşüncemiz ne olursa olsun birbirimize anlayış göstermemiz gerekir,yeter ki o ağzı var dili yok,masum hayvancıklara zarar vermeyelima.s

Hayvanlari seviorum.Ama ayni durumda korkuorumda.
Evimde beslemeye gelincede minik hayvanlari beslemek isterdim

kedininde huyuna göre degişir benim kızım assla tezgahdı rafdı öyle şeyler bilmez yapmaz koca poposunu oynatmaz öyle adrenaline gelemez onun tek derdi eşimin terlikleriyle oynaşmak uyumak mama yemek yakında çişinide üşendiği için yapmıyacağından endişeliyim. ama 2 aylık yokdu onu buldugumda hep tepkilerimi aynı yöntemle verdim ilk başlarda anlaşamamışdık ama şimdi ona bakışım bile ne dediğimi anlatıyor

Arkadaşım kedisi diye bahsettiğimde aynen böyle
ne kucağa gelir
ne kendisini sevdirir
Kızımız yürürken bile kararsız yürüsem mi yürümesem mi?kaydirigubbakcemile5
Bu bahsettiğim genel tüm kedilerin yaptığı oradan oraya zıplayan ama bahsettiğimiz gibi istisnalarda elbette var ama kaideyi bozmaz :eek:lmaz:

X