Hazır cevap kk kadınları yardımm m

jeehan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2017
2.351
1.644
Hanımlar selam,

Bi tık canımı sıkan bi konuyla geldim. Son zamanlarda altta saydığım şeyleri çok kafama takıyorum elimde olmadan.

1. İşyerinde müdür bana karşı çok saçma davranıyor ve kendimi savunsam bi dert, savunmasam bi dert. Bir ara çok fazla personel çıkmıştı ve onların işleri bize kalmıştı aradan baya zaman geçti ve yeni personeller alındı. İşlerimiz eskisi gibi oldu müdür benim arkamdan başka personellerin yanında jehan ne iş yapıyor ki, bence onun çok işi yok vs gibi bi şeyler demiş. (bunları diyince diğer personeller ve müdür yardımcısı jeehan bize de yardım ediyor vs diye savunmuş beni) İşler çokken yetişemiyorum diyince mesaiye kal diyordu mesai ücreti almadığımız halde, şimdi normal 1 kişilik iş yapınca az iş yapıyor oldum ajmsjdmdkdm
Mesaiye vaktinde başladığım halde bana saat 9-9 buçuktan önce mesaiye başlamıyorsun sabah kahveni içip haber okumadan mesaiye başlamıyosun 3 gündür izliyorum seni vs dedi. Ben bilgisayardan İnternete girmiyorum diyince de zaten görmedim onu görmedim dedi. Kendimi savunmaya devam edince bana yalancı mı diyorsun diye üsteledi. Beni bulunduğum yerde kamera vs yok izliyorum demesi tamamen yalan. Kahveyi de herkes mesai saatinde almasına rağmen bana mesaiden önce al diyor sjdmdjdnjd

Müdürü biraz da şefin doldurduğunu düşünüyorum kadın sürekli yalan söylüyor. Bize gün içinde gidin biraz hava alın diyor. biz aşağı inince de müdüre 1 saat öğle arası var neden o zaman gitmiyorlar diyor. Sonra müdür sigara içmeyenler aşağı inmesin diye bağırıyor. Sjdmjdmdkd haftada max 2 kere iniyoruz hatta çoğu zaman hiç inmiyoruz bile. Bu tarz çok şey oldu korona olup işe gidemedimiz dönem şef bizim arkamızdan hiç çalışmıyorlar hep konuşuyorlar diye müdüre şikayet etmiş sjdmdjndj ki asla böyle bi şey yoktu.

Kendimi malesef sürekli diken üstünde hissediyorum müdür sürekli izliyor. Aşırı saçma şeyler için bile laf yediğim oluyor ve sıkıldım. Geçen bi evrağı 2 kez zımbaladığım için müdür yardımcısı bi de smmm stajyeri olacak diye söylenmiş. Şaka gibi ya valla şaka gibi.

Müdür yardımcısı bizim lambur lumbur bi kadın malesef. Saçma sapan konuşup bizden de o türde bi tepki görünce kavga etmeye başlar. Bana sürekli başkalarının yanında evde kaldın diyor. Asla ağzımdan evlenmek istiyorum diye bi şey çıkmadı. Ki hepsinden geçtim 26 yaşımdayım daha.(50 yaşında da bekar olabilirim, kime ne?) Spora gidiyorum koca bulmak için gidiyorsun diyor diğer personellerin yanında, gözlük takıyorum hem gözlerin görmüyor hem evde kaldın diyor sjdmdjdnjd sürekli seninle kim evlensin diyor. Bana sürekli 35 yaşında duruyorsun diye laf sokmaya çalışıyor. Ben de 26 yaşında olduğumu söyleyince unutuyorum canım ben diye kıvırıyor. ya başta güldüm geçtim ama sürekli başlarının da yanında böyle "şaka" yapmasına aşırı sinir olmaya başladım. Ben bu kadını nasıl susturucam.

Bu hazircevaplik bir durum değil bu karakterinizle ilgili bir durum...

Tavrınız konuşmanız uslubunuz tam yerinde ve zamanında olmalı ki böyle şeyler ya hiç yaşanmamalı, ya da yaşansa dahi lafı gediğine koymalı.

Burda laf sokmalık bir durum görmüyorum. Müdür yardımcısı terbiyesiz ve saygısız biri haddini ve yerini açmış gitmiş. Düzgünce

... hanım burası bir işyeri ben de iş arkadaşınızım. Buraya özel hayat konuşmaya gelmiyoruz, söylediğiniz şeyler zaten ayrıca uygunsuz ve yersiz. İşte sadece iş konuşmak istiyorum, lütfen kişisel sınırlara girmeyin.

Bu kadar.

Size sürekli laf getirene de güvenmeyin bence ben manipülasyon izlenimi aldım. Dar dönemde çıkarılmaya bir çaşışansanız size oynuyor olabilirler.

(bunları diyince diğer personeller ve müdür yardımcısı jeehan bize de yardım ediyor vs diye savunmuş beni)

Müdürü biraz da şefin doldurduğunu düşünüyorum kadın sürekli yalan söylüyor.
Direkt kıskanıyor ama sadece zayıf bekar vb şeyleri değil bana bilinçli soruyor gibi geldi sizin işinizde evli olanı pek istemezler saatler vb malum oradan vuruyor uyanık. Sizde stajım bitirmeden böyle şeyler düşünmüyorum hem daha gencim yolun uzun deyin. Bir daha size bir şey demez merak etmeyin. Başkalarının yanında size laf söylemesi sizi küçültmüyor işte insanlar onun kıskanç falan olduğunu düşünür. Ben olsam takmazdım. Siz patronla aranızı iyi tutun müdürün bir çıkarı vardır kesin sizi rakip bile görebilir olur olur ilerisini düşünüyordur.
Bana sürekli başkalarının yanında evde kaldın diyor. Asla ağzımdan evlenmek istiyorum diye bi şey çıkmadı. Ki hepsinden geçtim 26 yaşımdayım daha.(50 yaşında da bekar olabilirim, kime ne?) Spora gidiyorum koca bulmak için gidiyorsun diyor diğer personellerin yanında, gözlük takıyorum hem gözlerin görmüyor hem evde kaldın diyor sjdmdjdnjd sürekli seninle kim evlensin diyor. Bana sürekli 35 yaşında duruyorsun diye laf sokmaya çalışıyor. Ben de 26 yaşında olduğumu söyleyince unutuyorum canım ben diye kıvırıyor. ya başta güldüm geçtim ama sürekli başlarının da yanında böyle "şaka" yapmasına aşırı sinir olmaya başladım
Saygınızı asla kaybetmeyin. Ama kendinizi de ezdirmeyin stajını 3 yıl değil miydi zaten ne kadar kaldı?

Çok fazla muhatap olmamanızı tavsiye ederim. Benim stajyerlik durumunu geçtim. Bitmesine ragmen bile eski konumdan bilinir, kıdemlisi kıdemsizi ugrasıyordu. Başka stajyer var mı bilmem ama yoksa bundan dolayı da ugrasabilirler. Sabretmeniz, işinize bakmanız kafi bence bu dönem için.

Ne şeyler ya...
yok mu sinir olduğu bir durum onu yap sende,ne bilim bir laf bir hareket

Ne şeyler ya...
yok mu sinir olduğu bir durum onu yap sende,ne bilim bir laf bir hareket

Ay kimseyi çekemeyen birisi birine bi çiçek gelse başına gidip kocasının fi tarihinde aldığı çiçeği gösteriyor ahsnsjdnjd valla sinir olduğu şey çok ama yapınca fazla kırıcı olurum diye yapmak istemedim. Mesela kocası aşırı ilgisiz sürekli bundan yakınıyor ama bundan laf sokunca fazla kırıcı geldi

Ay kimseyi çekemeyen birisi birine bi çiçek gelse başına gidip kocasının fi tarihinde aldığı çiçeği gösteriyor ahsnsjdnjd valla sinir olduğu şey çok ama yapınca fazla kırıcı olurum diye yapmak istemedim. Mesela kocası aşırı ilgisiz sürekli bundan yakınıyor ama bundan laf sokunca fazla kırıcı geldi
Aslında tam hak ettiği de...neyse
Özel hayatım irdelenmese sevinirim gibilerinden konuş,baktın anlamıyor
'ilgisizlik çekeceğime evde kalırim daha iyi' de,hani en kibarı bu olur 😁

Hanımlar selam,

Bi tık canımı sıkan bi konuyla geldim. Son zamanlarda altta saydığım şeyleri çok kafama takıyorum elimde olmadan.

1. İşyerinde müdür bana karşı çok saçma davranıyor ve kendimi savunsam bi dert, savunmasam bi dert. Bir ara çok fazla personel çıkmıştı ve onların işleri bize kalmıştı aradan baya zaman geçti ve yeni personeller alındı. İşlerimiz eskisi gibi oldu müdür benim arkamdan başka personellerin yanında jehan ne iş yapıyor ki, bence onun çok işi yok vs gibi bi şeyler demiş. (bunları diyince diğer personeller ve müdür yardımcısı jeehan bize de yardım ediyor vs diye savunmuş beni) İşler çokken yetişemiyorum diyince mesaiye kal diyordu mesai ücreti almadığımız halde, şimdi normal 1 kişilik iş yapınca az iş yapıyor oldum ajmsjdmdkdm
Mesaiye vaktinde başladığım halde bana saat 9-9 buçuktan önce mesaiye başlamıyorsun sabah kahveni içip haber okumadan mesaiye başlamıyosun 3 gündür izliyorum seni vs dedi. Ben bilgisayardan İnternete girmiyorum diyince de zaten görmedim onu görmedim dedi. Kendimi savunmaya devam edince bana yalancı mı diyorsun diye üsteledi. Beni bulunduğum yerde kamera vs yok izliyorum demesi tamamen yalan. Kahveyi de herkes mesai saatinde almasına rağmen bana mesaiden önce al diyor sjdmdjdnjd

Müdürü biraz da şefin doldurduğunu düşünüyorum kadın sürekli yalan söylüyor. Bize gün içinde gidin biraz hava alın diyor. biz aşağı inince de müdüre 1 saat öğle arası var neden o zaman gitmiyorlar diyor. Sonra müdür sigara içmeyenler aşağı inmesin diye bağırıyor. Sjdmjdmdkd haftada max 2 kere iniyoruz hatta çoğu zaman hiç inmiyoruz bile. Bu tarz çok şey oldu korona olup işe gidemedimiz dönem şef bizim arkamızdan hiç çalışmıyorlar hep konuşuyorlar diye müdüre şikayet etmiş sjdmdjndj ki asla böyle bi şey yoktu.

Kendimi malesef sürekli diken üstünde hissediyorum müdür sürekli izliyor. Aşırı saçma şeyler için bile laf yediğim oluyor ve sıkıldım. Geçen bi evrağı 2 kez zımbaladığım için müdür yardımcısı bi de smmm stajyeri olacak diye söylenmiş. Şaka gibi ya valla şaka gibi.

Müdür yardımcısı bizim lambur lumbur bi kadın malesef. Saçma sapan konuşup bizden de o türde bi tepki görünce kavga etmeye başlar. Bana sürekli başkalarının yanında evde kaldın diyor. Asla ağzımdan evlenmek istiyorum diye bi şey çıkmadı. Ki hepsinden geçtim 26 yaşımdayım daha.(50 yaşında da bekar olabilirim, kime ne?) Spora gidiyorum koca bulmak için gidiyorsun diyor diğer personellerin yanında, gözlük takıyorum hem gözlerin görmüyor hem evde kaldın diyor sjdmdjdnjd sürekli seninle kim evlensin diyor. Bana sürekli 35 yaşında duruyorsun diye laf sokmaya çalışıyor. Ben de 26 yaşında olduğumu söyleyince unutuyorum canım ben diye kıvırıyor. ya başta güldüm geçtim ama sürekli başlarının da yanında böyle "şaka" yapmasına aşırı sinir olmaya başladım. Ben bu kadını nasıl susturucam.
Bunun adı mobbing. Bu kişiler düzelmezler. Benim bir arkadaşım psikolojik tedavi görüyor bu yüzden bakın sağlığınız gider

O zaman diyeceksiniz ki

sizin o şaaaaahhhhhhhhane evliliğinizden bana da kısmet olur inşallah ehehehhe

Mobing uyguluyorlar size,bence eğer besgenmiyorsaniz isimi çıkarabilirsiniz diyin.(Tazminatim için çıkmıyorum mesaji verirsiniz böylelikle)..Kac yillik elemansiniz bilgim yok ama başka bir is bulma ve cikma imkanınız varsa mobingi hukuka uygun sekilde ispatlayin.Muhtemelen kurumsal bir yer de degil mesai ucretinizi vermedigine gore..Aciklari neler varsa ihtar cekip ya anlasip hakkiniz olan parayi alabilirsiniz ya da uzlaşamazsanız mahkeme sürer..

Benim sürücü kursundaki (erkek) öğretmende bana seni kim alır ki, dedi. Bende sen bile alan olduysa beni 90 yaşında bile alan olur, merak etme sen dedim. Sonra lafı kıvırdı falan.
Bir daha konuyu açmadı.

Bu konuda yarası olan çok kadın var.
Neden yara oluşur, onu da bilmiyorum.
50 yaşında da evlenmemiş olsa insan, kime ne?!

Stajınızın bitmesine ne kadar zaman var bilmiyorum ama bu kişilerin üstünde mobing yaşıyorum diyerek baş vurabileceğiniz bir bölüm veya kişi var mı? Varsa kendilerine aktarın bu durumları.

Hiç bir şey yapamıyorsanız inatlaşıyor konumuna düşmeyin, görevlerinizi eksiksiz yapmaya devam edin. Ama o kendini bilmez hadsiz kadının o tür saçma sözlerine asla sessiz kalmayın. "Özel hayatım hakkında yorum yapamazsınız, lütfen şahsi düşüncelerinizi kendinize saklayın!. demeyi ihmal etmeyin

Hanımlar selam,

Allah yardımciniz olsun müdürünüzü dolduran her hareketinizi anlatan biri var ondan böyle oluyor müdür yrd şef sizi çekemiyor ugrasiyor malesef müdür yardımcınız bayan mi bu arada?

O kadın yaşınızla, medeni durumunuzla dalga geçtiğinde “bunu niye dert ettiniz ki” diyemiyor musunuz?
Müdüre ve yardımcısına karşı kendinizi ezdirmeyin. Gerekirse bu yaptığınıza mobbing denir, lütfen dikkatli olun diye uyarın, bu sizin hakkınız. İş yerinde düzgün çalışan birinin huzurunu böyle kaçıramamalılar.

Bu da şiddetin başka bir türü işte ve aslında tehlikeli. Mental sağlığınızla oynanıyor. Staj ne kadar kaldı azsa sabredin ama diğer türlü konuşun edin yani sessiz kalmayın

Burda laf sokmalık bir durum görmüyorum. Müdür yardımcısı terbiyesiz ve saygısız biri haddini ve yerini açmış gitmiş. Düzgünce

... hanım burası bir işyeri ben de iş arkadaşınızım. Buraya özel hayat konuşmaya gelmiyoruz, söylediğiniz şeyler zaten ayrıca uygunsuz ve yersiz. İşte sadece iş konuşmak istiyorum, lütfen kişisel sınırlara girmeyin.

Bu kadar.

Daha önce bu kadar resmi olmasa da bu tarz bi şey dediğimde insanlara zaaflarını belli etme, yaşını unutuyorum vs gibi bi şeyler demişti. Asla anlayacak birisi değil malesef

Size sürekli laf getirene de güvenmeyin bence ben manipülasyon izlenimi aldım. Dar dönemde çıkarılmaya bir çaşışansanız size oynuyor olabilirler.

Direkt kıskanıyor ama sadece zayıf bekar vb şeyleri değil bana bilinçli soruyor gibi geldi sizin işinizde evli olanı pek istemezler saatler vb malum oradan vuruyor uyanık. Sizde stajım bitirmeden böyle şeyler düşünmüyorum hem daha gencim yolun uzun deyin. Bir daha size bir şey demez merak etmeyin. Başkalarının yanında size laf söylemesi sizi küçültmüyor işte insanlar onun kıskanç falan olduğunu düşünür. Ben olsam takmazdım. Siz patronla aranızı iyi tutun müdürün bir çıkarı vardır kesin sizi rakip bile görebilir olur olur ilerisini düşünüyordur.

Saygınızı asla kaybetmeyin. Ama kendinizi de ezdirmeyin stajını 3 yıl değil miydi zaten ne kadar kaldı?

Başlarda kendimi çok ezdirdim, elimde olmadan birisi bi laf edince direkt ağlamaya başlıyordum. Ama şimdi eskiye göre kendimi daha çok savunuyorum.

Tüm stajı burda bitirmeyi düşünmüyorum iş arayışındayım düzgün bi şey bulunca çıkıcam :)

X