Gebeliğe Hazırlık Haziran ve Temmuz ayı Tüp Bebek Tedavisi Yapacaklar 🍀💉💊🔬

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Hayir cevap vermediniz sorun degil zaten adet oldum gelecek ay 18. Gunde randevu alip gideceğim tekrar : )
Cok ozur dilerim. Ben not aldim arastirdim dönmemisim sonra. Biraz uykusuz ve dalgin oldum.
Endometriosis baskilamasinda iki temel yontem var. Doktorunuz hipofiz bezinizdeki hormon üretimine mudahale ederek bu dokunun hamilelige engel olacak sekilde uyarilmasini engelleyecek. Ben bu yolla basarili gebelik elde eden cok kadin tanıyorum. Askin Arici sanirim o da bu sekilde baskilandi ve hamile kaldi.

Endometriosiste en yorucu surec transfer icin dogru zamani beklemenin yarattigi psikoloji oluyor. Baskilama sonrasi doktorunuz hemen transfer demeyebilir 3 ay bekleyebilirsiniz. O surecte moralinizi saglam tutun. Tedavinizin guzel haberlerini bekliyorum.

Cok ozur dilerim. Ben not aldim arastirdim dönmemisim sonra. Biraz uykusuz ve dalgin oldum.
Endometriosis baskilamasinda iki temel yontem var. Doktorunuz hipofiz bezinizdeki hormon üretimine mudahale ederek bu dokunun hamilelige engel olacak sekilde uyarilmasini engelleyecek. Ben bu yolla basarili gebelik elde eden cok kadin tanıyorum. Askin Arici sanirim o da bu sekilde baskilandi ve hamile kaldi.

Endometriosiste en yorucu surec transfer icin dogru zamani beklemenin yarattigi psikoloji oluyor. Baskilama sonrasi doktorunuz hemen transfer demeyebilir 3 ay bekleyebilirsiniz. O surecte moralinizi saglam tutun. Tedavinizin guzel haberlerini bekliyorum.
Estağfurullah ne özrü 😊

Yani bu iğne yumurtalarla alakali değil bahsettiginiz sekilde oylemi?
Adet gunumu yanlis hesapladigim için randevuyu iptal ettik, bu adetimin 18. Gununde gel dedi doktorum.

Doktorum bu yöntemin pek yaygın olmadığını pek recete edilmediğini soylemisti zaten recetesiz onermisti bize alin diye.
Ayrica bunun burun spreyide varmis belirli saatlerde kullaniliyormis ama igne daha garanti dedi.
Guzel haberler vermek nasip olur inşallah

Çok teşekkür ederim zahmete girip arastirmissiniz birde🙏

Dozunuz günlük kaç ki ?
Maalesef ilaclar pahali turkiyedeki fiyatini bilmiyorm ama burda da pahalı
Valla daha başlamadım gonal-f ile 4 defa tüp bebek denedim.Bir düşük bir kimyaaal oldu ve sadece 1 embriyo 5. Güne gidiyor .Hoca dedi ki bu ilacın başarı oranı yüksek bence bu ilacı kullanalım belki daha iyi embriyolar olur diye .Açıkçask ne kadar kaç kutu kullanacak bilmiyorum

Valla daha başlamadım gonal-f ile 4 defa tüp bebek denedim.Bir düşük bir kimyaaal oldu ve sadece 1 embriyo 5. Güne gidiyor .Hoca dedi ki bu ilacın başarı oranı yüksek bence bu ilacı kullanalım belki daha iyi embriyolar olur diye .Açıkçask ne kadar kaç kutu kullanacak bilmiyorum
Tedavinin plan cizelgesini vermedi mi ilginc 🤔
5. Günde neden diretiyor ki 3. Gun embriyosu da transfer edilebilir zaten defalarca denemissiniz

Tedavinin plan cizelgesini vermedi mi ilginc 🤔
5. Günde neden diretiyor ki 3. Gun embriyosu da transfer edilebilir zaten defalarca denemissiniz
Bizim erkek faktörü var ondan görmek istiyor çünkü zaten 3. Gidiyor mesela 10 yumurtan 5. 3. Güne gitti 4. Gün elimizde bir tane kaldı elemek için Yani .Kimyasal düşük yaptım bilmiyorum genetiğe gideceğim

Estağfurullah ne özrü 😊

Yani bu iğne yumurtalarla alakali değil bahsettiginiz sekilde oylemi?
Adet gunumu yanlis hesapladigim için randevuyu iptal ettik, bu adetimin 18. Gununde gel dedi doktorum.

Doktorum bu yöntemin pek yaygın olmadığını pek recete edilmediğini soylemisti zaten recetesiz onermisti bize alin diye.
Ayrica bunun burun spreyide varmis belirli saatlerde kullaniliyormis ama igne daha garanti dedi.
Guzel haberler vermek nasip olur inşallah

Çok teşekkür ederim zahmete girip arastirmissiniz birde🙏
Etken maddesi uzerinden tekrar baktim, evet bu hormonlarinizi bir sure baskilamak uzere uretilmis. Turkiyede kullanılan bir yontem acikcasi ama Almanya'daki tup bebek sureclerini de cok bilmiyorum belki de onlarda cok yaygin degil.

Ara rapor 😄:
Sonunda 32+1 olduk biz :)) Cook fazla bir vaktimiz kalmadi sanki, 35 gibi gelirler bence, bakalim hayirlisi...
Doktorlarim 34u gececegime inandigi icin proaktif olarak ciger gelistirici vurmadik, tedbiren rahim agzinin ani kisalmamasi icin sedanter yasama devam (31mm dolayindayiz)....
32 hafta boyunca ikiz gebelikte aldigim toplam kilo 4300gr, bebekler 2000+1900gr dolaylarinda. Biraz kordondan kolye yapmayi seven bir minik harici sıkinti gorunmuyor simdilik.

ilaclar: Multivitamin(pregnavit), kalsiyum, Demir (osende), d vitamini ve gunde 2 kez magnezyum devam. (Standart suda eriyen formun seker duzeyimi olumsuz etkiledigini fark ettigimden beri magnezyum sitrat sachet kullaniyorum daha memnunum)

Bavullar 2 haftadir arabada bekliyor, 20li haftalarda yapabiliyorken odalar esyalar herseyi hazirlamistim. Gunumuzu bekliyoruz. Bizde ahval boyle💚
Son yazdigim mesajin ertesi gecesi :)) 32+2'de yavrular geldiler. Usg olcumu dogru cikti kilolar 1900kusur oldu. 26 gunluk yogun bakim maceramizin ardindan evimizdeyiz, dun 3 aylik oldular. Tup bebek yolculugunun sonuna premature ikiz anneligi tecrubemi de ekleyerek 3 cocuk buyutmeye calisiyorum.
Yat kalk emzir doyur gaz cikar giydir yika, sut sag biberon yika vb diye geciyor gunler. Vakit bulursam bilgisayar basinda calisiyorum.
Dogum yapan annelerimizi, henuz hayaline kavusamamis anne adaylarimizi opuyorum 💜

Son yazdigim mesajin ertesi gecesi :)) 32+2'de yavrular geldiler. Usg olcumu dogru cikti kilolar 1900kusur oldu. 26 gunluk yogun bakim maceramizin ardindan evimizdeyiz, dun 3 aylik oldular. Tup bebek yolculugunun sonuna premature ikiz anneligi tecrubemi de ekleyerek 3 cocuk buyutmeye calisiyorum.
Yat kalk emzir doyur gaz cikar giydir yika, sut sag biberon yika vb diye geciyor gunler. Vakit bulursam bilgisayar basinda calisiyorum.
Dogum yapan annelerimizi, henuz hayaline kavusamamis anne adaylarimizi opuyorum 💜
Maşallah ne mutlu size rabbim bir daha ayırmasın 😍

Saglicakla büyütün. Cok mutlu oldum.

İnositol, Ashwaganda, Omega 3, q10, d vitamini, two per day isimli multvitamin, selenyum, P5P, bunun dışında sürekli söylerim ama yine söyleyeyim, süt ürünleri ve gluteni tamamen kesmeniz, günde en az 45 dakika tempolu yürümeniz 2 litrenin üzernde su içmeniz, çay ve kahveyi bırakmanız, gazlı içecekler (soda dışında) bırakmanız, koyu yeşil yapraklı sebzeler, çiğ kuruyemiş ve zeytinyağından zengin beslenmeniz yumurta kalitenizde bir kaç ay içinde gözle görülür düzeyde bir yükseliş sağlayacaktir. Bunların içerisinde en kıymetli destekler ashwaganda ve inositoldür, eğer trigliserit düzeyiniz homosistein düzeyiniz yüksekse siz ve eşiniz de olabilir deve dikeni en az 1 ay kullanmanızı tavsiye edebilirim. Yine söyleyeyim bu yazdıklarım doktor tavsiyesi yerine geçmez, bilimsel araştırma ve deneylere dayanmaktadır.
Merhaba devedikeni bitkisi hayıt, testere dişli aslan pençesi, civanperçemi kadar duyulmuş değil, siz nasıl ulaştınız bu bilgiye?

Son düzenleme:
Nacizane tavsiyem su olur. Baltali keci kefiri var. Kefir onu tercih edebilirsiniz. Peynir de inek sutunde ozellikle endustriyel inek sutunde zenostorjenler var. Inekler kendilerini surekli dogum yapmış hissetsin surekl8 sut versin diye onlara hormon veriliyor biz bu piyasadaki inek sutleri ve sut urunlerini her tukettigimizde bize bu zenostrojenler vasitasiyla ostrojen mekanizmamisi bozan hormonlar geliyor. Rahim dokunuzdan tutun yumurtalariniza herseyinizi etkiliyor. Bir ornek vereyim bu sutleri icen erkek cocuklarda jinekomasti denen kadin memesi seklinde memeler goruluyor. Bu hormonlari detoksifiye edemiyoruz. Bu hormonlar taze peynirlerde daha cok. eger peynir seviyorsaniz kecide hormon olmaz. Cok eski peynirler yillanmis peynirlerde yine eser miktarda olur. Tercihlerinizi bunlardan yana kullanin.
ostrojen mekanizmasını dengeleyen gıda,bitki var mı?
Fazla östrojen kadında nasıl olumsuzluk sağlar?

Bir sonraki yazışma kaydına bakarsanız inek sütü hakkındaki tespitlerimi görebilirsiniz. İneğini kendisi besleyen bir kimsenin de süt konusunda endişe etmesi gerekmezdi. Bundan 30 yıl önce de bunlar için endişe etmemiz gerekmezdi. Ama 30 yıl önce infertilite oranı 8 çiftten birinde iken bugün hem neredeyse 4 çiftten biri hem de çok genç yaşta infertiliteden muzdarip.

Konuyu biraz daha derinleştirelim, laktoz meselesine daha hiç girmiyorum bir de antibiyotik direnci var o ayrı mesele. Sadece hormonal sorunlardan bahsediyorum şimdi:

Halihazırda kullanılan modern süt üretme yöntemleri oldukça endişe vericidir. Normal bir inek, doğumdan sonra yaklaşık 300 gün daha süt üretir. Ancak süt endüstrisi, bu 300 gün zarfında günlük süt üretimini arttırmak amacıyla genetik olarak tasarlanmış ve son derece tartışmalı bir Suni Büyüme Hormonu olan “Recombinant Bovine Growth Hormone” (rBST) adında bir hormonu inekler üzerinde yaygın olarak kullanmaya başlamıştır.

rBST ineğe enjekte edildiğinde, inek vücudunda, IGF-1 adı verilen bir diğer hormonun seviyeleri de yükselir. Süt üretimini en üst düzeye çıkarmak için, çiftliklerdeki inekler hayatlarının çoğunda suni yollarla hamile olarak tutulmaktadır. Gebelik esnasında bu ineklerin Östrojen ve Progesteron gibi hormanları tavan yapmakta ve bu hormonlar verdikleri sütte de bulunmaktadır. Sütteki bu yüksek hormon içeriği, kadınlar arasında görülen meme kanseri vakalarıyla yüksek oranlarda bağlantılıdır.

Bu hormonları vücudumuz aylık bioritmimizle üretmediğinde tolare edemez bu nedenle östrojen detoksu ve progesteron mekanizmalarımız doğru çalışamaz, başta kanser olmak üzere bir çok riskle karşı karşıya kalırız, hormonal dengesizliklerimiz artar, pcos isek sendromlarımız derinleşir, çikolata kisti isek kistlerimiz daha çok dokuya sıçrar, daha sorunlu adet dönemleri yaşarız ve daha zor gebe kalırız.

Bu sütlerden yaptığınız evde sağlıklı diye tükettiğiniz yoğurtlar kefirler ve taze peynirler de aynı hormonu size taşırlar.
Böyle olmayan süt kalmış mıdır? Doğal beslenen inek yok gibi di mi?
Yoğurt yedek oda m sıkıntı?

Merhaba devedikeni bitkisi hayıt, testere dişli aslan pençesi, civanperçemi kadar duyulmuş değil, siz nasıl ulaştınız bu bilgiye?
Devedikeni bitkisi karaciger hucrelerinin filtreleme özelliğini yeniden kazanabulmesi icin gerekli destegi saglayan ancak toksik etki yaratmayan bir bitkidir, guzel tarafi bu bitkinin destek haline getirilmis urunlerinin calisilmis olmasidir. Ne yazik ki bu surecte aktarlardan aldigimiz urunlere hem etki hem gramaj acisindan guvenemeyiz. Devedikeni bitkisi icin calismalar daha guvenilir. Bilgileri genelde fonksiyonel tip konusundaki calismalardan, mark hyman basta olmak uzere hekimlerin vaka calismalarindan, ürünler konusunda genellikle hammadde menseini bizzat sormayi belge gormeyi tercih ediyorum. Bunun disinda pubmed calismalarina goz gezdirmeyi uygun bulurdum.

Yok gibi ne yazik ki ama bir kac iyi ciftlik kaldi. Ben reklam yapmayayim. Kendiniz arastirirsaniz belki daha uygun. Her ihtimale karsi hic tuketmeseniz daha guzel.
Bazı Dr karın süt tüketmeyin tezi burdan geliyor olmalı.
Artı eksi dengesinde de peynirde buna dahil, keçi de olsa yedikleri yemi baz alırsak protein de tüketmemek ne kadar hayata geçirilebilir di mi?

Çiftlikten alınan da benzer yem yiyorlar zor gibi sanırım doğalı.

Ostrojen mekanizmasi icin bir yazim olacakti bulabilirsem atayim bulamazsam Prof Dr Nazan Harzadin hocamin ostrojen yazisini instagramdan okuyabilirsiniz cok begenirsiniz
Fazla östrojen de iyi değil mi çok mantığını bilmiyorum?

Bı emriyologun sayfasında tohum rotas.ile ilgili yazı okuyarak yapmıştım.
Sanırım kabak çekirdeği/ keten tohumu idi yumurtlamaya kadar, sonrasında da k çekirdeği susamdı, ara kanama yaşadım, düzenim bozuldu bir iki ay.
Bunu yapar mı dersiniz bu uygulama?
Östrojen içerikli beslenmeydi.

Devedikeni bitkisi karaciger hucrelerinin filtreleme özelliğini yeniden kazanabulmesi icin gerekli destegi saglayan ancak toksik etki yaratmayan bir bitkidir, guzel tarafi bu bitkinin destek haline getirilmis urunlerinin calisilmis olmasidir. Ne yazik ki bu surecte aktarlardan aldigimiz urunlere hem etki hem gramaj acisindan guvenemeyiz. Devedikeni bitkisi icin calismalar daha guvenilir. Bilgileri genelde fonksiyonel tip konusundaki calismalardan, mark hyman basta olmak uzere hekimlerin vaka calismalarindan, ürünler konusunda genellikle hammadde menseini bizzat sormayi belge gormeyi tercih ediyorum. Bunun disinda pubmed calismalarina goz gezdirmeyi uygun bulurdum.
Karaciğer filtrelemesi üreme ile ilgili alanla bağlamı var mıdır?
Hamile kalmaya arasındaki mantığı anlamak istedim.
Teşekkür ediyorum ince naif yaklaşımına, bilgilendirici, duyarlılığına🌹

Karaciğer filtrelemesi üreme ile ilgili alanla bağlamı var mıdır?
Hamile kalmaya arasındaki mantığı anlamak istedim.
Teşekkür ediyorum ince naif yaklaşımına, bilgilendirici, duyarlılığına🌹
Isterseniz sorularinizi bana mesajla sorun, burada biraz karsilikli sohbet ortamina dondu, basligi takip edenler surekli bildirim almasin

X