HCR 35'in Başarı Öyküsü

DingiltereKralicesi

Nirvana
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2008
5.746
10
11.02.2008 - Belçika'da ilk günüm - Kilom 65

Her şey çok güzel, normal kilomdan birkaç kilo fazla ile Belçika'dayım sonunda, çok güzel bir 3 ay bekliyor beni... Kilolarımı burada veririm elbet, yürüyüş yaparım, belki bir spor salonuna yazılırım... Ama şu anda kilo umrumda değil. Önümde unutulmaz bir 3 ay var...

09.05.2008 - Belçika'dan dönüş - Kilom 75

Rüya gibi 3 ay geçirdim ve vücudum umrumda bile olmadı. Belçika'da ne tartım vardı ne de boy aynam, aldığım kiloların farkına bile varmadım. Her gün çikolata ve bol bol waffle yedim. Yemeklerin içinde ne yağı olduğunu bilmediğim için her gün ekmek arası peynir-domates ve yeşillik yedim. İnanılmaz düzensiz beslendim ve sonucu aldığım 10 kilo oldu. Ama umrunda değil, tombişlik de yakışıyor bana
790992knjlpxgg1n.gif

07.10.2008 - İzmir'e, okuluma dönüş - Kilom 72

Kendimi çok kötü hissediyorum. İzmir’e geldim sonunda... Ne zamandır beklediğim an buydu... Ama o da ne? Bütün kızlar ip gibi, upuzun saçlı, hepsi de çok güzel. Peki ya ben ? Kilolu, kısa saçlı, çirkin bir kız. Aynaya baktığında kendini beğenmez, giydikleri yakışmaz.... Depresyon belirtisi mi? Takıntı mı saplantı mı? Değiştirmek lazım bu görüntüyü... İstediğim gibi yapmak lazım, şekillendirmek lazım... Çok kıskanıyorum diğerlerini... Güzel olmaları onların iyi insanlar olduğunu göstermez elbette, ama eminim aynaya baktıklarında benimle aynı duyguları yaşamıyorlardır. Bugün diyetin ve sporun ilk günü. Pirinç lapası yemeye çalıştım ama ancak 3 kaşık yiyebildim daha fazla dayanamadım tadına. Bir paket kakaolu bisküvi yedim, sonra yediğime pişman oldum bu nasıl rejim diye :çok üzgünüm: Akşam pide yedim, yağları akan kalori bombası pide...:kızgın: Bütün gün yürümüş olmanın ödülünü verdim sanki kendime... 3-5 kalori harcamışımdır ya yürürken, açığı kapatmak lazım... Akşam eve gelince lahana yağımı sürdüm ve nivea body cd.sindeki hareketleri yaptım. Sonra ölü gibi gibi uyumuşum zaten...

08.10.2008 - Depresyon belirtileri içinden bir kız sıyrılıyor - Kilo 72

Dünden gelen gazla rejime devam... Sabah 5i1 yerde çaya başladım, hatta çayı hazırlayacağım diye derse gecikiyordum az kalsın. O kadar gaza gelmiş durumdayım delikafadulden Aç karnına onu içtim önce, öğlen yemeğinde canım tost istedi ama sağlıklı beslenmeliydim. Bir tabak, hayır hayır yarım tabak karışık salata yedim, tuzsuz, yağsız, limonsuz, ve tabi ekmeksiz süprizzzzz Sonra 1 saat kadar süren bir yürüyüş yaptım. Tatlı ısrarlarına form bisküvi ile cevap verdim ve kendimi mutlu hissettim nefsime söz geçirebildim diye. Derse girdim. Uzun süredir beni görmeyen bir hocam yüzüme dikkatlice bakıp şöyle dedi : “YABANCI SANDIM SENİ, ÇOK ŞİŞMANLAMIŞSIN, TANIYAMADIM ! “ Ve arkasından sınıfta başlayan gülüşmeler ve kırılan kalbimin sessiz çatırtıları... O kadar üzüldüm, o kadar kırıldım ki... Hocanın yaptığı densizliği kafama takmamam lazım bilmeme rağmen o söz içime oturdu... Arkadaşlarım dersten sonra nezaketen sen kilolu değilsin deseler de ben gerçeği biliyorum. Gözlerim o kadar bozulmadı henüz, ŞİŞMAN olduğumu görebiliyorum ve bunu reddetmiyorum. Bu daha da kamçıladı beni kilo vermek için. Dersten sonra çarşıda yürüdüm baya, sonra markete gidip kendime form ürünler aldım. Light sütler, form bisküviler ve uzak durulan çikolata reyonları :lepi: Senelerdir o kalori bombası şeyleri yedim, ne fayda gördüm ? Kısa süreli doyum, mutluluk ve büyük kitleli yağlardan başka... Sonra eve geldim kendime tavuklu, sebzeli bir yemek yaptım, yanında yoğurtla yedim, ekmek yok ! Akşam 30dk egzersizimi yaptım, lahana yağımla tabi. Ve şimdi gözlerim kapanıyor. İçimde bir hüzün, ya başaramazsam diye... Ama çok istiyorum başarmayı, aynada kendimi beğenmeyi, bu yağları kiloları yok etmeyi... Olmalı bu sefer, başarmalıyım !

09.10.2008

Bugün de elimden gelen çabayı göstermeye çalışıyorum. Sabah 7de kalktım sahile yürüyüşe gittim 2 saat kadar yürüdüm, arada koşmayı denedim ufak ufak... Kalkar kalkmaz 5i1 yerde çayımı içtim. Kahvaltımı yaptım güzelce ve sonra okula gitmek için hazırlandım. Kıyafetler bana baktı, ben kıyafetlere. Hepsi sanki beni giyme der gibi bakıyorlar bana. O kadar çirkin hissediyorum ki kendimi o kıyafetlerin içinde. Gerçi sorun kıyafetler değil, vücumu sarmış olan kalın yağ tabakası. Kıyafetlerin arasından kendini göstermek için sabırsızlanan o kalın yağ tabakası... Nasıl göründüğüme aldırış etmeden çıktım evden okula gittim, sonra eve geldim. Kendime sebzeli makarna pişirdim ve yanında yoğurt yedim. Light tabiki sositososito Yemekten sonra tv izledim biraz. Sonra lahana yağımı sürdüm, bulaşıklarımı yıkadım ve sporumu yaptım. Şimdi de bunları yazıyorum. Karmaşık duygular içindeyim. Kafamdaki tek şey fazla kilolarım. Yediğim her şeyde, üşendiğim her şeyde, kısacası her şeyde aklımda sadece bu kiloları vermek var. Fazla mı abartıyorum diye düşünüyorum ama 0 beden olmak için iğneden ipliğe geçen insanlar gibi hastalık durumuna gelmiş durumda bu kilo verme sevdası. Saplantı oldu, ya vereceğim, ama 3ayda ama 3 haftada... ya da... ya da kısmını düşünmek istemiyorum. Çünkü bu sefer olacak, olmak zorunda...

30.01.2009 - Sonunda hedefime ulaştım - Kilom 63

Aylar geçti aradan, neler uyguladım neler...
Ama azmettim, neye bedel olursa olsun kilolarımı vereceğim dedim. Üzerimdeki o kilolarca yağ fazlalığını attım ve en önemlisi kendimle gurur duydum. Başardığım için, kendime verdiğim sözü tuttuğum için kendimle gurur duydum.
Şu anda doyasıya bakabiliyorum aynalara, alışverişe gitmek kabus değil artık. Kimsenin kilosuyla kendi kilomu kıyaslamıyorum, acaba kilolu muyum kaygısı yaşamıyorum. Artık ben de kendimi bir İzmir kızı gibi hissediyorum sengözlerimebaksanab

Neler yaptım ?

- Her sabah kalktığımda Beşi Bir Yerde çay içtim. Bunu nasıl hazırladım ? Aktardan her çayı ayrı ayrı poşetlerde aldım. Sabahları bir bardak suyu kaynatıp içine her çaydan 1er çay kaşığı attım ve çay tabağını bardağın üstüne kapatıp 5dk dinlendirdim. Sonra süzüp içtim çayımı.
-Kahvaltıda 1 dilim kepek ekmeği, bolca domates, salatalık, maydanoz tükettim. Peynirimi light tükettim ama zaten çok peynir seven birisi değilim. Simit yediğim günler de oldu, ama yarım simit yedim. Çünkü ben çok sık acıkan biriyim. Kahvaltıdan 2 saat sonra da simidimin kalan yarısını yedim.

-Gün içinde meyvemi de yedim, yoğurdumu da yedim, kuru kayısımı da yedim. Asla üşenmedim. Mesela öğle yemeğinde yoğurt yemem gerekiyorsa yoğurdumu yanıma aldım, okulda yedim. Herkes gıpta ile bakmaya başladı bana. Keşke ben de böyle yapabilsem dedi.

- Akşam yemeğimi ne çok az ne de aşırı yedim. Öğrenci evinde kaldığım için çok yemek yapma imkanım olmuyor zaten. Sebzeli makarna, haşlanmış tavuk, lahana çorbası, türlü gibi hafif yemeklerle geçiriyorum akşam yemeklerimi.

- Yatmadan önce 1 bardak sirkeli suyumu içtim. 1 bardak ılık suya 1 tatlı kaşığı elma sirkesi, yarım tatlı kaşığı çiçek balı ekleyip karıştırdım ve içtim.

- Gazlı içecekler, siyah çay, kahve içmedim. İçecek olarak bitki çayları içtim ve asla şeker kullanmadım.

- Tuzu mümkün olduğunca az tükettim. Ama kesmedim de.

- Abur cubur delisi bir insanım ben. Yani bütün gün çikolata yiyip, yemeksiz durabilirim. Ama diyetim boyunca abur cuburu minimum düzeye çektim. Çok tatlı istersem light süt ve nişasta ile biraz muhallebi yaptım kendime, içine diyet çikolatalı bisküviden kırıp bebek maması gibi onu yedim. Tatlı isteğimi böylece sağlıklı bir biçimde bastırmış oldum.

- Arada kaçamaklarım olmadı mı, elbette oldu. Ama ertesi gün yediklerime dikkat ederek önceki günden kalan kalorilerimi dengelemiş oldum.

- En büyük yardımcım spor oldu. Nivea Body ile dinamik sabahlar cd.sini indirdim. Her akşam üşenmeden yaptım. Mecitefendi lahana yağı aldım. Akşam saat 10 gibi bel bölgeme sürdüm, streç filmle sardım. Günlük kıyafetlerimi giyindim ve akşam dizilerimi izlerken bir yandan da nivea body cd.sini uyguladım. 27. gün sonunda bu şekilde belim 10 cm inceldi.

- Asla şok diyetler uygulamadım. Lahana çorbası diyetini uygulamaya çalıştım, ama hem çok midem bulandı, hem de inanılmaz acıktım. O yüzden yanında bir şeyler yedim. Yani asla aç kalarak kilo vermeye çalışmadım.

- Kısacası bu işin sırrı, sık yemek, asla aç kalmamak, tok olarak yaşamak, spor yapmak ve yardımcı ürünler (sirkeli su- beşibir yerde çay gibi) kullanmak. Asla ilaçlar, haplar, sağlığıma zarar verecek şeyler denemedim. Hep doğal ve sağlıklı şeyler ile beslendim.

- Kabızlığıma karşı son zamanlarda kullandığım hint yağı oldu. 1 çay kaşığı hint yağını içtim, üzerine de bol bol su içtim. Bu şekilde kabızlığım sona erdi. Ne ishal ne de gaz sorunları yaşadım. Her gün normal şekilde tuvalete çıktım.

- Mümkün olduğunca hareket etmeye çalıştım, bol bol yürüdüm, üşengeçliği bir kenara attım.

- Püsküüt'ümden öğrendiğim şeyleri uyguladım. Mesela meyve yerken yanında ya süt içtim ya da yoğurt yedim birazcık.

- 9. takımdaki arkadaşlarım ve zayıflamak isteyenlerin paylaşım alanındaki arkadaşlarım en büyük destekçim oldu. Hepsine kocamann teşekkürlerimi iletiyorum.

Unutmadan yazayım ;
Boyum : 172
Yaşım : 21

Çok fazla uzattım farkındayım :eek:

İşte resimler, işte eski ben ve yeni ben kaydirigubbakcemile2​

Eski Hacer :
Yeni Hacer : kaydirigubbakcemile2
ikok.jpg
dsc02274.jpg

Son düzenleme:
Harika..Tam bir azim örneği.. Hacer abla seni gerçekten tebrik ederim.İsteyince insan herşeyi yapabilir bunu çok net gösterdin.Teşekkürler.. a.s.

çok amaaa çok güsel olmşsun ya allah nazarlardan saklasınn.innki gıpte ile okuudm inşallah bnde başarıcm işde o zamn bnde istedğim gibi yazıcm koyucm buryaa resmimi.gerçkten çok tşkkr ederm böle bir yazıyı koydğun için:KK66:ellerine sağlık.kndinleee nasıl barışık-nasıl gurr duyuosundur tahmn edebliorum...

hacercim canim arakadasim seni tekrardan tebrik ediyorum ,gercekten cok azimlisin :lepi:,
demekki gercekten insan isteyince basariyomus, yeterki ben yapicam desin
hele ,zayiflari gorup kendin kilolu ise, hergun mutsuz ise,
benbile suan bikac kilo verdi sanki cok zayifim gibi begeniyorum kendimi
sen simdi nasil begeniyosundur aynada kendini
yazini hepsini okudum inan okadar guzel yazmisinki tesekkur ederim ,gercekten basarin yazilmaya degerdi ,normal bikac kilo degil cunku
inan bu yazidan ben cok etkilendim ,tamam ebnde veriyorum ama ,bazen kacmaklarim oluyodu
simdi diyorum benim hacerden neyim eksik diyekaydirigubbakcemile3
kilo vermek isteyen herkes insallah senin yazini okuyunca ,daha gaza gelir ve azimle verir
bu arada iyikide foto koymusun ,bu kesin belli ediyo ne kadar guzel ,ve ne kadar cok kilo verdigini
insallah darisi bize ,bizde veririz senin gibi basari oykumuzu yazariz
saol canim yazinla beni cok iyi motive ettin
sana bol bol saglikli gunler diliyorum ,dikkat et alama sakin:1hug:
a.s.

allahim ya su tabloya bi bak ,cocuk ne mutlu sallaniyo mutlu sona ulastim
diyekaydirigubbakcemile3
simdi orta yerimden catlamazsam:roflol:
simdi dermisim sen bak gor ben 0 beden olcam diyelaelaelaelaelae
evet canim dedigin gibi kilo vermek isteyen herekes insallah verir:içelim:

teşekkür ederimmmmm :eek: evet ya 30 ocak olacaktı teşekkürler düzeltme için :roflol:

sempatiğim bitanem benim sen zaten 0 bedensin benim antep fıstığımsın :asigim:

lawes sağol hayatım :roflol:

aybenim darısı başına inşallah canım Şeniz

maşallah kuzucuğum harikasın :nazar:
Allah nazarlardan korusun
veeeeeeeeee oğlumun yaşının küçük olmasınada çok üzüldüm şimdi yerimseniben

ay canim benim ya helal olsun sana, nasilda üsenmeden yapmisin ne kadar azimliymisin
süpersin
hint yagini nasil ictin ya benimde kabizlik sorunu varda

azmin için tebrik ederim hcr35.darisi bizim basimiza insallah.
hint yagini yazman iyi olmus cunku benimde sorunum var.burada nerden bulacagimi bilmiyorum ama buldugumda bende uygulayacagim.tesekkurler

Hacercim ne güzel yazmışsın..Kendinle gurur duymalısın.Yazını okurken benim üniversite yıllarım aklıma geldi.Yakın arkadaşlarımın hepsi çok zayıftı benim de 10 kilo fazlam vardı 4 yıl boyunca hep kilo vermeye çalıştım arkadaşlarım da bana engel olmaya çalışıyorlardı ama maalesef zayıflayamadan bitirdim.Şimdi yazını okuyunca biraz da utandım:eek:

X