Bebek Beslenmesi Hem Emzirip Hem Biberonla Mama Veren Sütü Artan ve Meme Reddi Yaşamayan Oldu mu?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

blueaqua

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2015
1.648
1.572
Merhaba. Kızım bi aylık. Emzirmeye başlamam da sorunlu oldu. Sütüm geç geldi ve hala çok az. Bebek doymuyor her emzirmeden sonra mutlaka mama da veriyorum. Mama miktarı gitgide artıyor sütüm az artıyor. Bu yüzden emzirme danışmanları ile görüştüm. En geç üçüncü dördüncü aylarda mutlaka meme reddi yaşayacağımı ve biberon verirken sütüm artmayacağını söylüyorlar. Siz de durumlar nasıl oldu? Sütünüz arttı mı? Meme reddi yaşamadan emzirebildiniz mi uzun süre ?

Merhaba. Kızım bi aylık. Emzirmeye başlamam da sorunlu oldu. Sütüm geç geldi ve hala çok az. Bebek doymuyor her emzirmeden sonra mutlaka mama da veriyorum. Mama miktarı gitgide artıyor sütüm az artıyor. Bu yüzden emzirme danışmanları ile görüştüm. En geç üçüncü dördüncü aylarda mutlaka meme reddi yaşayacağımı ve biberon verirken sütüm artmayacağını söylüyorlar. Siz de durumlar nasıl oldu? Sütünüz arttı mı? Meme reddi yaşamadan emzirebildiniz mi uzun süre ?
sarilik yuzunden ben manuel pompayla sagiyorum surekli. Sagdigimi biberonla veriyorum biberonla mama da veriyorum geceleri ilaveten. Emzirmeye devam ediyorum. Memeyi biberon rahatligindan sonra istemezse slikon koruyucu kapak destek yapiyorum azcik cekistiriyo falan derken tekrar cikarip memeyi veriyorum. Sag meme ucum kucuk geldi misal istemedi ben de sol tarafa kafasi gelcek gibi ters koydum koltuk altimdan. Emdi😂 yawrum. Sagdikca artiyo sut dediler emzirdikten sonra bitene kadarSurekli sutle ugrasiyorum daha 7gunluk bebegim belki sende durum baskadir ama her bebek rahati sever. Normal biberonlardan alkistim kolik molik ozellikli su gb cak cuk iciyo. Chicco nun pompanin yaninda zor emilen bi biberon basligi vardi o bence daha iyi. Kolaya alismasini engelliyo gbi geldi. Fikrim degisirse yazarim. Sutu sagmami doktor onerdi bu arada. Cikmasa bile uzun sure saga saga geldi:))

Ben de hem emzirdim hem sağıp verdim hem de mama verdim. Ama çok şükür bebegim memeyi reddetmedi bence bebekten bebeğe de degisiyo bu durum

Hiç biberon vermediğim halde meme reddi yaşadım ve biberon vermek zorunda kaldım
Sonra da memeye döndürmek çok cok zor oldu
Şu an malesef ikizlerimin biri hiç emmiyor, diğeri günde bir-iki kez uykudan önce emzik niyetine emiyor.
Sadece biberonla beslerken mamayı bırakıp tamamen emzirmeye dönen arkadaşım var
Süt arttırmak ve biberonu bırakmak imkansız değil yapabilirsiniz.
Ben ek gıdaya başlamıştım artık tamamen memeye döndürmek imkansızdı

Benimde başlarda sütüm çok çok azdı. Mama verme memeyi bırakır dediler. 1 saat memede durdupu oluyordu bırakınca ağlıyodu uyanıyordu. 1 ay sonunda kontrole gittiğimizde dr. Hayatta kalacak kadar beslenmiş dedi. Sarılık oldu. Hastanede yattık. Dr sütün olmıyosa olmuyodur hemen gidip doyana kadar mama vereceksin dedi. Ve çok, pratik, bir yöntem ömerdi. Mamayı, yap yanında hazır tut dedi. Memeden öeker çekmez mamayı ver dedi. Öyle yaptım ve mama yediği için memeyi bırakma sorunu, yaşamadık. Tahin helvası acaip süt artırıyor. Beyin gelişimi için beslenmesi. Çok önemli dedi.

X