Bebek Beslenmesi Hem mama veren hem emziren anneler yardım !

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Aylık kontrolde kilo alımı nasıl önemli olan o. Bir de günde en az 4 çişli bez diyor doktorumuz. 45 günlük bebeğim var çok şükür. Tıpkı sizin gibi doymuyor diye günde bir iki mama veriyorum. Ama meğer öyle değilmis bugün doktor kontrolünde anladım. Küçük bey gaz sancısı vs yi gidermek için ya da belki de canı sıkıldıkça emmek istemiş anlaşılan. Zira 15 günde 900 gram almış. Şok oldum. Normalde 1.5 saatte bir emiyor ( gazı filan varsa hiç durmadan bir saat ya da yarım saatte bir ) doktor 3 saatte bir emzir yoksa sonra obez oldu diye pişman olacaksın dedi.

Aylık kontrolde kilo alımı nasıl önemli olan o. Bir de günde en az 4 çişli bez diyor doktorumuz. 45 günlük bebeğim var çok şükür. Tıpkı sizin gibi doymuyor diye günde bir iki mama veriyorum. Ama meğer öyle değilmis bugün doktor kontrolünde anladım. Küçük bey gaz sancısı vs yi gidermek için ya da belki de canı sıkıldıkça emmek istemiş anlaşılan. Zira 15 günde 900 gram almış. Şok oldum. Normalde 1.5 saatte bir emiyor ( gazı filan varsa hiç durmadan bir saat ya da yarım saatte bir ) doktor 3 saatte bir emzir yoksa sonra obez oldu diye pişman olacaksın dedi.
Benimki üç haftada 600 gram almış iyi mi kötü mü bilmiyorum

Aylık kilo alımı 500 ila 1000 gram arasındaysa doyuyordur diyorlar. Sizinki gayet doyuyor demek ki. Benimki gibi oburluk ya da bi şeyleri bastırmak için yapıyor olabilir muhtemelen.

Bebeğim 26 günlük kızlar sezeryanla doğum yaptım haliyle süt 2 3 gün gecikti ilk gün 5 10 ml mama verdim kustu falan derken 1 haftalıkken 30 ml vermeye başladım hemde emzirmeye ama hep ağlıyordu bu yüzden mama veriyordum şimdi de 60 ml veriyorum yine emziriyorum sütüm geliyor ama ağlıyor doymuyor sanırım 60 ml den sonra da ağlamaya başladı artık 90 versem çok mu bilmiyorum ilk çocuğum tecrubesizim yardım edin anneler mamanin arkasında 0-1 ay 90 ml yazıyor ben korkumdan vermiyorum obez olur falan diye golden goat mama veriyorum yardım edinnn
Facebook kullanıyorsanız "emzirme ve bebek" grubuna üye olun. Çok güzel tecrübeler var ve size yardımcı olacaklardır. Yakın zamanda mamayı bırakmanıza da destek olacaklardır.

Liko alaımı çok iyi, bu arada 90 cc çok fazla mama olarak, bebek sadece acıktığıunda ağlamaz, korktuğunda ağlar, annesini özlediğinde ağlar, yalnız hissettiğinde ağlar, canı istediği için ağlar. Konuşamadığı için tek iletişim yolu ağlamak. Siz her ağladığında mamayı dayarsanız bu gaz oluşmasına neden olur, gene ağlar. He diyeceksiniz ki mama aldıüğında deliksiz uyuyor, uyur. Çünkü şöyle düşünün size ağır gelen bir akşam yemeğinden sonra daha sofradan kalkmadan uykunuz gelir değil mi? İşte bebekte olanda budur. Dediğim gruba üye olun ve bebeğinizi kucağınızdan indirmeyin. Göğüslerinizi döndüre döndüre emzirin bebeğinizi. :)

Bebeğim 26 günlük kızlar sezeryanla doğum yaptım haliyle süt 2 3 gün gecikti ilk gün 5 10 ml mama verdim kustu falan derken 1 haftalıkken 30 ml vermeye başladım hemde emzirmeye ama hep ağlıyordu bu yüzden mama veriyordum şimdi de 60 ml veriyorum yine emziriyorum sütüm geliyor ama ağlıyor doymuyor sanırım 60 ml den sonra da ağlamaya başladı artık 90 versem çok mu bilmiyorum ilk çocuğum tecrubesizim yardım edin anneler mamanin arkasında 0-1 ay 90 ml yazıyor ben korkumdan vermiyorum obez olur falan diye golden goat mama veriyorum yardım edinnn
Merhaba bebeğiniz hayırlı olsun ilk olarak akla mama getirmek yerine kendinizi emzirmeye teşvik edebilirsiniz öyle ki sütünüz de geliyormuş ve ne kadar çok emzirir hele ki ilk zamanlar ne kadar meme de vakit geçirirseniz sütünüz o kadar artar ilk 3 ay da uzmanlar bebeklerin her ay 1 er kilo almasını isterler ve bebeğiniz yaklaşık olarak bu kadar kg artışı gösteriyorsa doyuyor demektir. Ağlamasının tek sebebi açlık olmayabilir herhangi bir agrısı da olabilir kolik te olabilir en doğrusu sanırım doktorunuza ağlamanın sebebi hakkında danışmanız ,sevgiler

Kızlar alakasız belki ama bebeğimin dışkısında hafif pembe renkli açık uçuk pembe renkli akıntı mukus geldi acaba bu nedir? Yarın doktorumuza gidicez korktum ben ya. 2 gündür yeşil kokulu dışkı yapıyordu biraz önce ki koku yoktu ama o pembe mukus vardı ☹️

Kızlar alakasız belki ama bebeğimin dışkısında hafif pembe renkli açık uçuk pembe renkli akıntı mukus geldi acaba bu nedir? Yarın doktorumuza gidicez korktum ben ya. 2 gündür yeşil kokulu dışkı yapıyordu biraz önce ki koku yoktu ama o pembe mukus vardı ☹️
Bebeğiniz ne kadarlık?

Ahh :) o mama uzerinde yazanlari oyle verdim ve bebegim asiri kilo aldi.Ustelik bi zaman sonra agzindan burnundan kusmaya basldi.Sen yinede o kadr verme.Emzige alistir mumkunse agzi oyalansin.Bebekler oral donemlerinde surekli aranir.Ya da 60 cc verdikten sonra bekle tekrar 30 yap bi sure gectikten sonra.Gercekten midesinde yer acilmis olsn.

Ahh :) o mama uzerinde yazanlari oyle verdim ve bebegim asiri kilo aldi.Ustelik bi zaman sonra agzindan burnundan kusmaya basldi.Sen yinede o kadr verme.Emzige alistir mumkunse agzi oyalansin.Bebekler oral donemlerinde surekli aranir.Ya da 60 cc verdikten sonra bekle tekrar 30 yap bi sure gectikten sonra.Gercekten midesinde yer acilmis olsn.
4 saatte bir 60 veriyorum önce meme sonra mama 4 saatte zaten deli gibi açıkmis oluyor memeyi alıyor sesi az kesiliyor ama hala ağzı aranıyor ağlıyor bende 60 yapıyorum sakinlesiyo

Gerçekten mi aksine benimki geceleri çok acikiyor özellikle sabaha karşı anlamıyorum neden 3 saat olmuyor bile meme veriyorum düşmüyor ağlıyor gazı çıkıyor altı temiz mecbur 60 yapıyorum
Evet isiksiz los bi ortamda yatiyoruz panjurlarda kapali oluyor 12 den 2 ye kadar oglen uyuyor. sanirim onunda etkisi var ki uyku agir basiyo olucak.İlk zamanlar korktum eyvah cocuk ac kaldi diye.Ama artik endiselenmiyorum o zamanini kendi belirliyor.Gunduz 2 saatte bi acikiyo.Birde bezimiz sizdiriyo primanin genel sorunu bu gece sizdirmis bebis buz gb olmus suandada burnu tikanmis :KK43:

Sizin bebeğiniz kaç aylık çınar 38 günlük oldu 60 çok diye düşünüyorum üzülüyorum ama çocuk gerçekten içiyor kafam çok karışık ya çok kilo alırsa napicam bende
Benim bebegim 77 gunluk oldu.Ama 38 gunlukken 60 cc normal yani 30 da artik az gelir.Bunu geeci en iyi bebeginiz belirler kontrol sizde oldugu surece istedigi olcude verin tabi emzik onemli eger alismadiysa bian once alistirin.agzi oyalaniyor dedigim gibi.

Kontrolsuz kilo aldi ben cok verdim her agladiginda icim rahat etmiyordu ac dusunuyodum :KK43: sonra dr. O hep ister biraz emzik ver dedi anne sutude veriyorum ama ardindan mama yapmak zorunda kaliyorum.

Kontrolsuz kilo aldi ben cok verdim her agladiginda icim rahat etmiyordu ac dusunuyodum :KK43: sonra dr. O hep ister biraz emzik ver dedi anne sutude veriyorum ama ardindan mama yapmak zorunda kaliyorum.
Ben 4 saati bekliyorum en azından arada 3 saati kesin bekliyorum bazen 5 bile oluyor uyuyor dediğiniz gibi ama 4 saat oldu mu uykuda veriyorum uyanmiyor gündüzleri uyuyor benimki gece uyumuyor emzik veriyorum çok şükür emziğe alıştı yani peki siz şimdi kaç cc veriyorsunuz birde ben huggies kullanıyorum geceleri birkaç kez sızdırdı sebebini de buldun yan yatirdigim zaman oluyor düz yatirdigim zaman olmuyor yan olunca aradan sizdiriyor bende çoğu kez ıslak gördüm beli buz gibiydi üzülüyorum ama elden ne gelir

X