Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Hemoroid, kabızlık, makat sarkması ve bozulan psikolojim.

Yesilsevenbiri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2021
2.079
1.066
31
Lütfen konum taşınmasın. Suan psikolojikmen bitmiş durumdayım. Aranızda doktor olan varsa da yazarsa inanın çok mutlu olacağım. Bende kabızlık kronikleşmiş durumda. Kronik olduğu icin de yaklaşık 10 senedir ilac ya da sinameki ile tuvalete çıkıyordum. Hemoroidim vardı. 2 kez ameliyat geçirdim. İlkinde fisür gelişti ve ikinci ameliyatı oldum. Şikayetlerim bir türlü geçmedi. Kabızlığım geçmiyor bir türlü. 4 5 gün tuvalete çıkamayınca resmen hayattan kopuyorum. Karnım sisiyor moralim çok bozuluyor . Sabahları zeytinyağı içiyorum, kuru kayısı kuru incir deniyorum her gün. Kefir ev yapımı yoğurt her şeyi deniyorum şimdilik. 4 5 gün tuvalete çıkamayınca mecbur ilac kullanıyorum. Biliyorum bağırsak floramı tamamen bozdum ama ne kadar sürede düzelir bilemiyorum. Sabırlı olamıyorum. Cerraha tekrar gittim makat sarkması var ameliyat edelim dedi ama başka bir doktora da göründüm. Bana bu normal dedi ameliyat olmaya devam edersen tuvaletini tutamayabilirsin biraz kafanı topla rahatla dedi. Sanırım psikolojikmen de kötü hissediyorum kendimi. Sürekli kendimi başkalarıyla karşılaştırıyorum. Neden başkası sağlıklı ben böyleyim, neden bu su istediğini yiyor sonrasını düşünmüyor diyorum. Ben bir şey yesem acaba kabız olacak mıyım diye düşünüyorum. Bu arada spor yapıyorum her gün. Ağırlık çalışıyorum. Lifli besleniyorum. Meyve sebze ağırlıklı. Benim dururumumda olan var mı. Düzeldiniz mi. Neler yaptınız . Ayrıca bitki çayları da deniyorum yok faydası olmuyor. Cıldıracağım 🥲

Dönem dönem kabızlık yaşarım bende, kuru kayısı ve yürüyüşün çok faydasını görüyorum. Kullana bilirsen eğer alaturca tuvalet daha kolay oluyor. Çok geçmiş olsun

Bilirim çok zordur. Karnınızın şişliğinden oturamazsınız , hamile gibi bir göbekle gezersiniz.

Hareketiniz kısıtlanır.

Geçmiş olsun

Bebekliğimden beri ciddi kabızlık yaşayan ve gebelikte kabızlığı şiddetinden bayılıp kalan birisi olarak size şunu söyleyeyim.

Stres çok büyük oranda kabızlığı körüklüyor.

Öte taraftan akupunktur tedavisi çok öneririm.

Emin değilim ama yine akapunktur yaptıracak hekime bi sorun gaps diyeti gibi bir diyet ile destekleyerek floranızı dğzeltebilirsiniz.

Bebekliğimden beri ciddi kabızlık yaşayan ve gebelikte kabızlığı şiddetinden bayılıp kalan birisi olarak size şunu söyleyeyim.

Stres çok büyük oranda kabızlığı körüklüyor.

Öte taraftan akupunktur tedavisi çok öneririm.

Emin değilim ama yine akapunktur yaptıracak hekime bi sorun gaps diyeti gibi bir diyet ile destekleyerek floranızı dğzeltebilirsiniz.
Ben de bir gün hamile kalırsam diye korkuyorum 🥲 daha beter olurum

gastroenterolojiye de gittiniz mi? benim hep mide bağırsak sorunlarım vardı. sık kabız olurdum. alerjik astımım var çocuktan beri. doktorum gıda alerji testleri yapmak istedi, bir sürü şeye alerjim çıktı. o alerjik besinleri hayatımdan çıkarında bağırsaklarım büyük ölçüde düzeldi(katkı maddeli aburcubur yersem yine olabiliyor). alerji uzmanı ile de görüşün isterseniz.

gastroenterolojiye de gittiniz mi? benim hep mide bağırsak sorunlarım vardı. sık kabız olurdum. alerjik astımım var çocuktan beri. doktorum gıda alerji testleri yapmak istedi, bir sürü şeye alerjim çıktı. o alerjik besinleri hayatımdan çıkarında bağırsaklarım büyük ölçüde düzeldi(katkı maddeli aburcubur yersem yine olabiliyor). alerji uzmanı ile de görüşün isterseniz.
Bir de o yolu deneyim. Abur cubur tüketmiyorum bu arada

Ben de bir gün hamile kalırsam diye korkuyorum 🥲 daha beter olurum

İşte bu korku insanı daha çok rahatsız eder arttırır.
Gittiğiniz doktorlar ne diyor?
Beslenme şekli mi, vitamin eksikliği mi, psikolojik mi?
Tamamlayıcı tıp bölümleri oluyor hastanelerde bi gidin inanın akapunkyurun çok faydası olacaktır.
Sinamekiyi falan sürekli içmek insanı mahveder gerçekten.
Siz psikolojik olarak buna odaklanmamaya çalışın.

Gebelikte ise benim durumum farklı idi.
İlk altı ay su, ekmek dahil bir şey yiyip içemiyordum. Dolayısıyla uzun bir süre gidemedim gittiğim zaman da çok ağrım oldu. Duphalac iç demişti doktor. Ağrının şiddetinden bayıldım. Bir daha da o ilacı içmedim. Kadın Doğum um ise magnezyum eksikliğinden olur dedi. Magnezyuma başlattı. Doğru doktor hayat kurtarır.

İşte bu korku insanı daha çok rahatsız eder arttırır.
Gittiğiniz doktorlar ne diyor?
Beslenme şekli mi, vitamin eksikliği mi, psikolojik mi?
Tamamlayıcı tıp bölümleri oluyor hastanelerde bi gidin inanın akapunkyurun çok faydası olacaktır.
Sinamekiyi falan sürekli içmek insanı mahveder gerçekten.
Siz psikolojik olarak buna odaklanmamaya çalışın.

Gebelikte ise benim durumum farklı idi.
İlk altı ay su, ekmek dahil bir şey yiyip içemiyordum. Dolayısıyla uzun bir süre gidemedim gittiğim zaman da çok ağrım oldu. Duphalac iç demişti doktor. Ağrının şiddetinden bayıldım. Bir daha da o ilacı içmedim. Kadın Doğum um ise magnezyum eksikliğinden olur dedi. Magnezyuma başlattı. Doğru doktor hayat kurtarır.
Vitamin eksikliğim yok. Baktılar. Ama yine gideceğim doktora bir görüneceğim insallah.

Merhaba sürekli cerraha mı gittiniz eğer gitmediyseniz bence öncelikle gastroenteroloji bölümüne mutlaka görünün bağırsaklarla ilgili başka bir hastalığınız çıkabilir. Üniversite hastanelerinde daha detaylı bu tarz hastalıklarla ilgilenen hocalar prof lar oluyor onları araştırmanızı öneririm.

Bende kendimi bildim bileli üç dört güne bir çıkardım büyük tuvalete normali bu sanırdım. Sonra karaciğerim de kist çıktı o alındı safra yollarimi tahrip etmiş onlar düzelince normale döndüm. İnşallah sizde kabızlık sorununuzun temel nedenini bulup çözersiniz

Merhaba sürekli cerraha mı gittiniz eğer gitmediyseniz bence öncelikle gastroenteroloji bölümüne mutlaka görünün bağırsaklarla ilgili başka bir hastalığınız çıkabilir. Üniversite hastanelerinde daha detaylı bu tarz hastalıklarla ilgilenen hocalar prof lar oluyor onları araştırmanızı öneririm.
Ona da gideceğim insallah. Genelde ilac kullandığım icin belki floramı bozdum diye gitmedim. Salı görüneceğim insallah

Bende kendimi bildim bileli üç dört güne bir çıkardım büyük tuvalete normali bu sanırdım. Sonra karaciğerim de kist çıktı o alındı safra yollarimi tahrip etmiş onlar düzelince normale döndüm. İnşallah sizde kabızlık sorununuzun temel nedenini bulup çözersiniz
Çok teşekkür ederim insallah 🥲

X