kabızlık makat çatlağı

Evet sabahları kuru kayısı yiyip sıcağa yakın su icebilirsiniZz. Yarım saat sonra kahvalti edin. Kabak yemeği yoğurt bunlar çok iyi geliyor. Probiyotik yogurtlar var onlardan daha da iyi olur. Makat çatlağı olunca da kabızlık tetikleniyor. Mutlaka günde 4-5 kez wc sonrası özellikle sıcak su tutun duşta cok tazyikli açmadan. Kasları gevsetiyor bu, kaşıntıyı ve yanmayı azaltıyor. 1 hafta en az bu şekilde deneyin azaldığını farkedeceksiniz. Kantaron yağı da pamuga döküp sıcak sudan sonra kurulayip bolgenize yerleştirin dursun. Gün icinde değiştirin yine. Gece yatarken de yine aynı şekilde

arkadaşlar ben öğrenciyim yurtta kalıyorum bundan ötürü sağlıklı beslenemiyorum sürekli katı gıdalar tüketmek zorunda kalıyorum ve iki senedir kronikleşmiş bir kabızlık sonucu makat çatlağı olmuş becunis içiyorum yoksa tuvalete çıktığımda aşırı kanamam ve cam batması gibi sonrasında ağrı oluşuyor bu hastalığı çeken varmı neyi önerirsiniz doktor bana yaşın küçük ameliyat önermiyorum dedi ama ilaç olmasa tuvalete çıkamıyorum ne yapmam lazım
senin şu an yaşadığın sorun ileride yaşayacağın sorunun yanında inan ki hiç bir şey değil. youtube da ANAL FİSTULA başlığını araştır. kabızlık derdine çözüm bulmaz isem bir kaç sene çile çekeceksin. su iç, kayısı ye kuru yada taze, kahve içme yani her ne yapacaksan yap lakin bu kabızlık sorunundan kurtul. tekrar söylüyorum durumun ilerledikçe kabızlık ne güzelmiş dersin.

İç hastalıkları doktoruna görünmen lazım muhakkak eğer antibiyotik sonrasi geçici bir kabızlık dönemi yaşıyorsan, magnezyumlu ilaçlar dışkı yumuşatıyor boylece daha kolay tuvalete çıkıyorsun çatlak genislemiyor her wc den önce de vazelin sürmek kolaylaştırıyor. Kantaron yağı antiseptiktir. Hiç alamiyorum dersen zeytinyağı. Sıcak su vazelin kantaron bunlar önemli. Ama herkesin dediği gibi neden kabızlık var stresten mi vs bunu bulmak lazım doktora gitmen daha doğru olur. Dışkı yumuşatan ilaçlar bı sure kullanılabilir uzun dönemli dgl. sen kendini daha iyi tanırsın ne kadar zamandır var bu durum. İkinma yaptıkça ağrı artıyor yara kapanmıyor. Her wc den sonra duşta sıcak su tut. Bunlara dikkat edersen duzelmeye başlıyor insan

doğumdan bile daha zor bi durum bence doğum 1 sefer çekip kurtuluyosun ama bu problem büyük sıkıntı.
2 ay kadar çektim bu sıkıntıyı benim avantajım kronikleşmedi sizde kronikleşmeden bir doktora gidip önlem alın bence yoksa sonu ameliyat. Gittiğim genel cerrahi uzmanı çatlağın var bi ayaktan tedavi yoluna bakalım geçmezse ona göre düşünürüz demişti ama hemen iyleşirim diye düşünme çatlak zor iyleşir 4 5 ayı gözden çıkarman lazım dedi. Oralac şurup ben günde 4 sefer içerek başladım 2 günde etkisini gösterdi 2 sefere düşürdüm daflon hap ve PROCTO-GLYVENOL 30 GR krem makat içine sürülen bi krem bunlarla atlattım ben tabi sabah akşam 15 dakika sıcak suda oturmada yaptım. inşallah bu durumda olan herkes kurtulur bu illetten

Bende aynısıni yaşadım doğum sonra iki ay çektim sonunda ameliyat oldum ve çok sukur iyileşiyor geçiyor ama uygulaman gereken bı kaç yöntem var arkadaşım istersen yardımcı olurum çünkü bende neler yaşadım aklım hep.ordaydi hep meğer ne büyük nimetmis rahatça tuvalete çıkmak .

Merhabalar,
Bende şuan bu problemi yaşıyorum. Doktor antibiyotik ve agrı kesici verdi oturma banyosu yap geçmezse operasyon yapalım ilk aşamasın dedi korkuyorum nasıl geçecek bu ?

X