Her ay en az bir altın

Kristialia

Her dileyen alır, arayan bulur, kapı çalana açılır
Pro Üye
Anneler Kulübü
19 Eylül 2018
13.478
35.494
Sevgili arkadaşlar
Grubumuzun öncüsü Burhanımız ❤️‍🔥 birikimimize vesile oldu başa yazmak istedim.

Her ay Altın, Euro, Dolar, Döviz, TL hiç farketmez ne bulursak kenara atıyoruz. Kazançlarınız bol olsun. 🧿🧿🧿😁

Grubumuzun amacı ; “ İyi gün parası “

Kötü gün parası olumsuzu çekiyor. Çekim yasasında olumlu cümleler kurmak her zaman kazandırır..

NOT:Her ay bildirim yapılmalıdır. 🧿

ÜYE
ADI
EYLÜLEKİMKASIMARALIKOCAKŞUBATMARTNİSANMAYISHAZİRAN
Kısmetli Burhan🧿1 çeyrek1 çeyrek1 çeyrek2 Çeyrek
Y Yenidenbashlasin 2 gram altın

2gram altın ve
50 Dolar
50 Dolar 1Çeyrek2 gram altın
1 Çeyrek
100 dolar
700 altın sertifikası
56 altins1 hissesi
50 dolar
1 gram 1 çeyrek 44 altın s1 hisse 100 dolar
3 gr altın 50 dolar
1 çeyrek altın 50 dolar
120 altıns1 hissesi 1çeyrek altın 50 dolar2 gr altın 50 dolar

125 altıns1 hissesi 1 çeyrek altın
Rprnn Rprnn 2 çeyrek3 çeyrek altın
Amarylliss Amarylliss 15.27 gram altın3 Çeyrek5 gram altın9 gram altın12 gram altın2 gram altın
15.39 gr bilezik
8 gram altın
gulayb gulayb 3 gram altın28 adet Altıns1 hissesi3 gram altın20 altıns13gram altın3 gr altın
Kristialia Kristialia 100 Euro230 Euro275 Euro
50 Kanada doları
500 Euro460 euro8 çeyrek altın10 gram altın150 dolar 300 euro
L lilyummm 1çeyrek 1gram Altın2 gram
1.20 gram
1 gram altın1000 dolar1 gram 1 Çeyrek4 çeyrek altın1 gram altın
Cemoos Cemoos 1 Gram Altın
1Çeyrek
1 Çeyrek2 Çeyrek 1 gram altın
ailurophile ailurophile 5 Gram Altın50 gram Altın10 gram altın300 kanada doları 200 euro100 euro 5 gr altın
KIZLARIMCANLARIM KIZLARIMCANLARIM 10 Gram bilezik5 Gram Altın
50 euro
10 gram bilezik
50 euro
10 gram bilezik
300 euro
100 dolar
10 gram bilezik 50 Euro10 gr bilezik 50 euro
yenGEnC yenGEnC 5 gram Altın
730Euro
100 Dolar
10 Gr Altın
300 Euro
400Dolar
330 euro200 euro150 Euro 5gram altın
darkideas darkideas 50Dolar
50Sterlin
50Euro
2 gram Altın
150 Gr Gümüş
5 Gr Altın
200 gr Gümüş
X XXVeronicaXX 300 Euro250 Euro
Nane Limon Kabugu Nane Limon Kabugu 1 Gr altın1 Çeyrek
S sifirdanhayatcokmuzor 1 çeyrek1çeyrek1 çeyrek
1250 tl
3çeyrek
50 euro
2 çeyrek 1 gram altın
sehribann16 sehribann16 1 gram Altın
Istenmeyentuyy Istenmeyentuyy 1 Çeyrek
1Gram Altın
1 çeyrek 1 gram
ozrengin ozrengin 6 gram Altın1 gram Altın13 gram Altın5 gram Altın115 gram altın7 gram altın1.5 gram altın8 gr altın
Redpanda11 Redpanda11 1Çeyrek 1Gram Altın1 çeyrek , 0,5 gram altın5 çeyrek
1 gram altın
1 yarım altın7gram altın3,5 gram altın5 gram altın
yiitee yiitee 4 gram Altın170 Euro1 gram altın
50 euro
1 gram altın 50euro10 gram bilezik10 gram altın7 gram altın
G Gudugudu 7.09 gram altın
1.5 dolar
penceremden penceremden 11 gram bilezik3 gram altın
askoyum askoyum 8 gram altın15gram altın1 gram altın5 gr altın
mathildays mathildays 50 gram altın

Son düzenleme:
Atma kız bu devirde birikim mi yapılır hiç harca gitsin. Almak istediğin şey atıyorum 10 bin lira sen kenara altın/para atıp biriktirene kadar o sey 15 bin oluyo bosver. En kötü bisey almıcam ben orada biriksik bile desen olmuyo para cidden değersizleşiyo. Bende birikim yapardım sonra baktım daha da değersizleşiyo biriktirdiğim para. Harcayın gitsin.

Sevgili arkadaşlar
Benim gibi parasını tutamayan savruklar için bir topik açayım dedim. Her ay en az gram altın(çeyrek olsa tam süper olur) alıp köşeye atıyoruz. Hadi bakalım bismillah. Kazançlarınız bol olsun. 🧿🧿🧿😁
Super bir fikir.ben Eylül ayı için gram altın almıştım eğitim öğretim ödeneği yatınca üzerine ekleyip tekrar gram altın aldım bu ay için 2 gram aldım elhamdülillah.ekimde hedefim çeyrek altın inşallah

Atma kız bu devirde birikim mi yapılır hiç harca gitsin. Almak istediğin şey atıyorum 10 bin lira sen kenara altın/para atıp biriktirene kadar o sey 15 bin oluyo bosver. En kötü bisey almıcam ben orada biriksik bile desen olmuyo para cidden değersizleşiyo. Bende birikim yapardım sonra baktım daha da değersizleşiyo biriktirdiğim para. Harcayın gitsin.
Benim eşim de senin mantigindaydi baktık cocuklar buyuyor.cocuklarimdan biri okulunda çok zorlandı geriledi sonra özel okula verdik çocuk birden parladı.bir çocuğum daha var mecbur onu da özele yazdiracagiz.yoksa birikim olmadan ödemeleri yapmak da zorlanacagiz

Boş şeylere harcıyorum ama. Onlara vereceğime biriktiriyim diyorum 😁

Sevgili arkadaşlar
Benim gibi parasını tutamayan savruklar için bir topik açayım dedim. Her ay en az gram altın(çeyrek olsa tam süper olur) alıp köşeye atıyoruz. Hadi bakalım bismillah. Kazançlarınız bol olsun. 🧿🧿🧿😁
Eskiden alıyordum.Asgari ücretle 4 tane almıştım.Simdi biraz zor.

400 liraya çeyrek altın aldım.Nereye birikim olmuyor hanfendi.Altin değerlenen birşey en iyi yatırımdır.

400 liraya çeyrek altın aldım.Nereye birikim olmuyor hanfendi.Altin değerlenen birşey en iyi yatırımdır.
Siz taaa ne zaman kenara atmışsınız ben şu andan bahsediyorum. Tabii ki altın değerleniyor onu bende biliyorum ama şu an altınla beraber içtiğimiz sudan tut eve arabaya kadar değerleniyor yani birikimin önceden anlamı vardı su an her şey birbiriyle yarışıyor ben onu anlatmak istedim.

Sevgili arkadaşlar
Her ay bi 3 çeyrek parası b.k yoluna harcıyorum. Keşke tutabilsem

Altın 400ken, elektronik eşyalar daha uygundu. Anlayacağın şekilde anlatayım sana canım benimm.
2021 2020 yılları arası çeyrek o civardaydı. O zamanlar 350 400 lira arası olan çeyrek vardı. Ben o dönem buzdolabı vs aldım o yüzden tam anlayacağın mükemmel örnek olacak. Çeyrek 380 civarıyken, arçelikten kurutma, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi buzdolabı ve televizyon aldım. TV 60 inç gibi bişey büyük yani. Bunlara totalde 20 bin verdim. Çeyreğe 400 dersek, 50 çeyrek ile bunları alabilirsiniz. Şuanda beyaz eşyalarım TV vs hepsini hesapladığımız zaman yaklaşık 180- 200 bini buluyor. Yani şuan 50 çeyrekten fazlasına ihtiyacın var değil mi bunları almak için? Yani altın en iyi yatırım aracı değilmiş nurcum. Günümüz şartlarında en iyi birikim bugün almak yarına bırakmamak.
Evlendiğim zaman elimdeki altınlarımın üstüne 50 bin koysam jeep alabiliyordum. Şimdi altınların üstüne 50 bin koyarsam at arabası bile vermezler.

Son düzenleme:
Altın 400ken, elektronik eşyalar daha uygundu. Anlayacağın şekilde anlatayım sana canım benimm.
2021 2020 yılları arası çeyrek o civardaydı. O zamanlar 350 400 lira arası olan çeyrek vardı. Ben o dönem buzdolabı vs aldım o yüzden tam anlayacağın mükemmel örnek olacak. Çeyrek 380 civarıyken, arçelikten kurutma, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi buzdolabı ve televizyon aldım. TV 60 inç gibi bişey büyük yani. Bunlara totalde 20 bin verdim. Çeyreğe 400 dersek, 50 çeyrek ile bunları alabilirsiniz. Şuanda beyaz eşyalarım TV vs hepsini hesapladığımız zaman yaklaşık 180- 200 bini buluyor. Yani şuan 50 çeyrekten fazlasına ihtiyacın var değil mi bunları almak için? Yani altın en iyi yatırım aracı değilmiş nurcum. Günümüz şartlarında en iyi birikim bugün almak yarına bırakmamak.
Evlendiğim zaman elimdeki altınlarımın üstüne 50 bin koysam jeep alabiliyordum. Şimdi altınların üstüne 50 bin koyarsam at arabası bile vermezler.
Peki kredi çekerek ya da kredi kartı ile altın alma işi hakkında ne düşünüyorsunuz

Peki kredi çekerek ya da kredi kartı ile altın alma işi hakkında ne düşünüyorsunuz
Kredi kartlarında ve kredilerde bu hali hazırda yasak zaten. Ancak oldu ki yaptınız, faizini karşılayana kadar zararına olacak. Yüksek meblağda alacaksanız zararı karşılaması aylar sürer. Aylar sonra da ettiğiniz kârın bir anlamı kalmayacak. Elde varsa alınmalı kredi yada borçla altına girilmez bence

Kredi kartlarında ve kredilerde bu hali hazırda yasak zaten. Ancak oldu ki yaptınız, faizini karşılayana kadar zararına olacak. Yüksek meblağda alacaksanız zararı karşılaması aylar sürer. Aylar sonra da ettiğiniz kârın bir anlamı kalmayacak. Elde varsa alınmalı kredi yada borçla altına girilmez bence
Teşekkür ederim

Bunu yapanlar son 1 yılda çok fazla yaptı bende dahil hatta bankaci daha yuksek limit icin yalvarmisti fakat şu an faiz oranı çok yüksek getiri beklentiniz ona göre olmalı ki amaç getiriyi düşürmek çok makul gözükmüyor.

Bunu yapanlar son 1 yılda çok fazla yaptı bende dahil hatta bankaci daha yuksek limit icin yalvarmisti fakat şu an faiz oranı çok yüksek getiri beklentiniz ona göre olmalı ki amaç getiriyi düşürmek çok makul gözükmüyor.
Evet faiz oranlari yüksek olduğu için şu anda pek makul olmuyor.

X