Her haksız durumda kendini haklı çıkaran nankörler..

ben de devletteyim ama, ne bileyim bana çok da havalı birşeymiş gibi gelmiyor.
ne var ki bunda, hani astrofizikçi, ne bileyim prof mrof olur havalı da, memur çok normal sıradan birşey.
Evet öyle yaşınız kaç bilmiyorum ama şu an atanmak en zor şeylerden biri , kadro az puanlar havada o yüzden insanlar buna şaşırıyor eskiden girmek çok daha kolaydı

Ayrıca başlıkla konununda hiç alakası yok
Bunca şeyin içinde buna mı taktınız gerçekten..
Bende konuyu haksızlık var diye actım, allah o haksızlık edenleri bildigi gıbı yapsın demeye gelmistim.
Hayırlısı dıyıp cıktım
Canım ne kadar haklısın anlatamam bu söylediklerinizi insnım hergün kendi kendime söyleyen benim ben Anlatamadım galiba burda herkes beni yargılar olmuş adam 2 ayaklı şeytan nankör ben çok istedim ayrılmayı yüzsüz yüzsüz kim aldatan bi adamla aynı sofraya oturup aynı yatağa girer inan bunu yakın arkadaşlarım bilse sen evrimmi geçirdin der inanmazlar ama diyorum ya her boşanmaya çalışan çiftlerin arasına bi arabulucu giriyor işte ne zaman derdimi anlatmaya kendimi ifade etmeye çalışsam ailede ayılanlar bayılanlar hakkını helal etmeyenler önümü kesiyor çoöuk konusunda hamile kalmak için bi çabam yok olursa da başım üzerine neticede onun olduğu kadar bu iğrençlikler içinde bana bi evlat vermiş olacak
Cocuk olursa basım ustune demek, bu adamla sevısıyorum demek.
Mıdenızın bulamaması cok enteresan.

Bı de korunursanız bebek olmaz. Haberiniz olsun.

Bebegı leylekler getirmiyor. Caban yoksa yapmazsın yanı. Cabam yoktu, ama oldu iste Allah verdi deme hakkın yok.

Konu sahibi o kadar konunun içinde bir tek aldatmasına yorum yapıyorsunuz ben affettim kapandı konu diyor. Oysa ki adam yine biraz para görünce devamı geleceğini hesaplayamıyor ya da önceki gibi bilmiyor gibi davranacak.

Konu sahibi siz zaten yaşadıklarınızı burada yazdığınız gibi anlatsanız anneniz de hak verir, hem vermese ayılsa bayilsa ne olur. Bir ömrüm var neden başkaları mutlu olsun diye feda edeyim.
Yıllar geçtikçe çocuk olunca da onun için kendimi feda ettim dersiniz.

Bu KK'da konuları okudukça artık bazı kadınların dramdan beslendiklerini düşünmeye başladım.
Hayat sizin tabi karar da sizin.

İnsanın annesinin babasının huzurunu sağlığını düşünmesi suçmu herkesin öncelikleri farklı benim için ailem herşeyden önemli koca nedir ki yaaa ailem üzülmesin kırılmasın kimler için ne fedekarlıklar yapıyoruz,aileyi bu kadar önemsemek kabahatmi
Size hem üzüldüm hem şaşırdım hem kızdım. Kendinizi çaresizliğin içine sokmak icin neden bu kadar cabaliyorsunuz . Eşiniz aldatmış göz yummuşsunuz. Sonra size itiraf etmiş . Sonra sizi hep suçlamış . Bunca hata yapan adam hala beni nasıl suçlayabiliyor kendini haklı görebiliyor ben bunu anlamıyorum demissiniz. Siz gereksiz fedakârlık yapmissiniz .Bunca kotu şey yapan adamdan sizin yaptığınız gibi saçma bir insanlık bekliyorsunuz.
Hanımefendi siz kendinizi saymamışsınız bu fedakarlık degil ..sizin kendinize değer vermediğiniz yerde değerli degil böyle değersiz olursunuz . Böyle yüzsüz olur boyle zeytinyagi olur o şahıs .
Aileyi düşünme edebiyatı yapmışsınız. Elbette düşünün ama sizin mutsuzluk içinde cirpinmanizi görmeyen önemsiz gören ailenizi de yine gereksiz fedakarlıkla düsünmeyin. Hele su yukarda yazdiginiz yorum hayretesayan 🤮 bakın ne eşinizi nede ailenizi önemsemek degil bütün yaptiklariniz. Kendinizi onemsememek. Peki ama bunca sıkıntı yaşıyorken neden bu sadistlik?
Lütfen destek alın uzmandan.bosanmak istiyorsanız Ailenize de herşeyi anlatın. Kimseye daha fazla kendinizi değersiz görüp gereksiz fedakârlık yapmayın. Ailede eşte daha da zeytinyağı olur mutsuzlukta boğulursunuz.

Dışarda adammı yok.
Valla benimki içki sigara yok ,işten eve evden işe.
Evde yardımcı ,çocuga yardımcı.
Çalışmadığm halde parasız bırakmaz.
Böyle eşe sahip birsürü kadında var.
Siz pollyanacılık oynuyosunuz kendi kendinize.

Daha neler göreceğiz burda acaba :KK57: Allah akıl fikir şuur feraset versin konu sahibine. İnsan hayret ediyor... :silah:

Şu pislik size muhtaç olsa nolucak ki? Yükünüze yük eklemeye çok mu heveslisiniz. Allah a havale etmek demek, bütün hesabı Allah a bırakmak ve konuyu kapatıp beddua falan etmemektir. Beddua edip durmayın, çünkü boşanmıyorsunuz ve onunla aynı sıkıntıyı siz de çekiyorsunuz.

Bende konuyu haksızlık var diye actım, allah o haksızlık edenleri bildigi gıbı yapsın demeye gelmistim.
Hayırlısı dıyıp cıktım

Cocuk olursa basım ustune demek, bu adamla sevısıyorum demek.
Mıdenızın bulamaması cok enteresan.

Bı de korunursanız bebek olmaz. Haberiniz olsun.

Bebegı leylekler getirmiyor. Caban yoksa yapmazsın yanı. Cabam yoktu, ama oldu iste Allah verdi deme hakkın yok.

Adam hastalık bulaştıracak 😱

Slmlar..yapılan haksızlıklara tahammülüm kalmadı çekip gitmek istiyorum yeni insanlarla yeni hayat kurmak istiyorum ama hayaller ve hayatlar buna izin vermiyor..Şimdi boşan bırak diyeceksiniz ama öyle kolay değil bazı şeyler ayrılmak boşanmak ta çözüm değil ailemin tek çocuğuyum ailem eşime çok düşkün çok bağlı çünkü onlara göre mükemmel eş neden derseniz devlet memuru güler yüzlü saygılı evine ve eşine bağlı daha ne olsunmuşmuş....neyse konuya geleyim eşim devlet memuru aynı zamanda ek iş yapıyor güzel para kazanıyor lakin paranın kıymetini bilmeyen biri ogün kazandığını o gün harcar hesapsız bi adam sürekli araba değiştirir kılık kıyafet alır maaşı ile ben ve evin geçimi sağlanıyor ben çalışmıyorum dışarda kazandığı parayla da araba değiştir lüks telefon al arkadaşlarla masa kur ye iç bişey dediğim zamanda neyin eksik oluyor benim bi hayatım bi özelim olmasın mı tasma tak bana oluyor son 6 aydır bıraktım peşini maaş harici bişey görmedim 2 yıldır ne evime ne kendime bişey almadım tatile bile gitmedim o arkadaşı ile iş gereği il dışına çıkmıştı hazır gitmişken bi hafta kalalım dedi ok dedim bi kadınla yıl içinde beni aldattı kadınla lüks mekanlarda yedi içti gezdi bildiğim halde sustum sonra kadın bunu aldattı bu bunu hazmedemedi bi gece geldi benim bildiklerimi bilmiyormuşum gibi bana itiraf eddi tabi bildiğimi belli etmedim çok ağladı yalvardı klasik erkek savunması cinsellik yaşamadım kısa sürede görüştüm dedi ama ben zaten biliyordum aylardır o kadınla birlikte olduğunu kadını sosyal medyadan takibe almıştım eşim ne zaman eve geç gelse kadın o gece o lüks mekanlardan canlı yayın ve fotoğraf atıyordu tabi eşim görünmüyordu bunlarda ama ben masanın üzerinde duran çakmak tan telefondan bile Anlıyordum hatta bi gün kadın canlı yayın yaparken kasıtlı eşimi aramıştım masanın üzerinde telefonun çaldığını gördüm kan kustum kızılcık şerbeti dedim ona hiç belli etmedim neden göz göre göre sustun diyeceksiniz bilmiyorum Rabbim bana bi sakinlik verdi oysaki konuşan bağıran kavga eden bunları asla kabulkenemeyecek bi kadındım ama o dönem ne olduysa belki şaşkınlıktan belki kırılmışlıktan sustum onunla kavga etmeyi bile canım istemedi..Allaha sığındım birbirlerinden bulsunlar belalarını bana yaşattığını yaşasın dedim aynısını yaşadı kadın bunu aldattı bana yaptığı sadakatsizliği okadında ona yaptı zaten biliyorum ki onun farkında olduğu için gelip itiraf edip yalvarmaları tövbe etmeleri oldu..konuyu kapattım yine içimde ettim kavgamı küfrümü 1 yıldır bana vakit ayırmadı maddi manevi yanımda olmadı şu 6 aydır işleri kötü ve bu sabah durup dururken senin yüzünden battım işlerim kötüye gitti dedi param pulun kalmadı kuruttun beni dedi çok şaşırdım ben mi yaptım ne yaptım dedim yok işe giderken hayır duası yapmamışım onun içip gezmesine arkadaşlarına karışmışım işin gücün rast gelsin dememişim benim içindeki fitne ve fesatlık onu batırmış....aaaaa Tabi patladım ben artık son damlaydı o itiraf olayında söykeyemediklerimi tek tek söyledim ben evimde senin maaşınla hem kendimi hem evini geçindirirken bu evde arımla namusumla oturup seni beklerken geceleri sen başkasına kocalık yaparken ben sadece namaz kıldım Allaha sığındım senin ıslah olman için dua ettim ne verdiysen onunla yetindim senin yakandaki üzerindeki fondöten izlerini ağlaya ağlaya temizledim bir gün bile yüzüne vurmadım sen lüks arabada lüks mekanlarda o oros....la gülüp eğlenirken ben tasarruf olsun diye kombiyi kapattım dedim sadece gözleri doldu tamam sus sus dedi uyukladı yine sürekli suratıma baktı durdu yeter ağlayıp daha fazla beni ezme dedi....boşan bırak diyenlerde haklı ama adam her konuda kendini haklı çıkartıyor boşanalım deyince suçlu ben oluyorum bana yaranamamışmışşşş ailem başka dert dışarda adammı varmış herkesin kocası sorunluymuş kimi alkolikmiş kimi kumarbazmış kimi huysuzmuş şımaran benmişim ailemi üzmemek için bu adama katlanıyorum çünkü annem kalp hastası en ufak bişeyde çarpıntım oldu yok sen beni öldüreceksin....offff offff Allaha sığındım madem ben bunu boşayamıyorum Rabbim ıslah etsin çok beddua ettim birbirimizden bulun belanızı dedim buldular işin gücün rast gitmesin dedim gitmedi çünkü o işden kazandığıyla beni aldattı yedi içti gezdi Rabbimin adaleti tecelli etti hiç te pişman değilim ettiğim beddualardan halende ediyorum Rabbim beni sana değil seni bana muhtaç etsin inşallah...Adam halen hatalı benim haksızlıklar yaptım de üzdüm yedim içtim gezdim paranın hesabını yapmadım sen de mağdur oldun deniyor haksızken halen beni suçluyor..
Aldattı kısmından sonra okumanın anlamı kalmadı. Uzun olmasına rağmen okuma niyetim vardı ancak böyle bir erkek nasıl ideal damat olabiliyor ailenize göre? Kızlarını aldatan?

başlıkla konunuz arasında ki bağlantı gibi hayatınız. Yaşanılanlara verdiğiniz tepkiler garip. Mental problemlrriniz var gibi göründü bana.

O degılde sen bu yükü nasıl taşıdın kardeş, hiçbişi demeden nasıl sessiz kalabıldın. Gercekten cok güçlü bi kadın oldugunu bu konuyla anladım. Ben yapamazdım şahsen. Susamazdım. Hakkında herseyın hayırlısı olsun

Sen bildiğini de adama söyleyip bir de ağlamış ve evliliğine devam etmişsin...Yani mesaj: sen ne yaparsan yap ben senden ayrılmam. Adam seni yine aldatacak veya aldatıyor hiç şüphen olmasın...

Bu kadar arabesklik niye onu anlamadım? Mesleğin varsa çalış, adamı başka kadınla izleyip susmak neden? Sen de bu adamı sevmedin hiç sadece para için mi yürütüyorsun o zaman?

Kimisi cocuk babasına cok duskun bahanesini soylerken sen de ailem eşime düşkün boşanamam demişsin pes....Ok o zaman canlı yayınları izlemeye ve susmaya devam

Konu beni aldatması değilki canım artık onu kabullendik çektik sineğe konu bu adamın beni suçlaması yüzsüzlüğü adam yedi içti gezdi sadakatsiz davrandı battı işi gücü parası bitti sanki benimle yemiş içmiş gibi senin yüzünden battım demesi ben hayır duası etmemişim onun gezmesinden arkadaşlarından sürekli şikayetçi olmuşum fln fln benim zaten bu kocayı savunacak şirin gösterecek bi niyerim yok şeytanın iki ayaklısı nankör

Tabi oyle diyecek....o egosunu şişirmişsin ki biyerinde bişi bulsa sen sürdün der...Yakında sevgilimle aramı sen bozdun nankör neyin eksikti derse de özür dile olur mu hatta sevgilisiyle arasını yap

Bosanamiyo falan değilsiniz, istediğinizde gayet de kendinizi savunabiliyomussunuz işte? Bosanma konuşması yaparken de aynen bunları söyleyebilirsiniz, ama işinize gelmiyo bence, zorlu bı sürece girmeye useniyosunuz. Böyle bahaneleri arkasına saklanmayin. Büyük konuşmak istemiyorum ama bı kadın aldatildigi için kocasını bosamiyosa daha ne için bosar bilemiyorum. Aylarca kocanizin çamaşırını yıkayıp üstüne giydirip çiçek gibi yapıp o kadına göndermişsiniz.

Arkadaşlar boşuna nefes tüketiyorsunuz, vaktinize, emeğinize yazık.
Konu sahibi olay ve durumlara çoookk başka yerlerden bakıyor, meramımızı anlatmamız mümkün değil.
Kocam beni aldatacak benim tek derdim
'adam hep haklı çıkıyor' olacak.
Konu sahibine, kocasıyla mutluluklar dileyip çekiliyorum konudan.

Arkadaşlar boşuna nefes tüketiyorsunuz, vaktinize, emeğinize yazık.
Konu sahibi olay ve durumlara çoookk başka yerlerden bakıyor, meramımızı anlatmamız mümkün değil.
Kocam beni aldatacak benim tek derdim
'adam hep haklı çıkıyor' olacak.
Konu sahibine, kocasıyla mutluluklar dileyip çekiliyorum konudan.

Aynen bosuna yazmasın kimse

@Began çok bencilce yorum yapıyorsunuz konuda aldatıldım ahhh vahhhh yazmadım adam aldattı itiraf etti dedim içim kan ağlaya ağlaya biliyordum ama sustum dedim adamla ne zaman ayrılmaya kalksam annem ayıldı bayıldı beni öldüreceksin dedi dedim adam her konuda bi şekilde haklı çıkıyor dedim içimdeki herşeyi kustum adam ezme beni diyip susturdu diyorum kocama aşığım aldattı yedi içti gezdi nede olsa kocamdır affettim demedim beni halinden hoşnut gibi bi hale getirdiniz herkesin aile yapısı farklı biz ataerkil bi aileyiz öyke yaparım asarım keserim olmuyor maddi gücüm diplomam evim arabam var bu adamı idare etmek için bi sebebim yok sadece aile sözünün üzerine söz söylenmiyor zaten konunun başındada yazmışım yeni insanlar yeni bi hayat istiyorum ama hayaller ve hayatlar diye lütfen biraz konunun özüne inelim aldattı affettim bitti konu bu değil adam her konuda haklı çıkıyor dedim halen aldatılmak affedilmek konuşuluyor o olay bitti kim ister böyle bi adamla hayatını devam ettirmeyi
Ben yeni hayat yeni insanlar istediğinizi inanmadım. Gerçekten isteyen anneymiş, ataerkil toplummuş falan dinlemiyor üzgünüm. Annem kalp hastası, babam kanser... eşimle boşanma aşamasına geldiğimiz zamanlar oldu, ahh vahh yapmadım. Kaldı ki bizim sorunumuz sadece ikimizinde keçi gibi inatçı olmasıydı.

Kocanızı sevmediğinizi söylüyorsunuz ama çocuk için deli gibi çabanız varmış. Onuda mı anneniz istiyor diye yapacaksınız? Kendinizi kandırıyorsunuz sadece... siz ne olursa olsun boşanmazsınız, anneden sonrada bahane olsun diye çocuk yaparsınız. Zaten önemli olan kocanız kaçıp gitmesin...

X