Her makyajdan sonra yüzde oluşan sivilceler!

oscarandthewolf

Dürtme içimdeki narı, üstümde beyaz gömlek var*
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2016
201
240
Konumu nereye açacağımı bilemedim.Makyaj yapmaya korkuyorum artık yahu. Normalde okula gittiğim dönemlerde yoğun bir makyaj yapmıyorum, sabah yapabildiğim ve okulda tazeleyebildiğim kadarıyla. Şu an tatildeyim ve haftanın 4 günü fitness yaptığım için makyaj yapmamaya ayrı bir özen gösteriyorum. Bazen iyi hissetmek için falan yapıyorum. Kullandığım ürünlerde bilinen markalar. Zaten özel günler ve özellikle kapatıcılığı yoğun olmasını istediğim günler dışında fondöten kullanmıyorum. BB kremle idare ediyorum. Loreal P, Maybelline, Garnier, Wetn Wild, The Balm ve Essense ürünlerini kullanırım. Neyse uzatmayayım. Bugün de dışarı çıkacağım için yaptım her zamanki makyajımı. BB krem, üzerine concealer ve ardından pudra, allık.. Fondöten kullanmadım hafif bi bb krem sadece. Ten makyajım bundan ibaret. Neyse bu makyaj yüzümde bi 7 saat durdu. Eve geldiğimde güzelce temizledim yüzümü ve hemen alnımda, çenemde ve bazı bölümlerde küçük sivilceler çıkmış. Ne zaman makyaj yapsam böyle oluyor artık yıldım! Neyi eksik yada yanlış yapıyorum bir türlü anlayamadım. Makyaj öncesi yüzümü güzelce nemlendirip ardından primer sürerim. Sizce neden böyle sivilceleniyor yüzüm?

-Cildim karma bir cilt. Alnım ve yanaklarım kuru, burun kısmım yağlıdır ama öyle aman aman yağlı bir cildim yok.

Son düzenleme:
*Son kullanma tarihleri geçmiştir
*Cilt tipine uygun değildir
*İçerikteki maddelerden birine alerjin vardır... Muhtemel sebep alerji olabilir.

Fondöten ya da yüzüne uyguladığın pudra yüzüne uygun değil. Benimde eskiden fondöten kullandığımda akşama doğru yüzüm yağlanır, sildikten sonra sivilce çıkardı. Sonra başka fondöten aldım,hiç bir sorun olmadı.

Fondöten ya da yüzüne uyguladığın pudra yüzüne uygun değil. Benimde eskiden fondöten kullandığımda akşama doğru yüzüm yağlanır, sildikten sonra sivilce çıkardı. Sonra başka fondöten aldım,hiç bir sorun olmadı.

Özellikle günlük makyajımda fondöten kullanmıyorum, bb yada cc krem kullanıyorum. Zaten fondötenden sonra mahvoluyor yüzüm, o nedenle yüzümü iyice kapatmak istediğim zamanlarda uyguluyorum.

Özellikle günlük makyajımda fondöten kullanmıyorum, bb yada cc krem kullanıyorum. Zaten fondötenden sonra mahvoluyor yüzüm, o nedenle yüzümü iyice kapatmak istediğim zamanlarda uyguluyorum.
Artık yüzünde sivilce yapan herneyse buna dikkat etmelisin.Kullandığın herşey etki yapmış olamaz. Sen uygularken dikkat et, eğer neyin alerji yaptığını anlarsan değiştir.

Isterseniz eczanelere yonelebilirsiniz.. ben artik eczaneden aliyorum fondetenimi, cokta memnunum acikcasi, cunku icinde cilde zarar verebilecek maddelerden bulunmuyor.. markalara guvenmeyin, cogunun icinde katkilar var.. buda cildinize zarar veriyor ister istemez..

Isterseniz eczanelere yonelebilirsiniz.. ben artik eczaneden aliyorum fondetenimi, cokta memnunum acikcasi, cunku icinde cilde zarar verebilecek maddelerden bulunmuyor.. markalara guvenmeyin, cogunun icinde katkilar var.. buda cildinize zarar veriyor ister istemez..

Sizin cilt tipiniz nasıl ve hangi markayı kullanıyorsunuz?

Bende aynı dertten müzdaribim.
Hiç bir ürün cildime yaramıyor.
Kaşıntı alerji ve sivilce problemi yaşıyorum krem fondöten yada allık kullandığım zaman..
Sadece göz makyajı ile idare ediyorum.
Denemediğim ürün kalmadı diyebilirim bir çözüm bulamadım maalesef.
Eczaneden aldığım ürünler bile fayda etmıyor.En son arkadaşım Almanya'dan bio ürün getirdi o bile yaramadı:KK43:
Cildim çok kuru o yüzden fondöten sürmeden önce nemlendirici sürmek zorunda kalıyorum ikiside cildimi haşat ediyor yardımcı olan birileri çıkar umarım :)

Merhaba benim cildim çok ince ve hassas. Yüzüm ise alnım çenem kuru yanaklarım yağlı.
Yanlış ürünler yanlış markalar kullanıyorsunuz. Benim yüzüm mac markasını bile kabul etmiyor kaç ürün denedim. Şuan clinique markasının ürününü kullanıyorum. Denemenizi tavsiye ederim.

X