Her şey daha da netleşti...

Merhaba arkadaşlar eş ailesinden bahsetmiştim.... Bu zamana kadar onlar yüzünden eşimle aramız bozulmuştu.... Bugün yemeğe çağırdılar..... Kayınpederim işte bugün takıntılı olduğu için çevresindekileri üzdüğünü falan söyledi...
Kaynanam oldun abileri olsun hepsi de şımarıklıpından ve kendini beğenmişliklerinden bize sürekli ne laf sokmaları bitmişti... Ne de eleştirmeleri eşimin sessizliğini bilerek bana laf sokmaları bitti... En son 6 ay önce hepsiyle bir güzel kavga etmiştim... Şimdi süt dökmüş kedi gibiler.... Ne değişti haklı olmam neyi değiştirdi. Beni bu kadar sıkıntı çektirdikten sonra önüme kırmızı halıda serseler nafile....
Ben bir adam için kalktım sevdim beğendim diye başka bir şehire geldim. Ailesi bu da gelinir deyip zor zamanlarda eksik olduğum yerde bağrına basacağına tam tersi kendini beğenmişlikleri ukalalıklar sürekli durmadan laf sokmalar....
Ben bu kadar sıkıntıyı ailemi bırakıp bunun için mi geldim.... Eşim iyi olsa ne olacak onu takan bile yok... Kaç kere rahatsız olduğunu söyledi çocuk tınnn hiç bir değişiklik yok.... Siz siz olun benim yaşadığım hataya düşmeyin kim ne derse desin sadece kendinize inanın bazen insanlar sırf şımarıklıkyan laf sokup sizin eksiklerinizi vuruyor olabilir..... Siz güçlü olun kimse sizi yıkamasın bu hayatta...
Ama o kadar soğudum ki bu yüzden benim bir çocuğum bile olmadı...
Eşimle aramız şu anda iyi ama nafile kalbim o kadar kırıldı ki büyük hayal kırıklığı yaşadım....
Şu hayatta ne kadar yalnızmışım onu anladım ben haklıydım ama haklı olsam da yine suçlu ilan edildim.... Yıllar geçmiş banahak vermişler geçmiş olsun yaşayamadığım geçmişteki hayatın bedelini kim ödeyecek....
E madem bu kadar soğudunuz çocunuzda yok ayrılmayı düşündünüz mü?..
Ayrımam derseniz olanları artık silip atabilirsiniz…
Destek alabilirsiniz…
Aklıma başka bir şey gelmedi…
Ya devam edersiniz ya sonlandırırsınız ama yok bunu dedi yok şunu yaptı ile ömür geçmez…

E madem bu kadar soğudunuz çocunuzda yok ayrılmayı düşündünüz mü?..
Ayrımam derseniz olanları artık silip atabilirsiniz…
Destek alabilirsiniz…
Aklıma başka bir şey gelmedi…
Ya devam edersiniz ya sonlandırırsınız ama yok bunu dedi yok şunu yaptı ile ömür geçmez…
Yani benim kişiliğim hassas kumaşım geçirgen o yüzden sıkıntıları da lafa söze de takmayı meyilliyim bunu bin kere anlattım beni bana bırakın....
Etkileniyorum yani başkasının sorunlarını bana getirilmesini istemiyorum bu benim yaradılış ım diye bin kere anlattım. Ben gamsız biri değilim diye...
Zorla kendi ailesiyle arası iyi olacak diye benim kendim le aramı bozmayın dedim...
El insanı anlar mı aslında kimsenin seni anlamasına beklemeyeceksin direk çözümü bulup geçeceksin....

X