Her şey daha da netleşti...

Cevap verir yorum yaparım o değilde bir günlük alsanız yeminle iyi niyetle söylüyorum onun içine yazın yazın ama hakaret yada birinin eline geçerse hani koz olmasın iyi saklayın onu.Her sayfaya bir sorun altına bir çözüm.Kendi yaptığım bir şey bu benim
Bir dönem böyle takılıp kaldım bir soruna aldım defteri yazdım çözdüm iyi geldi.Simdi eski günlerimi kim geri getirecek demişsiniz ya işte gençlik olsun sağlık olsun gelmiyorki geriye bizde olduğu kadar olduğu yerden tutuyoruz hayatı ucundan.Bence eşinize kendinize yaşamınıza hep aynı şeyi getirip getirip durmayın.Bi yerden mutlu olmaya bakın kolay değil biliyorum ama kolay olan ne varki
Günlük mantıklı deneyeceğim ve her sorunun altına bir çözüm deneyeceğim....

Kimse mükemmel değil olamaz ki. Belli yaşa gelmiş insanları nasıl değiştirsin eşiniz, siz değişebiliyor musunuz hayır.
Eşinizin yaptığını yapın napsın adam anasını babasını atsın mı ?
mecburiyetten görüşen yüzlerce insan var burda. Sizi darlamıyorsa bu konuda daha ne istiyorsunuz ? Tepkileriniz çok uç.
Allah ferahlık versin.
Haklısınız değiştiremez demek ki benim beklentimi karşılayacak anlayış onlarda yok bu da böyle boşuna bir bekleyiş zaten kendini kandırmak....

Kimse mükemmel değil olamaz ki. Belli yaşa gelmiş insanları nasıl değiştirsin eşiniz, siz değişebiliyor musunuz hayır.
Eşinizin yaptığını yapın napsın adam anasını babasını atsın mı ?
mecburiyetten görüşen yüzlerce insan var burda. Sizi darlamıyorsa bu konuda daha ne istiyorsunuz ? Tepkileriniz çok uç.
Allah ferahlık versin.
Hiç bir zaman darlamadı zaten kavga ettiğim zaman bile annemler haklı bile demedi.... Ben bu evliliğe hiç hazır değilmişim meğersem.... Asıl yanlış yapan benim keşke ilk zorlandığım da ayrılsaydım.... Onun boşanma demesine hiç aldanma sa idim....

İçine hakaret içeren kelimeler yazmayın kendi içinizi dökün insan bazen gözünün önündeki çözümü göremiyor o kadar boğulmuş oluyorki o derde. Aslında çözüm herkesin içinde sadece görmek farketmek ve gereği neyse onu yapmak lazım İnsanız bazen hayal satıyoruz gerçekleri yaşama geçirmek kolay değil ama sorunların tek çözümüde üstüne gidip çözmek son nokta bu yani.Degistiremeyeceginiz şeyler için uzulmeyi bırakın neyi guzellestirebilecekseniz onun üstünde yoğunlaşın.O insanların da hatalarının farkında iseler sizde evliliğininize değer veriyorsanız artık affedin her şeyi bırakın geçmişi bu günü iyileştirmeye çalışın.

İçine hakaret içeren kelimeler yazmayın kendi içinizi dökün insan bazen gözünün önündeki çözümü göremiyor o kadar boğulmuş oluyorki o derde. Aslında çözüm herkesin içinde sadece görmek farketmek ve gereği neyse onu yapmak lazım İnsanız bazen hayal satıyoruz gerçekleri yaşama geçirmek kolay değil ama sorunların tek çözümüde üstüne gidip çözmek son nokta bu yani.Degistiremeyeceginiz şeyler için uzulmeyi bırakın neyi guzellestirebilecekseniz onun üstünde yoğunlaşın.O insanların da hatalarının farkında iseler sizde evliliğininize değer veriyorsanız artık affedin her şeyi bırakın geçmişi bu günü iyileştirmeye çalışın.
Şu anda affedemiyorum sadece babası farkında diğerleri değil... Affetmicem ama kafamı da meşgul edip kendimi üzmek istemiyorum.... Mesafeli olmak şu an in iyi......i

Aslında zamanla düzelmişti iyiydim ama iyi de davransalar artık bana iyi gelmiyor yok yani görüşmek bana iyi gelmiyor hiç bir sorun yaşanmasa bile...

Şu anda affedemiyorum sadece babası farkında diğerleri değil... Affetmicem ama kafamı da meşgul edip kendimi üzmek istemiyorum.... Mesafeli olmak şu an in iyi......i
Affetmek demek hicbirsey olmamış gibi unutmak değildir.Cogu zaman affetmek artık sizinle bağımı kesiyorum bu günümde yeriniz yok ben bana yaptıklarınızı artık üzerimde yük etmiyorum diyip yoluna gitmektir.Yaptiklari hiçbir kötü şeyin sizi artık etkilememesidir.Affetmek benim için herşeyin bitisidir mesela.Yeniden başlaması değil.Kin yok kızgınlık yok dostluk yok düşmanlık yok 0 noktası.Bana iyi gelir bu .Siz tabiki nasıl isterseniz öyle olsun kastettigim af bu benim.

Affetmek demek hicbirsey olmamış gibi unutmak değildir.Cogu zaman affetmek artık sizinle bağımı kesiyorum bu günümde yeriniz yok ben bana yaptıklarınızı artık üzerimde yük etmiyorum diyip yoluna gitmektir.Yaptiklari hiçbir kötü şeyin sizi artık etkilememesidir.Affetmek benim için herşeyin bitisidir mesela.Yeniden başlaması değil.Kin yok kızgınlık yok dostluk yok düşmanlık yok 0 noktası.Bana iyi gelir bu .Siz tabiki nasıl isterseniz öyle olsun kastettigim af bu benim.
Aslında doğru hiç bir şey hissetmek istemiyorum.... Yani geçmişte ne yaşanırsa yaşansın unutmak değil ama oradan çıktın tan sonra iyi davrandılar dün mesela ama bu sefer de madem iyi davranıcaktınız başta niye böyle davranmadın deyip daha çok sinirleniyorum.....Yok artık bana karşı iyi de davransalar kar etmiyor yok yani...

Yok ya biz bir şeyleri yıprattık hemde kısa bir sürede tükettik ne eş ne de ailesi artık beni hiç bir şekilde kırılan camlar bir daha toplabır mı ki kalbim artık tuz ve buz oldu tuz ve buzu yeniden onarmak ben artık odak noktamı başka yöne çevirip kendim için çaba göstericem....

Ben tanıştığımız gün söyledim eleştirel kendini beğenmiş insanı sevmeme hayatımda görmek istemem diye ailesinin böyle olduğunu baştan söyleseydi bende Evlenmez başkasıyla evlenirdim... Neden beni sabretmek ve umursama diye beni sürekli idare etme pozisyonunu soktu...
Kaç yıllık evlisiniz diye sormuştum sadece.🥲

Aslında zamanla düzelmişti iyiydim ama iyi de davransalar artık bana iyi gelmiyor yok yani görüşmek bana iyi gelmiyor hiç bir sorun yaşanmasa bile...
Bazı davranışlar çok itici gerçekten mesela oturunca yastığı düzeltmemek ne bileyim geçerken halı kıvrılmışsa ucunu düzeltmemek falan.
Keza cimrilik,fazla düzenli olmak vs.

Bazı davranışlar çok itici gerçekten mesela oturunca yastığı düzeltmemek ne bileyim geçerken halı kıvrılmışsa ucunu düzeltmemek falan.
Keza cimrilik,fazla düzenli olmak vs.
Ya ne alaka ya öyle değil sorun yaşandı her sene yılda 1 veya 2 sorun yaşanıyor.... Ne bekliyorsun kafalar uyuşmuyor ama hala zorluyorlar....

Ya ne alaka ya öyle değil sorun yaşandı her sene yılda 1 veya 2 sorun yaşanıyor.... Ne bekliyorsun kafalar uyuşmuyor ama hala zorluyorlar....
Öyle oluyormuş değil mi?
Sizin yazdığınız bir şeye alakasız cevap verince “Ya ne alaka” diyorsunuz.
Şu an konuyu okuyan çoğu kişi bunu yaşıyor empati yapın dedim:)

Bitti ama çok büyük hayal kırıklığı hepsi numara hepsi şımarıklık tan mış yani yıllarca manipülasyon edildi ben başkası yüzünden bu sıkıntılara uğramak zorunda mıydım canım bende insanım başka şehirden geldim diye neden sıkıntı çekeyim... Yakınlık göstermesin ama sıkıntı da çektirmeseymiş hak etmediğim halde....
Biz ne yapabiliriz sizin için Gülçin Hanım? Söyleyin, yapalım ve bitsin artık bu serzenişleriniz. Kk olarak toplaşıp dövelim mi eşinizin ailesini? Kaybolan yıllarınıza yanarken de yıllarınız yanıyor, farkında mısınız?

X