Her şey daha da netleşti...

Evet haklı ama olay bilmediğim için yorum yapmadım. Klasik şımarık gelin sendromu
Ailesi ile iyi olsa çoktan boşanmışti ama böyle kendini yiyor.
Muhtemelen kadın istemiyor pasif kocası sürüklüyor.
K.v veya ailesi anlayışlınolmayacaksa gelin olarak almasaydı banane canım. Ben ona söz mü verdim iş bulacak diye bana bıraksaydı her seferinde sorgulamasalardı...o zaman çalışanını alsaydı eşimin böyle bir talebi yok baştan beri benim için farketmez dedi o zaman eşime ailesi saygı duysaydı... Ayrıca ben kimseye söz vermedim iş bulacağım diye.... Ben bulana kadar sabır etseydi beni psikolojik baskı yapmasaydı ben kendi memleketinde annem baskı yaptı iş bul diye yapmadı onlarda yapmasaydı baskı olursa tabiki ters teper....

Ahaha biz çoktan pes ettik sende döküldün yeni üyeler yaziyo iste arada :KK70:
Yeni şehre yeni eve yeni hayata yeni eşe alışana kadar sabır edip çenesini tutsaydı o zaman....... Hemen alışamadım ne yapalım Allah Allah... Madem bu hayat benim beni bana bırakmak neler yapabiliyorum bir bakalım yapamıyorsam da destek olsun olmuyor sa da çenesi kapasın bananne.... Bana laf sokacağına yardımcı olsun olmuyorsa motive etseydi... Etmiyor sa da eleştirmeden ben onun hiç bir şeyi değilim ki yabancıyım.... Yabancı isem yorum yapmayacak da eleştirmicek.... Evlendim diye kimse kimsenin bir şey si olmuyor onun beklentilerini karşılamak zorunda değilim ki banane....

Yeni şehre yeni eve yeni hayata yeni eşe alışana kadar sabır edip çenesini tutsaydı o zaman....... Hemen alışamadım ne yapalım Allah Allah... Madem bu hayat benim beni bana bırakmak neler yapabiliyorum bir bakalım yapamıyorsam da destek olsun olmuyor sa da çenesi kapasın bananne.... Bana laf sokacağına yardımcı olsun olmuyorsa motive etseydi... Etmiyor sa da eleştirmeden ben onun hiç bir şeyi değilim ki yabancıyım.... Yabancı isem yorum yapmayacak da eleştirmicek.... Evlendim diye kimse kimsenin bir şey si olmuyor onun beklentilerini karşılamak zorunda değilim ki banane....
La gülçin kadın bana yazdı sana degil elindeki klavyeyi yere bırak yeter da :KK70:
Bozuk plak gibi kadın, alakasız alakasız döşüyor :KK70:

Kız Allah seni ne yapmasın bir tane mesajıma 3 tane cevap vermişsin hepsi farklı farklı😄
Tek istediğim biraz sabır biraz zaman biraz da anlayış.... Bu kadar zor olmamalı kimseden bir şey beklemedim ki... Ben ailemden koptum geldim... Ayrıca ben başka şehire gelin gitme gibi düşüncem yoktu.... Eşimi beğendim diye her şartını kabul ettiğim anlamına gelmez ki..
İmzayı attım diye her şeye hemen evet deyip her şartı kabul ettiğim anlamına gelmez. Bir şeyler için zamana ihtiyacım ve motiveye ihtiyacım o süreçte eleştirilmek yerine anlayışlı olsalardı zaten sorun da yaşamazdık sıkıntı da çıksa bile ufak tefek olur öyle şeyler deyip kinlenmeyebilirdim.... Ben bir düzeni oturtana kadar sabır sonra iş buldum zaten sonradan da yine de sıkıntı çekmeye ne gerek vardı....

Çalışmıyor um değil bulamadım aradım çok istediğim gibi bulamayınca bıraktım.... Ayrıca eşim ödüyor parasını kime ne tek maaşlıda olsak sen ne istersen o diyor.... Tamam da önce şehire alışmamaı eşime çalışmamı ve iş bulana kadar laf söylemeseydi anlayışlı olsaydı her gittiğimde laf sokmasın o zaman.... Destek olmuyorsa köstek de olmasaydı akıllı olsaydı.... Ben bulana kadar olur olur rızk kapısı açıktır deseydi... Tabiki anlayışlı olmak zorunda bir şeylere alışana kadar alışmam için beni bana bıraksaydı kendi halime....
Hepimiz kendimiz hallettik, yazın evlendim düğün sürecini de kendi evimi taşımayı da yeni eve yerlemeyi de kendim yaptım. Ve bu süreçte hem çalışıyor hem de yüksek lisans yapıyordum. Bir de prenses sen olduğun için Gülçin. Kimse çalışmak zorunda değil ama hem evle ilglenmeyip annem ogretmedi hem çalışmam kvye inat hem de her istediğim olacak kafası değişik bir kafa . Eşinn pasif olmasından mutlusundur pasif olmasan şimdiye kadar bir sürü açardı o da ağzını. Ee sana pasif olan adam tabii ki ailesine de pasif olacak . Senin canın çok sıkılıyor, kafanda herkesi sucluyorsun , şu anda 30 kusur yaşındasın kpss denedim diyorsun 10 yıldır bir sınav olmayıp bu saatten sonra mı hemen olacak? Puanlarini sordum söylemedin bile .

La gülçin kadın bana yazdı sana degil elindeki klavyeyi yere bırak yeter da :KK70:
Doğru boşveer ya ben burada yazıp nasıl olsa anlayışlı olması gerekenler olmamış siz benim yazdıklarım kadar biliyorsunuz. Benim anlattığım sadece yüzde 10 yüzde 90 bana kalsın nasıl olsa herkes sıkıldı... Ben kendimi tanıyorum ya gerisi boş.... Zaten beklentim de gereksiz bir beklenti.... El insanın dan neden bekliyorum ki anlamak isteyen çaba gösterir anlar anlamak istemeyen önünde zorlanıyorum desende boş.... Ne bekliyorsun annen gibi seni pışpışlansın mı tabiki acımasız eleştirecek hiç şaşırmam gerekiyor....

Hepimiz kendimiz hallettik, yazın evlendim düğün sürecini de kendi evimi taşımayı da yeni eve yerlemeyi de kendim yaptım. Ve bu süreçte hem çalışıyor hem de yüksek lisans yapıyordum. Bir de prenses sen olduğun için Gülçin. Kimse çalışmak zorunda değil ama hem evle ilglenmeyip annem ogretmedi hem çalışmam kvye inat hem de her istediğim olacak kafası değişik bir kafa . Eşinn pasif olmasından mutlusundur pasif olmasan şimdiye kadar bir sürü açardı o da ağzını. Ee sana pasif olan adam tabii ki ailesine de pasif olacak . Senin canın çok sıkılıyor, kafanda herkesi sucluyorsun , şu anda 30 kusur yaşındasın kpss denedim diyorsun 10 yıldır bir sınav olmayıp bu saatten sonra mı hemen olacak? Puanlarini sordum söylemedin bile .
Kpss p3 puanım 75 Di en son 2022 de girmiştim çalışmadan...

Gülçin hanım dalga konusu oldunuz yazdıklarınızla farkında değil misiniz ?
Konuları baştan sona okudum insanlar kaale bile almıyor ki haklı olarak ( aynı konuları defaatle son deyip tekrarlamışsınız ). Bir mesaja ayrı ayrı cevaplar veriyorsunuz. Normal davranışlar değil bunlar.
İçinizi mi dökmek istiyorsunuz sorununuzu çözmek mi?
Herkes eş aileleriyle bir şeyler yaşıyor. Ama siz takılıp kalmışsınız, eşiniz için de zor olsa gerek.
Adam umursamamakta bulmuş belki formülü. Benimki de öyle he de geç diyor.
Napalım insanların ağzı torba değil. Psikolog yerine bir sonraki adım olan psikiyatriyi tercih edebilirsiniz bence.

Yok tamam ya boşveer evet kendi hayatımı düzenleme konusunda hemen düzgün bir iş bulup girememiş olabilirim özelde hemen bulaşmamışımdjr doğrudur bu konuda haklı olabilirsiniz ama yine de bu kimseyi eleştirme hakkı vermiyor hayat benim hayatım ben kimseye söz vermedim.... Bu yine beni ilgilendirir ki.... Yine onu ilgilendirmez.... Yine de onun kendini beğenmiş olduğu gerçeğini değiştirmez.... Ben bir şeyler için mücadele ettiysem eşim için veya kaynanam için yapmıyorum ki kendim için o zaman hayat benimse başkasına laf demek düşmüyor başarılı olsam da olmasam da bu sadece eşime düşer laf demek başkasına değil..

Yada kendi annem ve babama da düşebilir.... Ben üniversitesi onlar için okumadım ki okurken yurt parasını da onlar vermedi.... Sorun ne o zaman....

Gülçin hanım dalga konusu oldunuz yazdıklarınızla farkında değil misiniz ?
Konuları baştan sona okudum insanlar kaale bile almıyor ki haklı olarak ( aynı konuları defaatle son deyip tekrarlamışsınız ). Bir mesaja ayrı ayrı cevaplar veriyorsunuz. Normal davranışlar değil bunlar.
İçinizi mi dökmek istiyorsunuz sorununuzu çözmek mi?
Herkes eş aileleriyle bir şeyler yaşıyor. Ama siz takılıp kalmışsınız, eşiniz için de zor olsa gerek.
Adam umursamamakta bulmuş belki formülü. Benimki de öyle he de geç diyor.
Napalım insanların ağzı torba değil. Psikolog yerine bir sonraki adım olan psikiyatriyi tercih edebilirsiniz bence.
Doğru haklısınız insanlardan bazı konularda anlayış beklemek hata siz de haklısınız... Takılıp kalmadım sadece beklentim yüksek miş o da fazlaymış orasını hata yapmışım bir de birilerine kendimi kanıtlamak için önüme gelen işi kabul etmem gerekiyor muş orada hata yapmışım bir de konuları uzatmak konusunda hata yapmışım orada hata yapmışım. Neyse siz haklısınız benim aslında ilk bunaldığımda psikaytr benim gitmem gerekiyor muş.... Sorun bende onlar mükemmel zaten.... Herkes haklı ben yanlış peki... Öyle olsun bakalım....

Tamam siz doğrusunu ben yanlış bu foruma değil doktora gitmeliyim en sağlıklısı bu burada çözülmez nasıl olsa ne siz burada yazıp kendinizi yorun ne de ben anlatmak için boşveer in en iyisi siz hayatınıza bakın size mutlu bir hayat diliyorum....

Şimdi şu an nasılsınız? Yardım almayı kesinlikle düşünün ama derdi burada paylaşmak da insana iyi geliyor. Öyle olmasa bu kadar kaçık buralarda takılmazdık 🤣

Şimdi şu an nasılsınız? Yardım almayı kesinlikle düşünün ama derdi burada paylaşmak da insana iyi geliyor. Öyle olmasa bu kadar kaçık buralarda takılmazdık 🤣
Paylaştım yardımcı oldunuz sağolun merak etmeyin artık burada paylaşmak bana iyi gelmiyor boşverin... Bir daha paylaşmam yardım alırım kusura bakmayın sizi de yordum bir daha yormam da sıkmam daüzmem de...

Doğru haklısınız insanlardan bazı konularda anlayış beklemek hata siz de haklısınız... Takılıp kalmadım sadece beklentim yüksek miş o da fazlaymış orasını hata yapmışım bir de birilerine kendimi kanıtlamak için önüme gelen işi kabul etmem gerekiyor muş orada hata yapmışım bir de konuları uzatmak konusunda hata yapmışım orada hata yapmışım. Neyse siz haklısınız benim aslında ilk bunaldığımda psikaytr benim gitmem gerekiyor muş.... Sorun bende onlar mükemmel zaten.... Herkes haklı ben yanlış peki... Öyle olsun bakalım....
Kimse mükemmel değil olamaz ki. Belli yaşa gelmiş insanları nasıl değiştirsin eşiniz, siz değişebiliyor musunuz hayır.
Eşinizin yaptığını yapın napsın adam anasını babasını atsın mı ?
mecburiyetten görüşen yüzlerce insan var burda. Sizi darlamıyorsa bu konuda daha ne istiyorsunuz ? Tepkileriniz çok uç.
Allah ferahlık versin.

X