Her Şey Normale Dönecek Mi?

Bir ara haber detoksu yaptim.
Sonra dedim yeter artik, aldim gazeteyi elime, ayni gunun gazetesinde, bir yanda yangin, bir yanda sel, ulkenin birinde ic savas, bir digerinde aclik, gelismis birinde ırkçı eylemler... Kapattim gazeteyi ve detoksa devam ettim.

Velhasili bilgilenmek iyi bir sey elbette ama bu denli kotu etkilediginde biraz detoks iyidir. Elimizden geleni yapicaz.

Siz genclere buyuk is dusuyor ama.
Her donemin gencligi bir seyin savasini veriyor. Bugunun gencligine de doga icin savasmak düşüyor. O büyük firmalara siz cevap vereceksiniz, terk edeceksiniz. Idealleriniz icin gerekirse yollara duseceksiniz. Bizim suan elimizde olan haklar icin de analarimiz babalarimiz yürüdüler. Hayat boyle.

Ama siz cok cok gencsiniz. Bence biraz da salin, gelecekten cok bugununuzs odaklanin.
Ben de bu aralar öyle yapma kararı aldım. Son haftalarda arkadaş grubumda da sürekli ekonominin kötüye gitmesi konuşuluyordu ve ben patlamak üzere olduğumu fark ettim. Onlara da bu kadar fazla bu konuda konuşmayalım ruh sağlığımızı korumamız gerekiyor, dedim. Devam ederse sanırım sessize alacağım. Belki de sınav bitene kadar haber bakmayı bırakıp (tabi hiçbir şeyden haberim olmayacak kıvamda değil), yine doğa için, kadın/çocuk/insan hakları için elimden geleni yapıp derslere ve arada kendimi iyi hissettirecek aktivitelere yoğunlaşmam en doğrusu olur. Teşekkür ederim beni gerçekten çok iyi anladınız 🥰

ben 2 yıldır gece gündüz çocuğumun sonu ne olacak?eğitimi kötü keşke daha iyisini yapabilsem ilerde benim yaşadığım hayatı bile bulamayacak mı diye kara kara düşünüyorum.bana gülüyorlardı 8 ay öncesine dek.şimdilerde herkes kara kara düşünüyor eminimm. :KK12:
Senin elindeki imkanlarla kızına verdiğin eğitim, gösterdiğin özen benim diyen birçok kişiye fark atar❤️

Ben de bu aralar öyle yapma kararı aldım. Son haftalarda arkadaş grubumda da sürekli ekonominin kötüye gitmesi konuşuluyordu ve ben patlamak üzere olduğumu fark ettim. Onlara da bu kadar fazla bu konuda konuşmayalım ruh sağlığımızı korumamız gerekiyor, dedim. Devam ederse sanırım sessize alacağım. Belki de sınav bitene kadar haber bakmayı bırakıp (tabi hiçbir şeyden haberim olmayacak kıvamda değil), yine doğa için, kadın/çocuk/insan hakları için elimden geleni yapıp derslere ve arada kendimi iyi hissettirecek aktivitelere yoğunlaşmam en doğrusu olur. Teşekkür ederim beni gerçekten çok iyi anladınız 🥰

Ayni otobusteyiz de ondan.

Ben suan is degistirmeyi de dusunuyorum bakalim kismetse, artik daha anlamli islere enerjimi vermek istiyorum.

Elimizden geleni yapicaz ama pozitif olmak sart. Yoksa bir hayata daha yazik olmus olur.

Elbette boş boş durmuyorum bir şeyler yapıyorum. Örneğin beni iklim krizi çok düşündürüyor ve kaygılandırıyor. Bu yüzden bu konuda okumalar yapıyorum, atıklarımı ayrıştırıyorum, plastik kullanımımı elimden geldiğince azaltıyorum, geri dönüşüme önem veriyorum, çevremi de bu konuda teşvik ediyorum.

Meslekle ilgili bir idealim var, bunun için derslerime çalışıyorum. Kadın erkek eşitliği, çocuk hakları konusunda sesimi çıkarabildiğim kadar çıkarıyorum. Bu konuda kendi çevremdeki yanlışları düzeltmeye, küçük kuzenlerime yaşlarının yettiğince bu kavramları aşılamaya çalışıyorum.

Yani vah yazık dünyaya diye başımı ellerimin arasına alıp izlemiyorum ama zaman zaman çok fazla kaygılanıyorum. Tüm dünya ve insanlar için. Belki ben her şeye müdahale edemeyeceğimi etki alanımın kısıtlı olduğunu kabullenmeliyim. Belki büyüdükçe bunu daha iyi başarırım.
Teşekkürler.
Hayalleriniz amaçlarınız olmalı
Kaygılarınız kamçınız olmalı
Her yeni gün daha geniş bir alana bakmaya ve görmeye çalışın
Karşıt fikirlerden beslenin

X