Her seyiyle bize kalan düğün, ev ?

elmas gzl

penguen yürüyüşlu hatun :)
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2015
3.636
2.930
Şimdi nerden nasil baslasam bilmiyorum.
Düğünüme iki ay kaldı.

Ailemin yardimiyla birlikte bakarak ev tuttuk.
Esyalar daha alinmadi sadece nisanlimin memleketinde dugun salonu tutuldu.
Oda orkestra, dugun pastasi yemegi bilmem nesi bizim alacağımız bir dugun salonu.
Bisey demedim tamam dedim. Düğün salonunun fiyati 900 tl gibi bişey.
Başka hiç bisey yok.
Gelinligimi, kinaligimi annemle gidip kiraladik nisanlim ödeyecek.
Bundan belki de bir ay önce- ki o kadar dahi olmadi- kayinbabam; bana da babama da ben sizden hiç bişey istemiyorum herşeyi ben alicam dedi. Ve kaç kere yani .

Tamam dedik simdi ortalikta hiç bişey yok. Ne bi arayip paran var mi diyen ne de napalim esyayi , takiyi, duzen duzmeyi diyen. Kavinvalimde kinaya gelmem diyor uzak diyor 5 saatlik yol.
Ki 19 saatlik yola kizina giden kayinvalim anladiniz mi?

Nisanlim bu zamana kadar herseyi kendi yapmis. Ehliyet parasindan tutunda arabasini , askerlik harcligini herseyi.

Maşallah çok azimli gayretli nisanlim o ayrı mesele.
Yüzükleri bile nisanlim aldı.
Tek çöp gormedik. Oda görmemiş bu zamana kadar.

Kaynanam tatlim yenirken iki emanet bilezikle geldi beni odaya cekip bunlarin insanlarin icinde takalim sonra alip gidicem dedi. Ses etmedim.
Sonra millet gidince kolumdan aldi gitti zaten.
Daha neler neler varda iste...

Aylar oldu bi kere bile arayip da oglum harcligin var mi demediler.

Babam çok yardim etti nisanlima herseyimizle o ilgilendi. Kredi borcunu aylardir babam verdi nisanlima .

Kayinbabam diyormus ki gelinligi cok erken almislar .
Dugune 4 gun kala gidecekmisim memlekete ordan gelinlik bakacakmisim.
Ne bir dugun telasina düşen ,ne esya bakalim diye arayan adam beni arayip siz kinayi 2 hafta once yapin buraya gelin gelinligine kuaforune bak diyor. :KK43:

Ne varsa nisanlim yapacak belli. Bende ona yuklenmek istemiyorum. Zaten zamaninda ne kadar birikmiş altini varsa almislar ona buna takacagiz diye. Veren yok.

Gelinlik bakıyorum ucuzundan begendim 850 tl kiralik gelinlik.

Şimdi babası annesine diyormus ki benden hiç bisey beklemeyin.
Neyini yapmiski? Ev mi almis araba mi almis düğün mu yapmis ne yapmis ki benden bişey beklemeyin diyor.

Nisanlim ariyor açmıyor bile adam.

Esyayi düğünden sonra alalim demisler takilari esyayesyaya verelim diye.
Nisanlim da yok ben şimdi alacagim napiyim düğünden sonra demis.

Anlayacağınız dugun bizim olacak esya bizim korkarım taki da almayacaklar.
Ha burda soyle bi muhabbet var.
Diyorlar ki almak zorunda degil.
Hayır efendim senin çocuğuna üç vazifen var. Isim koymak ,dinini öğretmek ve evlendirmek.

Bunları da yapmıyor larsa ne anladik ki ?

Belli oldu hersey nisanlima kalacak herseyimi o alacak. Dugun salonu bilmem nesi pastasina kadar nisanlim verecek zaten.
Oda bunun farkinda üzülüyor bende üZülüyorum onu boyle görünce.
Ailem de çok sev di nisanlimi kiyamiyorlar oglum oglum surekli.
Annem artik uzuntuden egzama oldu her yeri.

Icimi dokmek istedim. Caninizi siktiysam hakkinizi helal edin. Özür dilerim.

Şimdi nerden nasil baslasam bilmiyorum.
Düğünüme iki ay kaldı.

Ailemin yardimiyla birlikte bakarak ev tuttuk.
Esyalar daha alinmadi sadece nisanlimin memleketinde dugun salonu tutuldu.
Oda orkestra, dugun pastasi yemegi bilmem nesi bizim alacağımız bir dugun salonu.
Bisey demedim tamam dedim. Düğün salonunun fiyati 900 tl gibi bişey.
Başka hiç bisey yok.
Gelinligimi, kinaligimi annemle gidip kiraladik nisanlim ödeyecek.
Bundan belki de bir ay önce- ki o kadar dahi olmadi- kayinbabam; bana da babama da ben sizden hiç bişey istemiyorum herşeyi ben alicam dedi. Ve kaç kere yani .

Tamam dedik simdi ortalikta hiç bişey yok. Ne bi arayip paran var mi diyen ne de napalim esyayi , takiyi, duzen duzmeyi diyen. Kavinvalimde kinaya gelmem diyor uzak diyor 5 saatlik yol.
Ki 19 saatlik yola kizina giden kayinvalim anladiniz mi?

Nisanlim bu zamana kadar herseyi kendi yapmis. Ehliyet parasindan tutunda arabasini , askerlik harcligini herseyi.

Maşallah çok azimli gayretli nisanlim o ayrı mesele.
Yüzükleri bile nisanlim aldı.
Tek çöp gormedik. Oda görmemiş bu zamana kadar.

Kaynanam tatlim yenirken iki emanet bilezikle geldi beni odaya cekip bunlarin insanlarin icinde takalim sonra alip gidicem dedi. Ses etmedim.
Sonra millet gidince kolumdan aldi gitti zaten.
Daha neler neler varda iste...

Aylar oldu bi kere bile arayip da oglum harcligin var mi demediler.

Babam çok yardim etti nisanlima herseyimizle o ilgilendi. Kredi borcunu aylardir babam verdi nisanlima .

Kayinbabam diyormus ki gelinligi cok erken almislar .
Dugune 4 gun kala gidecekmisim memlekete ordan gelinlik bakacakmisim.
Ne bir dugun telasina düşen ,ne esya bakalim diye arayan adam beni arayip siz kinayi 2 hafta once yapin buraya gelin gelinligine kuaforune bak diyor. :KK43:

Ne varsa nisanlim yapacak belli. Bende ona yuklenmek istemiyorum. Zaten zamaninda ne kadar birikmiş altini varsa almislar ona buna takacagiz diye. Veren yok.

Gelinlik bakıyorum ucuzundan begendim 850 tl kiralik gelinlik.

Şimdi babası annesine diyormus ki benden hiç bisey beklemeyin.
Neyini yapmiski? Ev mi almis araba mi almis düğün mu yapmis ne yapmis ki benden bişey beklemeyin diyor.

Nisanlim ariyor açmıyor bile adam.

Esyayi düğünden sonra alalim demisler takilari esyayesyaya verelim diye.
Nisanlim da yok ben şimdi alacagim napiyim düğünden sonra demis.

Anlayacağınız dugun bizim olacak esya bizim korkarım taki da almayacaklar.
Ha burda soyle bi muhabbet var.
Diyorlar ki almak zorunda degil.
Hayır efendim senin çocuğuna üç vazifen var. Isim koymak ,dinini öğretmek ve evlendirmek.

Bunları da yapmıyor larsa ne anladik ki ?

Belli oldu hersey nisanlima kalacak herseyimi o alacak. Dugun salonu bilmem nesi pastasina kadar nisanlim verecek zaten.
Oda bunun farkinda üzülüyor bende üZülüyorum onu boyle görünce.
Ailem de çok sev di nisanlimi kiyamiyorlar oglum oglum surekli.
Annem artik uzuntuden egzama oldu her yeri.

Icimi dokmek istedim. Caninizi siktiysam hakkinizi helal edin. Özür dilerim.
Elmas hatırladım seni ailen ikna oldumu yani oldularsa nasıl oldular.

yooo.

bence olanı biteni görüp de bu kadar ah vah etmek yanlış. nişanlın bilmiyor mu ailesinin huyunu da beklentiye giriyosunuz.
Bizi beklentiye sokan kendileri. Sürekli hiç hiç bişey yapmayın biz alacağız dediler. Insanı üzen de o ya. Baştan bilsek böyle beklentiye girmezdik

Peki düğünden sonra odeyebilecek misiniz. Sonra maddi sıkıntılar yüzünden aranız bozulmasın. Kayinbabanlarin durumu yok mu Peki her şeyi nisanlinin üzerine atiyorlar

Bizi beklentiye sokan kendileri. Sürekli hiç hiç bişey yapmayın biz alacağız dediler. Insanı üzen de o ya. Baştan bilsek böyle beklentiye girmezdik

tamam demişler ve yapmamışlar. bitti gitti. önünüze bakın artık. hem böylece kimseye minnetiniz olmaz.

Benimkiler de yapiyor ve surekli dillerinde "biz kendimiz evlenmistik siz ne sanslisiniz" ya da sakayla karisik nisanlim icin x'in bana cok borcu var diyo. Bin kere deyince saka olmuyo iste.
Acikcasi ben de senin gibi dusunuyorum ailenin vazifesidir evlendirmek. Simdinin erkek aileleri utanmasalar ogullarini ic guveysi verecekler.
Ben her seyin ucuzuna kactim mesela ona ragmen dunyalari yapmis gibi davraniyolar.
He bir de yeni donem erkek ailelerinin su lafi meshur "ayy biz hic bilmiyoruz bohca nasil, esyalarin hangisi bize dusuyo, ceyizler nasil gidiyo ayy bilmiyoruz, bilmiyoruz, bilmiyoruz..." Hic bilenine denk gelmedim kac arkadasim nisanli. Bilmiyosan ese dosta sor.

Onlar dese bile kabul etmemeliydiniz bence.
Neyse şu an yapmanız gereken düğünü ertelemek,para yokken nasıl geçineceksiniz ki?

Canım komşum sayesinde oldu.
Niisanlimi şimdi el üstünde tutuyorlar
Hayırlı olsun.İşe başladı mı peki nişanlın evlenince ailesine yakın mı oturacaksın yoksa kendi memleketinde mi.

bırakın ne yaparlarsa yapsınlar!
nişanlınızla siz birlik olup yapın herşeyinizi elinizden geldiğince
kp istiyor ki herşey onun istediği gibi olsun
sonra da koyarsınız mesafenizi çok içli dışlı olmazsınız
Öyle de . Ona kalırsa düğüne 4 gün kala gelinlik bakacağım .
Zaten bana çok koyuyor bunlar . Düğünden sonra ne yaparım bilmem.

Neden üzülüyorsunuz ki. Ben evlendikten sonra takıları satıp eşyalarımı aldım. KV de nişanda 2 ince bilezik haricinde düğünde takı bile takmad. Hiç umrumda bile değil ben de ayda 1 bir gezmeye gidiyorum yanlarına :) ne kadar ekmek o kadar köfte. Kafam daha rahat böyle.

Peki düğünden sonra odeyebilecek misiniz. Sonra maddi sıkıntılar yüzünden aranız bozulmasın. Kayinbabanlarin durumu yok mu Peki her şeyi nisanlinin üzerine atiyorlar
Allah kolaylığını verir. Zaten mecburen çok bişey alamayacağım. Durumları çok yok ama adam kaygisiz. 4 milyar maaş alan biri kendisi paranın nereye gittiği Bilinmiyor

X