Herkesin bir başarı hikayesi var ama benim ise başarısızlık ..

EfLaH

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2009
563
5
38
Doğru yeremi açıyorum bilmiyorum konuyu ama zaten bunu bıle gorucek gözüm halim yok ..
Bu bölüme bu şekilde konu açacağım aklıma gelmezdi ..
herkez başarı oykusünu paylaşıyor .. ben başarısızlığımı yazayım .. yazmazsam bırılerıne anlatmassam patlıycam ..
benı emınım bırcok ınsan anlıycaktır .. zayıf ınsanların anlamasını beklemıyorum bile ..

kucukken zayıftım,annem aman nıye zayıf bu cocuk dıye dıye butun guzel olan yemeklerden tıka basa yedırmıştır bende afıyetle yemısımdır..
oyle hayatım boyu takıntılarım olmadı hep kılo aldım verdım aldm verdım .. bır ay sıksam dısımı 3-5 kılo verır moralımı duzeltırdım..
takii 2 hafta onesine kadar ..
1 yıldır cok hızlı ve duzensız bırsekılde kılo almaya aldıklarımıda bırturlu verememeye başlayınca dedım noluo sen kalk bır doktora gıt kalktım dıyetısyene gıttım ..
bırcogunuz bılırsınız işte rutın kan testı kılo boy olcumu falan .. aman ya kendımden hıc o kadar nefret ettıgımı hatırlamıyorum dıyetısyenın kapısında sııra beklerken
sağdan soldan gecen dıger farklı hastalıgı olan ınsanların sıze alaycı ve '' ye ye ye ondan sonra gel buralarda çare ara '' der gb bakıslarını görmeden önce..
neyse uzatmıyayım endokrın bolumune yolladılar benı bırsuru testlerın ardından troid problemım oldugunu horman eksıklıgı yuzunden metobolızma calısmadıgını soyldıler
dr.bır tane hap verdı yolladı . 1 haftadır kullanıyorum delı gb yemek yeme ıstegım var ve 1 haftada 1 kılo almış bulunuyoruum..
Kaybettım ben ya ..
bır haftadır bu hastalıgı arastırıyorum ilaç kullananlar kılo veremedıklrını yazmışlar
pes edenler olmuş ..
şimdi işte bende pes ettim artık ..
haksızlık değil mi bu .. nasıl yaşanır ya boyle fıçı gibi ..
yurumem değişti , gıysılerım değişti .. herseyı geçtim ruhum yara alıyor gunden gune..
üstelik şişlik,rahatsızlık,yorgunluk hisside cabası ..
velhasıl yıkıldım ..
umudumu kaybettim ..
test sonuclarına kadar emindim kendımden .. ıstedıgım an dıyete spora baslar verırdım kendımce bu kıloları ama sımdı
hastalıgı ogrenınce savaşı baştan kaybettıgımı dusunuyorum ve çok uzuluyorum ..
kapana kısılmış fare gb hıssedıyorum kendimi ..
beni anlayan varmı ...
imdaatt diye çığlık atsım geliyor ..
çok mutsuzum .. umutsuzum ..

Son düzenleme:
Canım, öncelikle pozitif düşünce çok önemli, kk da çok güzel bilgiler var, diyet grupları var, bu bilgileri okumanı tavsiye ederim, ben de kilo vermeye çalışıyorum, eskiden çok kolay kilo veriyordum, şimdi yaşla beraber 30 a yaklaştıkça kilo vermekte zorlanıyorum. Troid hastalarının kilo vermesi biraz zor olabilir, ama burda troid hastası olduğu halder kilo veren bi sürü insan var,

Ben sana bi karışım önermek istiyorum, annem de guatr hastasıydı, doktor anneme ilaç vermişti, annem ilacı kullanmadı, duyduğu bu yöntemi uyguladı ve doktor ilacı kullandığı için düzeldiğini söyledi, oysa annem ilacı kullanmamıştı. annemin bunu önerdiği bi kaç kişi daha bu şekilde guatr dan kutuldu. ama yine de doktora danışarak denemeni tavsiye ederim; esasında büyük tehlike yaratacak birşey değil; çok basit; iki malzeme limon ve sarımsak; şöyle

15 tane limonun suyunu sıkıyoruz, 15 baş sarımsağı temizleyip eziyoruz, bir cam kavanoza koyarak sarımsak limon karışımını, ağzını sıkı bir şekilde kapatıp,buzdolabında 15 gün bekletiyoruz,

15 günün sonunda aç karnına, 1 çay bardağı su iöerisine bu karışımdan 1 çay kaşığı ekleyerek karıştırıp içiyoruz, her sabah aynı şekilde, zaten 1 çay kaşığı olduğu için koku da yapmıyor, bi süre kullandıktan sonra tekrar gidip değerlerini ölçtürmeni tavsiye ederim, sonra biraz pozitif düşünce, ve yemeklerine dikkat eerk kilolarından burda yazan bi sürü doğal yöntemden kendin uygun olanları deneyerek zayıfaya bilirsin, başarılar...

Son düzenleme:
merhabalar, lütfen biraz sakin düşünün, siz bir adım atmassanız hiç kimse sizin yerinize atmaz, kimse senin içinde kopan fırtınaları bilmez, emin ol başarabilirsin, sadece iste kendine inan ve bir adım at...

başarısızlık senin kaderin değil arkadaşım kendne güven ve kendi kendinin doktoru ol...

Canım, öncelikle pozitif düşünce çok önemli, kk da çok güzel bilgiler var, diyet grupları var, bu bilgileri okumanı tavsiye ederim, ben de kilo vermeye çalışıyorum, eskiden çok kolay kilo veriyordum, şimdi yaşla beraber 30 a yaklaştıkça kilo vermekte zorlanıyorum. Troid hastalarının kilo vermesi biraz zor olabilir, ama burda troid hastası olduğu halder kilo veren bi sürü insan var,

Ben sana bi karışım önermek istiyorum, annem de guatr hastasıydı, doktor anneme ilaç vermişti, annem ilacı kullanmadı, duyduğu bu yöntemi uyguladı ve doktor ilacı kullandığı için düzeldiğini söyledi, oysa annem ilacı kullanmamıştı. annemin bunu önerdiği bi kaç kişi daha bu şekilde guatr dan kutuldu. ama yine de doktora danışarak denemeni tavsiye ederim; esasında büyük tehlike yaratacak birşey değil; çok basit; iki malzeme limon ve sarımsak; şöyle

15 tane limonun suyunu sıkıyoruz, 15 baş sarımsağı temizleyip eziyoruz, bir cam kavanoza koyarak sarımsak limon karışımını, ağzını sıkı bir şekilde kapatıp,buzdolabında 15 gün bekletiyoruz,

15 günün sonunda aç karnına, 1 çay bardağı su iöerisine bu karışımdan 1 çay kaşığı ekleyerek karıştırıp içiyoruz, her sabah aynı şekilde, zaten 1 çay kaşığı olduğu için koku da yapmıyor, bi süre kullandıktan sonra tekrar gidip değerlerini ölçtürmeni tavsiye ederim, sonra biraz pozitif düşünce, ve yemeklerine dikkat eerk kilolarından burda yazan bi sürü doğal yöntemden kendin uygun olanları deneyerek zayıfaya bilirsin, başarılar...

bakmadığım konu kalmadı desem yerıdır ..
benım meselem ınancımı kaybettım .. destek aradıgım ıcın de bu konuyu actım ..
sımdı cevremdekılere desem kımse hasta oldugum ıcın hızla kılo aldıgıma ınanmıyor zaten
ama ısın kotusu bende tam tersı etkı yaptıı amann nasılsa hastaymısım dıye bastan kaybettım savası ..
dusuncelere fıkırlere cok ıhtıyacım var ..
bu onerınızı yapıcam ozellıkle ılac bende muthıs ıstah actı o ılacı bırakıcam zayıflayıcı hap kullanıcam bıde sızın bu onerdıgınızı yapıcam bakalım sonuc neolcak ..

Zayıflatıcı ilçlar çok zararlı, hem o ilaçlarla zayıfladıktan sonra başka ciddi hastalıklara yakalanmayacağını nerden bileceksin? bence hiç girme o işlere derim, benim önerdiğimi deneyebilirsin, ama ilacı doktora sorarak bırakırsan daha iyi,

Ama en önemlisi pozitif düşünce, kendini sevmen lazım, eğer kendine değer verirsen, daha da güzelleşeceğine emininm, biz kilolu olduğumuzu düşününp kendimizden nefret ettikçe daha da kilo almadık mı? peki kaybedecek neyiiz var? diğer yöntemi deneyerek başarılı olmayı denemek sana ne kaybettirir? kendini bu halinle sev, inan sıkıntıları attıkça, yeme htiyacının azaldığını farkedeceksin, kk yı incelersen bi sürü insan seninle aynı sıkıntılardan muzdarip, ama bişeyleri deneyerek hayatını değiştirmeyi başaran bi sürü insanın öyküsü de var burda,

İnanırsan azmadersen başarılı olacağına eminim, ama en önemli şey sağlık, sen önce sağlığını kazanmaya bak derim..

doğru yeremi açıyorum bilmiyorum konuyu ama zaten bunu bıle gorucek gözüm halim yok ..
Bu bölüme bu şekilde konu açacağım aklıma gelmezdi ..
Herkez başarı oykusünu paylaşıyor .. Ben başarısızlığımı yazayım .. Yazmazsam bırılerıne anlatmassam patlıycam ..
Benı emınım bırcok ınsan anlıycaktır .. Zayıf ınsanların anlamasını beklemıyorum bile ..

Kucukken zayıftım,annem aman nıye zayıf bu cocuk dıye dıye butun guzel olan yemeklerden tıka basa yedırmıştır bende afıyetle yemısımdır..
Oyle hayatım boyu takıntılarım olmadı hep kılo aldım verdım aldm verdım .. Bır ay sıksam dısımı 3-5 kılo verır moralımı duzeltırdım..
Takii 2 hafta onesine kadar ..
1 yıldır cok hızlı ve duzensız bırsekılde kılo almaya aldıklarımıda bırturlu verememeye başlayınca dedım noluo sen kalk bır doktora gıt kalktım dıyetısyene gıttım ..
Bırcogunuz bılırsınız işte rutın kan testı kılo boy olcumu falan .. Aman ya kendımden hıc o kadar nefret ettıgımı hatırlamıyorum dıyetısyenın kapısında sııra beklerken
sağdan soldan gecen dıger farklı hastalıgı olan ınsanların sıze alaycı ve '' ye ye ye ondan sonra gel buralarda çare ara '' der gb bakıslarını görmeden önce..
Neyse uzatmıyayım endokrın bolumune yolladılar benı bırsuru testlerın ardından troid problemım oldugunu horman eksıklıgı yuzunden metobolızma calısmadıgını soyldıler
dr.bır tane hap verdı yolladı . 1 haftadır kullanıyorum delı gb yemek yeme ıstegım var ve 1 haftada 1 kılo almış bulunuyoruum..
Kaybettım ben ya ..
Bır haftadır bu hastalıgı arastırıyorum ilaç kullananlar kılo veremedıklrını yazmışlar
pes edenler olmuş ..
şimdi işte bende pes ettim artık ..
Haksızlık değil mi bu .. Nasıl yaşanır ya boyle fıçı gibi ..
Yurumem değişti , gıysılerım değişti .. Herseyı geçtim ruhum yara alıyor gunden gune..
üstelik şişlik,rahatsızlık,yorgunluk hisside cabası ..
Velhasıl yıkıldım ..
Umudumu kaybettim ..
Test sonuclarına kadar emindim kendımden .. ıstedıgım an dıyete spora baslar verırdım kendımce bu kıloları ama sımdı
hastalıgı ogrenınce savaşı baştan kaybettıgımı dusunuyorum ve çok uzuluyorum ..
Kapana kısılmış fare gb hıssedıyorum kendimi ..
Beni anlayan varmı ...
Imdaatt diye çığlık atsım geliyor ..
çok mutsuzum .. Umutsuzum ..

selam kardesım ben 87 kg benım de tıroıtlerım bozuk cıktı nodul varmıs sol tarafta bır ıkı tahlılı cıkmadı carsamba bellı olcak ellrım de bacaklarımde tıtıreme var ama benıkı yavas calısıyormus kardesımınkı hızlı calısıyordu ve kg verırıyordu ben alıyorum verme nedır bılmem lıseden berı bence sen doktor deyıstır yada doktoruna kg nu soyle ılacın boyle yaptıgını bıde bobrek urtu bezının tahlılınıde yaptır pekı sende nodul varmı ılacın ısmı ne kac yasındasın kg kac yazarsan sevınırım elımden gelenı yaparım

sakın pes etme ınsanın yapamıyacagı hıc bıseyyok gercekten ıstemek lazım beraber yaparız ...............................goruslerını beklıyorum

esmacim ben diyodumki kendi kendime ozamanlar 110 111kgdum ben artik ölenee kadar birdaha 109ugöremicem diyodum
düsün ya 109
okadarrr ümitsizdimki senin gibi inancim yoktu ben yapamam basaramam sabirim yok canim istemiyo diyip duruyodum ama birgün o an geldi herseyn o günden sonra oldu beynim stop dedi ogün bugündür bak cizelgeme 17kg verdim ve diyodumki 90 kg olsam yeter
HAYIR yetmiyo esma yettirmicem vericem kglari
varya aslinda kg vermek cok kolay sen sadece 1 adim at vallahi billahi gerisi kendiliginden geliyo
ben dünyanin en güzel kadiniyim ve bu kglar bana yakismiyo diyorum hep :)
BA$La sende Ba$La

yazdıklarını okuduğumda hem çok üzüldüm hem de çok şaşırdım. Aslında bir doktor olarak seni yeteri kadar aydınlatmayan ve psikolojinin bu hale gelmesine neden olan meslektaşıma kızdım....

Tam ifade etmemişsin ama anladığım kadarıyla hipotiroidi hastasısın. Şimdi sorun kiloysa,o zaman sevinmelisin,çünkü şişman ve sağlıklı insanlara bir gol atmış durumdasın,bu duruma neden olan iştahın ve normalin altında hızda çalışan metabolizman düzeltilebilir.
Hipotiroidi hastalarında metabolizma yavaş çalışır ve iştah açıktır. Ayrıca bir diğer önemli problem de kabızlıktır ki barsakları sağlıklı olmayan biri kilo veremez...
Doktorunun sana verdiği ilaçlar senin tiroit bezinin üretmesi gereken hormonun ta kendisidir. Eğer bir hipotiroidi hastası ısrarla kilo veremiyorsa,bu doktorun verdiği hormon haplarının dozunun yetersiz kaldığını ve hastanın hormonal tablosunun normalize olmadığını gösterir. Ayrıca -kilolu- hipotiroidi hastalarında polikistik over denilen bir jinekolojik hastalığın eşlik edip etmediği,insülin direncinin gelişip gelişmediği mutlaka ve mutlaka kontrol edilmelidir. Bunlar varsa tek başına tiroit hormonu ile kilo regulasyonu sağlanamaz,ilave olarak onların da tedavisi gerekir.

Gelelim iyi haberlere,eğer ii bir doktor kontrolü altına girersen,kullanacağın ilaçlarla diet yapmasan da belirli miktarda kilo vereceksin. Buna spor ve dieti de ilave edersek kilo vermemen İMKANSIZ. O yüzden yersiz yere kendini demoralize etme ve bir an önce başla...
Sana sadece tavsiyem,tüm ilaçların yetersiz kaldığı bir nokta barsak fonksiyonlarıdır,eğer böyle bir sorunun varsa alternatif yöntemlerle onu da çözmeye çalış... Ve lütfen canını sıkma,inan bana bu çooooook basit bir hastalık....

selam kardesım ben 87 kg benım de tıroıtlerım bozuk cıktı nodul varmıs sol tarafta bır ıkı tahlılı cıkmadı carsamba bellı olcak ellrım de bacaklarımde tıtıreme var ama benıkı yavas calısıyormus kardesımınkı hızlı calısıyordu ve kg verırıyordu ben alıyorum verme nedır bılmem lıseden berı bence sen doktor deyıstır yada doktoruna kg nu soyle ılacın boyle yaptıgını bıde bobrek urtu bezının tahlılınıde yaptır pekı sende nodul varmı ılacın ısmı ne kac yasındasın kg kac yazarsan sevınırım elımden gelenı yaparım

sakın pes etme ınsanın yapamıyacagı hıc bıseyyok gercekten ıstemek lazım beraber yaparız ...............................goruslerını beklıyorum

önelıkle gusel temennılerın için tşk ederim .
1987 lıyım ben 77 kıloyum allahım ya yazarken bıle bıseyler oluyor bana ..
bende nodul yok .. gıttıgım endokrın uzmanı horman testlerı yaptı 2 defa emın olmak ıcın
bırde boğazdan ultrasona gırdım . sonuc hıpotroidit dıye bırsey cıktı ..
araştırdım işte netten bende suan da bulunan bırcok sorunun sebebı bu hastalık çıktı
ılaç kullanıyorum 6 hafta sonra gel dedı ama o 6 haftada ben 100 kılo olmazsam gıtcem..
keske bende senın kardesın gb metoblızması cok calısanlardan olsaydım .. ama işte

yazdıklarını okuduğumda hem çok üzüldüm hem de çok şaşırdım. Aslında bir doktor olarak seni yeteri kadar aydınlatmayan ve psikolojinin bu hale gelmesine neden olan meslektaşıma kızdım....

Tam ifade etmemişsin ama anladığım kadarıyla hipotiroidi hastasısın. Şimdi sorun kiloysa,o zaman sevinmelisin,çünkü şişman ve sağlıklı insanlara bir gol atmış durumdasın,bu duruma neden olan iştahın ve normalin altında hızda çalışan metabolizman düzeltilebilir.
Hipotiroidi hastalarında metabolizma yavaş çalışır ve iştah açıktır. Ayrıca bir diğer önemli problem de kabızlıktır ki barsakları sağlıklı olmayan biri kilo veremez...
Doktorunun sana verdiği ilaçlar senin tiroit bezinin üretmesi gereken hormonun ta kendisidir. Eğer bir hipotiroidi hastası ısrarla kilo veremiyorsa,bu doktorun verdiği hormon haplarının dozunun yetersiz kaldığını ve hastanın hormonal tablosunun normalize olmadığını gösterir. Ayrıca -kilolu- hipotiroidi hastalarında polikistik over denilen bir jinekolojik hastalığın eşlik edip etmediği,insülin direncinin gelişip gelişmediği mutlaka ve mutlaka kontrol edilmelidir. Bunlar varsa tek başına tiroit hormonu ile kilo regulasyonu sağlanamaz,ilave olarak onların da tedavisi gerekir.

Gelelim iyi haberlere,eğer ii bir doktor kontrolü altına girersen,kullanacağın ilaçlarla diet yapmasan da belirli miktarda kilo vereceksin. Buna spor ve dieti de ilave edersek kilo vermemen İMKANSIZ. O yüzden yersiz yere kendini demoralize etme ve bir an önce başla...
Sana sadece tavsiyem,tüm ilaçların yetersiz kaldığı bir nokta barsak fonksiyonlarıdır,eğer böyle bir sorunun varsa alternatif yöntemlerle onu da çözmeye çalış... Ve lütfen canını sıkma,inan bana bu çooooook basit bir hastalık....

evet malesef hipotiroidi hastasıyım .. pek bısey yazamadım cunku doktor da bana pek bısey soylemedı .. hatta hıcbısey demedı .. ılacı verdı 6 hafta sonra gereklı kan testlerını yaptırcaksın sonuca gore tedavıye yön verıcez dedı o kadar..
doktordan memnun deılım acıkcası ama belkı bu işler boyle ılerlıyordur dıye sımdılık beklıyorum .. ılacımın adı Euthyrox 50 mg. gunde bır kez yemeklerden 1 saat önce.
ramazan dolayısıyla bende sahurdan 1 saat once ıcıyorum hergun .. 11 tane içtim suan 1 kılo almış durumdayım sorun kılo almak deıl bunu durduramamk bu yuzden cok uzgunum
sureklı yemek yeme ıstegım var sureklı açmışım gb hıssedıyorum halbukı yemek yıyıncede cok rahatsız oluyorum kısır bır dongu işte .. içinden cıkamıyorum ..
ama ben baska hastalıkların oldugunu dusunuyorum sureklı yorgunum kaslarım ağrıyor uyuma problemı yasıyorum uyuyuncada zor uyanıyorum üşüyorum .. komık ınsanlar yanıyor ben ufacıcık ruzgarda üşüyüp çorap gıyıyorum :)) baya uzun oldu ksr bakmayın oturup ağlayasım var boyle anlattıkca ..

merhabalar sıze sorumolacaktı prolaktının yukseklıgını kg alakası varmı bıde nodul nedemek benımkıde yavas calısanmıs ılac tedvısıne daha baslamadım

esmacim ben diyodumki kendi kendime ozamanlar 110 111kgdum ben artik ölenee kadar birdaha 109ugöremicem diyodum
düsün ya 109
okadarrr ümitsizdimki senin gibi inancim yoktu ben yapamam basaramam sabirim yok canim istemiyo diyip duruyodum ama birgün o an geldi herseyn o günden sonra oldu beynim stop dedi ogün bugündür bak cizelgeme 17kg verdim ve diyodumki 90 kg olsam yeter
HAYIR yetmiyo esma yettirmicem vericem kglari
varya aslinda kg vermek cok kolay sen sadece 1 adim at vallahi billahi gerisi kendiliginden geliyo
ben dünyanin en güzel kadiniyim ve bu kglar bana yakismiyo diyorum hep :)
BA$La sende Ba$La

haklısın canım hersey ıstemek ama benım durumum farklı
yanı anlatamadıgım sey ben suan perısan durumdayım psıkolıjık olarakta beden olarakta
yani hasta olduğumu bu yuzden asırı derece kılo alıp veremedıgı ogrenınce ayrı yıkım bundan sonrasında da ayrı yıkım yasıyorum ..
su beyınce bıtırme ısını gectım coktan beynımde bıtmıo cunku
ya bılmıyorum ne yapıcam bu halımle cok mutsuzum hıc boyle olmamıstım
ama su ramazan bıtsın ölene kadar koşcam .. belkı dıyet yapamam cunku sureklı yemek yeme ıhtıyacı duyuyorum .. ama enn azından spor yapcam belkı bıseyler olur dua edın

canım madem psikolojik olarak kendini iyi hissetmiyorsun o zaman önce bi destek al
kendini iyi hissedince zaten başarabileceğine inanacaksın
ve biz sana güveniyoruz ve
BAŞARDIMMMM
diye topik açmanı beliyoruz

cnm kullandığın ilaç tiroid hormonu...
Aslında doktorunun seni bilgilendirmesi gerekiyor,özel bir hastahaneye gittiğinde işler böyle yürümüyor ama çoğu devlet hastahanesinde vakitsizlik-yoğunluk nedeniyle hastalar yeteri kadar bilgilendirilmiyor...
Şimdi olay şu,öncelikle ilacı düzenli kullanımının ertesinde kontrole gittiğinde kan alınacak ve bu kan tahlili ile t3 t4 tsh testlerine bakılacak. Bu senin verilen ilaç ile hormonal dengenin oturup oturmadığını gösterecek,böylece de ya ilaç dozunu arttıracak drun yada aynen devam diyecek.
Kısa vadede kan tablonun düzelmiş olması çok yüksek bir ihtimal deil,dolayısıyla da şikayetlerinin devam etmesi çok normal,ama seni aşırı kötümser görüyorum.
Şimdi mantıklı düşün,senin bu şikayetlerinin nedeni yeteri kadar tiroit hormonu salgılamıyor olman,ama bunu dışardan alıyorsun,yani kan tablon düzelecek,o zaman iyileşmemen için nasıl bir fizyolojik sıkıntı kalabilir ki?
Ayrıca dip not,kullandığın ilaç kadınların kilo vermek için kötüye kullandığı ve kilo vermeye neden olan bir ilaç,dolayısıyla da bu süreçte normalize olmadığın için kilo ver-e-memiş olabilirsin ama kilo almanın kesinlikle ilçla ya da hastalığınla bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum,tahminimce ramazan nedeniyle kurulan iftar sofraları ve senin kendini psikolojik olarak salmanla ilgili olabilir. Eğer hastalık psikolojisine girersen kilo alman devam edecek...
Bak anladığım kadarıyla senin yapabileceğin en iyi şey şu,bu durumu kabullenene ve yeteri kadar bu konuda bilgilenene kadar yalnızca kilo almamaya çalış,yani diet yok ama lütfen kendi iyiliğin için daha fazla kilo almamaya çalış,inan bana hepimiz iştahımız yüzünden şişmanız,bu sana yada hastalığına özgü birşey deil,ben de kiloluyum,abur cubur görünce kendimi tutamıorum,metabolizmam da yavaş çalışıyor vs ama hormonal bi dengesizliğim yok? yani herşeyi hastalığa atar kendine bir günah keçisi bulursan ilerde içinden çıkamayacağın kadar şişman bir halde bulabilirsin kendini... O yüzden kan tablon toparlanana kadar diet mevzunu ertele ve bu süreçte kilonu koru,ben zaten diet psikolojisinden çıkarsan birkaç ayda ilaçla birlikte kilo vereceğini düşünüyorum yeter ki sen iyice işleri zorlaştırma ok?
Şİmdilik bu kadar cnm,umarım herşey düzelir....

@gulden
prl yüksekliği daha fazla araştırılması gereken bir durumdur,çünkü tiroit bezi tabiri caizse ayak altındadır hemen görüntülenir ve hızlı tanı sonrası hemen tedaviye başlanabilir ama prl yüksekliği eşlik ettiğinde farklı tetkikler de gerektirir. Dr unun seni bu konuda yeteri kadar yönlendirebileceğini düşünüorum...
Tavsiyem ilaç tadevinizi aksatmamanız ve iyi bir endokrinciye görünmeniz...

@gulden
prl yüksekliği daha fazla araştırılması gereken bir durumdur,çünkü tiroit bezi tabiri caizse ayak altındadır hemen görüntülenir ve hızlı tanı sonrası hemen tedaviye başlanabilir ama prl yüksekliği eşlik ettiğinde farklı tetkikler de gerektirir. Dr unun seni bu konuda yeteri kadar yönlendirebileceğini düşünüorum...
Tavsiyem ilaç tadevinizi aksatmamanız ve iyi bir endokrinciye görünmeniz...

selamlar evet onemlı bır konu dostınex kullanıyorum ama ıkı ay bıraktım 15 ten hemen 40 cıktı yenıden basladım butun doktorlar bebek konusunda bıraz zor olur denıldı hıpovız emeranında kıtle verdı cıkmıstı kg sebep verırımı kılolu bır ınsanım 1.65 boy kg 87 troıtlerımde solda 6 capında nodul bulundu ama doktorum ılac baslangıcı yapmadı yaa sızceolmalımı ılc tedavısı lutfen benı aydınlatırmısısnız

cnm kullandığın ilaç tiroid hormonu...
Aslında doktorunun seni bilgilendirmesi gerekiyor,özel bir hastahaneye gittiğinde işler böyle yürümüyor ama çoğu devlet hastahanesinde vakitsizlik-yoğunluk nedeniyle hastalar yeteri kadar bilgilendirilmiyor...
Şimdi olay şu,öncelikle ilacı düzenli kullanımının ertesinde kontrole gittiğinde kan alınacak ve bu kan tahlili ile t3 t4 tsh testlerine bakılacak. Bu senin verilen ilaç ile hormonal dengenin oturup oturmadığını gösterecek,böylece de ya ilaç dozunu arttıracak drun yada aynen devam diyecek.
Kısa vadede kan tablonun düzelmiş olması çok yüksek bir ihtimal deil,dolayısıyla da şikayetlerinin devam etmesi çok normal,ama seni aşırı kötümser görüyorum.
Şimdi mantıklı düşün,senin bu şikayetlerinin nedeni yeteri kadar tiroit hormonu salgılamıyor olman,ama bunu dışardan alıyorsun,yani kan tablon düzelecek,o zaman iyileşmemen için nasıl bir fizyolojik sıkıntı kalabilir ki?
Ayrıca dip not,kullandığın ilaç kadınların kilo vermek için kötüye kullandığı ve kilo vermeye neden olan bir ilaç,dolayısıyla da bu süreçte normalize olmadığın için kilo ver-e-memiş olabilirsin ama kilo almanın kesinlikle ilçla ya da hastalığınla bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum,tahminimce ramazan nedeniyle kurulan iftar sofraları ve senin kendini psikolojik olarak salmanla ilgili olabilir. Eğer hastalık psikolojisine girersen kilo alman devam edecek...
Bak anladığım kadarıyla senin yapabileceğin en iyi şey şu,bu durumu kabullenene ve yeteri kadar bu konuda bilgilenene kadar yalnızca kilo almamaya çalış,yani diet yok ama lütfen kendi iyiliğin için daha fazla kilo almamaya çalış,inan bana hepimiz iştahımız yüzünden şişmanız,bu sana yada hastalığına özgü birşey deil,ben de kiloluyum,abur cubur görünce kendimi tutamıorum,metabolizmam da yavaş çalışıyor vs ama hormonal bi dengesizliğim yok? yani herşeyi hastalığa atar kendine bir günah keçisi bulursan ilerde içinden çıkamayacağın kadar şişman bir halde bulabilirsin kendini... O yüzden kan tablon toparlanana kadar diet mevzunu ertele ve bu süreçte kilonu koru,ben zaten diet psikolojisinden çıkarsan birkaç ayda ilaçla birlikte kilo vereceğini düşünüyorum yeter ki sen iyice işleri zorlaştırma ok?
Şİmdilik bu kadar cnm,umarım herşey düzelir....

evet butun yazdıklarınzda bastan sona haklısınız .. soyledıklerınızı netten arastırarak buldum
hastalıgı hasta olanları kılo verenlerı vs ararken ayda sadece ' 1 kılo ' verenlerı buldum
bu benı daha cok uzdu doğal olrak .. umudum kırıldı ama bu durum gecıcı olucak dıye bende umud edıyorum .. boyle yasanmaz bılıyorum . bıyerden baslamam lazım ama dedıgınız gb surec lazım 3 hafta sonra yenıden kan verıcem belkı umud ısıgı dogar dıye beklıyorum
olmazsada artık sabah aksam kosucam :)) hralde bısekılde kılo verırım umuyorum..
destegınız ıcın ayrıca cok tşk ederım .. ınsanların bıseyler yazması bıle moralımı duzeltıo

evet malesef hipotiroidi hastasıyım .. pek bısey yazamadım cunku doktor da bana pek bısey soylemedı .. hatta hıcbısey demedı .. ılacı verdı 6 hafta sonra gereklı kan testlerını yaptırcaksın sonuca gore tedavıye yön verıcez dedı o kadar..
doktordan memnun deılım acıkcası ama belkı bu işler boyle ılerlıyordur dıye sımdılık beklıyorum .. ılacımın adı Euthyrox 50 mg. gunde bır kez yemeklerden 1 saat önce.
ramazan dolayısıyla bende sahurdan 1 saat once ıcıyorum hergun .. 11 tane içtim suan 1 kılo almış durumdayım sorun kılo almak deıl bunu durduramamk bu yuzden cok uzgunum
sureklı yemek yeme ıstegım var sureklı açmışım gb hıssedıyorum halbukı yemek yıyıncede cok rahatsız oluyorum kısır bır dongu işte .. içinden cıkamıyorum ..
ama ben baska hastalıkların oldugunu dusunuyorum sureklı yorgunum kaslarım ağrıyor uyuma problemı yasıyorum uyuyuncada zor uyanıyorum üşüyorum .. komık ınsanlar yanıyor ben ufacıcık ruzgarda üşüyüp çorap gıyıyorum :)) baya uzun oldu ksr bakmayın oturup ağlayasım var boyle anlattıkca ..

esma'cım inan bana ömür boyu şişman - obez derecesinde yaşamış 2005 senesinde 130 lara kadar ulaşmış, hipotirodi hastası olduğu ömür boyu test yaptırmasına rağmen daha geçen sene belirlenip tedavisine başlanmış ve şu an 90 kilo biri olarak söylüyorum ben verdiysem sen kesinlikle verirsin 40 kilo azımsayacağın bi sonuç değildir sanırım :eek: hala da çok sıkı olmasa da dikkat etmeye çalışıyorum yediklerime ve veriyorum da binlerce şükürler olsun 68 e kadar durmak yok :asigim:

sana verilen ilaç iştah açıp kilo aldırması için değil metabolizma hızını normal değerlere getirip kilo vermen için gönül rahatlığıyla tedavini ol, diyetini sporunu yap ve incecik günlere doğru ilerle... hıı bu arada belki içini rahatlatır bende aynı ilaçtan günde 1 tane içiyorum sıkma canını lütfen...a.s.

Son düzenleme:

esma'cım inan bana ömür boyu şişman - obez derecesinde yaşamış 2005 senesinde 130 lara kadar ulaşmış, hipotirodi hastası olduğu ömür boyu test yaptırmasına rağmen daha geçen sene belirlenip tedavisine başlanmış ve şu an 90 kilo biri olarak söylüyorum ben verdiysem sen kesinlikle verirsin 40 kilo azımsayacağın bi sonuç değildir sanırım :eek: hala da çok sıkı olmasa da dikkat etmeye çalışıyorum yediklerime ve veriyorum da binlerce şükürler olsun 68 e kadar durmak yok :asigim:

sana verilen ilaç iştah açıp kilo aldırması için değil metabolizma hızını normal değerlere getirip kilo vermen için gönül rahatlığıyla tedavini ol, diyetini sporunu yap ve incecik günlere doğru ilerle... hıı bu arada belki içini rahatlatır bende aynı ilaçtan günde 1 tane içiyorum sıkma canını lütfen...a.s.

ahhh canım ya boyle dıyenlerı duydukca heveslenıyorum heyecanlanıyorum .

suan kı durumum konuyu açtıgım kı gb deıl , daha umutluyum . ılk soku atlattım gb..
ilacı kullanmaya devam edıyorum,testlere gore bakıcam artık
+ yeşil çay içiyorum iştahım ilk zamankı gibi değil çok şükür az yemege calısıyorum

desteklerınız için çok tşk edeerım..
muthıs bır hırs gelıo zayıflıycam ve hayal edıyorum buraya konu acıcam basardım dıye inşallah

umarım iileşirsin ama takma kafana çok fazla iyileşince verirsin tum kilolarını yine

X