Çok uzun konu ama akıl danışmalıyım, kimsem yok.

sangiz

Guru
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2008
68
19
36
Merhaba;
Anlamanız için her şeyi en başından anlatmalıyım ki, ona göre hak verin veyahut vermeyin. Çıkmaz içindeyim bir yol gösterene ihtiyacım var, vaktiniz var ise ilgiye çok ihtiyacım var.
Ananem dedem Almanya'da olan hayatlarında 1 kız çocukları oluyor. Fakat dedem babasının ölmek üzereyken memleketine dön demesi üzerine annem 15 yaşındayken İstanbul'a kesin dönüş yapıyorlar. Ananem 35 yaşında hala genç ve çok güzel bir kadın bunu da ekleyeyim. Dedem 46 yaşlarında ve o dönemlerde cinsel problemleri başlıyor. Ananem hala daha arayışta, anlatacağım detaylı.
Yaz tatilinde annem babam ile tanışıyor , ananemin beğenmesiyle ne kadar hoş çocuk tatlı çocuk falan fişman. İstanbul'da da aşkları devam ediyor. Mektuplaşmalarını mektuplarını buldum, o zaman mektuplaşma varmış. Çoğu ananemin yazısı maalesef. Annem ananemin zorlamasıyla etkilendiğini belirtiyor bilemiyorum ne kadar doğru. İlişkiye giriyorlar, öyle bir aşk devam ediyor. Annem evlenmek istiyor lise de okuyor tabi bu dönemde. Ananem tamam bir söz yapalım, sonrasında evlenirsiniz daha çok erken biraz daha bekleyin demiş ama annem kendimi bıçaklarım yoksa deyip evlenmek istemiş, belki de ben karnında olduğum için bilemem ama beni aldırmak istemiş, kürtaj masasında ilaç ta verilmiş, ananem engel olup ben bakarım demiş. Bu süreçte çapkın ama çok çapkın taksici baba var, 25 yaşına kadar hiç görmedim, gördüğümde de samimi olduk Tekirdağlı bilirsiniz alkol bol, alkol aldıkça kadınlardan Ruslardan bahseden bir adam. 26 Haziran 1986 'da Evleniyorlar. 12 Ocak'ta ben doğuyorum, baba o arada askerde. Babamın mektuplarında gördüğüm ailesine yazdığı ''O evde durmak istemiyorum, kaçmak gitmek istiyorum '' demesi aklıma türlü türlü şeyler getiriyor. Çünkü ananemin banyoda iken ona havlu tuttuğunu söylemişti:sinirli: Yine geçen gün yazlıkta yeşil gözlü kız diye bir kitap gördüm, babam imzalamış. Annem kahverengi gözlü ananem yeşil..
Ben kundakta, baba askerde annem beni kundakta bırakıp Urfalı inşaatta çalışan gerçekten sevdiğim büyük sayılabilecek biriyle kaçıyor. Ananem ile babam arasındakileri anlamadığını daha yeni anladığını iletti, o yüzden kaçtı desem değil. Ananem tam bir arıza bu arada. Bunu da babam anlattı. Babam askerden izin alıp geliyor, annemi soruyor ananemde ''orospu oldu'' diyor düşünebiliyor musunuz? Babam beni almak için babaanneme söylüyor, o da bakmam çok zor diyor, babamda bir daha konuyu açmayın diyerek olayı bitiriyor.
Annem 6 ay sonra dönüyor almak için, tabi başka bir baba ananem izin vermiyor biz alıştık seviyoruz, biz büyüteceğiz deyip vermiyorlar. Fakat kısa bir süreliğine Urfaya gidiyorum, soğan çiğ köfte alışıyorum, dönüş sümüklü bir maymun çocukmuş. Tuhaf, annem gülerek beni bağladıklarını, benimde delikten baktığımı söylemiş. Ananem bırakmamış döndüğümde de.
Ananem inanılmaz iyi ilgilendi ama git gelleri vardı. 6 yaşındayken geçirdiğimi hatırlıyorum. Ne zaman eğleneceğim bir aktivite olacağı zaman (folklöre gidiyordum) bir kavga çıkartırdı mutlaka. 6 yaş diyorum!!! Oda dağınık diye. Bana annen senin o... dedi, baban şöyle, seni kapıya koyucam, seni anana yollucam, gününü göreceksin, açlıktan ölürsün orda orda der tehdit ederdi. O gün zıvanadan çıktığımı hatırlıyorum, bütün her şeyi çıldırıp yerlere atmıştım. Sonra ananem korkmuştu gel seni Capitol (Avm) ye götüreyim, gittik. Hiç oyuncak almazdı, o gün şansımı denedim aldı, o hamur suratlardan. Ama içimden dediğimi hatırlıyorum bugünü hiç unutma.
Okulum ve okul aile birliği ile irtibat içindeydi orta okula kadar. İnanılmaz ilgiliydi anne gibi. Her yere beni de götürürdü, yedirir içirir, hep gezdirir. Parka götürür bekler, çok severdi beni yine de. Ders çalıştırdı ama notlarım 3 olsa bile sağlam dayak yerdim. Bende artık tamamen tembel öğrenciyim :) Hala ders çalışmaktan nefret ediyorum 34 yaşındayım. Çocuklarınızı bu yüzden üzmeyin, sakın.
İnternet çıktı ahanda yandıkkk. Ortaokuldayım, beni de alıp zorla chat yapmaya götürüdü, bende hiç sevmem o zamanda sevmiyordum. En sonunda eve bilgisayar aldı. Geceler boyu chat, aynı odadayız artık ışıklı odada uyumaktan hala nefret ediyorum çıt ses çıkmayacak. Açık üniversite tutturdu bu dönem orada bir hocaya aşık oldu, aynı dönem alkole başladı. Masalarda soğukta balkonda kalıyor, kaldırmaya çalışıyorum bir şaplak geliyor. Büyük bir kist ameliyatı geçirdi, 3,5 kilo yumurtalık kisti aldırdı, ölümden döndü. Ondan sonra tamamen kaybettim. Ben ergenlik çağında, o ilgili anane erkek peşinde koşar olmuştu. Ne subaylar ne genç askerler, kendini de 15 yaş genç söylüyordu. Ve hepsiyle de buluştu.
Haaa dedemi soruyorsunuz? Basiretsiz adam, ya herşeyin farkında çünkü yüksek mimar, ve iq seviyesi yüksek ölçülen biri zamanında. Görmezden geliyor, dayak yersin dedem odaya kapanır, sonra da gelir o hasta kızım der, öper gider. Şu an 84 yaşında ve terk edildi, ama maaşı ananem tarafından sömürülmekte, beşiktaşta o hayal ettiği uzun saçlı adamla birlikte yaşıyor.
Çatalca da üniye göndermedi puan tutuyordu, ben seni okutamam dedi çalışacaksın. Bir gün kadıköyde geziyorduk, o sinirle ilk dükkana girdim ve kabul edildim başladım. Soğuktan sistit mi oldum desem, gece 12 de kadıköyde yürüyüp minübüse biniyordum mu desem, 17 yaşındayım. Nasıl korkmamışım hayret, para tatlı geldi tabi :) Ananem zırnık koklatmaz. O arada dershaneye giden arkadaşlarım görüyor hemde en istemediğim şekilde. Sırtımda ütü masası Bahariye de yürüyorum elim kolum dolu. Sosyetik kızlar, dalga geçen de oldu. Salladım.
Mağazacılıkta devam ettim, mecburi şartlar sebebi ile Cevahir Avm'de çalışmak zorunda kaldım. Her gün Bostancı'dan Şişli'ye. Gençlik hiç koymuyor ama geç çıktığımda 1 de falan eve geliyordum. Kimsenin umrunda deil vay be :)
Evet iyice büyüdüm, yaş 21, yeni bir aşk var, anne İstanbul'a kesin dönüş yaptı, kız kardeşlerimde geldi, yalnızca yaz tatillerinde ve sömestr bayram görüşüyorduk ancak. Ama ben hepsini canlarım ciğerlerim bildim sarıldım. Aç kalma korkumda yoktu, mis gibi çalışıyordum. O arada aşık oldum.
Anneme yerleştim çok mutlu bir şekilde, artık anane ile tartışmalar ağırlaşmıştı. Bana hakaretleri bitmiyordu, erkek arkadaş olunca o....sun dedi, bütün camları kırdım ve üzerinde zıpladım. Tepkilerim çok büyük oluyor kızdığımda herkesin ağzını burnunu kırmak istiyordum.
a a bir dakika problem var. Annem de aynıymış????? Bana bir kızdı, sen sevgilin için yanımıza geldin demez mi? Halbuki öyle değil, ah ne fenasın anne. Arkamdan eliyle deli işaretleri falan yapıyor, gözlerimle gördüm. Ama o kadar yorulmuştum ki, artık benim bir ailem var hiçbir hatayı görmemeliyim diyerek körü körüne içime atarak 15 sene geçirdim. Tek patlama evliliğimde evliliğimde ve şu an da gerçekleşti.
İşte soracağım sorular bunlar üzerine.
Eşimi zor kabul ettirdim, maddi gücü olmadığı için istemediler ve hala hor görürler öyle saygı duymazlar, çok zor oluştu güzel şeyler. Keşke çok uğraşmasaydım iyi olsun her şey diye.
8 sene birliktelik, asker sonrası da artık evlenelim dedik. Eşim askerdeyken bana yapmadığı kalmadı. Evden mi kovmadı, daha neler bir hatırlasam. Her şeye annem karar verdi, peki dedik. Söz olsun, sonra nişan, 1 sene sonra da düğün dedi, peki dedik. İstemeye gelecekler, temizlik yapıyorum bana diyor ki o insanlar için mi, kim ki onlar, allahın kroları ne anlar ama hep böyle.
Tabak çanak aldım güzel insanlara temiz temiz sunum yapayım diye, onlar kimmiş nasıl alırmışım. Bir kavga bir dövüş, ama eşimle de nasıl yıprandığımızı anlatamam, bu arada her şeyi de eşime anlatıyorum, çünkü mücadele edemiyorum. Anlatılmaz diceksiniz ama benim mücadele gücüm yok. Söz olacak normal bir kumaş elbise aldım giyiyorum sevinmişim, geldi eli belinde biz ne giyeceğiz dedi, şaka gibi. Bende o zaman ne salak mışım. Gittim bir etek bir gömlek aldım, giyiyorum daha, yanımda beliriyor bu ne böyle iğrenç diyor.
Söz günü geldiğinde artık ne yapayım, mutfağa tamamen ben giriyorum ben yaparım her şeyi dedim, güvenmiyorum ki, bir sürü de laf cabası. Her zaman giydiğim elbise, gözümün birinin eyelinerı yetişmemiş, bu şekilde kapıyı açtım, neyse sağ salim bitti. Bu arada bütün öfkemi de eşimden çıkarıyorum bu huy oldu.
Nişan sağ salim güzel bitti, evlilikte artık eşime dedim ki ben bir daha ailemle görüşmek istemiyorum bitti. Ama yapamadım 3 gün geçti anneme gittim, tam tersi sanki daha çok ihtiyacım vardı, her anımı herşeyimi ondan akıl alarak yapıyordum.
İpleri eline al, şöyle yap böyle yap, söylemeyin kzılarınıza böyle şeyler anneler. Aramızda eşimle inanılmaz problemler oldu. Bir şey oluyor anneme kızıyor ona kin saçıyordum, her türlü şeyde orda oturma niye oturuyorsun, yatma orda uyuma vs. Yani bir nevi bende annem olmuştum ama farkında değildim. Eşim her kızdığında boşanalım diyordu artık, evden gidiyor 3 gün gelmiyordu. Bir gün daha açmış yazısı sonradan eve geldi, ben perişan vazgeçti. Herşey 2 hafta geçiyor ben hatalarımda tekrar ediyor yine herşey başa sarıyor boşanalım diyor ve üstelik anneme yansıtıyor fikrini. Geçen sene bir de intihar vakam var. Ama sorsanız herkes sırtını döndü, problem olunca aileniz bile kaçıyor. Neyse eşim çevresine yansıtıyor artık dağlara taşlara kuşlara isyan ediyordu eşim. 10 yıllık evlilik 2 ay önce tek celse de bitti.
Ben anneme dönmedim, asla yapamam dedim biliyorum çünkü ama kibarca söyledim böyle daha doğru diye. Tek başıma ev tuttum en doğrusu böyle diye. Benim boşanma durumlarımda küçük kardeşimde evlenme hazırlığındaydı geçen hafta pazar düğünü oldu. Annem işim var çok yoğunum düğün var seninle ilgilenmem zor diyip 5 aydır 2 kere kahvaltıya geldi ve derdimi sormadan hep eğlenceli muhabbetlerine devam etti. Sorunları görmez ya da sormaz hiç, keyfine bakar.
Neyse çok uzadı, mutlaka çok eksik var çok ama biraz durumu anlatabil mişimdir.
Eski eşim döndü bayramdaydı hatta, geldi el öptü, beni doktora götürdü. Eş terapisi için. Fakat bende problem çıktı, ''bipolar'' tanısı konuldu. (Ailenizde problem var diyerek ekledi doktor, bilhassa anneniz hasta) Ama sizin çareniz var dedi beni dinlerseniz.
2 haftadır 1200 mg ilaç içiyorum ve ilk hafta dayanılmaz derecede insanlara saldırdım.
Bu arada boşanma psikolojisinden saçlarım kısacık ve mavi, dudaklarımda dolgu vs var.
Düğün için saçımı düzeltecekmişim, sarı yaptım hatta bğenmedi, ama napalım dedim sustu.
Bir gün tesadüf öylesine anneme video gönderdim, makyajsız dudaktta parlatıcı düşünün işte.
Eski eşime bu videoyu göndermiş, şunun ağzına bak saçına bak or... gibi demiş, eski eşimde ben karışamam kız özgür demiş.
Neden o berbat halimi gönderiyorsun?
Ona da takılmadım, en korkunç haftam biliyorsun ilaç başladık, annem inanmadı sen hastalığın ardına sığınıp bize bozuk karakterini gösteriyorsun dedi. Bir yandan bastırıyor sen 34 yaşındasın yetişkin ol, sen bilirsin 34 sün. Ne demek bu ya, benim hastalığım zaten çocuk gibi yapıyor beni. Bir de dalga geçmelerini de görüyorsunuz bakışları vs. korkunç
Hepsi aklıma geldi ard arda, o uyuyan kafa uyanmıştı. Bir kıyameti koparttım sen beni beğenmiyorsan ben yokum düğünde dedim çok yoruldum.
Evlenen küçük kardeşimde evin asi kızı, tatilde bir aradaydık, bana kötü kötü baktı sürekli, çünkü çok hareketlyim hastalıktan ötürü bende bilmiyorum ayarımın olmadığını. Onu kaybetmemek için her şeyine ok ve güler yüz gösterdim. En son inanılmaz tripler yaparak kalbimi daha da kırdı. ''Birde evleneceği adam 42 yaşında çocuğu var. Bu durumu babamdan sakladılar. Hala adam bilmiyor. Bizimki 26. Adam iş görüşmesinde ablanı çok beğendim diyen bir adam. Aylarca ablan ablan diyen bir adam, ama evliydim o zaman, hayranım falan demiş adam. Onunla evlendi :KK43:((( Ben olsam evlenmezdim, olmaz çünkü dünyadaki son adam değil ki :KK43:(( Bu Nitekim benimle işi olmazmış daha, hayatında başarılar dedi bana. Bende yürü git diye küfür ettim. Bütün sevdiklerime küfür ediyorum genelde, hala ağzımı tutamıyorum. Eşime de böyle yapmıştım.
Kınaya o sinirle gitmedim, ortanca kardeşim abla gel olmaz dedi ikna etti, tamam dedim. Bu sefer cümle aleme covid oldular demiş, komple gün boyunca ağladım ve gidemedim. Ama küçük kardeşimde arkamdan atıp tutmuş, aile büyüklerimize özel eski eşimle olan aramızdaki bir problemi anlatmış. Ben istemedim demiş gelmelerini. Çoğu insan artık konuyu farklı sanıyor.

Şimdi ben ne yapacağım. Tamamen silmeliyim biliyorum ailemi?
 

balbocegi34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2020
2.967
1.542
38
hiç sıkılmadan okudum biraz tansiyonum düşük ama az çok anladım diyebilirim:) öncelikle çocuklugunuzda yaşadığınız travmalar hep bunlar sorumsuz bir aile ,ve ortada kalan cocuklar ....önce siz kendinizi bir toplayın iyileşin lütfen görüyorsunuz ki ailenin bile desteği yok artık, siz varsanız onlar var..geçmişi unutun demiyorum ama ğüçlü olun henüz cok gençsiniz ne günleriniz var öünnüzde kendinizi toplayın ve ailesnizle bir süre görüşmeyin derim ,görüştüğünüz sürece iyileşemezsiniz...
 

Balivva

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
14 Mart 2021
3
7
25
2 defa okudum. Öncelikle Allah yardımcınız olsun. Çok zor şeyler yaşamışsınız. Ama ailenizin yanında olduğunuz sürece iyileseceginizi sanmıyorum. Bu gibi durumlar psikolojinizin en iyi en rahat olduğu vakitler olmali. Belliki bu da ailenizle beraberken olmayacak. Ben olsam tamamen koparmam sadece fazlaca mesafe koyarım. Önce kendimi iyilestiririm. Göreceksiniz siz iyileşirken başka alanlarda da fark etmeden yenileneceksiniz. Inşallah anlatabilmisimdir.
 

sangiz

Guru
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2008
68
19
36
hiç sıkılmadan okudum biraz tansiyonum düşük ama az çok anladım diyebilirim:) öncelikle çocuklugunuzda yaşadığınız travmalar hep bunlar sorumsuz bir aile ,ve ortada kalan cocuklar ....önce siz kendinizi bir toplayın iyileşin lütfen görüyorsunuz ki ailenin bile desteği yok artık, siz varsanız onlar var..geçmişi unutun demiyorum ama ğüçlü olun henüz cok gençsiniz ne günleriniz var öünnüzde kendinizi toplayın ve ailesnizle bir süre görüşmeyin derim ,görüştüğünüz sürece iyileşemezsiniz...
Desteğinize çok teşekkür ederim, acaba ben mi büyütüyorum diye bilhassa sizlere yazmak istedim, hakkınızı helal edin. Bu korkuyla eski eşimle bir aradayız çok üzgün olduğum için ben gelmesini istedim, ona sarılmak istedim. Buna ne demek istersiniz? Hayatımda benim için bir şey yapan tek kişi gibi geliyor? Doktorumda ısrarla eşinle görüş bırakma diyor?
 

sangiz

Guru
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2008
68
19
36
sorma bile bence sil, okurken elim ayağım titredi gerçekten ama senin her şeyi farkında olman çok güzel. tedavini aksatma kimse içinde kendini yıpratma bu kadar kendi ayakların üstünde dur umarım iyileşirsin ama ailen yanında oldukça sanmıyorum iyileşeceğini
Sevgili tofito, eminim ki çok güzel bir ailen var, elinin ayağının titremesinden anlayabildim. Allah onlara ve size uzun ömürler versin. Çok memnun oldum, yanan ciğerime su serptiniz.
 

sangiz

Guru
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2008
68
19
36
2 defa okudum. Öncelikle Allah yardımcınız olsun. Çok zor şeyler yaşamışsınız. Ama ailenizin yanında olduğunuz sürece iyileseceginizi sanmıyorum. Bu gibi durumlar psikolojinizin en iyi en rahat olduğu vakitler olmali. Belliki bu da ailenizle beraberken olmayacak. Ben olsam tamamen koparmam sadece fazlaca mesafe koyarım. Önce kendimi iyilestiririm. Göreceksiniz siz iyileşirken başka alanlarda da fark etmeden yenileneceksiniz. Inşallah anlatabilmisimdir.
Sevgili Balivva, çok teşekkür ederim değer verdiğiniz için üstelik 2 defa okumuşsunuz. Acımdan çoğu zaman başım dönüyor tedavide 3. haftam, bu konu sıcak oldukça iyileşemiyorum. Bazen çok kötü kalplisin diyebilirsiniz, ölsünler de bu kambur sırtımdan gitsin diyorum ama sonra tövbe tövbe diyorum onu bile beceremiyorum. Korkunç dileklerim var ama işte aile az da olsa göreceksin mecbursun. Görür görmez dengem şaşıyor :KK43: Yalnız yaşıyorum şu anda çok şükür imkanım oldukça hep böyle olacak :)
 

sangiz

Guru
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2008
68
19
36
Sana zararı olanları sil. İyi bir kardeşin varsa onunla iletişimini kesme. Yoksa duzelemezsin çevren çok sorunlu bunlar adamı daha çok hasta eder
Sadece ortanca kardeşim var beni düşünen ve arayıp soran, başka kimsem olduğunu sanmıyorum. Çok haklısınız, inanın doktor der mi görüşme mesafe koy diye. Ama kalbimin hepsi bu iğrenç aileye aitti, şimdi eliyorum mutlaka zaman alacak lightbringer ama sizler buradasınız, çok iyi hissettim <3
 

balbocegi34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2020
2.967
1.542
38
Desteğinize çok teşekkür ederim, acaba ben mi büyütüyorum diye bilhassa sizlere yazmak istedim, hakkınızı helal edin. Bu korkuyla eski eşimle bir aradayız çok üzgün olduğum için ben gelmesini istedim, ona sarılmak istedim. Buna ne demek istersiniz? Hayatımda benim için bir şey yapan tek kişi gibi geliyor? Doktorumda ısrarla eşinle görüş bırakma diyor?
bilmiyorum ama eşin seni seviyor ve kaybetmek istemiyo gibi gelior bana lütfen bir an önce toparlan ve o adamı kaybetme
 

drlsxxx

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2019
268
477
Çocukken ağır tramva yaşamışsın hak veriyorum . İnsan hasta olur ama artık ayağının üstüne bastığın anda sana ömrü boyunca bir gülümsemeyi çok görmüş insan müsveddeleri ile sorunlu musun da aile olmaya çalışıyorsun. Daha önce yoklardı şimdi de olmasalar olmaz mı? Tek başına hayat kuramadın mı? Bir yaştan sonra ben hatayı sizde gördüm. Bir annemcik olmuşsun. Bir kes ilişkini herkesle de önüne bak. Onlar olmayınca ölmüyorsun ya da nefesin kesilmiyor oksijen azalmıyor hayatında
 

sangiz

Guru
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2008
68
19
36
Çocukken ağır tramva yaşamışsın hak veriyorum . İnsan hasta olur ama artık ayağının üstüne bastığın anda sana ömrü boyunca bir gülümsemeyi çok görmüş insan müsveddeleri ile sorunlu musun da aile olmaya çalışıyorsun. Daha önce yoklardı şimdi de olmasalar olmaz mı? Tek başına hayat kuramadın mı? Bir yaştan sonra ben hatayı sizde gördüm. Bir annemcik olmuşsun. Bir kes ilişkini herkesle de önüne bak. Onlar olmayınca ölmüyorsun ya da nefesin kesilmiyor oksijen azalmıyor hayatında
Doğru size katılıyorum bu yaşta anneme sürekli her şeyi neden sorduğumu bile bilmiyorum, kendi kendime çocuk olmuşum annem kardeşlerim ve ben :) ne komik 34 yaşındayım. Bir anne olamadım maalesef, eşim bu çocuk kadından çocuk istemedi, yanımda ama korkuyor. İyi olursan çocukta olur ailemizde olur diyor. Lütfen dua edin, benimde sizin gibi karnım kocaman olsun :)
 

sangiz

Guru
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2008
68
19
36
önce kendi sağlıgınız lütfen unutmayın ...bu arada babanızla yeşil göz olayını çözemedim ben ya:)
:))) Annem bayağı bir esmer kuru kara bir kız, ananem aynı bahsedilen kitaptaki kadın gibi. Kitabın kapağını açtığımda tuhaf bir not vardı babam imzalamıştı :))) çok takıldım buna hatta. Babam ananen bana havlu tuttu dedikten sonra. Babam hiç bir şeyi kaçırmaz, geç tanımış olsam da bundan neredeyse eminim. Bu kitap eklediğim dosya da :)
 

Eklentiler

  • images.jpg
    images.jpg
    11,1 KB · Görüntüleme: 233

balbocegi34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2020
2.967
1.542
38
:))) Annem bayağı bir esmer kuru kara bir kız, ananem aynı bahsedilen kitaptaki kadın gibi. Kitabın kapağını açtığımda tuhaf bir not vardı babam imzalamıştı :))) çok takıldım buna hatta. Babam ananen bana havlu tuttu dedikten sonra. Babam hiç bir şeyi kaçırmaz, geç tanımış olsam da bundan neredeyse eminim. Bu kitap eklediğim dosya da :)
yanii anneannen ve baban mı diyorsun:)))ay valla sbahtan beri tansiyonla uğraşıyom bide bir yandan çalışıyorum beynim yandı kan akışım durdu:)
 

sangiz

Guru
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2008
68
19
36
yanii anneannen ve baban mı diyorsun:)))ay valla sbahtan beri tansiyonla uğraşıyom bide bir yandan çalışıyorum beynim yandı kan akışım durdu:)
Maalesef kapıyı çalmış olabilir :) gülüyorum ama ne yapayım artık şimdi ananem baya yaşlı komik geliyor :) Bir de ananem evine misafir bile almaz istemez, insan sevmez, ne demek ki damat alıyor, anlayın işte, uzakta aramak o zamanlar doğru gelmedi belki de, yakını tercih etti. Büyük ihtimalle babama da ağır geldi, annem eve gelmemesinden annesine gitmesinden bahsederdi. Asker iznine bile annesine gidermiş. Bir de babamın tarafını full büyücü olarak anlatmışlardı. Bu sebeple halama şans veremedim, bir kere elinde bir şey serper gibi iş yerine bir şeyler yapıyordu. Yine korktum ona da hiç şans vermedim. Tanıştık ama baba tarafı ile görüşmüyorum, şans veremedim.bizim aile aile diyemiyorum böyle korkunç hep kötülükle yoğrulmuş mayaları, ben bir anneyim ben bir yetişkinim dememiş kimse
Yaaa geçmiş olsun, düşük tansiyon ise bol tuzlu ayran tavsiye ederim :KK43: İlaç mı kullanıyorsunuz yoksa benim gibi :)
 

balbocegi34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2020
2.967
1.542
38
Maalesef kapıyı çalmış olabilir :) gülüyorum ama ne yapayım artık şimdi ananem baya yaşlı komik geliyor :) Bir de ananem evine misafir bile almaz istemez, insan sevmez, ne demek ki damat alıyor, anlayın işte, uzakta aramak o zamanlar doğru gelmedi belki de, yakını tercih etti. Büyük ihtimalle babama da ağır geldi, annem eve gelmemesinden annesine gitmesinden bahsederdi. Asker iznine bile annesine gidermiş. Bir de babamın tarafını full büyücü olarak anlatmışlardı. Bu sebeple halama şans veremedim, bir kere elinde bir şey serper gibi iş yerine bir şeyler yapıyordu. Yine korktum ona da hiç şans vermedim. Tanıştık ama baba tarafı ile görüşmüyorum, şans veremedim.bizim aile aile diyemiyorum böyle korkunç hep kötülükle yoğrulmuş mayaları, ben bir anneyim ben bir yetişkinim dememiş kimse
Yaaa geçmiş olsun, düşük tansiyon ise bol tuzlu ayran tavsiye ederim :KK43: İlaç mı kullanıyorsunuz yoksa benim gibbak ne

Maalesef kapıyı çalmış olabilir :) gülüyorum ama ne yapayım artık şimdi ananem baya yaşlı komik geliyor :) Bir de ananem evine misafir bile almaz istemez, insan sevmez, ne demek ki damat alıyor, anlayın işte, uzakta aramak o zamanlar doğru gelmedi belki de, yakını tercih etti. Büyük ihtimalle babama da ağır geldi, annem eve gelmemesinden annesine gitmesinden bahsederdi. Asker iznine bile annesine gidermiş. Bir de babamın tarafını full büyücü olarak anlatmışlardı. Bu sebeple halama şans veremedim, bir kere elinde bir şey serper gibi iş yerine bir şeyler yapıyordu. Yine korktum ona da hiç şans vermedim. Tanıştık ama baba tarafı ile görüşmüyorum, şans veremedim.bizim aile aile diyemiyorum böyle korkunç hep kötülükle yoğrulmuş mayaları, ben bir anneyim ben bir yetişkinim dememiş kimse
Yaaa geçmiş olsun, düşük tansiyon ise bol tuzlu ayran tavsiye ederim :KK43: İlaç mı kullanıyorsunuz yoksa benim gibi :)
bak ne güzel gülebiliyoruz çok şükürr halimize:)) ama var anneannede bir ibnelik:)))))) 10 ğündür rahatsızım günde 1,5 lt ayran içiyoum ters etki yaptı demek ki.... ilaçlar cok canım epilepsi ilaçları, safra yollarımda taş var onun için ilaçlarr...aman hayat evam ediyor işte cocuk yoktu değil mi?
 

bebeklinick

Pavyon bu dünya
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2020
22.739
32.594
Merhaba;
Anlamanız için her şeyi en başından anlatmalıyım ki, ona göre hak verin veyahut vermeyin. Çıkmaz içindeyim bir yol gösterene ihtiyacım var, vaktiniz var ise ilgiye çok ihtiyacım var.
Ananem dedem Almanya'da olan hayatlarında 1 kız çocukları oluyor. Fakat dedem babasının ölmek üzereyken memleketine dön demesi üzerine annem 15 yaşındayken İstanbul'a kesin dönüş yapıyorlar. Ananem 35 yaşında hala genç ve çok güzel bir kadın bunu da ekleyeyim. Dedem 46 yaşlarında ve o dönemlerde cinsel problemleri başlıyor. Ananem hala daha arayışta, anlatacağım detaylı.
Yaz tatilinde annem babam ile tanışıyor , ananemin beğenmesiyle ne kadar hoş çocuk tatlı çocuk falan fişman. İstanbul'da da aşkları devam ediyor. Mektuplaşmalarını mektuplarını buldum, o zaman mektuplaşma varmış. Çoğu ananemin yazısı maalesef. Annem ananemin zorlamasıyla etkilendiğini belirtiyor bilemiyorum ne kadar doğru. İlişkiye giriyorlar, öyle bir aşk devam ediyor. Annem evlenmek istiyor lise de okuyor tabi bu dönemde. Ananem tamam bir söz yapalım, sonrasında evlenirsiniz daha çok erken biraz daha bekleyin demiş ama annem kendimi bıçaklarım yoksa deyip evlenmek istemiş, belki de ben karnında olduğum için bilemem ama beni aldırmak istemiş, kürtaj masasında ilaç ta verilmiş, ananem engel olup ben bakarım demiş. Bu süreçte çapkın ama çok çapkın taksici baba var, 25 yaşına kadar hiç görmedim, gördüğümde de samimi olduk Tekirdağlı bilirsiniz alkol bol, alkol aldıkça kadınlardan Ruslardan bahseden bir adam. 26 Haziran 1986 'da Evleniyorlar. 12 Ocak'ta ben doğuyorum, baba o arada askerde. Babamın mektuplarında gördüğüm ailesine yazdığı ''O evde durmak istemiyorum, kaçmak gitmek istiyorum '' demesi aklıma türlü türlü şeyler getiriyor. Çünkü ananemin banyoda iken ona havlu tuttuğunu söylemişti:sinirli: Yine geçen gün yazlıkta yeşil gözlü kız diye bir kitap gördüm, babam imzalamış. Annem kahverengi gözlü ananem yeşil..
Ben kundakta, baba askerde annem beni kundakta bırakıp Urfalı inşaatta çalışan gerçekten sevdiğim büyük sayılabilecek biriyle kaçıyor. Ananem ile babam arasındakileri anlamadığını daha yeni anladığını iletti, o yüzden kaçtı desem değil. Ananem tam bir arıza bu arada. Bunu da babam anlattı. Babam askerden izin alıp geliyor, annemi soruyor ananemde ''orospu oldu'' diyor düşünebiliyor musunuz? Babam beni almak için babaanneme söylüyor, o da bakmam çok zor diyor, babamda bir daha konuyu açmayın diyerek olayı bitiriyor.
Annem 6 ay sonra dönüyor almak için, tabi başka bir baba ananem izin vermiyor biz alıştık seviyoruz, biz büyüteceğiz deyip vermiyorlar. Fakat kısa bir süreliğine Urfaya gidiyorum, soğan çiğ köfte alışıyorum, dönüş sümüklü bir maymun çocukmuş. Tuhaf, annem gülerek beni bağladıklarını, benimde delikten baktığımı söylemiş. Ananem bırakmamış döndüğümde de.
Ananem inanılmaz iyi ilgilendi ama git gelleri vardı. 6 yaşındayken geçirdiğimi hatırlıyorum. Ne zaman eğleneceğim bir aktivite olacağı zaman (folklöre gidiyordum) bir kavga çıkartırdı mutlaka. 6 yaş diyorum!!! Oda dağınık diye. Bana annen senin o... dedi, baban şöyle, seni kapıya koyucam, seni anana yollucam, gününü göreceksin, açlıktan ölürsün orda orda der tehdit ederdi. O gün zıvanadan çıktığımı hatırlıyorum, bütün her şeyi çıldırıp yerlere atmıştım. Sonra ananem korkmuştu gel seni Capitol (Avm) ye götüreyim, gittik. Hiç oyuncak almazdı, o gün şansımı denedim aldı, o hamur suratlardan. Ama içimden dediğimi hatırlıyorum bugünü hiç unutma.
Okulum ve okul aile birliği ile irtibat içindeydi orta okula kadar. İnanılmaz ilgiliydi anne gibi. Her yere beni de götürürdü, yedirir içirir, hep gezdirir. Parka götürür bekler, çok severdi beni yine de. Ders çalıştırdı ama notlarım 3 olsa bile sağlam dayak yerdim. Bende artık tamamen tembel öğrenciyim :) Hala ders çalışmaktan nefret ediyorum 34 yaşındayım. Çocuklarınızı bu yüzden üzmeyin, sakın.
İnternet çıktı ahanda yandıkkk. Ortaokuldayım, beni de alıp zorla chat yapmaya götürüdü, bende hiç sevmem o zamanda sevmiyordum. En sonunda eve bilgisayar aldı. Geceler boyu chat, aynı odadayız artık ışıklı odada uyumaktan hala nefret ediyorum çıt ses çıkmayacak. Açık üniversite tutturdu bu dönem orada bir hocaya aşık oldu, aynı dönem alkole başladı. Masalarda soğukta balkonda kalıyor, kaldırmaya çalışıyorum bir şaplak geliyor. Büyük bir kist ameliyatı geçirdi, 3,5 kilo yumurtalık kisti aldırdı, ölümden döndü. Ondan sonra tamamen kaybettim. Ben ergenlik çağında, o ilgili anane erkek peşinde koşar olmuştu. Ne subaylar ne genç askerler, kendini de 15 yaş genç söylüyordu. Ve hepsiyle de buluştu.
Haaa dedemi soruyorsunuz? Basiretsiz adam, ya herşeyin farkında çünkü yüksek mimar, ve iq seviyesi yüksek ölçülen biri zamanında. Görmezden geliyor, dayak yersin dedem odaya kapanır, sonra da gelir o hasta kızım der, öper gider. Şu an 84 yaşında ve terk edildi, ama maaşı ananem tarafından sömürülmekte, beşiktaşta o hayal ettiği uzun saçlı adamla birlikte yaşıyor.
Çatalca da üniye göndermedi puan tutuyordu, ben seni okutamam dedi çalışacaksın. Bir gün kadıköyde geziyorduk, o sinirle ilk dükkana girdim ve kabul edildim başladım. Soğuktan sistit mi oldum desem, gece 12 de kadıköyde yürüyüp minübüse biniyordum mu desem, 17 yaşındayım. Nasıl korkmamışım hayret, para tatlı geldi tabi :) Ananem zırnık koklatmaz. O arada dershaneye giden arkadaşlarım görüyor hemde en istemediğim şekilde. Sırtımda ütü masası Bahariye de yürüyorum elim kolum dolu. Sosyetik kızlar, dalga geçen de oldu. Salladım.
Mağazacılıkta devam ettim, mecburi şartlar sebebi ile Cevahir Avm'de çalışmak zorunda kaldım. Her gün Bostancı'dan Şişli'ye. Gençlik hiç koymuyor ama geç çıktığımda 1 de falan eve geliyordum. Kimsenin umrunda deil vay be :)
Evet iyice büyüdüm, yaş 21, yeni bir aşk var, anne İstanbul'a kesin dönüş yaptı, kız kardeşlerimde geldi, yalnızca yaz tatillerinde ve sömestr bayram görüşüyorduk ancak. Ama ben hepsini canlarım ciğerlerim bildim sarıldım. Aç kalma korkumda yoktu, mis gibi çalışıyordum. O arada aşık oldum.
Anneme yerleştim çok mutlu bir şekilde, artık anane ile tartışmalar ağırlaşmıştı. Bana hakaretleri bitmiyordu, erkek arkadaş olunca o....sun dedi, bütün camları kırdım ve üzerinde zıpladım. Tepkilerim çok büyük oluyor kızdığımda herkesin ağzını burnunu kırmak istiyordum.
a a bir dakika problem var. Annem de aynıymış????? Bana bir kızdı, sen sevgilin için yanımıza geldin demez mi? Halbuki öyle değil, ah ne fenasın anne. Arkamdan eliyle deli işaretleri falan yapıyor, gözlerimle gördüm. Ama o kadar yorulmuştum ki, artık benim bir ailem var hiçbir hatayı görmemeliyim diyerek körü körüne içime atarak 15 sene geçirdim. Tek patlama evliliğimde evliliğimde ve şu an da gerçekleşti.
İşte soracağım sorular bunlar üzerine.
Eşimi zor kabul ettirdim, maddi gücü olmadığı için istemediler ve hala hor görürler öyle saygı duymazlar, çok zor oluştu güzel şeyler. Keşke çok uğraşmasaydım iyi olsun her şey diye.
8 sene birliktelik, asker sonrası da artık evlenelim dedik. Eşim askerdeyken bana yapmadığı kalmadı. Evden mi kovmadı, daha neler bir hatırlasam. Her şeye annem karar verdi, peki dedik. Söz olsun, sonra nişan, 1 sene sonra da düğün dedi, peki dedik. İstemeye gelecekler, temizlik yapıyorum bana diyor ki o insanlar için mi, kim ki onlar, allahın kroları ne anlar ama hep böyle.
Tabak çanak aldım güzel insanlara temiz temiz sunum yapayım diye, onlar kimmiş nasıl alırmışım. Bir kavga bir dövüş, ama eşimle de nasıl yıprandığımızı anlatamam, bu arada her şeyi de eşime anlatıyorum, çünkü mücadele edemiyorum. Anlatılmaz diceksiniz ama benim mücadele gücüm yok. Söz olacak normal bir kumaş elbise aldım giyiyorum sevinmişim, geldi eli belinde biz ne giyeceğiz dedi, şaka gibi. Bende o zaman ne salak mışım. Gittim bir etek bir gömlek aldım, giyiyorum daha, yanımda beliriyor bu ne böyle iğrenç diyor.
Söz günü geldiğinde artık ne yapayım, mutfağa tamamen ben giriyorum ben yaparım her şeyi dedim, güvenmiyorum ki, bir sürü de laf cabası. Her zaman giydiğim elbise, gözümün birinin eyelinerı yetişmemiş, bu şekilde kapıyı açtım, neyse sağ salim bitti. Bu arada bütün öfkemi de eşimden çıkarıyorum bu huy oldu.
Nişan sağ salim güzel bitti, evlilikte artık eşime dedim ki ben bir daha ailemle görüşmek istemiyorum bitti. Ama yapamadım 3 gün geçti anneme gittim, tam tersi sanki daha çok ihtiyacım vardı, her anımı herşeyimi ondan akıl alarak yapıyordum.
İpleri eline al, şöyle yap böyle yap, söylemeyin kzılarınıza böyle şeyler anneler. Aramızda eşimle inanılmaz problemler oldu. Bir şey oluyor anneme kızıyor ona kin saçıyordum, her türlü şeyde orda oturma niye oturuyorsun, yatma orda uyuma vs. Yani bir nevi bende annem olmuştum ama farkında değildim. Eşim her kızdığında boşanalım diyordu artık, evden gidiyor 3 gün gelmiyordu. Bir gün daha açmış yazısı sonradan eve geldi, ben perişan vazgeçti. Herşey 2 hafta geçiyor ben hatalarımda tekrar ediyor yine herşey başa sarıyor boşanalım diyor ve üstelik anneme yansıtıyor fikrini. Geçen sene bir de intihar vakam var. Ama sorsanız herkes sırtını döndü, problem olunca aileniz bile kaçıyor. Neyse eşim çevresine yansıtıyor artık dağlara taşlara kuşlara isyan ediyordu eşim. 10 yıllık evlilik 2 ay önce tek celse de bitti.
Ben anneme dönmedim, asla yapamam dedim biliyorum çünkü ama kibarca söyledim böyle daha doğru diye. Tek başıma ev tuttum en doğrusu böyle diye. Benim boşanma durumlarımda küçük kardeşimde evlenme hazırlığındaydı geçen hafta pazar düğünü oldu. Annem işim var çok yoğunum düğün var seninle ilgilenmem zor diyip 5 aydır 2 kere kahvaltıya geldi ve derdimi sormadan hep eğlenceli muhabbetlerine devam etti. Sorunları görmez ya da sormaz hiç, keyfine bakar.
Neyse çok uzadı, mutlaka çok eksik var çok ama biraz durumu anlatabil mişimdir.
Eski eşim döndü bayramdaydı hatta, geldi el öptü, beni doktora götürdü. Eş terapisi için. Fakat bende problem çıktı, ''bipolar'' tanısı konuldu. (Ailenizde problem var diyerek ekledi doktor, bilhassa anneniz hasta) Ama sizin çareniz var dedi beni dinlerseniz.
2 haftadır 1200 mg ilaç içiyorum ve ilk hafta dayanılmaz derecede insanlara saldırdım.
Bu arada boşanma psikolojisinden saçlarım kısacık ve mavi, dudaklarımda dolgu vs var.
Düğün için saçımı düzeltecekmişim, sarı yaptım hatta bğenmedi, ama napalım dedim sustu.
Bir gün tesadüf öylesine anneme video gönderdim, makyajsız dudaktta parlatıcı düşünün işte.
Eski eşime bu videoyu göndermiş, şunun ağzına bak saçına bak or... gibi demiş, eski eşimde ben karışamam kız özgür demiş.
Neden o berbat halimi gönderiyorsun?
Ona da takılmadım, en korkunç haftam biliyorsun ilaç başladık, annem inanmadı sen hastalığın ardına sığınıp bize bozuk karakterini gösteriyorsun dedi. Bir yandan bastırıyor sen 34 yaşındasın yetişkin ol, sen bilirsin 34 sün. Ne demek bu ya, benim hastalığım zaten çocuk gibi yapıyor beni. Bir de dalga geçmelerini de görüyorsunuz bakışları vs. korkunç
Hepsi aklıma geldi ard arda, o uyuyan kafa uyanmıştı. Bir kıyameti koparttım sen beni beğenmiyorsan ben yokum düğünde dedim çok yoruldum.
Evlenen küçük kardeşimde evin asi kızı, tatilde bir aradaydık, bana kötü kötü baktı sürekli, çünkü çok hareketlyim hastalıktan ötürü bende bilmiyorum ayarımın olmadığını. Onu kaybetmemek için her şeyine ok ve güler yüz gösterdim. En son inanılmaz tripler yaparak kalbimi daha da kırdı. ''Birde evleneceği adam 42 yaşında çocuğu var. Bu durumu babamdan sakladılar. Hala adam bilmiyor. Bizimki 26. Adam iş görüşmesinde ablanı çok beğendim diyen bir adam. Aylarca ablan ablan diyen bir adam, ama evliydim o zaman, hayranım falan demiş adam. Onunla evlendi :KK43:((( Ben olsam evlenmezdim, olmaz çünkü dünyadaki son adam değil ki :KK43:(( Bu Nitekim benimle işi olmazmış daha, hayatında başarılar dedi bana. Bende yürü git diye küfür ettim. Bütün sevdiklerime küfür ediyorum genelde, hala ağzımı tutamıyorum. Eşime de böyle yapmıştım.
Kınaya o sinirle gitmedim, ortanca kardeşim abla gel olmaz dedi ikna etti, tamam dedim. Bu sefer cümle aleme covid oldular demiş, komple gün boyunca ağladım ve gidemedim. Ama küçük kardeşimde arkamdan atıp tutmuş, aile büyüklerimize özel eski eşimle olan aramızdaki bir problemi anlatmış. Ben istemedim demiş gelmelerini. Çoğu insan artık konuyu farklı sanıyor.

Şimdi ben ne yapacağım. Tamamen silmeliyim biliyorum ailemi?
İyi misiniz ????? Anlattıklarınız kendi tarafinizdan bakıp yalanla dolanla bize aktardığıniz yaşanmamış şeyler gbi
 

sangiz

Guru
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2008
68
19
36
bak ne güzel gülebiliyoruz çok şükürr halimize:)) ama var anneannede bir ibnelik:)))))) 10 ğündür rahatsızım günde 1,5 lt ayran içiyoum ters etki yaptı demek ki.... ilaçlar cok canım epilepsi ilaçları, safra yollarımda taş var onun için ilaçlarr...aman hayat evam ediyor işte cocuk yoktu değil mi?
Evet ananede ibnelik olduğundan bende eminim :))) Kayın validem epilepsiydi, çok geçmiş olsun, yıllar geçti hala ilaçlara uyum sağlayamadı, Allah şifalığınızı versin, kötü hastalık (çaresi olmayan o hastalık var ya anmıyorum bile)değil en azından bakın sizde gülüyorsunuz ne kadar güzel elhamdülillah. Bol bol uyuyorsunuzdur da, ilk zamanlar iyi yoruyor. Bende 1200 Mg lityum, ömrümde böyle zorluk çekmedim ama çok şükür hanımefendi iyiyiz. Evet çocuğum yok, eşimde istememişti durumları gördükçe haklı. Ama iyi olur olmaz inşallah yuvamı kurabilirim. Var ise nasipte... Çok memnun oldum Arzu Hanım, sevgiyle kalın.
 
X