Herkesten nefret ettiğiniz kendinizi inanılmaz mutsuz hissettiğiniz zaman ne yapıyorsunuz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

bitter64

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2015
1.916
546
Uzun yıllar antidepresan içtim. Ama baktım ne kaygım gecti ne sorunlar çözüldü ben bedenime ilaç yükledim hep. Sadece tek yararı uyusturması idi böylece tahammül ettim bir sekilde snaırım sinirlenmezdim. İlacı bırakalı 3 ay oldu. Artık ilaç filan da içmek istmeiyorum bitkisel seyler içiyorum. Yalnızım . Ailem var ama yok gibi kendimi hiç hzuurlu hissetmiyorum onlarla. O kadar sıkıldım ki hareketlerinden yıllarca tahammül ettiğim seylerden suan ilaç baskılaması da olmadıgından patlamalar yasıyorum. Öfke nöbetleri geciriyorum. Kızkardesimle önceden de kavga ederdik gerizekalı gibi kelimeler kullanırdı es gecebiliridm lakin artık gecemiyorum kavga edersek neden bana böyle davrandı diye hayatı kendime zehir ediyorum.. 2 haftadr mide agrılaır krampları. Hyaattan ve insanlardan nefret ediyorum. Herkes kötü geliyor bana herkes. İş yerimde bilerek patron gözüne girmeye calısan birini görüyorum mesela tüm modum düşüyor patronumun ayrımcılıgından değer vermeyişinden. Hayat o kadar karanlık geliyor ki gözüme cırpınıyorum yinede. İyi olmaya calısıyorum sanki böyle durmaksızın 3 saat ağlasam biraz hafiflicem ama yok ağlayamıyorum da. Beynimin içi düşün düşün üzüntüden ölecek gibi. Sinir ve stres im gitmiyor ne yapacgaımı bilmiyorum :/ Çok uzaklara gitmek istiyorum hiç tanımadığım güzel insanların oldugu bir yere . Sanki kalbim ancak öyle huzur bulacak gibi. Sinir stresten geceleri bacaklarımda iğnelenme karıncalanma uyuşmalar oluyor artık. İlaç içmeyeceğim yani antidepresan belkide zarar verdim bedenime acısı cıkıyor bilmiyorum. İnternette İzzet Güllü diye bir psikolog var onu dinliyorum ilaca ve psikiyatriye meydan okuyan biri. Belki aranızda bilen vardır tek umudum o ..

Izzet gulluyu ben de bugun duydum firsat bulunca dinleyeceğim bu arada ilac da kullaniyorum .. size tavsiyem EMDR yöntemini bir arastirin derim ben daha once aldim bu terapiyi ve mucize gibi resmen ilaçsız tamamen. Ha sorun şu ki bu terapiden sonra bir suru travma yasadim uzerine hamile kaldim o nedenle sorunlarim tekrarladi su an tekrar emdr ve ilac olarak başladım yin aşarım insallah size de israrla tavsiye ederim lutfen bi araştırın

Nedir sizi bu kadar üzen ?

Sadece hayat ve insanlarsa hepimizde var.

bilmiyorum gercekten... ailem maziden beri üzdü cok içerledim yer ettti. Babam hep istikrarsız calıstı. Ne bir evimiz var ne elde avucta bişey. Ve babam yine işsiz devamlı işsiz cok düşündüm dert ettim bunları en genc yasımdan beri hayattan zevk alamadım. Hala öyle. Yani bir son yok ailemde parlak hiçbir şey yok düşünmeden edemiyorum. Bir tane arkadasım var sadece o da arada siddetli tartısmalar yasadık bu bende birgün bitebilir kaygısı yarattı hepten yalnız kalıcam düşüncesi doğurdu kolay kolay kimseye güvenemiyorum arkadas olamıyorum içime sindirip.. Kardesimle de karakterimiz cok zıt anlasamıyoruz bu beni cok yordu. İş mesleeisnde de yüzün gülmedi nereye girsem ya işçi cıkarıldı ya kapandı simdi de maaşım düşük hakkettğimi alamıyorum baska iş bakmak için artık yorgunum ve ülkenin durumu ortada. Çıkmazda gibi hissediyorum bazen. Neden herseyi bu kadar takıyorum ki diyorum elimde değil bakıyorum sonra yine üzülüyorum keşke umursamaz olabilsem diye

Izzet gulluyu ben de bugun duydum firsat bulunca dinleyeceğim bu arada ilac da kullaniyorum .. size tavsiyem EMDR yöntemini bir arastirin derim ben daha once aldim bu terapiyi ve mucize gibi resmen ilaçsız tamamen. Ha sorun şu ki bu terapiden sonra bir suru travma yasadim uzerine hamile kaldim o nedenle sorunlarim tekrarladi su an tekrar emdr ve ilac olarak başladım yin aşarım insallah size de israrla tavsiye ederim lutfen bi araştırın

emdr aldım hiçbir işe yaradıgını düşünmüyorum.. göz hareketleri ile aklıma cidden birşey gelmiyor daha önce birkez aldım o an rahatladım gibi geldi ama aynı sorunu yasayınca baktım yine etkileniyorum..

emdr aldım hiçbir işe yaradıgını düşünmüyorum.. göz hareketleri ile aklıma cidden birşey gelmiyor daha önce birkez aldım o an rahatladım gibi geldi ama aynı sorunu yasayınca baktım yine etkileniyorum..
1 defada zaten etki etmiyor 8 seans sürdü benimki. Bir de ben goz hareketlerini yapamadigim için cubuk yardimiyla dizlere vurularak yapildi . Seanslar tamamlaninca ben bile inanamamistim degisime..

Ben bu ilaclarini kullanmayan insanlari anlamiyorum arkadas
Doktorlardan iyi mi biliyorsunuz ya?
Kanser olan birinin kemoterapi almicam ben bunu dusunce gucuyle asicam demesiyle ayni sacmalik

izzet güllüyü dinledikten sonra böyle düşünüyorum eskiden senin gibi düşünürdüm. psikiyatrinin tüm kirli sırlarını ortaya dökmüş adam

1 defada zaten etki etmiyor 8 seans sürdü benimki. Bir de ben goz hareketlerini yapamadigim için cubuk yardimiyla dizlere vurularak yapildi . Seanslar tamamlaninca ben bile inanamamistim degisime..

belkide olabilir travma içinmiş emdr ama kaygı vs için değilmiş. travma yokki bnde genel sorun var değişmeyen

bilmiyorum gercekten... ailem maziden beri üzdü cok içerledim yer ettti. Babam hep istikrarsız calıstı. Ne bir evimiz var ne elde avucta bişey. Ve babam yine işsiz devamlı işsiz cok düşündüm dert ettim bunları en genc yasımdan beri hayattan zevk alamadım. Hala öyle. Yani bir son yok ailemde parlak hiçbir şey yok düşünmeden edemiyorum. Bir tane arkadasım var sadece o da arada siddetli tartısmalar yasadık bu bende birgün bitebilir kaygısı yarattı hepten yalnız kalıcam düşüncesi doğurdu kolay kolay kimseye güvenemiyorum arkadas olamıyorum içime sindirip.. Kardesimle de karakterimiz cok zıt anlasamıyoruz bu beni cok yordu. İş mesleeisnde de yüzün gülmedi nereye girsem ya işçi cıkarıldı ya kapandı simdi de maaşım düşük hakkettğimi alamıyorum baska iş bakmak için artık yorgunum ve ülkenin durumu ortada. Çıkmazda gibi hissediyorum bazen. Neden herseyi bu kadar takıyorum ki diyorum elimde değil bakıyorum sonra yine üzülüyorum keşke umursamaz olabilsem diye
İş meselesi için şu an iyi kötü bi işin varsa devam et kimsenin işi garanti değil bi yandan imkanın varsa KPSS ye hazırlan
Kardeşinle anlaşmak zorunda değildin kardeşte olsa iki ayrı kişisiniz karakterleriniz farklı
Ailenle olan Şeyler geçmişte kalmış ben ailemle yaşadıklarımı anlatsam buradan izmire kadar yol olur. Bunları düşünerek ruhuna azap etme.
Kimseyle arkadas olmak zorunda değilsin insanın en iyi arkadası kendisi.

Adaletsizmi geliyor herşey sana. Mesela işyerinde patronun gözüne girmeye çalışan insandan sanane. Yada kimseye güvenmiyorum arkadaşım yok demissin kimseye güvenmeyecek kadar ne sırrın var be kardeşim. Herkesle arkadaş olamıyoruz ama yinede bir iki sohbetlik arkadaşların olmalı yada vardır bilmiyorum. Herşeyi sen düşünmek zorunda değilsin. Ailenin evi yoksa tek sen dertlenmek zorundamisin. Baban çalışmıyormuş demekki umrunda değil. Ben sen olsam bu kadar herşeyi içime atıp dert yumağı yapmazdım kendimj

belkide olabilir travma içinmiş emdr ama kaygı vs için değilmiş. travma yokki bnde genel sorun var değişmeyen
Hmm anladim Allah sifa versin arkadasim .. bilmem fayda eder mi bilişsel davranisci terapi var konusarak yapılıyor. Ben de ona gittim 2 seans ama konuşmakla olacak gibi değildi devam etmedim

Nasıl birşey bu siz deneyimlemişsiniz anlatırmısınız
Anksiyete için çözüm olabilir mi?

Ben ogrenciyken çok stresli olduğum bir dönemde bir psikiyatrisin kitabını almıştım. Orada telkinler vardı. Onları okuyup sesimi kaydetmistim. Sonra gece yattığım zaman o ses kaydını acip tekrar ediyordum, faydası oluyordu. Nevzat Tarhan'ın kitabıydı sanırım ama kitabın adını hatırlamıyorum. Bir arkadaşım da başka bir psikiyatrisin kitaplarını okuyordu cok faydalı olduğunu söylemişti. Bir kütüphaneye gidip bakın derim. Yardımı olur diye düşünüyorum.

Ama siz bence kendinize ayrı bir ev tutunca iyileşmeye baslayacaksiniz. Babanızdan sorunlarınız var sanırım kardeşle de kavga gürültü doğal o

Nasıl birşey bu siz deneyimlemişsiniz anlatırmısınız
Anksiyete için çözüm olabilir mi?
Eger gecmise dayali bir problemse daha etkili oluyor diye biliyorum.. mesela sucluluk duygusu varsa pismanlik devamli ozguvem eksikligi varsa altında geçmişte yatan bir sebep olabilir. Anksiyeteniz neden oluyor ? Mesela bende geçmiş takintisi var kotu anilardan kurtulamıyorum bunlar aklima gelince anksiyete ve panik atak karisik bir hale geliyorum. Eger emdr den sonrs kotu seyler yasamasaydim eminim tekrarlamayacaktı bu illet

çok üzgünsem, mutsuzsam veya çok kırgınsam herkesten herşeyden uzaklaşıyorum. kendime dönüyorum. ne yapmak iyi geliyorsa onu yapıyorum. içmekse içmek, alışverişse alışveriş, gezmekse gezmek ya da sadece uyumak. bi süre böyle gidiyor. ama faydalı bir süreç oluyor genel anlamda.tavsiyem kendinizden korkmayın, yüzleşin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X