Hersey cok sacma bir haldi.. Cidden paylasmaya ihtiyacim var

Butun konuyu okudum. Oncelikle bu adama karsi beslediginiz bir saygi var size olan emeklerinden dolayi kestirip atamiyorsunuz. Bence arkadas olarak iletisiminize saygi cercevesinde devam edin ve bi daha bu konulari acmayin. O size yanima gel demedigi surece de yanina gitmek icin ekstra bir caba gostermeyin. Hatta bence cagirsa bile yanina gitmeyin. Cunku adam daha cok eglence pesinde gibi.

Arjantine cekici buldugu bir erkegi gormek icin gitmek istemesi, gay ekip arkadasinizla hem baska bir sehirde hem de gay arkadasinizin kendi sehrinde gorusecek olmasi. Bana kendisi bi yandan dunyayi gezerken bi yandan da eglenmek, iyi vakit gecirmek istiyor gibi geldi. Eger sizin de tek istediginiz iyi vakit gecirmekse yanina gidip gorusebilirsiniz tabi ki. Ama daha ciddi bir sey istiyorsaniz bu bulusmalar uzun vadede caninizi yakacaktir.

Adam isten ayrildigindan beri bir suru ciddi ve derin konular konustugunuzu sizinle eglenmek gibi bi amaci olmadigini dusundugunuzu soylemissiniz ama erkekler o anin heyecaniyla boyle seyler yapabiliyor. Soylenen sozlerdense alinan aksiyonlara bakmanizi tavsiye ederim. Anlattiginiz kadari ile de alinan aksiyonlar hep sizi ekmek yonunde. Bu bile tek basina butun durumu acikliyor. Erkekler basit varliklardir, eger sizi gercekten seviyorlarsa(hayat arkadasi olarak veya ciddi iliski dusunecek sekilde) bunu acikca belli ederler, kafanizi karistirmazlar.

Ozellikle soz konusu durumda sadece elinizde gorusebileceginiz bir aylik bir sure var, bir sonraki bulusma ne zaman olacak belli degil ve bu adam yogunum, yorgunum diye bahaneler uyduruyor. Gercekten ilgilenen erkek her zaman vakit yaratir.

Bence ozetle olan durum su ki beyefendi flortlesmek, eglenmek istemis. Siz aglayinca da sizin bu durumdan fazla etkileneceginizi dusunup ve tek niyetinizin flort etmek olmadigini anlayip uzaklasmayi secmis. Sadece bunu acik acik dile getirmemis. Genelde de dile getirmezler zaten, mesgulum diyip sizin anlamanizi beklerler.
cok tesekkurler yorumunuz icin ❤️ hepsi cok mantikli

benim yazmak istediklerimi diger arkadaslar zaten yazmislar.

Ancak ben suraya takildim; 18 saat calistim kurusu kurusuna odedi demissiniz de, olmasi gereken zaten bu. Adam fazladan mesai yaptiginizda hakettiginiz parayi odemekle lutufta bulunmuyor ki. Kaldi ki diger calisanlarin mesailerini de odedigini yazmissiniz.
Cunku cokca kendi insiyatimde calistim. Benden daha fazla calismam istenmiyordu. Sadece kendi sorumlulugumda olan seylerin guvende oldugundan emin olmak icin uzun sureler kaldigim oldu. ama aslinda sirket saat 6da cik git diyor ve ekstra odeme politikasi yok normalde:)

Cunku cokca kendi insiyatimde calistim. Benden daha fazla calismam istenmiyordu. Sadece kendi sorumlulugumda olan seylerin guvende oldugundan emin olmak icin uzun sureler kaldigim oldu. ama aslinda sirket saat 6da cik git diyor ve ekstra odeme politikasi yok normalde:)

fazla mesai saati ücretlerinin ödenmesi, şirket politikası değildir. her ülkenin iş kanunlarında sınırları net çizgilerle belirlenmiştir. lütfen bulunduğunuz ülkenin iş kanunlarını öğrenin. öğrenin ki gereksiz yere insanlara minnet etmeyin.

fazla mesai saati ücretlerinin ödenmesi, şirket politikası değildir. her ülkenin iş kanunlarında sınırları net çizgilerle belirlenmiştir. lütfen bulunduğunuz ülkenin iş kanunlarını öğrenin. öğrenin ki gereksiz yere insanlara minnet etmeyin.
Bulundugum ulkenin is kanunlarini biliyorum. Odenmeyen fazla mesai talebi yasal degildir. Bana fazla mesai talebi hic gelmedi. Ama benim is etigime gore benim yonettigim proje basarili olmak zorundadir, ve benim insiyatif alarak ve talepte bulunmayarak uzun saatler calistigim oldu

Bulundugum ulkenin is kanunlarini biliyorum. Odenmeyen fazla mesai talebi yasal degildir. Bana fazla mesai talebi hic gelmedi. Ama benim is etigime gore benim yonettigim proje basarili olmak zorundadir, ve benim insiyatif alarak ve talepte bulunmayarak uzun saatler calistigim oldu

biz ne dersek diyelim karşı çıkıyorsunuz ve tavırlarınızdan istismar edilmeye açık bir noktada olduğunuz anlaşılıyor. umarım en kısa zamanda bunu fark edersiniz.

biz ne dersek diyelim karşı çıkıyorsunuz ve tavırlarınızdan istismar edilmeye açık bir noktada olduğunuz anlaşılıyor. umarım en kısa zamanda bunu fark edersiniz.
Sigrid Sigrid !!! Konuyu hem iliski tavsiyleri amaci ile hemde birazda icimdekileri ve gelismeleri paylasabilecek bir alan olsun diye actim. Bu konuda herkesin yorumuna saygi duyuyorum ve mantikli/saygili olanlari dikkate aliyorum.

Benim is etigim ve calisma seklimle alakali ile istediginiz yorum yapabilirsiniz, ama bu sekilde hem ust seviyelere yukseldim hemde oldugunca fazla kazandim, o yuzden yorumlar cokta dikkate alinmayacaktir. Bunu sorgulamak sizin isiniz degil, konu ile cok alakalida degil. Tavsiye lazimsa veririrm 😉

Sigrid Sigrid !!! Konuyu hem iliski tavsiyleri amaci ile hemde birazda icimdekileri ve gelismeleri paylasabilecek bir alan olsun diye actim. Bu konuda herkesin yorumuna saygi duyuyorum ve mantikli/saygili olanlari dikkate aliyorum.

Benim is etigim ve calisma seklimle alakali ile istediginiz yorum yapabilirsiniz, ama bu sekilde hem ust seviyelere yukseldim hemde oldugunca fazla kazandim, o yuzden yorumlar cokta dikkate alinmayacaktir. Bunu sorgulamak sizin isiniz degil, konu ile cok alakalida degil. Tavsiye lazimsa veririrm 😉

sorguladığım yok zaten. zira her şey ortada. kendiniz tırmalaya tırmalaya bir yerlere gelmeye çalışırken hakkınız olan fazla mesai ödendi diye müdürünüze gereksiz yere minnet ediyorsunuz. o da bu minneti istismar ediyor.
gerek şu anda vermiş olduğunuz tepki gerekse bu ikili ilişkide attığınız adımlarla mental ve duygusal açıdan çok toy olduğunuzu gösteriyor. adam bunun farkında ve sonuna kadar kullanıyor. orbitin terimini duyup duymadığınızı sormuştum. siz yine de bir bakın bence.
kariyerimde bir tavsiyeye ihtiyacım olsa idi bu şema ile düşünen birisini seçmezdim. teşekkür ederim.

Herseye karsida cikmiyorum. Belki oyle gorunuyordur ama ben burada birkac cumle yazabiliyorum sadece durumla alakali. (herkes icinde bu boyle aslinda oyle degil mi? 10 yillik evlilik bitirenler son olayla alakali bir konu aciyor ama oncesinde neler neler var) benimkininde arkasinda 4 aylik koca bir flort donemi var.
Yorumlar, benim ozet konu topigime gore mantikli ama, aslinda hersey o cumlelerden ibaret degil o yuzden herkese daha detayli duzunmeleri icin detay veriyorum

sorguladığım yok zaten. zira her şey ortada. kendiniz tırmalaya tırmalaya bir yerlere gelmeye çalışırken hakkınız olan fazla mesai ödendi diye müdürünüze gereksiz yere minnet ediyorsunuz. o da bu minneti istismar ediyor.
gerek şu anda vermiş olduğunuz tepki gerekse bu ikili ilişkide attığınız adımlarla mental ve duygusal açıdan çok toy olduğunuzu gösteriyor. adam bunun farkında ve sonuna kadar kullanıyor. orbitin terimini duyup duymadığınızı sormuştum. siz yine de bir bakın bence.
kariyerimde bir tavsiyeye ihtiyacım olsa idi bu şema ile düşünen birisini seçmezdim. teşekkür ederim.
Dedigim gibi, calistigim sirket yada onceki calistigim sirketler, benden fazlaca calismami beklemedi. Ama bunca sure ben is etigime gore tum projeleri basariya ulastirabilmek icin kendi insiyatifimde fazlaca calistigimda, ve o da bana insiyatif kullanarak almam gereken karsiligi verdigi icin bir nevi minnet duygusu olustu tabiki

Ikili iliskiler konusunda cok toy oldugumu kabul ediyorum.. Kendimden o kadar emin olsam zaten burada konu acmazdim

Yani arkadaşıdır iyi anlaşıyorladır ve o şehirde görüşüp eğlenmek istemişlerdir. O şehirde farklı etkinlikler vardır falan. Neden kafa kurcaladı bu durum anlamadım. İnsanlar başka şehre arkadaşını çağıramaz mı? Mesela eski flörtümün yaşadığı şehre erkek ortak arkadaşımız gitmişti vakit geçirdiler hiç düşünmedim bunlar gay mi diye. Fazla kurcalıyorsunuz gibi geldi

Daha önce yazdığım gibi adam çok profosyonel defalarca sizi ertelemesi yaptığı Ghostling ama bir yolunu bulmuş sohbetleri vs herkesle arayı iyi tutuyor.Eski kız arkadaşıyla bile bu şekilde bağını koparmıyor ihtiyacı olduğunda dönüyor olabilir
Halk dilinde 'Manipuleci Pezemenk'de diyebiliriz.Cunku önceki ertelemelerde sizin işiniz olduğu bahanesi şimdi de Carlos'la arkadaş olduğunuzu bildiğinden kulağınıza gelmiştir diye önlem ve yine erteleme
Cinsellikten keyif aldıysanız size kâr kalsın çift taraflı bu işler ama yüzyüze gelince cesaret edebilirsiniz (ki ben edemem)bunları yutmadiginizi davranışlarının farkında olduğunu söyleyin
Bu süreçte çok da hahaha cvplar vermeyin kibar mesafeli olduğunuzu hissettirin işle ilgili minnet etmeyin yeter.Belki de yanaşma bahanesiydi

e yani seni defalarca ekmiş bi insana da kalkıp haberim var carlosla eğlen mi yazdın gerçekten ?
hele ki cumada anlaştık kısmından sonra bugün geleceğini bilmiyordum, dinlenmeyi planlıyordum diyen birine ?
ya arkadaşlar aşk, sevgi, hoşlanma, tutku böyle bişey değil
benim dünyanın en geri zekalı en toksik eski sevgilim bile yapmadı şunu bana
o salak bile asla beni ekmemiştir
bugün gelme, yarın gel. aa yok yarın da gelme haftaya gel. ay yok ben bilmem kimle vakit geçiricem sen fi tarihinde gel ...
okurken sinir oldum
adam seninle pinpon topu gibi oynamış sende ona gülücüklerle dolu bi cevap yazmışsın
cepte olmanın kitabını yazmışsın resmen :)

peki bu durumu nasıl tersine çevirebilirsin ?
biraz uğraşırsın ama imkansız değil. bu adam tekrar görüşme muhabbeti yaptığında, planım var deyip geçeceksin
soğuk bi tavırla ama
gülücüklerle falan değil
" planım var, başka zaman umarım " gibi gayet soğuk biçimde dönüş yapacaksın
bakalım demiş ya hani bunun peşini bırakmıcam diye, sahiden peşine düşecek mi görüşmelerin ?
onu da anlamış olursun
adam dinlenmeyi planlıyordum deyip seni ekmiş ya bu kaçıncı seviye bi dalga geçmektir
İyi de adama ağlayarak arkadaş kalalım demiş. Biri bana böyle davransa hmm galiba aklında başka biri var der iletişimi kesmesem bile o kişiyi merkezime almazdım artık. Hem arkadaş kalalım diyecek hem de karşı taraftan eski ilgiyi bekleyecek yok öyle bir dünya. Biraz empati yapmak lazım.

İyi de adama ağlayarak arkadaş kalalım demiş. Biri bana böyle davransa hmm galiba aklında başka biri var der iletişimi kesmesem bile o kişiyi merkezime almazdım artık. Hem arkadaş kalalım diyecek hem de karşı taraftan eski ilgiyi bekleyecek yok öyle bir dünya. Biraz empati yapmak lazım.
Aslında bu da doğru.Adam uğraşmak istememiş önümüzdeki maçlara bakalım demiş olabilir aralarında yeterince duygu yok isteyen adam üsteler vazgeçmez

Aslında bu da doğru.Adam uğraşmak istememiş önümüzdeki maçlara bakalım demiş olabilir aralarında yeterince duygu yok isteyen adam üsteler vazgeçmez
Bence çok üsteleyen erkek sevmiyordur çıkarı vardır. Duygusu olan biri o laf karşısında sarsılır ve güvensizleşir. Ona rağmen iletişimi kesmemiş ve görüşmeyi okeylemiş. Görüşmeyi ertelediği için kızmaya hakkı yok bence

Cok katiliyorum buna.. Soguklugu ilk siz baslatmissiniz sarhos bile olsaniz o sozleri sarfederek. Bence sizin konusma adimi atmaniz bu konunun ustune gitmeniz gerekirdi. Gay arkadas konusunu bilemiyorum ama sizin icin oraya geldigi halde bu duruma dustugunuz icin, ve sizden umudi kestigi icin yaninda birileri olsun amaci ile onu cagirmistir diye dusundum

What's your deal sorusunu sormak için hala geç değil ya.
Dolu dolu sen ne ayaksın kardeş demek de vardı gerçi.
Adam en başta bana çok romantik vs gelmişti. Şimdi romantikliğinin sebebinin bu uçmalı kaçmalı tavrından olduğunu görüyorum. Size önceki konunuzda siz adamı içten içe istemiyorsunuz bence demiştim ama üzgünüm yani bence gerçekten salın bunun ipini.
İnatçıymış bir de ay totom yani.
Ne hikmetse single takılırken mesafeli konuşuyordu. Latin ateşini yanına alınca bir anda b.k yiyen tüm hem cinsleri gibi romantizm ateşini yaktı.

Cok katiliyorum buna.. Soguklugu ilk siz baslatmissiniz sarhos bile olsaniz o sozleri sarfederek. Bence sizin konusma adimi atmaniz bu konunun ustune gitmeniz gerekirdi. Gay arkadas konusunu bilemiyorum ama sizin icin oraya geldigi halde bu duruma dustugunuz icin, ve sizden umudi kestigi icin yaninda birileri olsun amaci ile onu cagirmistir diye dusundum
Bakis acisi ve anlik hisler olaylara tepkiyi ne kadar degistiriyor gercekten. Gectigimiz iki hafta cok kizgindim ve hic yazmadim, gozden iyice cikarmistim acikcasi, o da bir sure gunluk naber napiyosun falan yaziyordu, sonra ikiye sonra sifira dustu.
2 yili beraber calisirken + 4 ay flort ederken gecirdigimizi var sayarsak, benim cook uzun suredir onun sesini duymadigim boyle birkac gun hic olmamisti. Cidden duygu durumum yerini ozleme ve kendimi suclamaya verdi

Bakis acisi ve anlik hisler olaylara tepkiyi ne kadar degistiriyor gercekten. Gectigimiz iki hafta cok kizgindim ve hic yazmadim, gozden iyice cikarmistim acikcasi, o da bir sure gunluk naber napiyosun falan yaziyordu, sonra ikiye sonra sifira dustu.
2 yili beraber calisirken + 4 ay flort ederken gecirdigimizi var sayarsak, benim cook uzun suredir onun sesini duymadigim boyle birkac gun hic olmamisti. Cidden duygu durumum yerini ozleme ve kendimi suclamaya verdi
Kendinizi suclamayin lutfen, bu adamin niyeti eglenmekmis sadece. O gay arkadasla da gayet takilmis, her sehirde takilacak birini aramis. Bi de belli ki sosyallesmeyi cok seven bir insan. Size gosterdigi bu ilgiyi herkese gosteriyor gibi. Size bu konuyla ilgili upuzun bir mesaj yazmistim. Lutfen kendinizi her sucladiginizda onu okuyun :)
Bi de bu bey terazi burcu mu merak ettim.

X