Herşey pis geliyor!

Bana da kedi pis geliyor. Hayvanseverlerle tartışmak istemiyorum kedilerin kişisel temizliği üzerine ama evde kedi olması= o evin pis olması kafamda böyle kodlamışım. Evinde hayvan besleyen arkadaşlarım evine gidip yiyip içemiyorum kedileri neredeyse herşeyle yakın temas içinde görüyorum tabaklar bardaklar delirecek gibi oluyorum 😬üstelik kokuyor gibi geliyor arkadaşlarım ne kokusu bilmiyorum ama saçma bir koku var. benimki de abartıdır muhtemelen ama işte herkesin taktığı bir şeyler var.

Aslında değil yani bu biraz da sahibinin tutumuna da bağlı. Bizde her gün süpürge çalışır mesela tüyler ve patilerden saçılan kumlar için. Ayrıca kum kapları sürekli değişir, temizlenir. Yani ben şöyle düşünüyorum ; bir insan pisse kedisi köpeği olmasa da pistir. Mesela arkadaşlarınızın evcili olmadığını ama tuvaletten çıkınca ellerini yıkamayan tipler olduğunu düşünün. Ama elbette kodlamalar var zinhimizde onlara bir şey diyemiyorum. Benim üç kedi ile durumum da iki tane yaramaz erkek çocuğu olan anne gibi. Sürekli bir koşma hali, halılar, kırlentler düşüyor, ortada kırılacak biblo vs. asla yok elbette. Çocuğumdan farklı görmediğim için hiç sorun etmiyorum, mutfağım da kapalıdır zaten bizim kontrolümüzde açılır hatta banyoyu da özellikle kilitliyorum çünkü büyük kedim vasistas penceresine çıkıp uyumayı seviyor :KK70: :KK70: Allahım çok seviyorum eksikliklerini gösterme 😍

Highgenic duşakabin ve banyo temizleyicisi var, muhteşem bir şey 😍😍 duşakabine sıkıyorum ardından süngerle köpürtüp, bol suyla yıkıyorum. Kir ve kireçten eser kalmıyor. Ve metal yerlere sıkıncada ( musluk, duş başlığı gibi) pırıl pırıl yapıyor, bayılıyorum bu deterjana😊

Küveti, lavaboyu ve klozeti çamaşır suyu ve cifle temizliyorum.

Duvar ve yer fayansları da çamaşır suyuyla.

Çamaşır makinesini ise haftada bir çekip altını temizlemeniz yeterli olacaktır.
Yere düşen saçları, paspas yapmadan ya önce süpürün yada peçeteyle alın. Yoksa paspasa yapışıyor.

Highgenic duşakabin ve banyo temizleyicisi var, muhteşem bir şey 😍😍 duşakabine sıkıyorum ardından süngerle köpürtüp, bol suyla yıkıyorum. Kir ve kireçten eser kalmıyor. Ve metal yerlere sıkıncada ( musluk, duş başlığı gibi) pırıl pırıl yapıyor, bayılıyorum bu deterjana😊

Küveti, lavaboyu ve klozeti çamaşır suyu ve cifle temizliyorum.

Duvar ve yer fayansları da çamaşır suyuyla.

Çamaşır makinesini ise haftada bir çekip altını temizlemeniz yeterli olacaktır.
Yere düşen saçları, paspas yapmadan ya önce süpürün yada peçeteyle alın. Yoksa paspasa yapışıyor.

Mavi şişe olan mı? File Marketten alıyorum ben. Bir kaç marka var Bim ve Filenin ortak, o nedenle karıştırdım.

banyomda bos fıs fıs sısem var :KK70: bıten bır camsıl sısesı de olur
ıcınde sırke var
her dustan sonra onu sıkıp kucuk cekcek ıle suyu cekıyorum
hem dezenfektan hem pırıl pırıl hemde en ufak leke falan kalmıyor
zaten banyo wc duzenlı temızlenınce sıkıntı olmuyor genel temızlık konusunda

nemlı falan kalıyorsa dusakabının alt kısımda cıkmayan lekeler küftür belkı

eger ınatcı cıkmayan lekeler varsa oncesınde cif ve poset ıle ovalarsınız sonrası parlaklıgını korumak ıcınde dedıgım gıbı sirke kullanırsınız sorun gecer o zaman bence

Ben bu lekeler için amway banyoyu keşfettim. Musluklari falan da damlatiyorum pırıl pırıl oluyor. Haftada bir dusakabini yıkıyorum iz kalmiyor su lekesi falan yok. Ama bundan sonra ben de burdaki tavsiyeleri deneyeceğim.

Duşakabinin iç kısımlarına cifi sıktım fırça ile fırçaladım, dış tarafına ise sirke & parlatıcı yaptım sildim. Ay şahane oldu banyom artık tertemiz 😍 Bir kadınla anlaştım haftaya gelecek, armudun sapı üzümün çöpü demeden kadını hoş edicem çünkü delirmem an meselesi.

Psikoterapi dünya para degil ki, benim doktorum hem buyuksehirde hem yuzelli lira mesela. Siz de bütçeniz el verdiğince gidebilirsiniz gayet. Sonucta on kilo Persil yüz lira değil mi?? Temizlik , hele hele organik ve iyi malzemeyse terapiden çok daha pahalli bir sey bence.
Ayrıca bir şeyleri çamaşır suyuyla, kimyasal ile temizleyip "oh ne temiz, şimdi gönül rahatlığıyla kullanabilirim" diyen insanlar bana hep garip gelmiştir. Temiz sandığınız şey ne kadar zararlı kimyasallar. temiz eve gireceğim diye Akcigerlerinizi zehir dolduruyorsunuz. Ayrıca suya karışan her parça deterjan doğanın ağzına eden bir felaket. Bence doğaya en büyük zararı fabrikalardan ve kullan at kulturunden sonra kimyasal kullanmayı seven aşırı titiz insanlar veriyor

Ve asitik değil asidik

Ve ekleme: madem öneriler geliyor , bisikletim çok pis paslanmış. Pas için kim ne onerir? Sirke yazmış internette, bir işe yaramadi
Pas lekesine limon suyu diyorlar

Çok eskiden kalma kireç lekelerinide çözer mi ki acaba.
Çaydanlığın içindeki kalıp kireci bile söküyor yeni almışsın gibi yapıyor çaydanlıklarımı kaynatıyorum ben. Çaydanlığın içine limon tuzunu dökün su doldurup kaynatın o kaynamış suyu kireçli yerlere dökün süngerle ovalayın çok çok eskiyse birkaç tekrarlamaya çıkar

Bence takmamaya öğrenin

Yani duşakabinin dışındaki su lekesi olsa ne olur ki

Pandemi öncesi her hafta yardımcım gelir temizlerdi

Aylardır yok aklıma eserse temizliyorum esmezse duruyor

Bu forumda yazmıştı zamanında bir arkadaş çok kullanıyorum camların dışına ekmek mi banacağız neden bu kadar temizliyoruz demişti

Su lekesinden de sabun artığından da zarar gelmez lakin stres en beter şey

Pis olsun ama huzur olsun

Sanırım sorun banyonun temizlenmemesi değil. Ne kadar kirli olabilir ki. Stresten biraz takıntılı olmuşsun. Abartırsan daha da ilerler Bence. Ne kadar temizlesen içine sinmeyecek.
Ben olsam inadına hiç ellemem bir süre. Bu duyguyu asmaya çalışmanı tavsiye ederim.

Bir marketten klozetler için kullan at bezlerden aldım, hijyen sağlayan. Burada birisi yazmıştı, o yazıyı gördükten sonra mantıklı geldi. klozeti Günlük onunla temizliyorum. İçerisine de klasik çamaşır suyu döküyorum. Banyoda yerde halım var, yıkarım. Boş Yerleri de ya o dediğim ıslak mendil ile silerim ya da sirkeli su ile. Normalde yer suyuna sirke koyarım hep, çamaşır suyu koymam.ama bu aralar kedilerim çoştular, bacaklarından kaka sürüklüyorlar, içim rahat etmiyor ne yazık ki 🤷🏼‍♀️ Hatta bir tanesi bugün banyodaki yorgan kılıfının içine yapmış kakasını 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ (Tuvaletleri duşa kabinde, kapısı kapalıymış) Delirecektim öfkeden de ne yapacaksın? 🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️ Halıyı yüksek derecede yıkadım, çarşafı da attım.

Düşünmek sadece bana zarar, üzerime düşeni yapıp gerisini boşveriyorum.

Sinsi sinsi bütün mesajları okudum hayatımda ilk kez cif poşet deneyeceğim hanımlar vira bismillah elimde patlamaz inşallah

Vivi sen takıntı yapmışsın bu arada yapma
Bu mesajın akabinde duşakabini önce cif poşet, sonra tuz ruhu, sonra fairy, sonra tekrar tuz ruhu ile yıkadım ama alttaki yerleşmiş kireç lekeleri hala geçmiyor kızlar yardım :KK43: normalde de düzenli temizlenir duşakabin ama o lekeler hiç geçmiyor neler denemedim keşke bulsam çaresini :KK43:

Takıntı kokusu geldim burnuna 🤣😂 sakin ol ve elindeki cif ve poşeti kenara bırak git bir çay koy sakince yudumlar geçecek geçiyor valla bak mesela eşim bugün küçük duşu kullanmayıp büyük banyoda duş almış kireç olmuş ama hiç şaaypmıyorum 🤣 sakin ol geçiyor geçecek geçti mi gelemeyecek bu duygular çay iç

Çaydanlığın içindeki kalıp kireci bile söküyor yeni almışsın gibi yapıyor çaydanlıklarımı kaynatıyorum ben. Çaydanlığın içine limon tuzunu dökün su doldurup kaynatın o kaynamış suyu kireçli yerlere dökün süngerle ovalayın çok çok eskiyse birkaç tekrarlamaya çıkar
Bulunduğum ilin suları aşırı kireçli. Duşa kabinden muzdaribim :KK43:

X