Herşey pis geliyor!

Öncelikle konum lütfen taşınmasın temizlik vb. foruma çünkü psikoterapi yapamayacağımıza göre kendimi rahatlatıcı geçici çözümler arıyorum.

Peşinen yazayım tüm gün istifra ederek geçti, migren atağı yaşadım ve ancak yarın cevap verebileceğim yazılanlara. Halen başım kötü çünkü.

Başlığa ithafen evet herşey, her yer pis.Asla yeterince temiz gelmiyor. Özellikle de banyo. Kendi tuvaletimi avm wc’si temizliyor gibi tiksinerek temizliyorum. Çok iğreniyorum sanki virüs içindeyiz.
Kadına bir ay oldu yol vereli, yeni kadın buldum haftaya alıcam. Ama inanın duşakabin camları, dışındaki alüminyum, alt çerçevesi falan kir içinde. Hoş zaten camları da rezalet duşakabinin çünkü asla adam gibi temizlememişler. Zaten kadını da göndemre nedenim buydu. Neyse özeten ben delirmeden nasıl temizlerim bu banyoyu? Nolur bana mucize yöntemlerinizi söyleyin.

Su ve kireç lekesi için ne önerirsiniz? + dış alüminyum da da su (beyaz noktalar) lekeleri var. Bunları nasıl çıkartırım? Ben klasik banyo temizleyici spreylerden kullanıyorum ve klozet için de Domestos klasik olarak.

Az evel çıktım tuvaletten, psikolojim Taksim’de umumi tubalete girmiş gibi kötü. Ah benim zavallı psikolojim. Üstümdeki iş stresi, maddi sıkıntılar, eşimin işsizlik durumunun uzaması bunlara sebep oluyor biliyorum. Bir yerden fırlıyor illa. İyi bir psikoterapiye ihtiyacım var ama malumunuz o da eşşek yüküyle para.

Nolur bana sirkedir, deterjandır, çaydır çorbadır söyleyin formüllerinizi hanımlar, iyi değilim yoksa.
Youtube’da izliyorum kadın sakin sakin bezle siliyor kirli duşakabini, bana asla öyle temizlenmez gibi geliyor daha da deliriyorum. Düzeltelim beni ne olur 🥺
Elestirmek icin sormuyorum sadece tamamen meraktan bu kadar temizlik takintiniz var ise o banyo o hale gelene kadar farkmediniz mi ?

Araba yıkama fırcasi varya hani alın onu elinize cif, domestos karısımı dökün takın hortumuda bir güzel bastıra bastıra köpürtün heryeri ohhh ben bile düsününce rahatladım :dondurma:
Cif ve camasir suyu birlikte kullanildiginda zehirli gaz cikartiyor ve zehirliyor ayni sekilde tuz ruhu ve camasir suyuda cok dikkat edin birlikte kullanmamayin

Bir adet bulaşık süngeri ve bir adet cif klorlu.İyice de durularsaniz hicbirsey kalmaz.Eğer siyah küfler varsa duşakabine silikonlar da vs.Geceden domestosu kalınca sürün sabahına fırça ile yıkayın.Temizlendikten sonra bir daha olmaması için nalburda bantlar satılıyor.Kiracıyım benden öncekinin banyosu küf içindeydi.Temizledim 10 gün oldu olmadı yine oldu.Yer edince geçmiyor sürekli üremeye yer arıyor küf orda.O bantlar kurtarıcı.Ama temiz zeminde kullanılıyor.

Bu mesajın akabinde duşakabini önce cif poşet, sonra tuz ruhu, sonra fairy, sonra tekrar tuz ruhu ile yıkadım ama alttaki yerleşmiş kireç lekeleri hala geçmiyor kızlar yardım :KK43: normalde de düzenli temizlenir duşakabin ama o lekeler hiç geçmiyor neler denemedim keşke bulsam çaresini :KK43:
Dusakabinin beyaz kismindaysa gecmiyor cnm boyle gri gri uzeri sert putur puturse
Yeni evlendigim zaman dusakabine bi hata yapip kirec cozucu doktum ve o lekeler olustu aslada cikaramadim sanirsam kirec cozucu tabanin yapisini bozuyo
Boyle biseyse gecmez asla

Dusakabinin beyaz kismindaysa gecmiyor cnm boyle gri gri uzeri sert putur puturse
Yeni evlendigim zaman dusakabine bi hata yapip kirec cozucu doktum ve o lekeler olustu aslada cikaramadim sanirsam kirec cozucu tabanin yapisini bozuyo
Boyle biseyse gecmez asla
Yok benimki camında canım, uzun zamandır çok yöntem denedim o su lekeleri çıkmıyor, dünkü yorumumda yazmayı unutmuşum ama domolun wc temizleyicisiyle de silmiştim dün. Bir de limon tuzu yazmışlar onu da deneyeceğim. Kireç çözücü de metal kaplamalı gibi görünen aksama zarar verdi aslında, küf küf gibi oldu daha önce de, bi de onu temizlemekle uğraştım.

Öncelikle konum lütfen taşınmasın temizlik vb. foruma çünkü psikoterapi yapamayacağımıza göre kendimi rahatlatıcı geçici çözümler arıyorum.

Peşinen yazayım tüm gün istifra ederek geçti, migren atağı yaşadım ve ancak yarın cevap verebileceğim yazılanlara. Halen başım kötü çünkü.

Başlığa ithafen evet herşey, her yer pis.Asla yeterince temiz gelmiyor. Özellikle de banyo. Kendi tuvaletimi avm wc’si temizliyor gibi tiksinerek temizliyorum. Çok iğreniyorum sanki virüs içindeyiz.
Kadına bir ay oldu yol vereli, yeni kadın buldum haftaya alıcam. Ama inanın duşakabin camları, dışındaki alüminyum, alt çerçevesi falan kir içinde. Hoş zaten camları da rezalet duşakabinin çünkü asla adam gibi temizlememişler. Zaten kadını da göndemre nedenim buydu. Neyse özeten ben delirmeden nasıl temizlerim bu banyoyu? Nolur bana mucize yöntemlerinizi söyleyin.

Su ve kireç lekesi için ne önerirsiniz? + dış alüminyum da da su (beyaz noktalar) lekeleri var. Bunları nasıl çıkartırım? Ben klasik banyo temizleyici spreylerden kullanıyorum ve klozet için de Domestos klasik olarak.

Az evel çıktım tuvaletten, psikolojim Taksim’de umumi tubalete girmiş gibi kötü. Ah benim zavallı psikolojim. Üstümdeki iş stresi, maddi sıkıntılar, eşimin işsizlik durumunun uzaması bunlara sebep oluyor biliyorum. Bir yerden fırlıyor illa. İyi bir psikoterapiye ihtiyacım var ama malumunuz o da eşşek yüküyle para.

Nolur bana sirkedir, deterjandır, çaydır çorbadır söyleyin formüllerinizi hanımlar, iyi değilim yoksa.
Youtube’da izliyorum kadın sakin sakin bezle siliyor kirli duşakabini, bana asla öyle temizlenmez gibi geliyor daha da deliriyorum. Düzeltelim beni ne olur 🥺
Ah ah benim de dusa kabin öyle bir de o banyp spreyleri ise yaramiyor gibi geliyor
Yani musluk baslari piril pırıl parliyor da dusa kabin cami ve etrafındaki aluminyum kismi su lekesi
Gerci benim ev cok eski napsam boş, hatta lavabo bataryasinin parlakligi bile gitmis napsam fayda etmedi
Çözümleri tavsiyeleri takipteyim
Ama ben her gun temizlik yapmıyorum haftada bir anca (tek ben kullandigim için kendime göre takılıyorum)

Yok benimki camında canım, uzun zamandır çok yöntem denedim o su lekeleri çıkmıyor, dünkü yorumumda yazmayı unutmuşum ama domolun wc temizleyicisiyle de silmiştim dün. Bir de limon tuzu yazmışlar onu da deneyeceğim. Kireç çözücü de metal kaplamalı gibi görünen aksama zarar verdi aslında, küf küf gibi oldu daha önce de, bi de onu temizlemekle uğraştım.
Rossmanın duşakabin temizleyicisini denediniz mi?.kokusu biraz ağır ama gerçekten etkili.yeni leke oluşumunu da engelliyor..

Birde arkadaşlar viledanın bir bezi var actifibre..bira pahalı ama her kuruşuna değer bence..cam ayna duşakabin bezi suyla ıslatıp silin bırakın kurulamada gerektirmiyor..mükemmel birşey..

Rossmanın duşakabin temizleyicisini denediniz mi?.kokusu biraz ağır ama gerçekten etkili.yeni leke oluşumunu da engelliyor..
Rossmanın çoğu temizlik ürünü var bende ama siz şunu diyosunuz sanırım? Bu yoktu bir de bunu deneyeyim

Rossmanın çoğu temizlik ürünü var bende ama siz şunu diyosunuz sanırım? Bu yoktu bir de bunu deneyeyim

Yok hayır bu değil.becerebilirsem resmini koyayım..

Eklentiler

• DB5BA701-199F-48B7-81F3-F31F8932959E.jpeg
    DB5BA701-199F-48B7-81F3-F31F8932959E.jpeg
    31,2 KB · Görüntüleme: 54

Bana kayınvalidem mavi su diye bişey verdi bu deterjan satan yerlerdeydmis az boş olan fiskirtmali kaba az bundan geri kalanı suyla karistiyorum mucizevi bisey bak duş başlığı ben tasindigimda parlamayi bırak leş gibiydi şimdi parliyo ama biraz riskli kullanirken dikkat et elin değmesin çok soluma hemen puskurt sil heryeri hem parlatır hem temizler

Eklentiler

• 15970907272132999932584028422459.jpg
    15970907272132999932584028422459.jpg
    72,9 KB · Görüntüleme: 56
  • 15970907641536375561889331228328.jpg
    15970907641536375561889331228328.jpg
    108,4 KB · Görüntüleme: 36
Bence duşa kabinin camı çok dert değil sirkeli suyla silinse yeter ama tuvalet daha sıkıntı pis olan yer orası sonuçta. Ben şuan evde yalnız kaldığım için haftada bir, bir kutu çamaşır suyu döküyorum kapağını kapatıp bir saat bekletip öyle temizliyorum. Üstüne bir de cif döküp bir daha temizliyorum. Lavaboyu da aynı bu şekilde yapıyorum. Tüm mikroskobik canlıları gözünün önüne getirip hayatı kendine zehir etmemeye çalış. Aşırı temizlikte iyi değil ki. Fayans arasında veya duşa kabinin içinde siyah küfler varsa yeniden derz çekebilirsiniz belki beyaz görüntü kirli hissettirmez

Merhaba. Bir şey keşfettim aslında etmiş gibiydim ama bu ay emin oldum. Regl dönemimde geliyor bu herşeyden iğrenme ve obsesiflik. Sadece evde değil her konuda içim kalkık geziyorum. Mesela şu an iğrenmiyorum gayet rahatım.

Merhaba. Bir şey keşfettim aslında etmiş gibiydim ama bu ay emin oldum. Regl dönemimde geliyor bu herşeyden iğrenme ve obsesiflik. Sadece evde değil her konuda içim kalkık geziyorum. Mesela şu an iğrenmiyorum gayet rahatım.

ya ben kendimden igrenirdim regl doneminde,

menstrual kap kullanmaya basladigimdan beri bu duygu tamamen gitti, tavsiye ederim.

X