Herseyi anlatma ısteği nefret ediyorum bu huyumdan

Berbat bir huyum var lanet olsun çıkmıyor diyorum ki her seferinde ben kimseye birşey anlatmayım ama her konuda boule olunmaz ki kararım üzerinde durma seviyem hayatımda yeni birşey oluncaya kadar mesela hayatıma birini alıyorum diyelim herkesi arayıp anlatasım geliyor herşeyi geçtim insan selamlastigi birine hayatını özet geçebilir mi ya ne boş boğazım sonrada iyi olan şeyler tersine dönüyor çok güzel sir tutarim arkadaşlarımda hep bu huyumu sever ailemde hep der asla birşey çıkmaz ağzından diye ama kendi hayatım söz konusu olunca elime bir mikrofon alıp tüm şehire bagirmadigim kaliyo lütfen napabiliirm nasıl aşabilirim bu sorunu ayy neyden kaynaklandiginida bilmiyorum bunun alt yapısında ne varda anlatıyorum acaba bilmiyorum Deliricem böyle bir sorunu olupta çözen oldumu

güncelleme: baktım ki çagresi yok cagresizleri toplamışız 😁 anlatalım be içimizde dert olacağına dışımızda konser olsun 😂😂 galiba hayatım boyunca şunu kendime hep diyeceğim hah anlattın aferin çenenin yayına tüküreyim basın göğe erdimi cunki kendime hep öyle derim
Defalarca başıma tutamadığım çenem yüzünden gelmeyen kalmadı ama artık son tövbe ettim daha insanlara nasılsın iyimisin den öteye gitmem net inşallah sözümü tutabilirim

Cok tatli yazmişsiniz,gülümsedim hep okurken 😊🤗 Şöyle diycem; ben de sizin gibiydim ama 45 yasi gecince sustum artik 😁 Yaş ile alakali oldugunu düşünüyorum bunun ben (istisnalar vardır mutlaka) Yani gencligin ve deneyimsizligin vermis oldugu icinde tutamamanin sonucları bunlar ki gayet normal.Nazar gercekten degiyor anlatmayin.Cok denedim. Sosyal medyada paylasim bile yapmiyorum artik .Cok nadir story .Yüzüme söyleyen oldu seni cok kiskaniyorum diye ,o derece..Bu paylasimlari kestim,güzel olan hic bi seyi anlatmiyorum aslaa..Cunku zarar gördüm anlattikca ve bunlar katlanarak çoğalınca artik mecbur anlatmamaya kalkiyorsunuz zaten.Sizin yasiniz gelmemistir daha ondandir 😊Yine de törpülemeye cabalayin bu yönünüzü derim.

Cok tatli yazmişsiniz,gülümsedim hep okurken 😊🤗 Şöyle diycem; ben de sizin gibiydim ama 45 yasi gecince sustum artik 😁 Yaş ile alakali oldugunu düşünüyorum bunun ben (istisnalar vardır mutlaka) Yani gencligin ve deneyimsizligin vermis oldugu icinde tutamamanin sonucları bunlar ki gayet normal.Nazar gercekten degiyor anlatmayin.Cok denedim. Sosyal medyada paylasim bile yapmiyorum artik .Cok nadir story .Yüzüme söyleyen oldu seni cok kiskaniyorum diye ,o derece..Bu paylasimlari kestim,güzel olan hic bi seyi anlatmiyorum aslaa..Cunku zarar gördüm anlattikca ve bunlar katlanarak çoğalınca artik mecbur anlatmamaya kalkiyorsunuz zaten.Sizin yasiniz gelmemistir daha ondandir 😊Yine de törpülemeye cabalayin bu yönünüzü derim.
45 yaşına kadar basima neler gelecek diye düşünüyorum şuan 😂

Berbat bir huyum var lanet olsun çıkmıyor diyorum ki her seferinde ben kimseye birşey anlatmayım ama her konuda boule olunmaz ki kararım üzerinde durma seviyem hayatımda yeni birşey oluncaya kadar mesela hayatıma birini alıyorum diyelim herkesi arayıp anlatasım geliyor herşeyi geçtim insan selamlastigi birine hayatını özet geçebilir mi ya ne boş boğazım sonrada iyi olan şeyler tersine dönüyor çok güzel sir tutarim arkadaşlarımda hep bu huyumu sever ailemde hep der asla birşey çıkmaz ağzından diye ama kendi hayatım söz konusu olunca elime bir mikrofon alıp tüm şehire bagirmadigim kaliyo lütfen napabiliirm nasıl aşabilirim bu sorunu ayy neyden kaynaklandiginida bilmiyorum bunun alt yapısında ne varda anlatıyorum acaba bilmiyorum Deliricem böyle bir sorunu olupta çözen oldumu

güncelleme: baktım ki çagresi yok cagresizleri toplamışız 😁 anlatalım be içimizde dert olacağına dışımızda konser olsun 😂😂 galiba hayatım boyunca şunu kendime hep diyeceğim hah anlattın aferin çenenin yayına tüküreyim basın göğe erdimi cunki kendime hep öyle derim
Aha ben
7/24 yanyana olduğum arkadaşımın yüksek lisans yaptığını artık tezini bitirmek üzereyken öğrendim.
Komşumun ev taşıyacağını nakliye şirketi kamyonu geldiğinde öğrendim.
Bir diğeri çocuğu olacağını hamileliğin 7 ayında duyurdu.
Niye söylemedin dediklerinde cevapları nazar olur diye söylemedik belki olmaz diye söylemedik
Onlarda benim her şeyimi bilirler.
Bu tamamen ketumluk ile ilgili bir konu
Millet bizim tersimiz onlar başkalarının sırrını açığa vurur kendininkini saklar.
Biz ise tam tersini yapıyoruz

Aha ben
7/24 yanyana olduğum arkadaşımın yüksek lisans yaptığını artık tezini bitirmek üzereyken öğrendim.
Komşumun ev taşıyacağını nakliye şirketi kamyonu geldiğinde öğrendim.
Bir diğeri çocuğu olacağını hamileliğin 7 ayında duyurdu.
Niye söylemedin dediklerinde cevapları nazar olur diye söylemedik belki olmaz diye söylemedik
Onlarda benim her şeyimi bilirler.
Bu tamamen ketumluk ile ilgili bir konu
Millet bizim tersimiz onlar başkalarının sırrını açığa vurur kendininkini saklar.
Biz ise tam tersini yapıyoruz
Gerçekten öyle nazara inanıyorum bu yüzden hiçbişey yolunda gitmiyor

bence yazıya dök bir deftere veya bilgisayara yaz, dosyayı kaydet kalsın, kimseye gösterme, bir yerde yayınlama. içini dökme ihtiyacı duyuyorsundur belki, bu biraz olsun seni rahatlatır. bu ihtiyacı böyle karşılarsın.

veya tamamen anonim bir twitter hesabı açıp oraya yaz. ama kesinlikle anonim olmalı aynı buradaki gibi bi nickname al öyle aç, adını soyadını, resmini falan koyma.

en sevdiğim huyum, özellikle iyi giden şeyleri kimseye anlatmıyor oluşumdur. bunun kıskanç olanı var, hasedi var, kem gözle bakanı var, dedikoducusu var, var oğlu var yani.

karşıdaki için de biraz saçma bir durum, geçenlerde uzun zamandır görüşmediğim bir arkadaşa yazdım instagramdan, bir şey danışacaktım. önce hal hatır sorayım öyle giriş yapayım diye düşündüm, neler yapıyorsun nasılsın vs diye yazdım. napayım canım, iş güç ilişki 🥰 diye cevap verdi. bana ne yani senin ilişkinden :KK70: hiç bişey sormadan, bi yorum yapmadan direkt danışmak istediğim konuya girdim çünkü sorsam akşama kadar anlatır biliyorum kızın huyunu. bir sürü gereksiz detay verir, yoruyor beni böyle insanlar.

Ben de anlatmayana sinir oluyorum. Bir arkadaş da yazmış, öyle ketum bir arkadaşım vardı ailesi dahil çok severlerdi beni bende onları, ama ne zaman konuşsak hayat seceremi alırdı laf cambazlığıyla. Günlük gibi dökülürdüm resmen.

Sonra kişiye kendi silahını kullandım, onun yaptığını ona uyguladım. Ağzına mil çekmiş, aydınlandım. Adını falan iyi söylemiş yine. Ve kendisi eski arkadaşım artık. 🙂

Kimse kimseye özelini anlatmasın tabiki ama yüzeysel şeyleri bile nazar değecek korkusuyla kimseye anlatmayan kişi dostum olamaz. Sakındığın durumlar vardır, anlaşılabilir, hamilelik iş terfi vs.. gibi ama abartmalar ciddi itici.

Whatsapptqn birisiyle gruk açın sonra o kisiyi gruptan çikarin yani grup sayfasinda sadece siz olun bisey anlatmak istediginizde karsinizda biri var gibi ses kaydı atın hem kimseye anlatmamais olursunuz hemde konusup rahatlarsiniz

X