Gebeliğe Hazırlık Heterozigot - birden fazla kimyasal gebelikler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba, bende de mthfr C677T heterozigot çıktı. Bir kaybim var, kendi doktorumdan baska 1 hematolog 3 genetikciyle konustum, hepsi ayni seyi soyledi, tek başına dusuk riskini arttirdigi kanıtlanmamış dediler, folik asit ve b12 destegi ile aspirin yeterli dediler. Su anda aspirin iciyorum, gebe kalirsam ne yapacagim ben de bilmiyorum....Iğne onerenler de var galiba...kafam cok karişik ya

Hangi dozda peki igne??
Banada bazi dok. Gerek yok dedi teste bile hatta,iki gende cikti biri seninkinden olan.en gittiğim dok. Kullan dedi.seninki tek diye belki,bide hikayeye de bakiolar,bnm bir cocgum 3 kurtajim var

Banada bazi dok. Gerek yok dedi teste bile hatta,iki gende cikti biri seninkinden olan.en gittiğim dok. Kullan dedi.seninki tek diye belki,bide hikayeye de bakiolar,bnm bir cocgum 3 kurtajim var
Benim bir kaybım var ama annemin üç kaybı var, ben o riski göze almak istemiyorum, zararı yoksa iğne de istiyorum, bircok seyde de igne yazıyorlarmış tup bebek vs gibi

Merhaba, bende de mthfr C677T heterozigot çıktı. Bir kaybim var, kendi doktorumdan baska 1 hematolog 3 genetikciyle konustum, hepsi ayni seyi soyledi, tek başına dusuk riskini arttirdigi kanıtlanmamış dediler, folik asit ve b12 destegi ile aspirin yeterli dediler. Su anda aspirin iciyorum, gebe kalirsam ne yapacagim ben de bilmiyorum....Iğne onerenler de var galiba...kafam cok karişik ya

Hangi dozda peki igne??
Bana sormuşsunuz heralde yani farkettim kusura bakmayın bilmiyorum henüz iğneyi söylemedi klomenle başladım şimdilik

Benim bir kaybım var ama annemin üç kaybı var, ben o riski göze almak istemiyorum, zararı yoksa iğne de istiyorum, bircok seyde de igne yazıyorlarmış tup bebek vs gibi
Evet benimde var bildigim,sadece tup b. Oldugu icin 9 ay igne kullanan ve huc bi test yapilmadan,allah bi daha yasatmasin

Benim MTHFR c 677 ve mthfr 1298A olan heterozigot 4 kez kimyasal yaşadım 4cüde iğne kullandım ama yinede düştü

Merhaba bende kimyasal gebelik gecirdim. Bir akrabamda genetik bir hastalık var ondan bende de mi var diye korkuyorum. Doktorum genetik bölümüyle konuş dedi ancak genetik bölümüne nasıl başvurulur bilgi verebilir misiniz? Rabbim kimseye yaşatmasın evlat hasretini :110:

Merhaba bende kimyasal gebelik gecirdim. Bir akrabamda genetik bir hastalık var ondan bende de mi var diye korkuyorum. Doktorum genetik bölümüyle konuş dedi ancak genetik bölümüne nasıl başvurulur bilgi verebilir misiniz? Rabbim kimseye yaşatmasın evlat hasretini :110:
Devlet hastanelerin de tıbbı genetik bölümü var randevu internetten alınıyor esinle beraber gidip kan vereceksiniz

Bugün gittim doktora kızlar çatlatma iğnesi için doktor muayene edince çatlamış zaten yumurtan dedi 15 inde iğneye başla dedi bakalım hayırlısı

Merhabalar bir 7 haftalık düşük ve peşinden birden fazla kere kimyasal gebelikler yaşadım genel testler yapıldı genetik testimde MTHFR 1298A>C heterozigot yazıyor genetik doktoru bunun çok önemli olmadığını söyledi ama ne olduğunu da söylemedi ne anlama geldiğini bilen var mı? Ve düşükten sonra yine Kimyasal gebelik yaşamaya devam ettim ve kadın doğum doktoru prograf önerdi bağışıklık sistemimi bastırması için. Bu virüs şeysinden ötürü bıraktım tabi ilacı. Bu değeri aynı olanlara doktorunuz bu değer için ne dedi ne önerdi acaba yardımcı olur musunuz bana ?
Merhaba canım benim de aynı değer heterozigot ikinci kimyasalı geçirdiğimde yapıldı ve doktor bir daha hamile kalırsan hemen iğneye başlayacağız dedi ve öncesinde de gün de bir tame coraspirin içtim sonra üstüne 2 kimyasal hatta sonuncusunu şu an geçiriyorum pozitifi görür görmez oksopar iğne ve Pregesteron hap başladı iki ayrı doktor bu arada biri prof. Ama yine kimyasal oldu artık ben kimyasalın pıhtılaşmayla ilgili olmadığına inanıyorum önceden başka bir prof a gitmiştim o da iğne kese görünüp kalp atışı duyulmadan gereksiz hiç etkisi yok demişti sana sadece şunu söyleyebilirim günde bir defa bebe aspirini yada coraspirin 100 kullan hepsinin ortak fikri buydu en azından hamileliği kolaylaştırıyormuş pıhtılaşmadan dolayı inşallah ben de 5. De anne olurum 39 yaşıma geldim :KK43:(

Merhaba canım benim de aynı değer heterozigot ikinci kimyasalı geçirdiğimde yapıldı ve doktor bir daha hamile kalırsan hemen iğneye başlayacağız dedi ve öncesinde de gün de bir tame coraspirin içtim sonra üstüne 2 kimyasal hatta sonuncusunu şu an geçiriyorum pozitifi görür görmez oksopar iğne ve Pregesteron hap başladı iki ayrı doktor bu arada biri prof. Ama yine kimyasal oldu artık ben kimyasalın pıhtılaşmayla ilgili olmadığına inanıyorum önceden başka bir prof a gitmiştim o da iğne kese görünüp kalp atışı duyulmadan gereksiz hiç etkisi yok demişti sana sadece şunu söyleyebilirim günde bir defa bebe aspirini yada coraspirin 100 kullan hepsinin ortak fikri buydu en azından hamileliği kolaylaştırıyormuş pıhtılaşmadan dolayı inşallah ben de 5. De anne olurum 39 yaşıma geldim :KK43:(

Üzüldüm ☹️ Senin adına da kendi adımada eğer yine aynısı olacaksa boşa uğraşıyoruz demektir eğer bu da olmazsa aşılama tavsiye etti doktor bu heterozigot değerini 6 doktora sordum ikisi pıhtılaşma dedi 4 ü önemli değil vitamin kullan dedi profesör olanda vardı içinde özel klinikte özel muayene doktoruda Vardı profesör olan önemi yok bu değerin dedi iğneye başlayalım bi bakalım hayırlısı ile Allah bi faydasını verir bi şeyin inşallah hepimize mübarek günlerde

Üzüldüm ☹ Senin adına da kendi adımada eğer yine aynısı olacaksa boşa uğraşıyoruz demektir eğer bu da olmazsa aşılama tavsiye etti doktor bu heterozigot değerini 6 doktora sordum ikisi pıhtılaşma dedi 4 ü önemli değil vitamin kullan dedi profesör olanda vardı içinde özel klinikte özel muayene doktoruda Vardı profesör olan önemi yok bu değerin dedi iğneye başlayalım bi bakalım hayırlısı ile Allah bi faydasını verir bi şeyin inşallah hepimize mübarek günlerde
CanıM dün burada gezinirken bir bilgi okudum ne kadar doğru bilmiyorum bir arkadaş öyle 3. De hamile kalmış bizim gibi mtfr mutasyonunolanlar folik asiti direk vücut kullanamıyormuş ben de folbiol kullanıyordum o yüzden folat şeklinde yani emilime hazır olanlardan kullanmak etkiliymiş bana onu yazmış osende 2m (metilfolat) bunu kullanmış ve sabahları da pekmez ve limon karıştırıp içmiş o ay hamile kalmış ve kimyasal olmamış şükür belki işe yarar çünkü benim de gezmediğim doktor kalmadı artık hep deneyerek buluyoruz en güzeli vitamin desteği ve bir de bu folik asidi deneyeceğim inşallah güzel haberlerle görüşürüz

CanıM dün burada gezinirken bir bilgi okudum ne kadar doğru bilmiyorum bir arkadaş öyle 3. De hamile kalmış bizim gibi mtfr mutasyonunolanlar folik asiti direk vücut kullanamıyormuş ben de folbiol kullanıyordum o yüzden folat şeklinde yani emilime hazır olanlardan kullanmak etkiliymiş bana onu yazmış osende 2m (metilfolat) bunu kullanmış ve sabahları da pekmez ve limon karıştırıp içmiş o ay hamile kalmış ve kimyasal olmamış şükür belki işe yarar çünkü benim de gezmediğim doktor kalmadı artık hep deneyerek buluyoruz en güzeli vitamin desteği ve bir de bu folik asidi deneyeceğim inşallah güzel haberlerle görüşürüz
Bunu bende yazdım bi kenara bu ay doktorun dediği gibi yapayım olmazsa bu önerileri dikkate alıcam bende inşallah güzel haberler veririz birbirimize 🤲🏻

X