hey kızlar :)

Kilo almak isteyen gençlere öncelikle bu kilolarınızı 30'u geçince çok arayacaksınız ve nasıl kilo vereceğimin derdine düşeceksiniz diye sesleniyorum

Ardından ben de sürekli kilosuna dikkat eden ve kilo almaya çok müsait bir metabolizma sahibi bayan olduğumdan neleri kullanmamam gerektiğini bildiğimden sizlere bazı şeylerin çok kolay kilo yaptığını söylemeliyim. Bunlar ise;

Multivitamin hapları...Her türlü multi-Mega-Süper başlıklı vitaminler için geçerli haftada 3-4 gün bunlardan alın supradyn gibi ucuz birşey bile olabilir ama gün aşırı alın ve bol suyla, ayrıca yemeklerden sonra tok karnınıza alın, aç karnına mide bulantısı yapabiliyorlar. Günaşırı veya 2-3 günde bir alın ki Ave E vitaminleri birikme yapmasın ...

Enerji içecekleri:Bunlar sporcu içeceği olarak da bilinir ve bazılarının dozunda alınması gerekir. Çünkü içlerinde fazla miktarda KAFEİN bUlunduğundan eğer alkolle de birleşirse özellikle gençlerde kalp krizinden ölüm nedenidir.ANCAK bu enerji içeceğinden her gün bir çay bardağı içerseniz bir ek besin gibi kullanabilirsiniz fazlası ZARARLI UNUTMAYIN...

SNEAKERS gibi içi bol fıstıklı çikolatalardan bir tane günde...Yani bunları normal öğün gibi yemeyeceksiniz ara öğün olacaklar...

Her türlü DONDURMA...İçleri sütten çok şeker ve şurupla doludur .Ancak uygun kiloya geldiğinizde yemeyi kesmenizi öneririm tıpkı diğer besinlerdeki gibi.Çünkü kilo verdirme uzmanları, obezite uzmanları bunun adeta likit bir kalori bombası olduğunu düşünüyorlar eridiği için likit sınıfında...

Normal öğünlerinizi yiyeceksiniz BUNLARI YERKEN EV YEMEĞİ VE YANINA EKMEKLE...

Meyve olarak MUZ tercih edin.Gün içinde bir kilo muz bile yiyebilirsiniz hem daha sağlıklı olur kilo almanız...

Tereyağ(yakmadan kullanın ekmeğin üzerine oda ısısında sürerek) ve aynı şekilde sızma zeytinyağı kullanın bol bol ekmekle tüketin . Ekmeğiniz tam buğday olsun her zaman ve normal yemeklerin yanına da hep tahıllı ekmek koyun...

Mantı- köfte patates- ev tipi börekler- dolmalar aslında hem sağlıklıdır hem kilo aldırırlar. Kızartmadan ve aşırı tuzdan bence de kaçının...

Proteinlerle karbonhidratları mutlaka yanyana yiyin kesin kilo alınıyor. Örneğin YOĞURT+MAKARNA PATATES+KÖFTE PÜRE+ TAVUK SUCUK+YUMURTA VE EKMEK GİBİ....

KEFİR İÇİN her gün bir bardak. Benim babam 55 yaşına kadar zapzayıf bir adamdı ve bir sebeple doktoru kefir içmesini önerdi başka sebepten ama..Neyse adam iki ayda hiç olmadığı bir kiloya geldi hafif göbek bile yaptı bir de tereyağı sürüyordu ekmeğine yine malum sebepten K VİTAMİNİ ALMAK İÇİNDİ ONUN SEBEBİ .Ama bu kadar hızlşı kilo alması hoşuna gitmedi ve bıraktı kefir içmeyi ve tereyağı yemeyi

Sakın kola falan içmeyin kilo alıcam diye kola vb. mideyi berbat ediyor hazımsızlık yapar, HAZIMSIZLIKTAN DA YEME İSTEĞİNİZ KAPANABİLİR...

Gece atıştırmalarınız cips ve tuzdan ziyade örnek TOST-AYRAN şeklinde olsun Tost tipi ekmek arası besinler daha kolay kilo aldırır ama cips kızartma gibi aşırı sağlıksız da değildirler... Kefiri mutlaka deneyin ayrandan daha güzel hem de şifa niyetine kilo alırsınız...

Dolapta mutlaka ev tipi dolma-börek-kısır gibi ev tipi atıştırmalıklar tutun ve oturup film seyrederken tabaklar yapın kendinize bunlarla, en azından daha sağlıklılar.Sakın hamburgere falan dayanmayın hem cebinize zarar hem de çok kötüler yaaa..Arada bir neyse de her daim olmaz...

Bir de bu günlerinizi çok ararsınız kilo aldığınızda duracağınız ve kilonuzu koruyacağınız yeri de çok iyi bilin...Yoksa göbekli şişman biri olarak da çıkbilirsiniz bu mücadeleden...

Cok guzel yazmissiniz aslinda her sey bizde bitiyor duzenli bir programla ustesinden gelinebilir insallah bu onerilerinizi de listeme ekledim

kan ilacımı ve bebe bisküvisini bırakınca kilolar da gitti yoksa bende anlamadım :KK50:
aynen benim de on kilo almam lazımmmmm

kan ilacımı o nasıl bir şey adı ne bende balık yağı hapı almayı düşünüyorum ya canım sen onları bıraktın ya yine bir şey yememişsindir açığı kapatmamışsın ondan kilo vermişsin :KK50: bırakınca daha fazla yemek yemen gerekiyordu senin sanki diyetisyenim ya ne diyorum ben :KK50::26::44:

kan ilacımı o nasıl bir şey adı ne bende balık yağı hapı almayı düşünüyorum ya canım sen onları bıraktın ya yine bir şey yememişsindir açığı kapatmamışsın ondan kilo vermişsin :KK50: bırakınca daha fazla yemek yemen gerekiyordu senin sanki diyetisyenim ya ne diyorum ben :KK50::26::44:
Kansizlik icindi canim kan degerlerim duzelunce biraktim. Haklisin canim teshisin dogru ben yemeyi de biraktim ama ne bilem boyle sekiz kilo vercegimi . Simdi duzene soktum kendimi liste yaptim kendi capimda bi deneyeyim bakalim liste iyi oluyor yoksa ben yemek yemeyi unutuyorum

Kızlar ben de 1 hafta önce cicibebe diyetine başladım. Aslına bakarsanız çok da özenli yapmıyorum. Sabah akşam 1 kase yiyorum soğuk süt ve karistirmadan yapıyorum mesela ben.. Pekmez, bal falan da katmıyorum. Ekstra kilo aldırıci bir şey de yiyip içmiyorum. Hatta kahvaltıda sadece 1 kase bundan yiyorum. 1 haftada 1 kilo almışım, devam edicem. Birkaç kilo yeter bana..

Kızlar ben de 1 hafta önce cicibebe diyetine başladım. Aslına bakarsanız çok da özenli yapmıyorum. Sabah akşam 1 kase yiyorum soğuk süt ve karistirmadan yapıyorum mesela ben.. Pekmez, bal falan da katmıyorum. Ekstra kilo aldırıci bir şey de yiyip içmiyorum. Hatta kahvaltıda sadece 1 kase bundan yiyorum. 1 haftada 1 kilo almışım, devam edicem. Birkaç kilo yeter bana..
keşke yiyebilsem şu mamayı :KK43:

Ne yenileceğine değil iştahın nasıl artırılabileceğine dikkat edilmeli bence , yine de teşekkürler tatlım :)

X