Hiçbir işim rast gitmiyor

purrfect

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2021
153
88
Hayatımda iyi giden bir şey yok uzun süredir. İş bulamıyorum. Biri de mi işe almaz ya cidden 5-6 görüşmem oldu. Hiçbiri beni işe almadı, hep yetersiz bulundum. Okulu bitirdikten sonra bir işe girsem deneyim kazanacaktım ama hep deneyimli aradıkları için başlayamadım. Meslek değiştirmeyi düşündüm ama şu an benim için bir lüks bu anca kendi özgürlüğümü kazandığımda yapabilirim. Aileme yük olmak istemiyorum. Diğerlerini görünce de ister istemez kıyaslıyorum.

Kariyerden yana şansım olmadı aşk evlilikten hiç olmadı zaten. Erkekler hep güzelliğe bakıyor. Çok güzel olanlar bu konuda şanslı oluyor istedikleri kişilerle evleniyorlar. karşıma doğru düzgün biri çıkmadı bu ana kadar. Ben de ortalama biriyim karşımdaki kişinin ahım şahım olmasını beklemiyorum ama tabiki benim de standardım var. Zaman da geçiyor bununla birlikte işler daha da zorlaşıyor. Şu yaşımda hala aileme bağımlıyım maddi manevi. Evliliğe de olumlu bakıyordum ama o da nasip olmadı.

Böyle zor durumlarda nasıl sağlıklı kalabiliriz?

Not: tasarımcıyım

Hayatımda iyi giden bir şey yok uzun süredir. İş bulamıyorum. Biri de mi işe almaz ya cidden 5-6 görüşmem oldu. Hiçbiri beni işe almadı, hep yetersiz bulundum. Okulu bitirdikten sonra bir işe girsem deneyim kazanacaktım ama hep deneyimli aradıkları için başlayamadım. Meslek değiştirmeyi düşündüm ama şu an benim için bir lüks bu anca kendi özgürlüğümü kazandığımda yapabilirim. Aileme yük olmak istemiyorum. Diğerlerini görünce de ister istemez kıyaslıyorum.

Kariyerden yana şansım olmadı aşk evlilikten hiç olmadı zaten. Erkekler hep güzelliğe bakıyor. Çok güzel olanlar bu konuda şanslı oluyor istedikleri kişilerle evleniyorlar. karşıma doğru düzgün biri çıkmadı bu ana kadar. Ben de ortalama biriyim karşımdaki kişinin ahım şahım olmasını beklemiyorum ama tabiki benim de standardım var. Zaman da geçiyor bununla birlikte işler daha da zorlaşıyor. Şu yaşımda hala aileme bağımlıyım maddi manevi. Evliliğe de olumlu bakıyordum ama o da nasip olmadı.

Böyle zor durumlarda nasıl sağlıklı kalabiliriz?

Not: tasarımcıyım
karamsar olmayın lütfen iş elbet bulunacak evlilik içinde erkekler güzelliğe bakar demişsiniz de kadın evet derse o evlilik olur aslında seçen kadın oluyor bu durumda erkek değil... size layık biri çıkacak mı bakalım siz o açıdan bakın derim

Çok güzel olanlar bu konuda şanslı oluyor istedikleri kişilerle evleniyorlar. karşıma doğru düzgün biri çıkmadı bu ana kadar. Ben de ortalama biriyim karşımdaki kişinin ahım şahım olmasını beklemiyorum ama tabiki benim de standardım var.
Ya böyle bir şey yok ki. Güzellerin etrafını hep nitelikli erkekler sarmıyor ki size düzgünü kalmasın… şekere gelen sinekler misali etraflarında her çeşit insan oluyor. Yanlışa düştükleri çok oluyor. Gözünüzde büyütmeyin.

boş durmam yerine iş başvuruları, halk eğitim kursları, enstrüman çalmak, dil kursuna gidebilirsiniz. Halk eğitimlerde gayet uygun bi ücrete veriliyor bu kurslar hem de sizin için de bi ortam değişikliği olur.

Sınavlara hazırlanabilirsiniz, ingilizce sınavlarına, ydsye girebilirsiniz, yüksek lisans düşünebilirsiniz. İşkur'un sitesinden bakabilirsiniz oradan kendi ilçenizde küçük çaplı yerlerde iş bulma ihtimaliniz daha yüksek. Kendi alanınız harici ilgili olduğunuz alanlarla alakalı iş bakabilirsiniz.

Evlilik meselesi için bi şey diyemeyeceğim. Kimi iş bulmadan evlenir, mükemmel bi evliliği olur kimi iş bulur evlenir, kötü evliliği olur... Tamamen şans işi.

Benim görüşüme göre önce iş sonra aşk olmalı. Önce bi paranızı alıp gezip tozun, zaten aşk da emin olun sizin modunuz yükseldiğinde, enerjiniz yükseldiğinde, kendinizi sayıp sevdiğinizde aniden karşısınıza çıkar.

Kendinize üzülmeyin ve acımayın. Başka yollar arayın.

İşkura başvurun.
Ücretsiz bile olsa deneyim için staj talep edin.
Freelance iş için ilgili sitelere başvuru yapın.
Daha çok gelişmek için belediyelerin, halk eğitim kurslarına gidin vs...

Şu anda ben de iş başvurularında bulunuyorum cv gayet güzel, deneyimim de var. Ama nasip.

Öte yandan evlilik meselesine gelin zihninizde kilitliyorsunuz.
Çok güzel ama bekar, boşanmış, mutsuz evlilik sahibi bir sürü kadın da var.
Ortalamanın çok çok altında güzelliği olan ama mutlu evlilik sahibi kadınlar da var.
Mesele güzellik yada çirkinlik değil.
Nasip ne zamansa o zaman...
Önemli olan şu vakitte evlilik olmalı değil, doğru insanla karşılaştığınızda yapılacak evlilik.
Zihninizi açın, önünüze bakın.
Esas olan kendini geliştirmek elbet diğerleri de yaşarken olacaktır.

Güzellik değil aura önemli. Ve evlenmek için evlenmemek doğru zamanı beklemek en iyisi. Çünkü bildiğiniz gibi neler var neler... Sonra pişman olmamak için geç olsun güç olmasın 👍

Erkekler güzelliğe bakıyor kısmı doğru değil
Ayrıca güzel kadın olmak için biraz bakımlı ve fit olmak yetiyor

Hiç deneyim yoksa iş bulmak ilk başta zor olabiliyor.
Eğer bölümünüzde iş imkanı yoksa başka bölümlerde arayın.

X